Melno stārķu migrācija 2015-2021

Hildina
Posts: 2634
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Hildina »

VIKTORYja wrote:30 marts :D Made,es par viņiem ļoti priecajos!Raivo jau vēcs putns un Eedi bija tur,no kurienas mūsu Kate neatgriezīses nekad :cry: .Neprotu izteikt savas sajūtas,bet visu ziemu "šdudīrēju"karti un liekas, kā zinu katru Afrikas kvadratīņu :lol: Bīstama,tā putnu dzīve!Un kad redzu stārķus ar sarkanam kājam un knābi ,sapratu, cik vajag spēkus lai izdzīvot . :roll: Grības ari Ozolam paprasīt:"Un cik tālu,tu,draudziņ,biji?"
:D
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Made »

Sarma šodien 31.martā atrādījusi 5 punktus - kopš 24.marta, kad viņa ar tās dienas 5.punktu bija spērusi lielu soli virzienā uz Simiena kalna dabas parku, viņa ir atgriezusies pie 4.punkta un tur noganījusies šodien visu dienu. Laikam viņai tur patīk :)

Image
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Made »

Varat novērtēt, cik tuvu mājām ir Raivo un Eedi :)
Raivo atzīmēta 2015.gada atgriešanās vieta pavasarī, bet Eedi - izlidošanas vieta 2015.gada rudenī.
Eedi vakar bija Latvijā :)

Image
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Maz-ko-zinu »

Bet mūsu Ozols pirmais atlidoja. :)
Viņš taču ne mazāk garu ceļu veica. Tikai mums nebija iespējas to ceļu izsekot.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Made »

Maz-ko-zinu, skatos, ka Tevi velk uz sacensībām vien :P Esi spēkus sakrājusi savos laukos :P

Es Movebank vienmēr paskatos arī abus lietuviešu stārķus, tā gribas ieraudzīt ziņās. Tas viens pie Nāves jūras laikam arī ir palicis (tur puķīte tāda aizdomīga mākslīgā meža baseinā), bet otrs, ja nav taranējis kādu lidmašīnu Luxoras lidostā, varētu parādīties.. tāpat kā Zuze un Upene.

Eh, atgādināji... ļoti ceru, ka Zīlei un Ozolam tomēr neuzliks raidītājus. :|
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Maz-ko-zinu »

Nē, ne sacensība, Made. Es tik ļoti ilgojos, lai arī par mūsu meitenēm būtu kaut viena rindiņa :D Un tad es atcerējos, ka - re, kur mūsu Ozols tak ir jau pie ligzdas, - un vēlējos, lai arī citi, kas ilgojās, par to iedomājās. Saproti, Raivo un EEdi vēl tikai būs mājās, bet mūsu Ozols jau te bezmaz nedēļu!. Tas ir viens, kur tu mani pārprati.
Kas attiecas uz raidītāju uzlikšanu, tad par to es pat neiedomājos. Es pat nezinu, kas nopietni var apsvērt ko tādu. Pavisam mani pārprati.
Last edited by Maz-ko-zinu on 01 Apr 2016 18:59, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Made »

Es jau nesaku, ka Tu to teici, es vienkārši padalījos ar asociācijām, uz kādām mani uzvedināja Tavs teksts. (Par sacensībām tāpēc, ka Tev bija šodien cits komentārs, kur varēja saprast, ka gribas palepoties ar mūsu lieliskajiem kadriem :)) Par raidītājiem tika runāts Dauderos.
Maz-ko-zinu
Posts: 1940
Joined: 23 Apr 2015 09:14

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Maz-ko-zinu »

Re, kā cilvēki pārprot (ne ļauni) Tu saprati, kā vēlmi padižoties, bet es pirmkārt jau, lai atdarītu. Es jūtos parādā kaimiņiem, jo nes un nes viņi mums un mēs arī paši ņemam. Tagad bija iespēja dalīties mums. Manu nopelnu tur nav ne kapeikas, bet tomēr jūtos piederīga.
Par raidītājiem Dauderos teica, ka šī doma tika apsvērta un atmesta. Ceru, ka nekļūdos.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melno stārķu migrācija

Post by MĀRIS »

Maz-ko-zinu wrote: Par raidītājiem Dauderos teica, ka šī doma tika apsvērta un atmesta. Ceru, ka nekļūdos.
Pagaidām atlikta finansējuma trūkuma dēļ. Pēc M. Strazda domām būtu labs projekts aprīkot ar raidītājiem visus vienas ligzdas putnus - gan vecos, gan arī jaunos. Bet tas viss atduras pret finansējumu. :roll: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Made »

Un raidītāji bija viens ziedojumu variants.
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Melno stārķu migrācija

Post by VIKTORYja »

