Un jau ar savu melno joslu,kas turpmāk vienmēr būs uz albatrosēna kājas un ieraugot pēc gadiem D36,zināsim,ka tas ir 2022./2023.gada albatrosēns Manaaki.
8.augusts
Ļoti vērtīgs jaunums albatrosu dzīvē,kura mērķis pēc iespējas vairāk uzzināt par šiem putniem,par viņu dzīvi gados,kuros nav iespēja viņus vērot.
Arī šodienas svēršanas rezultāts,kurš nav labs,jo pēdējā tēta barošana bija 30.jūlijā.Mamma nav redzēta no 20.jūlija.
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Featured by Department of Conservation
Kia ora koutou (hello everyone)
Manaaki is 200 days old today and has received a Data Logger.
He was only 8kg today and will be supplementary fed tomorrow or Thursday.
Data logger attachments (GLS, Global Location Sensor)
Where in the World are they?
The Northern Royal Albatross worldwide population is at risk. Huge gaps in our knowledge of the life of the albatross persist at various stages of their lives. Juveniles, i.e., albatross that have fledged but not yet returned to the colony to search for a mate, are difficult to gather information from.
This season, 20 chicks at Pukekura have been tagged with a GLS (Global Location Sensor) data logger on a leg band. 10 females and 10 males will be chosen so that sex differences in foraging areas can be accounted for. The data will be collected for at least the first three years of the lives of these juveniles. We cannot use transmitting GPS* (Global Positioning System) tags for a project like this, as GPS tags mounted to back feathers are moulted off the birds after a year. The data from the GLS tags will not be available online like transmitting tags, and only collected as the bird returns to the colony as an adolescent.
The collected information will help us identify where these birds travel to during their first years at sea and assist in assessments of where they face different threats. The knowledge gained may also help our team advocate for toroa conservation internationally.
This work underlines the importance of the small Pukekura/Taiaroa Head colony. It is easily accessed and consequently plays a key role in gathering information on Toroa and their conservation worldwide.
In case you missed it, here is What to Expect for banding and fledging and the video clip of Manaaki being banded.
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Piedāvā Saglabāšanas departaments
Kia ora koutou (sveicināti visi)
Manaaki šodien ir 200 dienas vecs, un viņš ir saņēmis datu reģistrētāju.
Viņš šodien svēra tikai 8 kg un rīt vai ceturtdien tiks barots ar piedevu.
Datu reģistrētāja pielikumi (GLS, globālās atrašanās vietas sensors)
(Joslas iekšējais diametrs šī attēla augšdaļā ir 19 mm.)
Kur pasaulē viņi ir?
Ziemeļu karalisko albatrosu populācija visā pasaulē ir apdraudēta. Milzīgas nepilnības mūsu zināšanās par albatrosu dzīvi pastāv dažādos viņu dzīves posmos. Nepilngadīgajiem, t.i., albatrosiem, kas izlidojuši, bet vēl nav atgriezušies kolonijā, lai meklētu pārinieku, ir grūti iegūt informāciju.
Šosezon Pukekurā 20 cāļi ir atzīmēti ar GLS (Global Location Sensor) datu reģistrētāju uz kāju lentes. Tiks izvēlēti 10 mātītes un 10 tēviņi, lai varētu ņemt vērā dzimumu atšķirības barības meklējumos. Dati tiks vākti vismaz par pirmajiem trim šo nepilngadīgo dzīvnieku dzīves gadiem. Mēs nevaram izmantot GPS* (globālās pozicionēšanas sistēmas) birkas šādam projektam, jo GPS atzīmes, kas piestiprinātas pie muguras spalvām, pēc gada tiek nopļautas putniem. Dati no GLS tagiem nebūs pieejami tiešsaistē, piemēram, birku pārsūtīšana, un tie tiks apkopoti tikai tad, kad putns atgriežas kolonijā pusaudža gados.
Apkopotā informācija palīdzēs mums noteikt, kur šie putni ceļo pirmajos jūrā pavadītajos gados, un palīdzēs novērtēt, kur tie saskaras ar dažādiem draudiem. Iegūtās zināšanas var arī palīdzēt mūsu komandai atbalstīt toroa saglabāšanu starptautiskā mērogā.
Šis darbs uzsver mazās Pukekura/Taiaroa Head kolonijas nozīmi. Tas ir viegli pieejams, un tāpēc tam ir galvenā loma informācijas vākšanā par Toroa un to saglabāšanu visā pasaulē.
