Sarunas par dažādām tēmām

Discussions
Post Reply
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Sadaļa dažādām diskusijām, tai skaitā par tēmām, kas nav saistītas ar dabu.

Dabas tēmas, novērojumus dabā utt apspriežam te viewtopic.php?f=37&t=3861
Saites uz interesantiem rakstiem, video utt ievietojam te viewtopic.php?f=37&t=3857
Tehniskus jautājumus varat uzdot te viewtopic.php?f=37&t=3899 vai viewtopic.php?f=21&t=4060

2020. viewtopic.php?p=255640#p255640
2021. viewtopic.php?p=275177#p275177





.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Parsley
Posts: 118
Joined: 08 Jun 2017 13:58

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Parsley »

Es atceros ka agrāk bija tāda sadaļa kā Diskusijas kur mēs varējām vienkārši čatot par visu ko. Kas notika ar to sadaļu? Viņa tika izdalīta pa tēmām?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Tur bija juku jukām viss. Pati tēma ir arhīvā viewforum.php?f=69

Doma tāda, ka šeit var turpināt runāt to, kas bija jūras ērgļu sadaļā esošajā diskusijā, var runāt par citu. Bez ierobežojumiem.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Parsley
Posts: 118
Joined: 08 Jun 2017 13:58

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Parsley »

Basicly, vieta kur vienam ar otru komunicēt bez ierobežojumiem :D ( zināmā mērā)
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Nez te drīkst ko apšaubīt vai šeit arī ir jāvaldās?
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by MĀRIS »

12.06.
Labrīt!
Made wrote: 10 Jun 2020 17:18 :P :P :P

Klau, tauta, mēs sen neesam tikušies! Tiesa, Vērotājai ir jāatgūst spēki, bet plānot taču mēs varam? :D
Uģis Bergmanis savu solījumu par kāzu vērto balli - viewtopic.php?p=242612#p242612 ir ar mieru turēt septembra otrajā pusē, jo visu vasaru esot ļoti saspringts darbu laiks.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Lieliski! Tagad tik jāizaudzina Klints! :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Leo wrote: 11 Jun 2020 19:56 Nez te drīkst ko apšaubīt vai šeit arī ir jāvaldās?
Nevaldieties!



Bet dažus punktus no noteikumiem vajadzētu ievērot, īpaši p.7 viewtopic.php?p=33556#p33556
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Vērotāja wrote: 12 Jun 2020 11:32
Leo wrote: 11 Jun 2020 19:56 Nez te drīkst ko apšaubīt vai šeit arī ir jāvaldās?
Nevaldieties!



Bet dažus punktus no noteikumiem vajadzētu ievērot, īpaši p.7 viewtopic.php?p=33556#p33556
Tad jau šogad apsveikumu vairāk nebūs. Tā taču ir tik personiska informācija, ka personiskākā nemaz nevar būt... Jo tālāk, jo trakāk.....Vai man vienam tāda sajūta,ka apkārt daudzi pūpēdīši.... Kā piemin, tā puff,puff,puff. ;)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Leo wrote: 12 Jun 2020 12:37 Tad jau šogad apsveikumu vairāk nebūs. Tā taču ir tik personiska informācija, ka personiskākā nemaz nevar būt... Jo tālāk, jo trakāk.....Vai man vienam tāda sajūta,ka apkārt daudzi pūpēdīši.... Kā piemin, tā puff,puff,puff. ;)
Apsveikumu sadaļa ir ļoti sen likvidēta un dati no tās sadaļas nav vis arhivēti, bet ir neatgriezeniski dzēsti.

Un vēl, runa 7.punktā ir par to, ka otra datus nedrīkst publicēt cits cilvēks. Pats komentētājs var brīvi izvēlēties ko viņš vēlas par sevi atklāt.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Leo wrote: 12 Jun 2020 12:37 Kā piemin, tā puff,puff,puff. ;)
Kā mineju iepriekšējā diskusijā, cilvēku gaidas attiecībā uz šo visu ir ļoti dažādas. Sociālās gaidas droši vien te nevar tikt īstenotas.
Bet pētnieciski noskaņotā komentētāju daļa, šķiet, ir nedaudz nogurusi. Savvaļas putnu dzīves vērošana emocionāli nav viegla, ļoti daudz skarbu momentu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Vērotāja wrote: 13 Jun 2020 11:49
Leo wrote: 12 Jun 2020 12:37 Kā piemin, tā puff,puff,puff. ;)
Bet pētnieciski noskaņotā komentētāju daļa, šķiet, ir nedaudz nogurusi.
Tas, ko redzēju, vārdu apmaiņā starp tā sauktajiem vecajiem forumiešiem un daļu no jaunajiem, tā ir neprasme sarunāties, pozas ieņemšana, spiediena izdarīšana un rezultātā tas noveda pie personiskiem apvainojumiem, ko atsevišķi cilvēki spēj "norīt ", bet daļa nespēj. Vārdu kaujām ir jābūt, ja vien tās skar dabas aizsardzību, visvairāk tieši putnu kontekstā.Arī mans draudzīgais saržs daļai patika, bet kādai daļai nē. Tā kā to netiku saskaņojis ne ar vienu no iesaistītajiem, lai netiktu aizskartas kāda jūtas,izdzēsu. Kā jau visiem lieliem rakstniekiem, manuskripts nedaudz atšķīrās no izdotās versijas.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Diemžēl gara darbu nepaspēju izlasīt, tas bija jau izdzēsts.

