No skeleta apraksta es saprotu, ka mums diskusija ir nevis par visu kāju, bet par tās daļu zem stulma. Tālāk ir aprakstīti tikai pirksti ar 3-5 locekļiem, bet starp pirkstiem es redzu tādu kā plaukstas daļu (kā cilvēkam pirkstu pamatnes daļa līdz pirkstu kauliņiem, kas izspiežas, dūrē savelkot). Nu pieņemsim, ka šie visi ērglim tad ir vienkārši pirksti.
Zivs tiek saķerta ar nagainiem pirkstiem

Zars tāpat
Attēls ir no manis jau minētas vietnes:
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... coast.html
Bet, tā kā pirksti beidzas ar iespaidīgiem nagiem, šo veidojumu laikam var saukt par ķetnu mūsdienu izpratnē

)
(Bet, ja paskatās Etimoloģijas vārdnīcā, tad arī ķepa ir cēlusies nevis no kā pūkaina, bet līka: tas, ko loka, saliektais loceklis, ķepainās kājiņas, turklāt vēlāk saikne arī ar tvert, aizķert, kas to tuvina ar šķeļošu plēsīgu ķetnu - tur daudz kas sarakstīts. Turklāt ķetna vairāk saistās ar dzīvnieka mugurkaulu pie sprandas, kumbru, putna krūšu kaula izliekumu, kalna muguru, jumta kori utt.)
Tildes datorvārdnīcā ķepa un ķetna angliski ir "paw" (ko viņi tiešām piedēvē galvenokārt četrkājainiem dzīvniekiem - mīksta pēda ar gariem nagiem), bet tikai nagi - it kā "claw", tomēr, to meklējot putniem, izlec šī pati bilde, ko sauc arī par "talon" - plēsēju putnu nagi (a talon is the claw of a bird of prey).
Tiec nu gudrs