It's Banding Day for #royalcam Albatross Chick Manaaki! July 28, 2023
Cornell Lab Bird Cams
Ja esat to palaidis garām, šeit ir redzams, ko sagaidīt, veidojot grupējumus un jaunumus, kā arī videoklipu ar Manaaki grupēšanu. https://www.doc.govt.nz/nature/native-a ... t/#Jul-Aug
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Some photos of the GLS attachments on one of the other chicks by Kalinka Rexer-Huber from Parker Conservation.
A tiny piece of equipment on a very large bird that will fill in gaps in our knowledge about where they go.
They are attached to the Stainless-Steel band with a tiny cable tie.
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Daži fotoattēli ar GLS pielikumiem uz viena no citiem cāļiem, ko veidojusi Kalinka Rexer-Huber no Parker Conservation. https://www.parkerconservation.co.nz/
Neliels aprīkojums ļoti lielam putnam, kas aizpildīs nepilnības mūsu zināšanās par to, kur tie dodas.
Tie ir piestiprināti pie nerūsējošā tērauda lentes ar nelielu kabeļa saiti.
11.augusts
Atkal svarīgs notikums,jo cenšos šeit ienākt ,ja tiešām ir kas svarīgs.
Manaaki tiek barots,jo vecāki nerādās un tas nav labi.Bet palicis apmēram mēnesis līdz aizlidošanai.
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Kia ora koutou (hello everyone)
On Thursday when Manaaki was weighed, he was 8.1 kg and another male was 7.7 kg. The needier chicks come first with the supplementary feeding.
However, today it was Manaaki's turn to be supplementary fed with assistance from Royal Albatross Centre staff. Dad, GLY, was last in on the 30th of July and mum, L, on the 20th of July.
Adult albatross (who are smaller than late post guard stage chicks) regularly go for 2 weeks without food while incubating the egg while the other parent is feeding out at sea.
Today Manaaki is 203 days old and weighed 8.1kg yesterday. He was fed 600ml of rehydrating fluids and 1 kg of fish and octopus.
Sharyn Broni (Ranger, DOC) Mod
Kia ora koutou (sveicināti visi)
Ceturtdien, kad Manaaki tika nosvērts, viņš bija 8,1 kg un vēl viens tēviņš bija 7,7 kg. Trūcīgākie cāļi ir pirmajā vietā ar papildu barošanu.
Tomēr šodien bija Manaaki kārta saņemt papildu barošanu ar Royal Albatross centra darbinieku palīdzību. Tētis GLY pēdējo reizi bija 30. jūlijā un mamma L 20. jūlijā.
Pieaugušie albatrosi (kas ir mazāki par vēlīnās sardzes stadijas cāļiem) regulāri 2 nedēļas paliek bez barības, inkubējot olu, kamēr otrs vecāks barojas jūrā.
Šodien Manaaki ir 203 dienas vecs un vakar svēra 8,1 kg. Viņš tika barots ar 600 ml rehidratācijas šķidruma un 1 kg zivju un astoņkāju.
Royal Albatross Rangers Give Manaaki His First Supplementary Feeding & Fluids! 8.11.23
Lady Hawk
Blakus Manaaki ligzdai UQ cālītis regulāri tiek svērts un piebarots, jo viņa svars ir par mazu (ap 7 kg), tā kā barot ierodas tikai mamma. Cālītim kontrolsvēršana un papildbarošana (patīk man šī vairāku bērnu vērošana vienā kamerā ). Manaaki jau ir pieradis pie šīs regulārās rosības "kaimiņmājā" un uztver to pilnīgi mierīgi
Ielikšu Lady Hawk video par Manaaki un viņa vecākiem.
Mammīte arī atgriezusies,kad cerības jau bija gandrīz zudušas.
Royal Albatross ~ LKL Snaps At Manaaki's Bill While He Begs For Food! UQ Gets Air & Feedings 8.19.23
Šodiena bagāta ar notikumiem,jo albatrosu puisis sācis nopietnus palēcienu mēģinājumus
Royal Albatross ~ PADDLES UP! MANAAKI & NTF BOTH GETTING BIG AIR! 8.21.23
GREAT NEWS! Mum L IS HOME!! GLY Comes In First - Then L To Feed Manaaki! 8.21.23 Liekas,ka nekas foruma noteikumos nekas nav mainījies ,ja liekam kādu video,tad liekam arī atsauci video uz autoru)
Sarmīte wrote: ↑21 Aug 2023 14:58 Liekas,ka nekas foruma noteikumos nekas nav mainījies ,ja liekam kādu video,tad liekam arī atsauci video uz autoru)
Paldies par kārtējo norādi par to, kas atkal ir slikti! Ja traucēju ar to, ka rakstu ŠAJĀ publiskajā forumā, tad tā arī pasakiet, ka tas ir Jūsu un neviens cits šeit nav gaidīts, jo neko citi nemāk izdarīt pa Jūsu prātam (es neesmu tāda vienīgā). Biju pilnībā distancējusies no šī foruma par albatrosiem tieši tā iemesla dēļ, bet tas, ka tēta atgriešanās pēc divu nedēļu prombūtnes nebija piefiksēta, lika ierakstīt, jo ne jau mēs sev rakstam, bet vēlākiem laikiem, lai ir, ko pārskatīt un pārliecināties, ka arī ilgākas prombūtnes nenozīmē vecāka pilnīgu pazušanu.
