Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Ciconia nigra - Black Stork
Locked
Hildina
Posts: 2638
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Hildina »

10.55 Aukļu maiņa
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

10:55 Vecāku maiņa :P

Image

Lai kas būtu šis melnais mazais nelabais, viņam vajadzētu sīkt un spirināties, ja ir ieķēries kaut kur... Kaut kāda kustība ir, tad lielāks, tad mazāks, bet spirināties un cīnīties par dzīvi šis nemaz netaisās :twisted:
Un tas spoku koks ir kronis visam :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

11:01 bija barošana
Tas, ko es manīju, ir abu nerātneļu cīņa par vienu un to pašu vardi :D Turklāt tam, kas pa labi, izdevās to arī izcīnīt un noēst :)

Image
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Simba wrote:10:55 Vecāku maiņa :P
Lai kas būtu šis melnais mazais nelabais, viņam vajadzētu sīkt un spirināties, ja ir ieķēries kaut kur... Kaut kāda kustība ir, tad lielāks, tad mazāks, bet spirināties un cīnīties par dzīvi šis nemaz netaisās :twisted:
Un tas spoku koks ir kronis visam :D
Mums te tagad ir spocīgas ainas ar spocīgām skaņām :D
Last edited by Feja on 21 May 2016 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47261
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba, nedomāju, ka kukainītis ir ieķēries. Vienkārši lien pa objektīvu un nekur tam nav jāsteidzās...
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Liz01, es arī redzēju. Zīle dīvaini uzvedās, domāju, ka izmetīs cāli no ligzdas. :shock: Kaut nu ātrāk tās kukainis aizlidotu.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

:(
12.17 melnais stārķis mēģināja izmest no ligzdas vienu no mazuļiem :( :(

Image

Image

Pavazāja pa ligzdu, nometa uz ligzdas malas, un sīcis ierāpoja atpakaļ viducītī pats. Tad gan uz sāna kādu brīdi pagulēja.

Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Man šķiet, ka 12:20 stārķis tam nelaimīgajam arī ieknāba.
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Man nav saprotama šī stārķu uzvedība, liekās tak, ka barība pietiek un nav teikts, ka vēl kāds cālis izšķilsies. Un esošie jau nekādi nīkuļi arī neizskatās. Viņi grib uzaudzināt tikai 1 bērnu. :( Varbūt mamma jūt, ka ar cāli kaut kas nav kārtībā. :?:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47261
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Feja wrote:Man nav saprotama šī stārķu uzvedība, liekās tak, ka barība pietiek un nav teikts, ka vēl kāds cālis izšķilsies. Un esošie jau nekādi nīkuļi arī neizskatās. Viņi grib uzaudzināt tikai 1 bērnu. :(
Varbūt, ka tomēr ir par maz barības? Un viņa jūt, ka neizbaros, kad bērni paaugsies un ēdamā vajadzēs vairāk.
Tikai pieņēmums.

Uzrakstīju Mārim Strazdam. Ceru, ka viņš atradīs laiku, lai dažos vārdos izteiktu profesionāļa viedokli par notikušo.
(droši vien, ka atbildi varam gaidīt tikai vakarā, jo dienā jau visi ornitologi ir laukā ;) )
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Feja wrote:Man nav saprotama šī stārķu uzvedība, liekās tak, ka barība pietiek un nav teikts, ka vēl kāds cālis izšķilsies. Un esošie jau nekādi nīkuļi arī neizskatās. Viņi grib uzaudzināt tikai 1 bērnu. :(
Pēdējo reizi, kad bija barošana, no lielā stārķa diezgan maz barības izkrita. To vienu vardi abi mēģināja padalīt, bet bez vardes jau bija vēl kaut kas... Varbūt putnam liekas, ka barības tomēr ir par maz un stārķēni taču ēdīs aizvien vairāk un vairāk?
Šausmīgs skats, un tagad bail skatīties katru reizi, kad lielais pieliecas pie mazajiem. Idille uz brīdi ir beigusies, arī draudzīgā kurkstināšana ir beigusies, vismaz šobrīd. Kas jocīgi - ka arī tas otrais, kuru neaiztika, labi saprata, kas notiek, jo palika klusāks par klusu un nemanāms... Tikai vienu reizi to otru manīju iekurkstamies pēc šī notikuma.
Patieso versiju laikam tikai Māris Strazds varēs izskaidrot.

P.S. Akārtojas ar Vērotājas teikto lielos vilcienos, bet ārā nedzēsīšu, man to šoku kaut kur jāizvēdina :roll:
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Jāsāk domāt, ka tas ir "likteņa pirksts", ka kukainis uzlaidies uz kameras :) , lai mēs mierīgāk to visu redzētu ( neredzētu), man arī tagad pilnīgi bail vērt kameru vaļā, jo ja jau vecāks tā ir nodomājis, tad droši cālis, ātri vai vēlu, būs no ligzdas ārā. :( Un vēl, man arvien vairāk sāk likties, ka šī nav pagājušā gada Zīle.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47261
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Feja wrote:J Un vēl, man arvien vairāk sāk likties, ka šī nav pagājušā gada Zīle.
Vai vari paskaidrot?
Mātītes uzvedība mainās no barības pieejamības, nevis no tā, ka Zīle2015 ir laba, bet Zīle2016 slikta ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Tāda īsta pamatojuma, paskaidrojuma jau nav - manas emocijas. :) Pagaidām vienīgā atšķirība ir putna vizuālais izskats, un uzticos M.Strazda teikatajam par jaunāku putnu, kas nav nomainījis līdz galam spalvu. Šī Zīle ir brūnāka, var pat teikt raibāka.
Last edited by Feja on 21 May 2016 13:27, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47261
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

2008.gadā igauņu melno stārķu Donnas un Padis ligzdā bija izdētas 5 olas, uz 19.maiju izšķīlušies četri mazuļi.
Un 19.05 Donna vienu apēda! Nākošajā dienā izšķīlās piektais mazulis, tam nebija lemts nodzīvot ne dienu, arī viņu Donna apēda.
:shock:
Turpmākie notikumi rādīja, ka tajā gadā bija ļoti sauss un ļoti maz ēdiena. Atlikušie trīs stārķēni attīstījās lēnāk nekā būtu normāli un tas mazināja viņu izredzes nākotnē.
Te ir 2008.gada tēmas īss apkopojums LK
http://www.looduskalender.ee/forum/view ... p?f=2&t=18
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Hildina
Posts: 2638
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Hildina »

Kukainis pakustējās ļoti ātri , bet varbūt vējš papūta tieši priekšā
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Hildiņa wrote:Kukainis pakustējās ļoti ātri , bet varbūt vējš papūta tieši priekšā
Jā, mērkaķs tagad tieši priekšā ligzdai :evil:
Hildina
Posts: 2638
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Hildina »

Vecāks laikam stāv, jo var redzēt olas
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2016 (Zīle un Ozols)

Post by Feja »

Hildiņa wrote:Kukainis pakustējās ļoti ātri , bet varbūt vējš papūta tieši priekšā
Tas, lai emocionāli cilvēki vairs neko neredzētu. :) Nu kukainis ir labi iekārtojies, nelido prom. Kad būs bads, tad aizlidos. Viņi tak kaut ko ēd ( kukaiņu spečukiem jāprasa) Uz kameras stikla nekā ēdama nav. :)
13.49
Image
Last edited by Feja on 21 May 2016 13:51, edited 1 time in total.
Locked

Return to “Melnais stārķis”