Te varat uzdot jautājumus vai informēt

Discussions
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Zinta
Posts: 382
Joined: 12 May 2014 16:54

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Zinta »

Paldies, Māri, par ziņu šeit, jo Facebook nelietoju, Simba un Reja, varonīgās meitenes, turaties! :) :) :)
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by karliiina_13 »

Simba un Reja, Jums vēl garš ceļš ejams. Mīlestība un pacietība dara brīnumus,Jums tas izdosies! :)
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by vabolīte »

Simba un Reja, jūs esat neticami stipras un apņēmīgas! Jums izdosies 👍👍👍!
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labvakar!
Nupat sazvanījos ar Jāni Ķ. par šā gada tiešraižu prognozēm.

* Ūpīšu kameru cer salabot šonedēļ, varbūt jau ceturdien, bet tas nav solījums. Ja "rozā kaķis nepārskries pār ceļu", tad tiek plānots brauciens uz ligzdu, bet vai būs prognozētā vaina????

* Melnā stārķa un zivjērgļa tiešraides paliek pie pagājušā gada ligzdām.

* Vistu vanaga tiešraide būtībā ir atjaunota, bet tā ligzda tiek caunas "apsaimniekota", un līdz ar to vistu vanagi tur vairs nerādās. Šobrīd tiek meklēta Rīgas robežās cita ligzda, un ja paveiksies, tad sistēmu pārcels pie citas ligzdas, bet tā ligzda vispirms ir jāatrod, tad jāpārceļ sistēma, kas arī nav mazais pasākums, bet jautājums tiekot risināts.

* Klinšu ērgļa, /bijušā otrā jūras ērgļu ligzdas/ sistēma darbojas, bet izrādās ka šis darbs ir ieguldīts neauglīgi, jo ligzda netiekot apsaimniekota. Un pie mazākā vēja tur divi koki beržoties viens pret otru, kas mikrofonā taisot tādu trobeli, ka gāganu kari varot tikai ūdeni pienest. Nākošajā sezonā šo sistēmu pārcelšot.

* Mazajiem ērgļiem šogad arī tiek plānotas divas kameras. Tiešraide no bērza ligzdas viewtopic.php?f=34&t=3881 paliek savā vietā, bet otra tiešraide tikšot pārnesta uz citu ligzdu.

Šīs tiešraides plānots palaist marta otrajā pusē.

Šogad, tāpat kā pagājušajā un aizpagājušajā gadā tiek plānota arī lielā dumpja ligzdas tiešraide, bet ... vai izdosies laicīgi atrast ligzdu, pieslēgties,..... Viss Dieva, un Jāņa Reihmaņa rokās...

Jaunums - zemūdens kamera - tiek plānota pie strauta nēģu nārsta, bet arī šeit vēl ir ļoti daudz nezināmā, jo tiek gaidītas no ārzemēm daudzas specifiskas komponentes, kuras jācer ka savlaicīgi atnāks, un vīriem pietiks laika, spēka, .... visu to sadarīt.

Nu tā, īsos vilcienos.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47252
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Paldies, Māri :D
Lai Jānim un Co veicas visu saslēgt un sariktēt ātri un viegli :P

Vai par zivjērgļiem ir informācija?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote: 04 Mar 2019 21:58 Paldies, Māri :D
Lai Jānim un Co veicas visu saslēgt un sariktēt ātri un viegli :P

Vai par zivjērgļiem ir informācija?
MĀRIS wrote: 04 Mar 2019 19:55
* Melnā stārķa un zivjērgļa tiešraides paliek pie pagājušā gada ligzdām.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47252
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Ak, cik es neuzmanīga :oops:
Paldies, lianaliesma :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Zemūdens pasauli man patiktu skatīt arī Ventas rumbas augšā - lai redzētu, ka ir zivis, kas uzlec un peld tālāk :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

