DISKUSIJAS par forumu, 2014-2022

User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Arī es gribētu mesties mūsu kameru aizstāvībā, jo Durberta ligzdas kvalitāte ir pasaules līmenī. Jā, mums vēl nav šīs grozāmās/zūmējamās kameras, bet tām nepieciešami cilvēki, kas to kameru groza. Noprotu, ka ASV šo darbu dara fonda brīvprātīgie. Aiziesim mēs pensijā, arī pieteiksimies zūmēt kameru pēc grafika un viss arī pie mums notiks :D

Patiesībā mēs esam ļoti izlutināti, jo skatamies labāko kameru tiešraides un kā redzam, ka tādas kvalitātes kā Romeo ligzda, citas vairs nav. Montija ligzdai labi ir tas, ka ir daudz kameru un visas zūmējamas, bet dažreiz zūd kvalitāte.
Pārējās tiešraides ir vājākas.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Vismaz man ir tā, ka savējais ir savējais. Mūsu vietējo webkameru varoņi pieaug sirdij par kripatiņu vairāk nekā tie, kas tālāk. Nezinu. Varbūt tāpēc, ka ir šī tuvuma sajūta - tas tak tepat netālu! Netālu no vietām, kur esi bijis. Lūk, pie Durberta Leo dzīvo. Pie Laimas un Pēterīša Kaimiņiene. Ligzdas apmeklē mūsu ornitologi un ir stāsti mūsu valodā. Kvalitāte aiziet otrā plānā, lai arī, kā Vērotāja teica, par to jau nu arī mūsu kamerām nav jākaunas. Bet tīri tā salīdzinoši - tepat kaimiņiem- igauņiem zivjērgļu kamerām ir labāka kvalitāte, bet es tik un tā skatījos pārsvarā tikai mūsējos. Visam jau tāpat nav laika un ja jāizvēlas, tad izvēle krīt uz tiem, kas Latvijā. Lūk, tagad, kad pie mums valda klusums, kuru pārtrauc tikai Durbertīnes mīlīgais soprāns kaut kur fonā, tad uzmanība pievēršas vairāk citiem putniem un safari kamerām...Bet, ja godīgi, es jau tagad gaidu nākamo pavasari, kad, cerams, atkal būs mūsu ligzdās spārnotie draugi :)
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Man gribētos piekrist lianaliesma viedoklim par to, ka varbūt nevajadzētu šādi salīdzināt - savējās, svešās ligzdas..
Patiesībā jau ir tā - kuras ligzdas un putnu bērnus vairāk skatāmies, tiem arī vairāk pieķeramies un dzīvojam līdzi. Vienugad sirdī var iekrist vairāk mūsu pašu zivjērgļu pāris, citu gadu kāda kaimiņzemes ģimenīte.

Savukārt, to, kuras ligzdas vairāk skatāmies, viennozīmīgi nosaka arī tāds faktors kā kameras un attēla kvalitāte. Laba pārraide ļauj vairāk iejusties putnu dzīvē, precīzāk saskatīt detaļas, izbaudīt tuvplānus.. un arī vairāk pieķerties.
Šajā ziņā igauņu zivjērgļu kameras šogad priekšā mūsu zivjērglīšiem - kā jau rakstīts, interneta pārklājuma dēļ. Taču citus gadus Laimas/Pērkona un Ullas/Ulda ligzdās kvalitāte bija lieliska un tādēļ arī līdzpārdzīvojums varbūt lielāks.

Durberta ligzdā šogad viennozīmīgi kamera un attēla kvalitāte ir izcili. Varbūt tas daļēji izskaidro to, kādēļ arī sekotāju pulks stipri lielāks nekā pagājušajā gadā jūras ērgļu Lubānas un Sartas ligzdai? Ja salīdzinām kaut šo ligzdu komentāru lapu skaitu - 48 pret 600.. Kā Vērotāja rakstīja jūras ērgļu pagājušā gada sezonas noslēgumā - kameras gribētos drusku tuvāk. Šogad IR pavisam tuvu un skat, kas par interesi un sajūsmu! :D

Kaut, protams, arī putnu 'nacionalitātei' ir kāda nozīme.

