Ļoti precīzi teikts.Feja wrote: ↑04 Jun 2021 04:18Esmu vērojusi daudz stārķu (gan melnu, gan baltu) ligzdu tiešraides, video ierakstus, lasījusi tiešraižu čatus. Protams, ka šādu pieauguša stārķa (Volta) uzvedību jau “cāļu” periodā, redzu pirmo reizi (nav sanācis redzēt), kad pašam klāt esot ligzdā, tas ļauj izpostīt savus pēcnācējus svešam sugas brālim/māsai. Var konflikta laikā būt kāda neveiksme, bet Volts pat necentās neko darīt lietas labā, tāpēc pirmās dienas notikumi atstāja neticību redzētajam. Parasti baltie stārķi brîdinot svešinieku, ieņem aizsardzības pozu - iepleš spārnus un atliektām galvām klabina knābi, nelaiž ligzdā. Ja trūkst barība, tad vecāki paši “regulē” cāļu skaitu, cik spēs pabarot. Ir vērots, ka svešs baltais stārķis uzbrūk cāļiem, kad kaut kādu iemeslu pēc vecāks nav blakus ligzdā.
...
Volta un Fāzes ligzda dod jaunu pieredzi, ka tā arī mēdz notikt.
Varbūt nopietnāki secinājumi būtu tad, ja mēs ilgāk pazītu šo pāri, ja zinātu kāda/s bija iepriekšējā/s sezona/s, ja tāda viņiem vispār ir bijusi.. redzējuši attiecības ar vēl citiem svešiem stārķiem..
Domāju divi mēneši ir salīdzinoši mazs vērošanas laika posms, lai uzminētu “iemeslus”





