Attiecībā par diskusijām, no tām nav nekādas jēgas, jo tās neko un nevienu nevar ne mainīt, ne ietekmēt. Tikai katras tādas diskusijas rezultātā aiziet pa kādam forumietim, pie kam, katram stingri saglabājot savu viedokli.

Produktīvai kāda uzdevuma (mērķa) sasniegšanai nevajag diskusijas, vajag vienkārši ņemt un darīt. Piemērs varētu būt Rustūžu purva lieta viewtopic.php?f=37&t=3947 vai atbalsts Māra Strazda melno stārķu aizsardzības aktivitātēm viewtopic.php?p=238281#p238281
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Vērotāja wrote: 13 Jun 2020 23:36 Diemžēl gara darbu nepaspēju izlasīt, tas bija jau izdzēsts.

Attiecībā par diskusijām, no tām nav nekādas jēgas, jo tās neko un nevienu nevar ne mainīt, ne ietekmēt. Tikai katras tādas diskusijas rezultātā aiziet pa kādam forumietim, pie kam, katram stingri saglabājot savu viedokli.

Produktīvai kāda uzdevuma (mērķa) sasniegšanai nevajag diskusijas, vajag vienkārši ņemt un darīt. Piemērs varētu būt Rustūžu purva lieta viewtopic.php?f=37&t=3947 vai atbalsts Māra Strazda melno stārķu aizsardzības aktivitātēm viewtopic.php?p=238281#p238281
Kā saka mans kaimiņš : " No tā,ka uz to ērgli pa televizoru skatās divdesmit vecenes,viņa bērni resnāki nepaliks".
Atvainojos par viņa vārdiem, cilvēks nav slikts un viņa attaisnojumam varu piebilst,ka arī viņa dīķos mūsu ērgļi arī iegūst savas pusdienas.Bet mans ieguldījums ir jauna melnā stārķa ligzda pagājušajā nedēļā.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Lieliski, Leo! Arī ilustrēji Vērotājas domu, tikai no neredzamās puses :)

Jā, atceros Raini: "Runas ir garas, Darbs ir īss, No darba varas Liktens trīs" :D

Bet man vienalga patīk aprunāties un liekas, ka diskusijām ir gan kāda jēga :P (reizēm dvēsele notrīs un ego apvaldās - tā jau viņš attīstās uz labu, noberzēdams attiecībās, lai arī virtuālās, savus asumiņus)
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Made wrote: 14 Jun 2020 16:15 Lieliski, Leo! Arī ilustrēji Vērotājas domu, tikai no neredzamās puses :)

Jā, atceros Raini: "Runas ir garas, Darbs ir īss, No darba varas Liktens trīs" :D