...
Par šo gan absolūti jāpiekrīt, arī plašākā, ne tikai putnu vērošanas kontekstā:
lianaliesma wrote: Protams, ka katram savi bērni ir mīļāki, savas mājas sirdij tuvākas, sava dzimtā valoda īpašāka, bet, tieši to ņemot vērā, nevajadzētu salīdzināt. Tāpat skaidrs, ka tikai svētie spējīgi uz mīlestību tās plašākajā izpausmē. Mums līdz tam vēl drusku nesniedzas... citādi tak nebūtu pasaulē karu un konfliktu...
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Mīļās meitenes. Jūs, un arī es, mēs visi ļoti labi saprotam, kur slēpjas patiesība. Katram savā sirsniņā, un pasaulē tādu ir ap septiņiem miljardiem. Pašā būtībā mēs nemaz nevaram salīdzināt, kura ligzda labāka, kura sliktāka, jo tas viss ir tik subjektīvi! Tā pati Austrālijas ligzda ar visām "krutajām" kamerām un zūmēšanu ir ar daudz zemākas kvalitātes bildi par mūsu Durberta/tīnes/ kameru. Un ņemsim vēl vienu mazu aspektu - kura ligzda, maģiskais aplis, dzīvības perēklis, svētā vieta var būt labāka?! Viņas visas ir pirmavots dzīvībai, tāpēc nesalīdzināmas! Vienkārši mēs subjektīvi ar savu sirsniņu pieķeramies kādai ligzdai vairāk kā citām. Nevar, nedrīkst noniecināt nevienu no viņām. Vienkārši ir mīļas ligzdas, un nedaudz mīļākas. Un šeit jau neiet runa - labāks, sliktāks. Šeit runa ir mīļš, un nedaudz mīļāks, jo pareizi jau LL rakstīja- esam mēs ar pārāk nabadzīgu dvēseli, lai varētu mīlēt visu pasauli vienādi. :P

Un tas, ka es par kādu ligzdu nerakstu - nenozīmē, ka es neskatos, un mani nemaz neinteresē tur notiekošais! Kaut vai igaunijas zivjērglīši! Pilnīgi skauž, ku smuki un forši mūsu Saules Gaismai un pārējiem tur viss sanāk! Kas par bildēm! Un neceļas roka to visu tur sabojāt! Vienkārši malači! :P
19.25. Bet tas murmulis fonā nekliedz!!! Tikai lietus! :evil: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Darbā strādāju, garastāvoklis galīgos mīnusos. Uzliku kukaburras dziesmiņu, to pašu no Austrālijas, un uzreiz pasaule gaišāka palika! Paldies Tev, roosaluristaja, par šo vārdu - kukaburra! :lol: :P
https://www.youtube.com/watch?v=S0ZbykXlg6Q
Smuka bildīte. Autors Sunshine. :P

Image

Modeles.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

lianaliesma wrote:Image
P.S. Cik labi, ka šis bezgala jaukais ērgļu pāris sāk savu jauno ligzdošanas sezonu tagad, kad kļūst pagalam skumji, jau iemīļotajiem zivjērgļiem vienam pēc otra dodoties viņu ceļojumā uz dienvidiem... ;)
Vispār jau viss šeit pieklust. Kopš Jūras ērgļu ligzdā intensīvie notikumi izbeidzās, tā viss pamira. Pat Sunshine šodien neatnāca, laikam negrib skatīties uz tik mīļām, kādreiz dzīvības pilnām, bet tagad tik skumji tukšām ligzdām. Bet Jums jau meitenes, pie šāda, klusa foruma vajadzētu būt pieradušām, jo tāda dzīvība, kāda šeit bija šajā sezonā, es skatos, ka vēl nekad nav bijusi! Un atceros, ka LL jau kaut kur pavasarī izteicās, ka Jūras ērgļu forumā pat netiek pie teikšanas, un tā arī bija! Vienīgi - tukšā ligzda - tā ir jāizdzīvo. Plus laukā jūtams rudens... Bet visi jau nav aizlidojuši, es arī netaisos aizlidot. Un, pēc manām domām vajag ik pa brīdim iznākt no skapja un ierakstīt, kaut vai dumību, bet ierakstīt. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Māri, šī tēma ir veca kā pasaule (t.i. forums).
Arī LK rudenī paliek tukšs, bet pavasarī atkal visi klāt. Tā tas ir.

pap. lianaliesmai taisnība par Floridas ērgļiem - pirmkārt, viņi ligzdo labā laikā, kad mums ir tukšums, otrkārt, zaudētāji ir tie, kas šai kamerai nesekos, jo šī kamera ir tiešām unikāla ar saviem tuvplāniem. Un tā kā baltgalvas ērgļi ir tik tuvi radinieki jūras ērgļiem, palīdz arī saprast mūsu ērgļu dzīvesveidu. Galvenokārt to, kur uzturas vecāki, kad bērni sāk paaugties.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Es arī nekur neaizlidošu :)
Man šķiet, ka tīri arī tā...cilvēciski uz rudeni cilvēks drusku vairāk raujas savā alā. Kļūst tumšāks, klusāks. Vasaras gaišums piedod savu enerģijas devu. Rudenī ir jāpārkārtojas domām un darbībām uz ziemas sezonu. Tāpēc sanāk vairāk pieklust.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Cik labi, ka ir vēl Austrāliešu ligzda, un tur vēl pagaidām visi tik mazi, ka nevar nekur aizsprukt. Savādāk ver vaļā kuru ligzdu gribi - visur tukšs. Tas ir kaut kāds ārprāts! :!: :!: :!: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

