Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020-2021

Coracias garrulus - European Roller
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by schwarzstorch »

Cik te lieliski jaunumi, būs mazi zaļvārnīši! ❤️
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by MĀRIS »

puke wrote: 04 Jun 2020 15:34 Urā!
15:18 ir ola klāt!
...
Es laikam esmu viens vecs, nīgrs, kašķīgs vecis, jo patiešām no šā būra vairāk nekādu patīkamu pārsteigumu negaidīju! :roll:
Bet tāpēc jo vairāk prieks, un uzslava tiem kas tomēr ticēja!!! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by puke »

MĀRIS wrote: 04 Jun 2020 18:31 Es laikam esmu viens vecs, nīgrs, kašķīgs vecis, jo patiešām no šā būra vairāk nekādu patīkamu pārsteigumu negaidīju! :roll:
Bet tāpēc jo vairāk prieks, un uzslava tiem kas tomēr ticēja!!! :P
Māri, Tu i foršs un lielisks... ;)
Pieci gari gaidīšanas un cerēšanas laiks. Uhhhh! Paldies Edmundam, kurš ielika divviru durvis ALa īpašumam. Nākošo nedēļu sola siltu un cerība, ka kukaiņi izaugs lieli un gaļīgi. Ļoti gaidu ziņu no Edmunda par būra daiļavas vecumu un dzimšanas vietu.
User avatar
Saulene
Posts: 1350
Joined: 25 Feb 2016 16:18

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Saulene »

puke wrote: 04 Jun 2020 19:12 Ļoti gaidu ziņu no Edmunda par būra daiļavas vecumu un dzimšanas vietu.
Jā, man arī interesē, kas ir šī YM. Pagājušā gadā Ala bērnu māte bija DU.
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by dabasSkaņas »

Skaisti! Ilgi gaidīts, taču negaidīti straujš notikumu pavērsiens. Atliek iedomāties, ka ALs savu jauno draudzeni YMu bija saticis vismaz kādu laiku pirms viņa šodien atrādījās pie tiešraides būra. Par citu iespēju (un paternitāti) pat negribas domāt, tāpat to nepārbaudīsim. Var tikai apbrīnot viņas apgriezienus - nepilnas divas stundas pēc pirmās pielidošanas pie būra (apm. 01:53) un ne ilgāk kā 24 minūtes pēc pirmās ielīšanas tajā, ar pirmo piegājienu - pirmā ola gatava. YM pati ir divgadniece, šķīlusies vienā no būriem Garkalnes mežos, apm. 14 km attālumā, kur to gredzenojām 28.06.2018. Toreiz tur izdzīvoja tikai divi no četriem mazuļiem, YM bija lielākā no abiem. Man nav ziņu, ka būtu kaut kur redzēta līdz šim, vismaz starp pagājušā gada ligzdotājiem vai tiešraides viesiem viņas nav. Ticami, ka ligzdo pirmo reizi. Vismaz ar ALu noteikti.
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by dabasSkaņas »

Vai kāds zina, kur paliek visi vērtīgie ieraksti YouTube "tērzēšanā" par to, kas cikos notiek būrī? Skatos, ka pirmītējie novērojumi par ALa pielidojumiem un YMas barošanas reizēm jau ir zuduši, vismaz man.
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by puke »

dabasSkaņas wrote: 04 Jun 2020 20:16 Vai kāds zina, kur paliek visi vērtīgie ieraksti YouTube "tērzēšanā" par to, kas cikos notiek būrī? Skatos, ka pirmītējie novērojumi par ALa pielidojumiem un YMas barošanas reizēm jau ir zuduši, vismaz man.
Jā, es arī par šito prātoju. Kāpēc diezgan drīz jau tos neredzu un nav iespēja paskrollēt uz augšu. Paralēli strādājot ir vieglāk tik piemest YT čatā ciparu, lai nepazūd informācija par konkrētiem notikumiem. Vieglāk pēc tam atrast un uztaisīt bildi vai video.
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by puke »

20:05 ALs atnesa kukaini, atdeva dāmai un pats aizlidoja. Jaunkundze sēž skrejā un veras plašumos. Manuprāt, kopš olas izdēšanas, tā arī nav no būra izlidojusi. Tik otro reizi redzu, ka piecēlusies no olas.
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by puke »

Mūsu prieki bija ļoooooti īsi. Aizdomas par paternitāti vai vecuma marasms, bet ola ir prom.