Bet man vienalga patīk aprunāties un liekas, ka diskusijām ir gan kāda jēga :P
Ļoti daudziem cilvēkiem dabas aizsardzība balstās emocijās. Kolīdz nonāk līdz racionālajam jeb pragmatiskajam kodolam, emocionālais sprādziens ir neizbēgams. To arī parādīja pēdējie notikumi starp nometni un jaunpienācēju. Var jau sev pajautāt,cilvēks, ar kuru daudzi nevēlējās atrasties vienā telpā, ir/bija par dabas aizsardzību,par putniem vai pret? Atbilde jau ir tikai viena, tad mans vērojums ir tāds, ja jau zemi nevar sadalīt ideju radinieki,kur tad vēl gaidīt lai to varētu izdarīt ideju svešinieki.
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Vērotāja wrote: 13 Jun 2020 23:36 Diemžēl gara darbu nepaspēju izlasīt, tas bija jau izdzēsts.
Ir turpat,kur bija.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Leo wrote: 14 Jun 2020 16:23 Ļoti daudziem cilvēkiem dabas aizsardzība balstās emocijās. Kolīdz nonāk līdz racionālajam jeb pragmatiskajam kodolam, emocionālais sprādziens ir neizbēgams.
Kad es pēc visa šitā skatījos to Vērotājai pieminēto "pretdabisko" multfilmu "Mamma gārne" (Мама Цапля) https://www.youtube.com/watch?v=X4G4BxGyaiU es pieķēru sevi gandrīz vai īgnumā, sak, lai gan tā multfilma ir par jaukām cilvēciskām sajūtām, bet rada to nepareizo priekšstatu par dabu, kas liek sacelties pret dabas tiešraidēm... un tad aprāvos - nu jau es biju kā Lavanda, tikai pret multfilmām.. un drusku palaboju "var radīt", "varētu likt sacelties", lai ir varbūtības izteiksme... un tad apjuku galīgi savās emocijās - ak, lai gan pasakās arī viss kas notiek.. 

Es par to atspoguļošanos, kad savas darbības sāc vērtēt (emocionālo diskusiju ietekmē).. un par to, ka nepareizs priekšstats par dabu var būt.
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

Made wrote: 14 Jun 2020 16:35
Leo wrote: 14 Jun 2020 16:23 Ļoti daudziem cilvēkiem dabas aizsardzība balstās emocijās. Kolīdz nonāk līdz racionālajam jeb pragmatiskajam kodolam, emocionālais sprādziens ir neizbēgams.


Es par to atspoguļošanos, kad savas darbības sāc vērtēt (emocionālo diskusiju ietekmē)..
Aiz katra apvāršņa ir nākamais apvārsnis. Sākotnējā mierīgā pasaule izrādās ir daudz citādāka...
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote: 13 Jun 2020 23:36 ...Attiecībā par diskusijām, no tām nav nekādas jēgas, jo tās neko un nevienu nevar ne mainīt, ne ietekmēt. Tikai katras tādas diskusijas rezultātā aiziet pa kādam forumietim, pie kam, katram stingri saglabājot savu viedokli.
Produktīvai kāda uzdevuma (mērķa) sasniegšanai nevajag diskusijas, vajag vienkārši ņemt un darīt...
Made wrote: 14 Jun 2020 16:15 ...Bet man vienalga patīk aprunāties un liekas, ka diskusijām ir gan kāda jēga :P
Protams, šajā forumā varam runāt tikai par redzēto ligzdās un ar to saistītajiem dažādajiem viedokļiem. Un ja ir iespējams nospraust konkrētu mērķi kādam labam darbam, tad tiešām nav ko filosofēt, bet pragmatiski soli pa solim jāiet uz tā realizēšanu.

Bet nespēju nesaskatīt to labo, ko JEBKURA diskusija dod katram no iesaistītajiem. No dažādiem - no vispārējā un specifiskā izziņas, no savstarpējās saskarsmes prasmju, no emocionālās noturības spēju aspektiem.
Jā, dažreiz emocijas uzsit augstu vilni. Ja pašā, tad tas norāda, ka šī situācija attiecas tieši uz tevi pašu, ka tieši tu pats no šī esi lielākais ieguvējs - ja vien spēj iziet no tās norimis un guvis kaut kādas atziņas par sevi pašu, ne par to otru vai citiem.
Jo cilvēkam ir dota spēja paskatīties uz sevi no malas, arī uz savām emocijām, un izvērtēt, vai esmu apmierināts ar sevi. Ja ne, ja paliek mieles (un, kā saka Vērotāja, gribas pamest diskusiju vietu/cilvēku), tad zini, ka var jau mazliet atiet, bet līdzīgas situācijas atgriezīsies tik un tā reālajā dzīvē un prasīsies izrisināties. Vai vari vienkārši pieņemt, ka pasaule un mēs esam daudzveidīgi.
Ja otrs tevis teiktajam emocionāli pretojas, atliek izvērtēt, ka arī tā var paskatīties uz šo lietu, un tava pieredze paplašinās.
Piemēram, esi kaut ko pateicis un kāds ir uzsprādzis, bet tu pat neesi iedomājies, ka to var "tulkot" arī šādi. Nu ko, tāds ir pieredzes gūšanas ceļš.

Tāpēc man ļoti patika Leo groteskais tēlojums. viewtopic.php?p=255394#p255394
Ja varam pasmaidīt paši par sevi, tad jau viss ir kārtībā.
Paldies, Leo, par to :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Post Reply

Return to “Diskusijas”