Diskusijas 2014-2019

Feja

Re: Diskusijas

Post by Feja » 10 Dec 2017 15:56

Es izteikšos kā vienkāršs šī foruma dalībnieks un dzīvē praktiķis, nevis daiļš runātājs. :)
Man īsti nav skaidrs lianaliesma komentārā izteiktais viedoklis. Jūties nenovērtēta? Es tāpat pa retam jūtos, bet vēl turpinu cīnīties. :) Īpaši ņemoties ar tiešraidēm, kurām kvalitāte nav izcila un video attīšanas iespējas nekādas. ;) Paldies, lianaliesma, par ieguldīto darbu, lai sastrukturētu tēmas, tās sakārtotu, bet vai Tev sen nešķiet, ka tās ir sadrumstalotas un stipri par daudz. Paskaitīju - Latvijas tēmas -10, Igaunijas tēmas - 8, Ārzemju - 14 un zem katras vēl ir mazās tēmiņas. Diskusijas neieskaitīju. Manas domas ir, ka šo pāris gadu laikā ir izveidojušās TOP tiešraides. Varbūt labāk mazāk, bet pamatīgāk, nevis no visa pa druskai. Es personīgi novērtēju tos komentārus, kuros tiek atspoguļots, nevis tikai konkrētā brīdi tiešraidē vai video ierakstā redzētais, bet tiek atvilkta arī kāda interesanta, izzinoša informācija no citiem čatiem, forumiem (runa ir vairāk par tiem, kur komunicē svešvalodā) u.c. par konkrētiem notikumiem, putniem kādā putnu ligzdā, kas ir svarīgi, ja nevari tupēt pie datora 24/7 un nevar apskatīt vairāku stundu atpakaļierakstu. Un tas ir darb un laikietilpīgs pasākums - lasīt, tulkot un vēl saprast, par ko iet runa.

Un beigās.....es paskaitīju, cik uz doto brīdi cilvēku aktīvi ( patiešām aktīvi) vēro tiešraides un ar redzēto dalās forumā. Man pat nesanāca tāds apaļš 10. Mīlīši ( kā saka Māris), nu nevar foruma tēmas, kas saistītas ar tiešraidēm, būt kvalitatīvas un emocijām, un savstarējām sarunām pārpildītas, ja tas viss balstās uz pāris cilvēkiem - entuziastiem, un kuri nevar tīri fiziski piepildīt šo tēmu daudzumu, lai kā to gribētu un vēl izteikt uzmanības apliecinājumus.

Un vēl... tas ir pilnīgi loģiski un dabīgi, ka ar laiku kāds nopietns tiešraižu vērotājs, kas grib izzināt ko vairāk, pamatīgāk un kam ir interese par to, tas pieķersies ar sirdi un dvēseli vienai putnu sugai (piemēram, albatrosiem), bet tad, iespēju robežās, tā - līdz kaulam. Ar regulāru sekošanu līdzi, arī naktī, čata lasīšanu un vēl padalās ar pārējiem mums. Un uz to nevajag apvainoties, bet tikai priecāties. Un, ja vēl motivē to darīt kaut vai ar PALDIES pateikšanu. Ja tādu cilvēku šeit būtu vairāk, tad forums būtu tikai ieguvējs. ;) Un tā jau nav, ka nelasa Tavus komentārus pie albatrosiem, bet es ceru, ka Tu tomēr nenoliegsi, ka Raganiete, gadu sekojot līdzi praktiski, tikai albatrosiem, orintējas daudz. Pat kuģu nosaukumos. :)

Made

Post by Made » 10 Dec 2017 16:07

Feja wrote:Paldies, lianaliesma, par ieguldīto darbu, lai sastrukturētu tēmas, tās sakārtotu, bet vai Tev sen nešķiet, ka tās ir sadrumstalotas un stipri par daudz. Paskaitīju - Latvijas tēmas -10, Igaunijas tēmas - 8, Ārzemju - 14 un zem katras vēl ir mazās tēmiņas. Diskusijas neieskaitīju. Manas domas ir, ka šo pāris gadu laikā ir izveidojušās TOP tiešraides. Varbūt labāk mazāk, bet pamatīgāk, nevis no visa pa druskai.
Man gan tas liekas normāli. Es ārzemju TOP ligzdas (baltgalvas ērgļus) reti kad skatos, man patīk laiku pa laikam ielūkoties, piem., Kasmu, un būtu žēl, ja to likvidētu. Tai ir sava aura arī bez tekstiem u.t.t.
Un principiāli - kāpēc mēs iestājamies par daudzveidību (dabas, tautu..) - tāpēc, ka tā rada stabilitāti... hmm, te laikam atkal tā slidenā individuālā mēra sajūta :lol: ... jo piem., partiju daudzveidības labums laikam apstājas pie 5% sliekšņa :P

