17.15
Vanadziņš vakariņo


Raganiete, tieši šodien nodomāju, ka eh, ka nav fotoaparāta un nevaru nofotografēt ķivuļus.Raganiete wrote:Manā barotavā nu jau vairākas dienas mazulīši lieliem bariem,laikam ķivuļi![]()
Viena bildīte blakus barotavai ozolā,bet viņi mīl baroties staigājot pa zemi.Kad bija ozolā,taisīja tādu koncertu...Vērotāja wrote: Arī mūsu pusē pirms puteņa parādījās ķivuļi. Viņi ir mazāki par lielajām zīlītēm un pat mazāki par zilzīlītēm un lido bariņos. Bariņš, kurš pie mums, ir apmēram 15-20 īpatņi.
Noteicēja pēdējais putns ir ķivulis http://dabasdati.lv/site/img/pub/1/2/137/1355995047.pdf
Ķivulis ornitofaunistikā http://www.ornitofaunistika.com/lvp/spispi.htm
Tā īsti pamanīju pirmdien,bet bildītes no šodienas.Visu ziemu nemanīju,tikko parādījušies.Vērotāja wrote:24 putniņi zaros![]()
Jā, tieši tāpat kā mūsējie, tie arī tikai pa zemi. Ļoti noder lauku zvirbuļu izsvaidītās sēkliņas.
Interesanti, vai šie ķivuļi ir caurceļotāji un tādēļ pašlaik lido pāri Latvijai? Ziemā taču nebija. Parādījās pirms puteņa, tas iznāk svētdien, ja neko nejaucu par to puteni.