5.03.
Labrīt!
Made wrote: 04 Mar 2019 22:58 Zemūdens pasauli man patiktu skatīt arī Ventas rumbas augšā - lai redzētu, ka ir zivis, kas uzlec un peld tālāk :P
Te es varu Tevi nomierināt - vairāk vai mazāk, bet vimbas katru vasaru makšķerē arī virs rumbas, tātad viņas tiek pāri šim ūdenskritumam. Protams, šogad ūdens Ventā ir mazāk, līdz ar to viņām ir šis šķērslis ir grūtāk pārvarams.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Lianaliesma »

Nomierināt - ka uzlec un laimīgi tiek pie makšķerniekiem augšup pa upi :mrgreen: :roll:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Paldies, Māri, nomierināji! :D cerams, ka makšķerē daļu no tām, kas jau izaugušas un dodas pretējā virzienā...

hmm, nez, vai vimbām tāpat kā lašiem tas ir pēdējais ceļojums.. :roll:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

lianaliesma wrote: 05 Mar 2019 08:28 Nomierināt - ka uzlec un laimīgi tiek pie makšķerniekiem augšup pa upi :mrgreen: :roll:
Mīļā! Tas skaits, ko paņem makšķernieki /šeit nerunāju par brakonjeriem,/ nekādu skādi nenodara. Vimbas aizpeld līdz pat Lietuvai, tātad tiek augšā pietiekami lielā skaitā.
Made wrote: 05 Mar 2019 08:30 Paldies, Māri, nomierināji! :D cerams, ka makšķerē daļu no tām, kas jau izaugušas un dodas pretējā virzienā...

hmm, nez, vai vimbām tāpat kā lašiem tas ir pēdējais ceļojums.. :roll:
Makšķerē pieaugušās zivis. Mazās, kas izšķiļas nav makšķernieku lomā, jo ir pārāk mazas.

Vimbām tas nav pēdējais ceļojums. Nonārstojušās zivis atpūšas, un dodas atpakaļ uz jūru, lai nākošajā gadā atgrieztos atkal nārstot. Bet Ventas augštecē /virs rumbas/ jau ir novērota vimbu pastāvīga populācija, kas neatgriežas jūrā, tiesa viņas ir mazākas kā "jūrnieces".
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Lianaliesma »

Māri, protams. Tā ir mana mūžīgā dilemma...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

lianaliesma wrote: 05 Mar 2019 08:48 Māri, protams. Tā ir mana mūžīgā dilemma...
Mēs visi tiekam "plosīti" ar šo dilemmu - mīlam dzīvo radību, un tajā pat laikā "lietojam" viņu ............!
Bet kaut kur jau sevī ir jāatrod tas balanss, lai vismaz pa nakti var mierīgi aizmigt. :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
mega2
Posts: 56416
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by mega2 »

Labdien!

Nezināju,kurā sadaļā,lai ''iebāžos'' ar savu jautājumu un reizē problēmu,ja neīstajā,tad Vērotāja ieliks pareizajā! :shock:
It kā tehniskas dabas,bet arī tur neatradu tādu sadaļu-īsumā,man jau vairākas dienas forums ''lēkā'' no vienas valodas uz otru (angļu/latviešu)-latviešu viss kārtībā,labi pārredzams un saprotams,bet angļu visu laiku prasa man par jaunu ielogoties (paroli),kaut dators visu laiku ir ieslēgts? :o un arī citas sīkas nianses pazūd-varbūt vēl kādam ir tādas problēmas? :roll:
Vai nu Dabasdati atkal kaut ko maina foruma vizuālajā izskatā,vai tur ir cita vaina(?)pierasts jau bija pie vecā ''izvietojuma'' un viss jaunais liek saspringt neziņā! :cry:
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Varbūt forumam ir kāds noteikts laiks, cik ilgi cilvēks var palikt "ielogojies", ja nekustina neko... tad automātiski tiek izrakstīts... :roll: tas viss pie ieslēgta datora.
Ja neesi iekšā, tad angliski rāda.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47252
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

mega2 wrote: 05 Mar 2019 12:49 Labdien!