Vērotāja

Post by Vērotāja » 10 Dec 2017 16:23

Feja, tēmas pa sugām sadalīja Dabasdatu administrācija, forumieši nevar mainīt foruma struktūru. Katras sugas sadaļā daudz vietas aizņem arī vecās, iepriekšējo gadu tēmas. Normāli, ja katras sugas sadaļā ir 1-2 aktīvas tēmas, pārējās arhivētās. Ja sadaļā ir vairāk kā 5 aktīvas tēmas, rodas juceklis.
Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns

Feja

Post by Feja » 10 Dec 2017 16:45

Vērotāja wrote:Feja, tēmas pa sugām sadalīja Dabasdatu administrācija, forumieši nevar mainīt foruma struktūru. Katrā sugā daudz vietas aizņem arī vecās, iepriekšējo gadu tēmas. Normāli, ja katrā sadaļā ir 1-2 aktīvas tēmas, pārējās arhivētās. Ja sadaļā ir vairāk kā 5 aktīvas tēmas, rodas juceklis.
Es protams nezinu organizatorisko pusi, bet populārās un apmeklētākas tēmas tāpat izkristalizējas augšpusē. Nepopulārās, neaktīvās lēnām paliek saraksta apakšpusē. Es jau tikai izteicu savas domas, ko jau esmu vairākkārt teikusi - Tiešraižu par daudz, mūsu par maz un tā ir lielākā problēma, kas jau notika, kad Jūs bijāt palikuši pāris forumieši ( ja nemaldos, ka vienā brīdī Jūs abas ar lianuliesmu divatā) un tad, salīdzinoši, tiešraižu bija maz, kad gribējāt pat slēgt šo forumu. Man vienkārši lūgums - Esiet aktīvāki, arī tie, kas ienāk forumā tikai palasīt, vai diskutē pārsvarā diskusijās. Nu, kad atrasts laiks ienākt forumā, tad varbūt ieslēdzat kādu tiešraidi un ierakstat kādu komentāru, kas būs vērtīgs, lai nākošais, kam laiks, turpinātu stāstu. Ja neizdodas bildes ielikt, būs, kas noreaģēs un ieliks. Ļoti grūti ir ar tiešraidēm, kur nevar redzēt pāris stundu vēsturi. Vienkārši sadarbojaties! Es kā mediķis varu noformulēt, ka savādāk forumu palēnām pārņems izdegšanas sindroms. :)

d.e.

