

Šogad gan visticamāk (ja vien nenotiks brīnums vai sižetos nesāks bojāgājušos putnus, kas aizķers) neizdosies savākt visu skaitu, bet šis skaitlis dod cerību, ka vismaz tas ir iespējams

Ir vietā arī atgādināt kur var parakstīties tie, kas vēl to nav izdarījušiSimba wrote:Par mežistrādes ierobežošanu jau 3000 parakstījušies (bez 6)Tas priecē
Šogad gan visticamāk (ja vien nenotiks brīnums vai sižetos nesāks bojāgājušos putnus, kas aizķers) neizdosies savākt visu skaitu, bet šis skaitlis dod cerību, ka vismaz tas ir iespējams
Vērotāja wrote:Vau, liekas, ka sākam novirzīties no tēmas - dzīve zivjērgļu ligzdā.Vau wrote:Nav gadijies redzēt kad Estipuika UKU butu knaibīts ,plūkāts. Varbūt tāpēc viņš ar baudu piepilda ligzdu ar zivīm. Varbut vini to dara aizkadrā. Tad varbūt neliksim putnam vārdu Misters ja viņš ir nospiests uz ceļiem. Drīzāk Alfons Trīcvaidziņš.
Saprotu, ka jautājums par latviešu meiteņu uzvedību izskatās sasāpējis, bet mums ir Diskusiju tēma, tur var izpausties http://dabasdati.lv/forums/viewtopic.ph ... start=4060
Savākti jau 1725 paraksti. Savāksim 2000 parakstus!Ixkiles Mārtiņš wrote: Paraksties, lai parādītu, ka tev nav pieņemama cietsirdība pret dzīvniekiem, vides degradēšana un neētiska biznesa attīstīšana par katru cenu!
http://www.dzivniekubriviba.lv/minkland
FB jau bija šāds info? vismaz līdz manīm nav nokļuvis.lianaliesma wrote:Savākti jau 1725 paraksti. Savāksim 2000 parakstus!Ixkiles Mārtiņš wrote: Paraksties, lai parādītu, ka tev nav pieņemama cietsirdība pret dzīvniekiem, vides degradēšana un neētiska biznesa attīstīšana par katru cenu!
http://www.dzivniekubriviba.lv/minkland
Bija, bet atkal katrs savu paziņu lokā varam atjaunot... ne visu uzreiz visi pamana.Emotion wrote: FB jau bija šāds info? vismaz līdz manīm nav nokļuvis.
Saitā pie iespējas parakstīties ir iespēja draugos, twiterī un facebook šo rakstu ieteikt tālāk. Ar ieteikšanu šis noteikti aiziet dziļāk tautās, kā tikai ar parakstu.lianaliesma wrote:Bija, bet atkal katrs savu paziņu lokā varam atjaunot... ne visu uzreiz visi pamana.Emotion wrote: FB jau bija šāds info? vismaz līdz manīm nav nokļuvis.
Vau wrote:Vaūūū.........
Es nedomāju ka manis teiktais var kādu te intresēt,jo neesmu nekāds lielais putnu vērotājs. Es mēģinaju pielikt visam nelielu humora devu un atvainojos ja mani par to pārprata. Tomēr interesanti ir redzēt ka igauņiem putni ar raiditajiem tomēr atgriezas dzimtenē ,bet Latvija atpakaļ nesagaidija nevienu. Sarmai cik saprotu labāk pie sirds iet DĀR nometnieki vai vel kads no Āfrikas donžuaniem. Nu ko ,tas lai paliek viņas pašas ziņā. Teiksim uzbrukums Laimas ligzdai ir nejaušība vai tā mēdz notikt ,ka putni iekaro svešu ligzdu ar olam. Tas iekarotājzivjuērglis ir labs kadrs ja reiz zvejnieku tīklus meģinajis patukšot,nu īsts kriminalelements. Vai Trīnes ligzda tomer neatrodas patālu no barības avotiem? Vai mūsu putni sakara ar mežizstrādi nav spiesti meklēt neizdevīgas ligzdosanas vietas? Kā nespecialistam man vismaz tā izskatās. Tad vēl pats interesantākais ,mūsu cienīto ērgļu un vanagu dzussīšu uzvediba. Īstas raganas , nekāda maiguma. Ko tas līdz ka Misters pūlas vaiga sviedros ,viņa sirdsdāma ir īsta RAGANA. Nu ieliks tagad zivjuerglim Latviešu dieva vārdu Pērkons un skaisti būs skatīties ka viņš trīcošs guļ pie viņas kajām. Paldies dievam ,džeks vēl pagaidam turas.Par Egli jau ari ir jautajums ? Es nezinu cik tās spalvas gredzenotajam ir stipri piestiprinātas ,bet bez tām nekāds lielais varonis un padevīgais kalps viņš nebūs. Es pētiju ka klājas UKU un neatradu nekādu vardarbību.Bija jau arī ko redzēt par viņu ligzdas būvi.
