Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Kia ora koutou (hello everyone)
Plastic Free July has started.
Read here why plastic it a threat to albatross:
https://phys.org/news/2021-....
What you can do to help:
https://www.plasticfreejuly...
https://www.doc.govt.nz/nat...
Weighing update: Top Flat and Top Flat Track chick will not be weighed today.
Only chicks of concern in the colony will be weighed today due to the very wintery weather conditions.
Top Flat chick is 161 days old today. Last week’s weight was 9.5 kg. Parents have been seen frequently.
https://www.doc.govt.nz/nat...
Top Flat Track chick is 153 days old today. Last week’s weight was 10.4 kg. Parents have been seen frequently.
Folding wings
Image: DOC
How do albatross fold their wings?
The first segment from the body folds back towards the tail, the middle segment forward and the last segment with the flight feathers goes back.
Smaller birds have a much shorter first segment from the body. In albatross this segment is elongated providing a much greater wingspan in proportion to the body than gulls for example.
Image, DOC: From a display outside the Royal Albatross Centre. Wingspan comparisons of a sparrow (white), redbilled gull (orange), black-backed gull (yellow), shag/cormorant (blue) and toroa (red). The child is around 6 years old and likely not much taller than a standing toroa.
(GT)
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Kia ora koutou (sveicināti visi)
Jūlijs bez plastmasas ir sācies.
Lasiet šeit, kāpēc plastmasa apdraud albatrosu:
https://phys.org/news/2021-02-plastic-o ... starvation
Ko jūs varat darīt, lai palīdzētu:
https://www.plasticfreejuly.org/
https://www.doc.govt.nz/nature/native-a ... -involved/
Svēršanas atjauninājums: Top Flat un Top Flat Track cālis šodien netiks svērts.
Šodien ļoti ziemīgo laikapstākļu dēļ tiks svērti tikai kolonijā satraucošie cāļi.
Top Flat cālim šodien ir
161 diena. Pagājušajā nedēļā svars bija 9,5 kg. Vecāki ir redzēti bieži.
https://www.doc.govt.nz/nat...
Top Flat Track cālim šodien ir
153 dienas. Pagājušajā nedēļā svars bija 10,4 kg. Vecāki ir redzēti bieži.
Spārni, kurus var salocīt.

Attēls: DOC
Kā albatross saloka spārnus?
Pirmais segments no ķermeņa atliecas atpakaļ pret asti, vidējais segments uz priekšu un pēdējais segments ar lidojuma spalvām atgriežas atpakaļ.
Mazākiem putniem pirmais segments no ķermeņa ir daudz īsāks. Albatrosam šis segments ir iegarens, nodrošinot daudz lielāku spārnu platumu proporcionāli ķermenim nekā, piemēram, kaijām.

Attēls, DOC: no displeja ārpus Karaliskā Albatrosa centra. Spārnu platuma salīdzinājums zvirbulim (balts), sarkanknābja kaijai (oranža), melnmuguras kaijai (dzeltena), spārnu/kraukļa (zila) un toroa (sarkana). Bērnam ir aptuveni 6 gadi un, visticamāk, tas nav daudz garāks par stāvošu toroa.
Spārni un lidošanas tehnikas
Slīpā planēšana
Lai paceltos, albatrosam bieži un spēcīgi jāsasit spārni un jāieskrienas. Tas ir viens no mirkļiem, kas prasa visvairāk putna enerģijas
Vikipēdija
[quote]Spārni ir gari, šauri un stīvi. Tas nozīmē, ka, lai noturētos gaisā, albatrosi attīsta lielu lidošanas ātrumu. Pamatā tiek izmantoti divi lidošanas veidi — dinamiskā planēšana un slīpā planēšana. Dinamiskā planēšana nozīmē putna slīdēšanu gar viļņu galotnēm, uzķerot vertikālo gaisa plūsmu gar viļņa sienu. Tādējādi tiek samazināta nepieciešamā enerģija, lai noturētos gaisā. Slīpā planēšana tiek izmantota, kad putns lido taisni uz priekšu. Vētrasputns pagriežas pret vēju, uzņemot augstumu, tad planē lejup līdz jūras virsmai. Albatrosi ir izcili planētāji. Noslīdot 1 metru uz leju, tie uz priekšu nolido 22—23 metrus. Atšķirībā no citiem vētrasputniem albatrosiem ir īpaša spārnu pleca uzbūve. Tiem ir pleca atslēga, kas nozīmē, ka spārns pie nepieciešamības ieķīlējas-saslēdzas. Bez mazākās muskuļu piepūles albatross spēj turēt izstieptu spārnu uz sāniem. Šāda īpašība piemīt vēl tikai lielajiem vētrasputniem.
Albatrosi lidojot izmanto arī savas zināšanas par valdošajiem vējiem; dienvidu puslodē, lidojot uz ziemeļiem, tie lido pulksteņa virzienā, bet, lidojot uz dienvidiem, pretēji pulksteņa virzienam. Putni ir tik labi piemērojušies gaisa strāvām, un to lidojums ir tik efektīvs, ka sirds ritms lidojot ir gandrīz tāds pats kā atpūšoties uz zemes. Tikai nosēšanās, pacelšanās un medības patērē putna enerģiju. Putna spēja netērēt enerģiju lidojuma laikā nosaka to, ka garajos pārlidojumos tas ļoti reti medī, lai atjaunotu spēkus. Bezvēja laikā albatrosi nolaižas uz ūdens virsmas un atpūšas, gaidot vēju, lai turpinātu lidojumu. Vienīgie albatrosi, kuri izmanto pamīšus spārnu sasišanu un planēšanu, ir tropu albatrosi.[8] Uzsākot lidojumu, putni ieskrienas līdz spārni uzķer pietiekami daudz gaisa masas, lai paceltos spārnos.[/quote]