Ziņas par ligzdu
Nacionālais parks Ņižņaja Kama, Tatarstanā, Krievijā http://nkama-park.ru/index/0-3
http://iadevon.ru/news/society/zhizn_or ... Bg75R3UAVQ
Jūras ērgļu izpētes projekts uzsākts 2018. gadā.
Projekta ietvaros tika organizēta tiešsaistes pārraide no šo plēšputnu ligzdas.
2019. gadā
Tatneft piešķīra līdzekļus papildu aprīkojuma iegādei. Tas ļāva paplašināt pētījumu teritoriju un izpētīt citas putnu sugas.
Ornitologs Rinurs Bekmansurovs ir pārliecināts, ka savāktie videomateriāli būs labs palīgs naftas ieguves reģionā dzīvojošo ērgļu zinātniskajiem pētījumiem. Zinātnieki plāno izvietot kameras Almetyevskas, Aznakaevskas vai Zainskas rajonos, lai novērotu saules ērgli. Tas ir Karaliskais ērglis/Eastern imperial eagle/Моги́льник (лат. Aquila heliaca). Ņižņekamskas apgabalā viņi pētīs lielā plankumainā ērgļa dzīvi, kas visretāk sastopams Tatarstānā - Vidējais ērglis/Greater spotted eagle/Большой подорлик ( Clanga clanga).
Nacionālā parka teritorijā ligzdo apmēram 8-10 ērgļu pāri (nacionālais parks atrodas Tukaevskas un Jelabužskas rajonos). Daži no viņiem ziemā nelido tālu prom no savām ligzdām. Viņi pielāgojas dzīvei blakus cilvēkam industrializētajos ziemeļaustrumos no Tatarstānas. Cilvēka iejaukšanās dēļ ērgļu ligzdošana bieži tiek pārtraukta.
Pašlaik kameras uzstādītas testa režīmā divās ligzdās, kas atrodas netālu viena no otras nacionālajā parkā un apkaimē - Mendeļejevas rajonā, Elabugas mežniecības teritorijā.
2018. gadā ērgļi sagatavoja savu ligzdu, bet neligzdoja.
2019. gadā otrajā ligzdā pēc mātītes nāves tēviņš atrada jaunu pāri. Ligzda tika remontēta, bet pāris pēcnācējus nesagaidīja. Interneta lietotāji deva ērgļiem vārdus
Zevs un
Hēra par godu seno grieķu dieviem.
2020. g. ligzdošana nenotika.
2021.g. tiešraides kamera tika pieslēgta karalisko ērgļu ligzdai (Aquila heliaca) Almetyevsky reģionā.
2022.gadā pārim veiksmīgi izšķīlušies divi cāļi, kuri tika apgredzenoti.
Ligzda atrodas 35 m augstumā, tieši no tās sākās darbs pie plēsīgo putnu tiešsaistes novērojumiem Tatarstānā.
Tagad ligzdai saimnieku nav. Olu dēšanas laiks Kamas lejasdaļā ir no 22. februāra līdz aprīļa sākumam ar maksimumu marta pirmajās desmit dienās.
Videoreportāža no ligzdas, filmējis ornitologs Rinurs Bekmansurovs:
1. daļa
https://youtu.be/y7c1DHkbRUo
2. daļa
https://youtu.be/4BAwDvnEbg4