Nemēģināšu šai sakarā ko mainīt ,bet man prasās pavērot putnu uzvedību un tikai tad viņiem likt vārdus.Protams tas viss ko rakstu liekas smieklīgi ,bet putni taču arī ir dažādi. Nesalīdzināsim sugas,ņemsim vienas sugas ietvaros.
Ir gadijies redzēt suņus , kuri pēc +18 pieiet katrs pe sava koka un paceļ kājiņu,tāpēc es nebrīnos neparko.
Paldies ja pietika spēka izlasīt.
nu interesanti. kāda tad viņiem ir motivācija pēkšņi kautkādā 3.,4.g atgriezties dzimtenē?roosaluristaja wrote: Njā.... Par latvju putniem, kas neatgriezās. Melnie stārķi, kas pirmoreiz aizlido uz dienvidiem, NEKAD nākamā gadā neatgriežas. Tāpat dara arī zivjērgļi, dzērves u.c. Viņi tur atpūšas, vēro moru grūto dzīvi un tikai trešajā vai pat ceturtajā gadā ceļo atpakaļ uz dzimteni. Pārējais teksts laikam nav īsti ornitoloģijas kompetencē.
ieliku savā FB kontā. pagaidām ir 1777 paraksti.Simba wrote: Saitā pie iespējas parakstīties ir iespēja draugos, twiterī un facebook šo rakstu ieteikt tālāk. Ar ieteikšanu šis noteikti aiziet dziļāk tautās, kā tikai ar parakstu.
Putni atgriežas tad, kad ir sasnieguši dzimumbriedumu un ir spējīgi ligzdot.Emotion wrote: nu interesanti. kāda tad viņiem ir motivācija pēkšņi kautkādā 3.,4.g atgriezties dzimtenē?
nu ligzdot jau var arī tur...Vērotāja wrote:Putni atgriežas tad, kad ir sasnieguši dzimumbriedumu un ir spējīgi ligzdot.Emotion wrote: nu interesanti. kāda tad viņiem ir motivācija pēkšņi kautkādā 3.,4.g atgriezties dzimtenē?
Nu Misters viņš ir nejaušības pēcVau wrote:Pateicos Verotajai par informaciju.
Būtu jau labi redzet kā mainās uzvediba pariem vairāku gadu garumā. Par Margo un Misteru ,man viņus redzot ir jāsmejas ,vards ka miljonaram un varonim,bet sievas priekšā zemaks par zemi. Labi ka vel matriahāts nevis Kali kults [Melnā atraitne savu viriņu apēd] un Misters paliks dzivs. Tie komentari jau paši par sevi liek smieties.
Cik viņš amizants.Kādas viņam ačteles utt. Galvenais lai viņiem veicas ar baribas sagādi,jo tur nepalidzēs neviens,pat mūsu vislabākie komentāri. Par Durbi un Robčiku gribējās raudat ,bet ko tas mainītu . Ir pasakas par ziediem ,diezgan nežēligas .Tapat jamēģina uztvert šī ,putnu un dzivnieku pasaule. Varam vērot ,bet ne izmainīt.
Bada gads, skatoties kā kur. Igauņu meža pūču ligzdā jau tīri sparīgi tiek piegādata barība. Parasti ap šo laiku (mazuļi ap otro dzīves nedēļu) situācija bija bēdīgāka. Par zivīm viņējo jūras ērgļu ligzdā vispār nerunāsim. Tā gan, protams, no citas stihijas iegūta barība.Vērotāja wrote: Kādreiz ornitologi ir stāstījuši par trīs gadu ciklu medījumu pieejamībā. Pēc Māra Strazda izteikumiem šo gadu viņš vērtē kā bada gadu. Noteikti jau ir vēl citi iemesli, kāpēc ir slikta barības pieejamība.