Nezināju,kurā sadaļā,lai ''iebāžos'' ar savu jautājumu un reizē problēmu,ja neīstajā,tad Vērotāja ieliks pareizajā! :shock:
It kā tehniskas dabas,bet arī tur neatradu tādu sadaļu-īsumā,man jau vairākas dienas forums ''lēkā'' no vienas valodas uz otru (angļu/latviešu)-latviešu viss kārtībā,labi pārredzams un saprotams,bet angļu visu laiku prasa man par jaunu ielogoties (paroli),kaut dators visu laiku ir ieslēgts? :o un arī citas sīkas nianses pazūd-varbūt vēl kādam ir tādas problēmas? :roll:
Vai nu Dabasdati atkal kaut ko maina foruma vizuālajā izskatā,vai tur ir cita vaina(?)pierasts jau bija pie vecā ''izvietojuma'' un viss jaunais liek saspringt neziņā! :cry:
Cik man zināms, nekas netiek mainīts.

Reģistrētu lietotāju priekšrocība ir tā, ka var vienmēr pārlūkot lapu tādā valodā kā vēlies un tādā izskatās kā vēlies.
Man absolūti nav skaidrs kāpēc pēc komentāra uzrakstīšanas ir momentāli jāatslēdzas no sava profila un citi komentāri jāskatās kad esi atslēdzies kā lietotājs. Mokoties un skatoties forumu kaut kādās svešvalodās vai svešos uzstādījumos. Tiešām nesaprotu.

Ir ļoti vienkāršs risinājums - vienreiz ielikt ķeksīti ailītē Remember me (Atcerēties mani) zem lietotājvārda un paroles un vienmēr, kad atvērsiet Dabasdatus, vienmēr būsiet tajos iegājis ar savu profilu. Viss būs latviski un tā kā pierasts.

Ielogošanās ilgums ir neierobežots, esmu dažkārt no rīta lasījusi komentārus un visu dienu pēc tam bijusi prom, atnākot mājās tāpat forums ir pieslēdzies ar manu vārdu. Nekas neatslēdzas.

Ja tomēr negribas, lai citi redz, ka esat forumā - lieciet arī otru ķeksīti - Hide my onlain status in this session (slēpt manu onlain statusu šajā sesijā)
Tas palīdzēs saglabāt jūsu personiskos uzstādījumus, bet citi neredzēs, ka esat iekšā.

Image


Kas attiecas uz foruma versiju, ja to skatās kā nereģistrēts lietotājs angļu vai citā valodā, es nespēšu atbildēt jo nekad tā forumu neesmu skatījusies. Neredzu iemeslu atslēgties un zaudēt savu uzstādījumu ērtības.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

FB skatos, ka makšķernieks makšķernieku saprot - nočiepu no Māra zemūdens makšķernieku :P
https://www.facebook.com/PeshkimineKoso ... 565837462/
(arī nav vietā, bet ja nu runas par makškerēšanu noved pie foruma dzīves? :P )
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Par atslēgšanos - es nekad principā nelietoju to pogu, lai mani atceras. Jo tad es varu to netīšām ielikt arī tur, kur saturs ir sensitīvāks. Nerunājot par to, ka mājās var būt vairāki lietotāji, kas pastāvīgi bez atsevišķas paroles lieto datoru (un ja nu kāds no laulātajiem ir dalījies par lietām, ko negribētu otram rādīt... man gan patika, ka vienu laiku es varēju lasīt dēla saraksti, biju par vāju nelasīt, ja lec acu priekšā..), var nākt arī ciemiņi vai varbūt gadās, ka svešas personas ieslēdz datoru. Un ej nu tad atceries, kur esi licis ķeksīti, kur nē.
Kādā forumā bija lietotājam problēma, ka vienmēr esot "vaļā", paroli nebija iegaumējis, bet dators saplīsa un nācās reģistrēties par jaunu, visas vecās individuālās lietas (personīgās sarunas utt.) noslēdzās.
Post Reply

Return to “Diskusijas”