Post by d.e. » 10 Dec 2017 17:45

lianaliesma wrote: ... Man kā ierindas vērotājam likās nepieciešami, ka tēmas ir strukturētas, ātri pārskatāmas un vizuāli baudāmi noformētas ar pamata informācijas datiem, kas citādi ikdienas komentāru plūsmā pazūd.
Pārskatīju visas foruma tēmas kopš 2013.gada – pārliku milzu daudzumu fotogrāfiju no dd servera uz ārējiem serveriem, lai forums ir ilgtspējīgs, visām tēmām sakārtoju pirmās trīs lapas, pievienojot tajās pamata informāciju par ligzdu/ligzdām, atpazīstamības foto par ligzdas pāri un citus interesantus faktus, lai tos vienmēr var ērti un ātri atrast.
lianaliesma, paldies, tas ir milzīgs darbs, kurš ir pamanāms un manuprāt forums no tā ir ļoti daudz ieguvis !
Par foruma kā tādu viedokli neklāstīšu, jo Vērotāja savā komentārā izklātīja gluži manas domas un sajūtas.
Feja wrote:... Es personīgi novērtēju tos komentārus, kuros tiek atspoguļots, nevis tikai konkrētā brīdi tiešraidē vai video ierakstā redzētais, bet tiek atvilkta arī kāda interesanta, izzinoša informācija no citiem čatiem, forumiem ...
...Un beigās.....es paskaitīju, cik uz doto brīdi cilvēku aktīvi ( patiešām aktīvi) vēro tiešraides un ar redzēto dalās forumā. Man pat nesanāca tāds apaļš 10. Mīlīši ( kā saka Māris), nu nevar foruma tēmas, kas saistītas ar tiešraidēm, būt kvalitatīvas un emocijām, un savstarējām sarunām pārpildītas, ja tas viss balstās uz pāris cilvēkiem - entuziastiem, un kuri nevar tīri fiziski piepildīt šo tēmu daudzumu, lai kā to gribētu un vēl izteikt uzmanības apliecinājumus.
Piekrītu arī Fejai, vakar tieši par to arī rakstīju par dziļajiem komentāriem...
Domājot par šo -
Feja wrote: ... tas ir pilnīgi loģiski un dabīgi, ka ar laiku kāds nopietns tiešraižu vērotājs, kas grib izzināt ko vairāk, pamatīgāk un kam ir interese par to, tas pieķersies ar sirdi un dvēseli vienai putnu sugai (piemēram, albatrosiem), bet tad, iespēju robežās, tā - līdz kaulam. Ar regulāru sekošanu līdzi, arī naktī, čata lasīšanu un vēl padalās ar pārējiem mums. Un uz to nevajag apvainoties, bet tikai priecāties. Un, ja vēl motivē to darīt kaut vai ar PALDIES ...
Ir lieliski, ja kāds pieķeras konkrētai tēmai un izkož to kā Tu saki - līdz kaulam, tomēr manuprāt starp mums ir daudz cilvēku, kuri ieskrien brīvā brīdī, palasa un atkal atslēdzas. Arī es pati nekad neuzņemšos "nosegt" nevienu tēmu, jo pieslēdzos tik uz mazu brīdi un reizēm arī ne katru dienu. Turklāt mani interesē, kas notiek daudzās tiešraidēs un tāpēc ielecu te vienā, te otrā tēmā, lasu, ja sanāk laiks tiešraidēm, skatos arī tās. Ja tajā brīdī notiek kaut kas interesants un ir tāda iespēja, lieku arī bildes. Varbūt man ir baigi bieza āda, bet nekad nav bijusi sajūta, ka esmu lieka vai pat traucēklis.
Izdegšanas sindroms forumam ? Ceru, ka līdz tam nenonāks... te nu tiešām noderētu Tava iepriekšminētā recepte par to, ka ienākot forumā, skatamies, rakstam komentējam, sadarbojamies.

Made, paldies par dzejoli ! :) Bija prieks to lasīt pēc 30+ gadiem kopš skolas laikiem, kad to krievu val. bija jāmācās no galvas ! :D Izrādījās, ka vēl arvien atceros un lasot zinu, kas būs nākamajā rindiņā. Labs dzejolis un riktīgi īstajā laikā.

