
http://gribnik-club.ru/griby-v-izraile
To es izlasīju šeit http://embassies.gov.il/riga/AboutIsrae ... =WPQ3&PN=1 sadaļā Daba, bet kad palasa Ģeogrāfija un Klimats (otrajā lapā), tad ir skaidrs, ka Haifa un Karmela kalni ir ļoti labvēlīgā situācijā. Labi ka sēnes var griezt - par puķītēm ir aizliegumi, lai dabisko vidi saglabātu - tāpēc tā Jordānas upe izskatījās neskarta, kas likās dīvaini uz tā fona, kad katra zemes pēda apkārt likās apsaimniekotaDabīgie meži, kuros lielākoties aug Palestīnas ozoli, klāj daļu Galilejas, Karmela kalna grēdu un citus paugurainus apgabalus.
...
Izraēla iegulda daudz pūļu un resursu floras un faunas, kas pastāvējusi jau kopš bibliskajiem laikiem un kas vēlāk vai nu pazuduši no reģiona vai atradās uz izmiršanas sliekšņa, aizsargāšanā un saglabāšanā.
Ainavas rezervāts Neot Kedumim, kas atrodas valsts vidienē, orientējas uz Bībelē pieminēto esošo augu apkopošanu un saglabāšanu, izveidojot plašus dārzus ar floru, kas senos laikos bijusi raksturīga dažādās Izraēlas daļās. ''Hai Bar'' savvaļas projekti Aravā un Karmela reģionā tika izveidoti, lai atkārtoti ieviestu dzīvnieku sugas, kuras kādreiz klejoja pa šīs zemes kalniem un tuksnešiem. Šobrīd tajā tiek audzēti strausi, Persijas rūsganais briedis, orikss, Āzijas savvaļas ēzelis un Somālijas savvaļas ēzelis.
...
Šodien 200 miljoni koku mežos un mežainēs klāj apmēram 300 000 akrus, nodrošinot izraēliešiem plašas iespējas atpūsties brīvā dabā. Ebreju Nacionālais Fonds turpina apmežošanu un mežu uzturēšanu...
Eh, tieši par Karmelas mežiem 2010 gada decembrī bija bēdīgas ziņas: Izraēlas vēsturē postošākie meža ugunsgrēki, kur gājuši bojā 42 cilvēki, evakuēti 13 tūkstoši cilvēku. Vēl sestdien nebija izdevies savaldīt liesmas, kas sākās jau ceturtdien.Cenšoties saglabāt dabisko vidi, Izraēlā ir ieviesti stingri likumi attiecībā uz dabas un savvaļas aizsardzību, kas neatļauj noplūkt pat pašu vienkāršāko ceļa malā augošo pļavas puķi.
Dati šim stārķim ir tikai līdz 2014.gada 29.septembrimSimba wrote:Movebank es, ieklikšķinot ciconia nigra ailītē, tiešām redzu vienu gudrinieku, kurš ir lidojis no Grieķijas pa tiešo pāri Vidusjūrai, ielidojot Lībijā. Lībijā viņš arī sekmīgi ir atradis kādas ūdens krātuves. Diemžēl gan neredzu viņam nedz numurus (vārdu), nedz citus datus, bet iespējams tas ir tas, par kuru Māris ieminējās savā rakstā. Tālākā ceļā viņam priekšā ir garš un grūts ceļš cauri Sahāras tuksnesim (ja pareizi skatos un tas notiek "šeit un tagad").
Paldies, Made, par sameklēto informāciju. Tā arī bija, ka nevarēju saprast, vai šim draugam ceļojums turpinās vai beidzies 2014.gadā. ŽēlMade wrote:Dati šim stārķim ir tikai līdz 2014.gada 29.septembrimSimba wrote:Movebank es, ieklikšķinot ciconia nigra ailītē, tiešām redzu vienu gudrinieku, kurš ir lidojis no Grieķijas pa tiešo pāri Vidusjūrai, ielidojot Lībijā. Lībijā viņš arī sekmīgi ir atradis kādas ūdens krātuves. Diemžēl gan neredzu viņam nedz numurus (vārdu), nedz citus datus, bet iespējams tas ir tas, par kuru Māris ieminējās savā rakstā. Tālākā ceļā viņam priekšā ir garš un grūts ceļš cauri Sahāras tuksnesim (ja pareizi skatos un tas notiek "šeit un tagad").jā, sākumā viņam pagadās dīķīši, iespējams, ka arī tālāk šad tad lietus periodā ir mazliet slapjuma.. gan jau kāda oāze arī, kas tad būtu tuksnesis bez oāzēm...
Ir! Ir!Made wrote:Kad skatās oriģinālo ieliktā attēla versiju (t.i., uzklikšķinot), tad ir skaidrāks un liekas, ka irlianaliesma wrote:Zīļuka Upenīte! Zīļuka Neve Eitan zivju dīķos. Es gan nevaru saskatīt gredzena numuru OC4R... bet ir zivtas!![]()
![]()