20:27 YM sēž skrejā un aizlido pirmo reizi no būra
Image

20:28 uzreiz klāt ir ALs un ielien būrī
Image

un te nu ola tiek aiznesta
Image
Last edited by puke on 04 Jun 2020 20:41, edited 1 time in total.
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by schwarzstorch »

puke wrote: 04 Jun 2020 20:35 Mūsu prieki bija ļoooooti īsi. Aizdomas par paternitāti vai vecuma marasms, bet ola ir prom.
un te nu ola tiek aiznesta
:shock: Kāpēc tā?!?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Lianaliesma »

:shock: :shock: :shock:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by dabasSkaņas »

Diemžēl ir noticis tas, par ko aizdomājos jau pirmīt, rakstot par ALa un YMas pazīšanās pakāpi. Tagad sliecos domāt, ka viņi tiešām varēja nebūt nesen pazīstami. Ka viņa agrāk neatrādījās pie būra tāpēc, ka viņa nebija atrādījusies arī ALam. Iespējams, viņa šodien uzklīda jau vieglā stresā par to, ka nav, kur dēties. Putni nav muļķi, un to var teikt arī par viņiem abiem. Ja ALs tiešām nebija saticis YMu pirms šodienas pusdienlaika, es domāju, ka viņš varēja apjēgt kaut ko svešu būrī pusdeviņos vakarā, kad YM beidzot izlidoja. Līdz tam taču viņš aizgūtnēm viņu vilināja un pēc tam gādīgi aprūpēja. Traks vai muļķis viņš nav, tikai traki piekasīgs gan. Piedevām, nav lasījis žurnālu "Putni dabā" par zaļo vārnu stāvokli valstī. Pat ja ir lasījis, tad (jau atkārtoti) nav ar mieru pakāpties pāri savām personiskajām interesēm un adoptēt ne-savu pēcnācēju savas sugas kopīgajās interesēs.
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Hildiņa »

Un es jau atvēru šampanieša pudeli..... :cry: Kāds prieks bija un kāda vilšanās...
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Made »

puke wrote: 04 Jun 2020 20:26
dabasSkaņas wrote: 04 Jun 2020 20:16 Vai kāds zina, kur paliek visi vērtīgie ieraksti YouTube "tērzēšanā" par to, kas cikos notiek būrī? Skatos, ka pirmītējie novērojumi par ALa pielidojumiem un YMas barošanas reizēm jau ir zuduši, vismaz man.
Jā, es arī par šito prātoju. Kāpēc diezgan drīz jau tos neredzu un nav iespēja paskrollēt uz augšu. Paralēli strādājot ir vieglāk tik piemest YT čatā ciparu, lai nepazūd informācija par konkrētiem notikumiem. Vieglāk pēc tam atrast un uztaisīt bildi vai video.
Man tas visbiežāk pazūd, kad es atjaunoju tiešraidi (nospiežu augšā apdeitu), kas ilgāku laiku stāvējusi uz pauzes. Un vēl laiku pa laikam, kad YT pati atjauno "bloku" - reizēm pievakarē rāda vairāk nekā 11 stundas un tad kaut kā sakārtojas, arī uz nakti.. turklāt tērzēšanu, manuprāt, atjauno biežāk, nodzēšot vēsturi.. Labāk visu svarīgo mest forumā :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Made »

"nav kur dēties" - tagad skaidra izteiciena izcelsme .. :( burtiska - nav kur dēt olu..
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Made »

Un kur gan tagad ir tas tēviņš ar savu namu, kas ir atbildīgs par olu..
User avatar
Saulene
Posts: 1350
Joined: 25 Feb 2016 16:18

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Saulene »

Alam svešus bērnus nevajag. Cerams, ka izdosies vēl sagādāt pašam savus pēcnācējus.
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by puke »

21:10 atlido šefs ar mazu kukaini knābī un sēž būrī, tik nav kam atdot...
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by puke »

Saulene wrote: 04 Jun 2020 21:11 Alam svešus bērnus nevajag. Cerams, ka izdosies vēl sagādāt pašam savus pēcnācējus.
Zinot kādi notikumi bija 5 gadus atpakaļ. Mums ligzdošanu šogad te neredzēt...
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2020

Post by Made »

dabasSkaņas wrote: 04 Jun 2020 20:16 [..] Skatos, ka pirmītējie novērojumi par ALa pielidojumiem un YMas barošanas reizēm jau ir zuduši, vismaz man.
Man stāvēja uz pauzes tiešraide ar šādu saraksti:
Ruta Zērvena ​Palasīju, kamēr nav izdētas visas olas, māte ligzdu nepamet. Perēšana 17-24 dienas. Perē abi uz maiņām.
Ilze Bojare ​Dāma tik forši cirpstina
Ilze Bojare ​Kaut ko klārē laimīgajam tēvam
Ilze Bojare ​15:55 kārtējais kukainis no ALa
Ilze Bojare ​15:58 nākošais kukainis
Ilze Bojare ​16:09 atlidoja ar kaut ko knābī, bet šķiet, ka neatdeva
Ilze Bojare ​16:38 ēdiens
Ilze Bojare ​16:40 atkal kaut ko nelielu atnesa
Ruta Zērvena ​17.44 Dāma nereaģē uz atnesto ēdienu, laikam guļ.
Ruta Zērvena ​Pamodināja, pabaroja.
Ilze Bojare ​ola kaput
Post Reply

Return to “Zaļā vārna”