lianaliesma

Post by lianaliesma » 10 Dec 2017 20:26

Paldies par viedokļiem visiem.
Man patīk, kā Feja metās uz ambrazūras, aizstāvot Raganieti. Taču - nav jau no kā aizstāvēt! :) Man un droši, ka visiem mums patīk ikviens forumietis, kurš te velta savu laiku un dalās ar savām emocijām un mīlestības starojumu uz putniem. Patiesi!
Feja wrote:Es izteikšos kā vienkāršs šī foruma dalībnieks un dzīvē praktiķis, nevis daiļš runātājs. :)
Man īsti nav skaidrs lianaliesma komentārā izteiktais viedoklis. Jūties nenovērtēta? Es tāpat pa retam jūtos, bet vēl turpinu cīnīties. :)
1. Viss dokumentēšanas process forumā ir pilnīgi brīvas izvēles nodarbe galvenokārt savam priekam. Bet, ieguldot tajā vairāk darba, ir svētīgi saņemt atgriezenisko saiti laiku pa laikam, lai saprastu, vai to vajag vēl kādam, vai arī vari izdarīt izvēli – turpināt tērēt savu laiku forumā vai varbūt tikai vērot un izbaudīt vienatnē.
Feja wrote:... vai Tev sen nešķiet, ka tās ir sadrumstalotas un stipri par daudz.
... Varbūt labāk mazāk, bet pamatīgāk, nevis no visa pa druskai.
... Es personīgi novērtēju tos komentārus, kuros tiek atspoguļots, nevis tikai konkrētā brīdi tiešraidē vai video ierakstā redzētais, bet tiek atvilkta arī kāda interesanta, izzinoša informācija no citiem čatiem, forumiem (runa ir vairāk par tiem, kur komunicē svešvalodā) u.c. par konkrētiem notikumiem, putniem kādā putnu ligzdā, kas ir svarīgi, ja nevari tupēt pie datora 24/7 un nevar apskatīt vairāku stundu atpakaļierakstu. Un tas ir darb un laikietilpīgs pasākums - lasīt, tulkot un vēl saprast, par ko iet runa.
2. Man - nešķiet. Ja Tev liekas, tad tā arī pasaki, paldies par atgriezenisko saiti. Tēmu daudzums mainās, ja kādam interesē, var atvērt vēl. Vai atstāt un neturpināt, ja tomēr nav interese. Nekāda nelaime. Vai tēma interesēs, vai tiešraide aizraus, nevar zināt arī par sevi, kur nu vēl par citiem. Tad dabiskā ceļā šis tas atkrīt, šur tur ligzdošana beidzas un sākas tukšās ligzdas sindroms, šur tur viss tikko sākas un pievienojas vairāk tautas. Citam patiks vērot vienu putnu sugu, citam tikai konkrētu iemīļotu putnu pāri, citam gribas vērot dabas ainavas dažādos apgaismojumos un gada laikos, cits priecīgs piefiksēt katru garām kamerai skrejoša putna darbību, kā tas ir barotavu tiešraižu tēmā.
Turklāt – laika gaitā katram arī mainās šie vērošanas objekti. Ja iepriekšējā sezonā esi izurbies kaut kādai putnu sugai cauri “līdz kaulam”, tā pamatīgāk, aprakstījis to forumā un pats izpriecājies par uzzināto, tad nākamajās sezonās jau vairs tas pats cilvēks neņemsies darīt to pašu atkal un atkal, bet ļaus kādam citam to atklāsmes prieku.
Feja wrote:... Un vēl... tas ir pilnīgi loģiski un dabīgi, ka ar laiku kāds nopietns tiešraižu vērotājs, kas grib izzināt ko vairāk, pamatīgāk un kam ir interese par to, tas pieķersies ar sirdi un dvēseli vienai putnu sugai (piemēram, albatrosiem), bet tad, iespēju robežās, tā - līdz kaulam. Ar regulāru sekošanu līdzi, arī naktī, čata lasīšanu un vēl padalās ar pārējiem mums. Un uz to nevajag apvainoties, bet tikai priecāties. ... Un, ja vēl motivē to darīt kaut vai ar PALDIES pateikšanu. Ja tādu cilvēku šeit būtu vairāk, tad forums būtu tikai ieguvējs. ;) Un tā jau nav, ka nelasa Tavus komentārus pie albatrosiem, bet es ceru, ka Tu tomēr nenoliegsi, ka Raganiete, gadu sekojot līdzi praktiski, tikai albatrosiem, orintējas daudz. Pat kuģu nosaukumos. :)
3. Par to jau arī es runāju, tieši tā arī gan es, gan Made, gan Feja, gan Vērotāja, gan Sunshine, gan jau, ka vēl kāds, rīkojamies - skatāmies arī nakts stundās, meklējam informācijas avotus, dalāmies ar citiem par izlasīto, nopietni izpētām vienu putnu sugu, nākošajā sezonā varbūt citu sugu, vai citu putnu pāri. Iniciatīvas uzņemšanās no arvien jauniem forumiešiem raisa prieku, jau rakstīju un no sirds pateicos daudzajiem dokumentētājiem jau kaut kur agrāk. Jo tas tiešām nevienam nav obligāti.
Bet sevī izjūtu neizpratni, nevis apvainošanos, par, lūk, ko – ja cilvēks zina, cik daudz laika prasījis vienas sezonas apraksts kādā tiešraidē un ka ir pietrūcis līdzjutēju un skatītāju pašam, tad - pirms uzmest lūpu - pats arī varētu ieskatīties citu virzītajās tēmās un iemest tajās kādu repliku vai smaidiņu, tā arī pašam dodot atbalstu citiem, un tad dabiskā ceļā notiktu pretvizītes. Tas neprasa daudz laika un nemaz nav jāpauž kā formāls paldies.
Pati vēlme pēc atbalsta ir saprotama un dabiska, mēs droši vien katrs to esam izjutuši, jo esam dzīvi cilvēki, par to arī savulaik runāja Sunshine, Vērotāja to nosauca par “bērnišķīgu uzmanības deficītu”, kam pati gājusi cauri, par to pieminēja arī Feja.