P.S. Izlaboju savu nepareizo komentāru
P.P.S. Nevienam nav spiesta lieta rakstīt, bet, ja redzu, ka kādam nav pieticis laika ierakstīt, tad domāju, ka tas kāds būs priecīgs, ja tas ir izdarīts, bet kur tad nu!... Tikai ne šajā forumā - šeit meklēs jebkuru lietu, kur piesieties
Baiba_K wrote: ↑21 Aug 2023 15:54
Paldies par kārtējo norādi par to, kas atkal ir slikti!
Jā.ilgi domāju ,vai vispār reaģēt uz šo skaisto izlēcienu.Kad man tieši tādā veidā(bez apvainošanas),7 vai 8 gadus atpakaļ forumā aizrādīja,es to ņēmu vērā un tā to daru līdz šim brīdim.Tā patiesībā ir cieņas izrādīšana cilvēkam,kurš cītīgi seko un veido video par daudziem putniem ,arī albatrosiem.Nebija ne prātā kādu aizvainot,bet ja tā patīk "kasīties",tad tik vajag turpināt.
Jūs pat nesapratāt, ko gribu pateikt... Kad man pirmo, otro, trešo un ceturto reizi aizrādīja par to, ka ir ne tā pateikts, ne tāda krāsa, ne tas informācijas ieguves avots (informācija bija identiski pēc tam Jūsu tiešām garajai ievietotajai), ne tā izveidots video NO TIEŠI TĀS PAŠAS TIEŠRAIDES, kur nevar būt nekas savādāks, bet tik un tā bija sliktāks par Jūsu ielikto divas sekundes garāko video - es neko neteicu, bet visu ievēroju un video pārtraucu veidot (kāda jēga, ja tas neder ŠIM forumam?). Bet šitā piesiešanās jebkam, kas nav tieši tā, kā Jūs dariet, nosit jebkādu vēlmi rakstīt vai lasīt forumā. Vai tāds ir foruma mērķis?
Paldies autorēm par brīnišķīgajiem albatrosu stāstiem un ļoti vērtīgo informāciju! Kaut neesmu sen iekomentējusi neko, klusībā ik pa laikam pārskatu šeit ievietotās "pērles". Šī, manuprāt, ir viena no unikālākajām sadaļām forumā, jo stāstu varoņi ir absolūti brīnumaini putni, par kuriem, būsim godīgi, daudz ko neuzzinātu, ja nebūtu tik daudz šeit sniegtu pienesumu. Ļoti novērtēju visu saturu! Lai izdodas rast kopsaucēju, mēs visi no tā esam un būsim tikai arvien lielāki ieguvēji Vēlreiz paldies un jauku dienu!
24.-30.augusts
Jauki dzirdēt,Sassa,ka kādam arī patīk šie lielie milzeņi,kuros esmu iemīlējusies.
Esmu dzirdējusi no forumiešiem ,ka garlaicīgi vērot un kā man tik ilgus gadus nav apnicis šeit rakstīt.Jau vismaz divus gadus esmu centusies pabeigt sezonu un beigt rakstīt forumā,jo vērot šos putnus laikam tomēr nebeigšu.Tūlīt,tūlīt Manaaki aizlidos,jo viens bērns pēdējos vējos jau ir aizlidojis.Varbūt mazliet par agru,bet jātic,ka viss būs labi.
Nu jau mūsu acu priekšā aug septītais albatrosu bērns.
Domāju ,ka šī gada putns ir pelnījis uzmanību līdz pat aizlidošanai.Manaaki ir tik labestīgs,viemēr prieks vērot svēršanas ,jo neesmu novērojusi nekādu agresiju no viņa puses.Knābis gan vienmēr tiek turēts saspiests,bet tas vairāk,ja nu bērns aizsardzībai izdomā izvadīt eļļaino kuņģa šķidrumu
Kaimiņi satikušies,pareizāk Manaaki sastapies ar kaimiņu meitiņu.
Spārni pasakaini skaisti.