Vienkārši apbrīnojami notikumi aizvadītās nepilnas diennakts laikā! Pilnīgs kamerteātris... Ar spilgtiem aktieriem un scenāriju vislabākajās drāmas tradīcijās.
Neņemos spriest, kā tieši sprieda ALs (labs vārds, starp citu! Kino klasikas cienīgs uznāciens). Vai tiešām "zināja", ka tā nav ola ar viņa pēcnācēju, vai vienkārši instinktīvi iztīrīja būri uzreiz pēc atlidošanas, kā to trāpīgi atzīmēja Murķelis:
Murkjelis wrote:Varbūt nav tur tik daudz latīņamerikas seriālu kaislības kā vispār fakts, ka tur ir sveša ola. Vienalga vārnas, strazda vai dinozaura. Viņš ir tikko atgriezies un mājā ir nepiederošs priekšmets, kas ir izsviežams tāpat kā agrāk atbrīvojās no strazda iedzīves. DNS anlīzes mēs varam piedomāt

... tiešām nezinu. Otrās versijas gadījumā ALam un citiem viņam līdzīgiem gan būtu stipri jāuzmanās arī no pašam savas ligzdas nevilšas izpostīšanas. Tas it kā parasti tomēr nenotiek. Lai nu kā, šī uzvedība ir kaut kas pilnīgi jauns, man agrāk nezināms, un, iespējams, vispār pirmo reizi novērots šai sugai. Līdz šim bija labi zināms, ka zaļās vārnas bezkaislīgi iztīra no ligzdošanai noskatītiem dobumiem un būriem citu sugu olas un mazuļus. Tad mums pašiem tepat, Latvijā, jau pirms gadiem radās aizdomas, ka varbūt vienas zaļās vārnas paposta citu zaļo vārnu ligzdas (kaimiņi vai konkurenti; t.s. infanticīds tas jau senāk pierādīts citām putnu sugām). Tie tā arī palika nepierādāmi minējumi jau post factum - kā versijas par ligzdu postījumu iemesliem/apstākļiem.
Taču šādi - dzīva pārinieka strauja nomaiņa ligzdošanas laikā (senjors RW taču vēl tikko tepat bija, vai ne?) + tad vēl "savas" ligzdas postījums, izmetot sievas dēto, bet visticamāk, ka ar cita tēviņa palīdzību radīto olu = tas viss ir kaut kas pilnīgi jauns un visai negaidīts. No otras puses, nemaz ne tik negaidīts. Protams, tajā nozīmē, ka es to nesagaidīju. Taču skaidrs, ka šādas tiešraides no putnu ligzdām neizbēgami paver agrāk slēptu priekškaru un atklāj jaunu līmeni grūti novērojamās putnu dzīves norisēs. Iepriekšējo līmeni un priekšstatu maiņu deva krāsu gredzenu pielietošana zaļajām vārnām. Mēs burtiski sākām viņas atšķirt un pazīt personiski, un līdz ar to saprast, piemēram, ka tas nav viens un tas pats pāris gadu no gada vienā un tajā pašā būrī, un pat vienā vasarā pie ligzdas mēdz uzrasties sveši putni, u.tml.
Tagad šī tiešraide atkal maina mūsu priekšstatu robežas.
Fantastiski, ka tik daudz būtisku notikumu un jaunumu jūs pamanāt uzreiz. Īstajā laikā. Cepuri nost, visu cieņu (un pazemīgi paklanos) foruma dalībniekiem!