Pievienots:
Diskusijas par foruma tēmu arī šeit https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 08#p173508
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Cilvēks ir radījums, kas sev kāro brīvību un citiem to nolaupa. Z.Mauriņa

Made

Post by Made » 10 Dec 2017 20:44

Varbūt es neesmu pareizi sapratusi cēloni.. bet, tā kā es to, ko Tu tagad vairāk paskaidroji, biju samanījusi Tavā komentārā jau Diskusiju tēmā, tad gribētos parunāt par to tēmu, kuras dēļ sākās diskusijas Diskusijās un tad pārgāja uz aiz/ap-vainošanos... Un tas neskar notikumus albatrosu tēmā un nelaimīgā kārtā skar Raganieti, kas šoreiz "iekomentēja ārpus savas drošības zonas" ļoti emocionāli, bet tēma nebija daudz izvērsta un, iespējams, katram svarīgs bija kāds cits aspekts un uzsitās dzirkstele.

Es arī nevaru skatīties video, kur ir medības ar plēšputniem. Medības un medījuma atnešana gan viņiem ir dabisks instinkts, tā nav lēkšana cauri riņķim, tomēr šīs medības kā sacensības jau šķiet izklaide. Sabiedrība attīstoties protestē pakāpeniski pret dzīvnieku izmantošanu - vispirms zāļu izmēģinājumos, kosmosā, izklaidei, modei, ēšanai.. pret izmantošanu darbam un pat cilvēku dzīvības vai pašu putnu glābšanai laikam protestēs tad, kad beigs ēst vai izgudros citus līdzekļus. Bet gan jau arī līdz tam nonāks, ja cirkā jau ir uzvara.. Pagaidām gan tikai labturības prasības.

Cita lieta, kas ar šo visu saistās, ir dzīvnieku azarts un ieinteresētība attiecībās ar cilvēku (ja neskaita barošanu). Pagaidām uzskatām, ka tas ir tikai sunim.. delfīnam... nu, varbūt vēl zirgam, kaķim (rotaļās un paijāšanā, gulēšanā blakus).. nu jā, un tiem, kas dažādu iegūtu savainojumu dēļ nevar savvaļā izdzīvot, arī gribas kādus notikumus vienmuļajā dzīvē - kraukļi, vārnas - tik padod ko interesantu, domāju, ka var pat depresijā nonīkt bez tā. Es nezinu, varbūt arī šie (medību) plēšputni jūtas ļoti svarīgi šādās attiecībās, kamēr es tos žēloju. Un tas arī ir atsevišķs aspekts - nebrīvē dzimušie savvaļas dzīvnieki...

Vārdu sakot, ja mēs nebūtu novērsuši sarunu uz attiecībām, mums būtu daudz par ko parunāt, ne? :roll: :P

Vērotāja

Post by Vērotāja » 10 Dec 2017 21:06

Vienpersoniski pieņemu lēmumu tēmu slēgt.

Šajā sadaļā komentāri tiks atvērti pēc 14 dienām.

Putnu sadaļās lūdzu šo tēmu neturpināt.

lianaliesma

Post by lianaliesma » 31 Dec 2017 13:42

2 0 1 8 Image

La Marie

Post by La Marie » 02 Jan 2018 11:14

Interesantu faktu piefiksējis National Geographic fotogrāfs Hymakar Valluri.
Putninš "oxpecker" (es tulkotu kā 'vēršu dzeni' :D ) atbrīvo zīdītājdzīvniekus, šajā gadījumā žirafi, no ērcēm vietās, kur pats dzīvnieks netiek/grūti tiek klāt. Labums abiem - vienam tīrs kažoks, otram garda maltīte. :)
Dabā tik tiešām nekas nav lieks, viss ir ideālā harmonijā, kamēr vien cilvēks ar savu pārgudrību šo harmoniju necenšas izmainīt.
Image

lianaliesma

Post by lianaliesma » 03 Jan 2018 08:17

Arktika
ZEN meditācija.