Paldies visiem par komentāriem ;) .Made,tu kā vienmier,ļoti-ļoti-ļoti iepriecināji ar labam ziņam,gan par Sarmu ,gan par Raivo un Eedi :).Man arī liekas,kā ir cerība par vienu lietuvas stārķi.Vienigas šaubas,viņi nebija tāda "nezonā",kā Zuze un Upene :roll: ,kautč vienu reizīt pa ziemu vajadzēja "otozvatsja" :cry: Un tomēr gaidam-Zīlei- vot-vot jabūt :D :!:
Last edited by VIKTORYja on 02 Apr 2016 22:12, edited 1 time in total.
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Melno stārķu migrācija

Post by VIKTORYja »

:D Ungaru stārķim Tobiasam un viņa sievai ir viena ola :!: :!: :!: ;)
Last edited by VIKTORYja on 03 Apr 2016 20:51, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Made »

Liva wrote:Sveiki!
Vai ir kaada info par ieprieksheejaa gada meiteneem, kuraam tika uzlikti raidiitaaji? Goris.lv neatjauno datus kopsh novembra :(
Liva, goris ņem datus no Movebank tiklīdz tie atnāk, tas ir šeit ttps://www.movebank.org/panel_embedded_movebank_webapp
Ja tur nav, tātad nav no viņām pienācis signāls un tā nu arī ir, ka Zuze un Zīļuka Upene nav devušas ziņas kopš pagājušā gada novembra, bet Sarma ik pa laikam atrādās, pēdējoreiz 31.martā šogad.
Māris Strazds atsaucas uz to, ka iespējams, meitenes aizlidojušas tur, kur nav mobilā pārklājuma, arī Sarma vienu brīdi bija nezonā, tāpat arī pērn ziemas periodā ilgu laiku no putniem nav bijis ziņu. Cerams, ka parādīsies tad, kad sāks migrēt uz vasaras ganībām :) Viņas ir jauniņas, nebūs Latvijā vismaz vienu vasaru noteikti, tāpēc var nesteigties. Protams, neko nevar zināt, ja signāla nav, bet labāk domāt pozitīvi.
Liva
Posts: 60
Joined: 03 Apr 2016 19:51
Location: Rīga, Gauja

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Liva »

Paldies par atbildi un mierinaajumu :)
Lai gan liidz shim veeroju klusi, bet veeroju vinus jau no pagaajushaa gada pasha saakuma :)
Saaku paardziivot
User avatar
summerkid
Posts: 221
Joined: 09 Mar 2015 19:11

Re: Melno stārķu migrācija

Post by summerkid »

Es tā sapratu, ka igauņu Eedi pabija nedaudz mājās un tad nolēma lidot atpakaļ uz Latviju? :lol: :lol: :lol:

Image
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Melno stārķu migrācija

Post by VIKTORYja »

summerkid wrote:Es tā sapratu, ka igauņu Eedi pabija nedaudz mājās un tad nolēma lidot atpakaļ uz Latviju? :lol: :lol: :lol:
Viņš pēc mūsu meitenem atgriezies!Visskaistākās melnas stārķenes atrodas Latvijā :lol: Gaujas apkartne viņam iepatikas :roll: .Nepavelti,es visu ziemu "sēkoju viņam līdzi" pā Saudas Arab. :lol: Lai, tak ,Latvijā atrod draudzeni. ;)
riekstiņš
Posts: 121
Joined: 25 Mar 2016 20:19
Location: Drustu pagasts

Re: Melno stārķu migrācija

Post by riekstiņš »

Igauņu puikam iepatikusies mūsu apkārtne.
riekstiņš
Posts: 121
Joined: 25 Mar 2016 20:19
Location: Drustu pagasts

Re: Melno stārķu migrācija

Post by riekstiņš »

Lūdzu izstāstiet kur var redzēt igauņu melno stārķu raidītāju datus?! Looduskalender kaut kādas izmaiņas, vairs nevaru atrast.
Paldies ;)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melno stārķu migrācija

Post by Lianaliesma »

riekstiņš wrote:Lūdzu izstāstiet kur var redzēt igauņu melno stārķu raidītāju datus?! Looduskalender kaut kādas izmaiņas, vairs nevaru atrast.
Paldies ;)
Visi igauņu ar raidītājiem aprīkotie putni

http://birdmap.5dvision.ee/LV/2016/Autumn/one/
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
riekstiņš
Posts: 121
Joined: 25 Mar 2016 20:19
Location: Drustu pagasts

Re: Melno stārķu migrācija

Post by riekstiņš »

Izskatās ka Eedi tomēr atgriezies mājas apkārtnē :? Igaunijā
Attachments
melno stārķu migrācija 1.jpg
Post Reply

Return to “Putnu migrācijas”