

Pirmās Raimja vizītes laikā vai tik kaut kur tuvumā nebija Meitene? Parasti jau viņš tos zarus stumda, lai savas mīļotās acīs izskatītos čakls un saimniecisks


Labrīt.MĀRIS wrote:Labrīt!
Paldies, meitenes par bilžukiem! Prieks redzēt mūsu "jauno pāri" darbojamies ligzdā. Cik tad ilgi var melnais mākonis stāvēt uz šīs ligzdas - kaut kad taču jāsāk spīdēt arī sauļukam!![]()
![]()
/Tas par ligzdošanu./
Ta beidzot! Būs mums Mildiņa, Mildīš!Vērotāja wrote:... vienmēr ir saukta par Mildu.
ame wrote: have you given the girl a name? Milda?
that is such a beautiful name! Vai esat devis meitenei vārdu? Milda?
tas ir tik skaists vārds!
Paldies! thank you!
Un arī Brīvības piemineklis, ko tautā sauc par Mildu... Skaidrojumi par pieminekļa tēliem http://spoki.tvnet.lv/vesture/Fakti-par ... -tu/750894Vērotāja wrote: The story of "money Milda" https://www.bank.lv/en/banknotes-and-co ... ilver-coin
http://www.la.lv/cik-pamatota-ir-legend ... 2%80%A9-3/Mildas Vinteres, dzim. Krastiņas, kādreiz rakstītā teksta saīsinātu fragmentu: “Mani sauc Milda, dzim. Krastiņa. Mīlgrāvī dzīvojot, iepazinos ar Alfrēdu Aleksandru Vinteru. 1927. gada Ziemassvētkos apprecējāmies. Kad Alfrēds ieguva dziedoņa slavu, kādos dārza svētkos iepazināmies ar tēlnieku Kārli Zāli. Tas izmainīja manu dzīvi. Es kļuvu, kā tagad sauc, par leģendu. 1935. gadā Kārlis Zāle pabeidza Brīvības pieminekli pēc projekta – “Mirdzi kā zvaigzne”. Tauta runāja, ka sieviete pieminekļa virsotnē ļoti līdzinoties man. Nezinu kāpēc, bet tautā arī sāka dēvēt to manā vārdā par Mildu.”
http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/dzive ... notikumiemVersijas, kādēļ cilvēki Brīvības pieminekļa centrālo figūru sauc šādi, ir visdažādākās. Kamēr aģentūras darbinieki spriež, ka Mildas godā Brīvības tēls iecelts, jo pagājušā gadsimta 30. gados tas bijis viens no populārākajiem sieviešu vārdiem, tēlnieks Jānis Strupulis piedāvā daudz ticamāku versiju. Proti, piemineklim šī iesauka pielipusi no pieclatnieka tautumeitas, kas šobrīd atatainota arī uz eiro monētām. Lai gan šīs monētas prototips ir modele Zelma Brauere, toreiz pati tauta uz pieclatnieka attēloto sievieti nez kāpēc iesaukusi par Mildu. Bet, lai nu kā, skaidrs ir tas, ka sievieti ar trīs zvaigznēm rokās jāsauc par Brīvības tēlu!