Rakstīts, ka tiešraide, bet, protams, tā ir kompilācija. Te ir arī citas https://explore.org/livecams/zen-den/the-arctic

Arctic Meditation powered by EXPLORE.org
Explore Live Nature Cams

Vērotāja

Post by Vērotāja » 04 Jan 2018 01:18

Amizanta tiešraide - skats no vilciena mašīnista kabīnes (ar ieraksta iestarpinājumiem, kad vilciens atrodas gala stacijā). Tā ir tiešraide no Norvēģijas.
Sākumā nedaudz reibst galva, taču kad pierod pie skata, pavisam interesanti vērot Norvēģijas dabas ainavas

lianaliesma

Post by lianaliesma » 17 Jan 2018 13:03

22 bīstamākie dzelzceļi pasaulē / 22 Most Insane and Deadliest Railways in the World

lianaliesma

Post by lianaliesma » 02 Feb 2018 17:51

Govs aizbēgusi no fermas Polijā un pievienojusies savvaļas bizoņu baram. Tie viņu pieņēmuši.

https://www.facebook.com/CBSNews/videos ... 378735950/

roosaluristaja

Post by roosaluristaja » 03 Feb 2018 08:06

lianaliesma wrote:Govs aizbēgusi no fermas Polijā un pievienojusies savvaļas bizoņu baram. Tie viņu pieņēmuši.

Interesants fakts, tikai "European bison" latviski ir sumbrs. Bizoni savvaļā Polijā nedzīvo.

lianaliesma

Post by lianaliesma » 03 Feb 2018 12:22

roosaluristaja wrote:
lianaliesma wrote:Govs aizbēgusi no fermas Polijā un pievienojusies savvaļas bizoņu baram. Tie viņu pieņēmuši.

Interesants fakts, tikai "European bison" latviski ir sumbrs. Bizoni savvaļā Polijā nedzīvo.

roosaluristaja, paldies, par to padomāju, bet noslinkoju papētīt tuvāk :oops:

:)
Bizoni, bizonu ģints (Bison) ir viena no dobradžu dzimtas (Bovidae) ģintīm, kas pieder vēršu apakšdzimtai (Bovinae).
Bizonu ģintī ir 2 mūsdienās dzīvojošas sugas: Amerikas bizons un sumbrs. Abas sugas gandrīz tika iznīcinātas 19. un 20. gadsimta mijā, bet savlaicīgie aizsardzības pasākumi ir nesuši rezultātus, un abas sugas ir atjaunojušās.

Amerikas bizons dzīvo Ziemeļamerikā, bet sumbrs Eiropā un Kaukāza reģionā.
Lai gan visbiežāk bizonus izdala atsevišķā ģintī, reizēm bizonus sistematizē kā vēršu ģints (Bos) sugas. Abas ģintis ir tuvu radniecīgas.
https://lv.wikipedia.org/wiki/Bizoni

d.e.

Post by d.e. » 03 Feb 2018 22:08

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dz ... s-naidzels
Nabaga putns ! :( Jūras krauklis...viņi tiešām ir arī balti ? Pierasts melnus redzēt. Varbūt kāds cits no kormorānu dzimtas.

d.e.

Post by d.e. » 03 Feb 2018 23:33

Vērotāja wrote:Visas cerības, ka ieskatīsies roosaluristaja un saliks visu pa plauktiem kā profesionālis :D
Tā nu tas ir gan, tik kārtējo reizi jābrīnās, kāpēc žurnālisti pirms kaut ko publicē, nepainteresējas pie profesionāļiem. Nu jau arī Delfi "pamodušies" no raksta pazuduši gan kormorāni, gan jūras kraukļi un visur tiek minētas sullas. Es pirms tam nepamanīju, ka tur jau bija komentārs, ka tas nav nekāds kormorāns ! :lol:

Vērotāja

Post by Vērotāja » 03 Feb 2018 23:42

Komentārus neizlasīju, bet paskatījos Jaunzēlandes putnus Wikipēdijā un no turienes pēc putna izskata dabūju latīnisko nosaukumu.
Tad meklēju pēc latīniskā latviešu valodā - google pārtulkoja kā Austrālijas sulla.

Labi, bet putnu tiešām žēl. Tas ir briesmīgi dadzīvot līdz tam, ka nav dzīva putna pārī, bet bija jādzīvo ar betona imitāciju. Tas ir skumji.

d.e.

Post by d.e. » 03 Feb 2018 23:53

Vērotāj, es jau tā sapratu, ka Tu Wiki atradi, kas tas par putnu, tad tik pamanīju, ka raksts rediģēts un ka kāds jau saka to pašu, ka nav tas nekāds kormorāns.
Jā, ļoti žēl, ka tas putns tā pieķērās betona māneklim.
Es laikam būtu tos betona putnus jaukusi nost, redzot to, kas notiek, bet laikam jau projekta virzītāji cerēja, ka piesaistīs tomēr vēl kādu.

Post Reply

Return to “Diskusijas”