MĀRIS wrote:Vispār jau viss šeit pieklust. Pat Sunshine šodien neatnāca, laikam negrib skatīties uz tik mīļām, kādreiz dzīvības pilnām, bet tagad tik skumji tukšām ligzdām.
Māri, nekur neesmu pazudusi :D Viss ir pavisam vienkārši- kad uz pāris dienām esam mājās Rīgā, man nu nekādi nesanāk paskatīties kameras un arī datora nav līdzi. Taču cenšos pēc iespējas pasekot forumam, apskatīties bildes un notikumus. Un noteikti atkal atkal pieslēgšos :)
Par zivjērgļu un citu putnu aizlidošanu gan taisnība, tas katru gadu mazliet skumji. Nu jau gan pamazām sāku pierast, ka dabā gadalaiki mainās un būs atkal jauns pavasaris.. Bet tikmēr tiešām ir Baltgalvas ērgļi, piemēram! :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Lianaliesma, ak, mums atkal (!) jau nesanāca kaut virtuāli mazliet parunāt... Bet vislabākās lietas nāk ar pacietību un gaidīšanu, vai ne! :)
Gan vienā reizē beidzot noteikti viss iekārtosies tā, ka arī visi mājās palicēji tiks uz pasākumu arī klātienē Image

Mēs jau bijām visi tik gatavi virtuālai "pamāšanas piecminūtei", bet LaMarie bija jāskrien.. un Māris Strazds arī ir ļoti runīgs :)
Taču šoreiz vismaz klātesamības sajūta bija daudz lielāka; pat skaisto torti un Māra iespaidīgo zivtiņu varējām apskatīt - gandrīz vai smaržu varēja šaipus ekrānam sajust!

Un, Māri, Tevi gan mēs labi redzējām un atpazinām! :D arī tepat nesen kaut kur pieminētās bārdas dēļ :lol:
Tā ka Tu tagad esi "atklāts" :lol:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Sunshine :P , kā vienmēr, laiks bija par "īsu"! gandarījums, ka tomēr BIJĀM kopā, klausoties Māri S. un Jāni Ķ.... :lol:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Sunshine wrote: Mēs jau bijām visi tik gatavi virtuālai "pamāšanas piecminūtei", bet LaMarie bija jāskrien.. un Māris Strazds arī ir ļoti runīgs :)
Taču šoreiz vismaz klātesamības sajūta bija daudz lielāka; pat skaisto torti un Māra iespaidīgo zivtiņu varējām apskatīt - gandrīz vai smaržu varēja šaipus ekrānam sajust!
Piedodiet, ja kaut kas ne tā izdevās. Galvenais jau, ka tomēr kaut cik izdevās. :)
Es tā nedaudz juceklīgi laikam jutos, jo dators ar jūsu un mūsu bildēm bija pāris metrus tālāk no manis ar skatu uz ornitalogiem, bet telefonā paralēli centos lasīt un atbildēt, ko jūs rakstāt. Turklāt telefons kalpoja kā interneta rūteris. Tāpēc ik pa brīdim kaut kas atslēdzās, bet es ne vienmēr varēju izsekot jūsu rakstītajam. Ja sāku kaut ko vairāk darīt ar telefonu, pārtrūka interneta trafiks. :)

Virtuālo atvadīšanos vajadzēja uztaisīt, bet mana balss bija pārāk vāja vispārējā sarunu mutulī. :)
Ik pa brīdim jau nodevu jūsu sveicienus un jautājumus. :)
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

La Marie wrote: Piedodiet, ja kaut kas ne tā izdevās. Galvenais jau, ka tomēr kaut cik izdevās. :)
Es tā nedaudz juceklīgi laikam jutos, jo dators ar jūsu un mūsu bildēm bija pāris metrus tālāk no manis ar skatu uz ornitalogiem, bet telefonā paralēli centos lasīt un atbildēt, ko jūs rakstāt. Turklāt telefons kalpoja kā interneta rūteris. Tāpēc ik pa brīdim kaut kas atslēdzās, bet es ne vienmēr varēju izsekot jūsu rakstītajam. Ja sāku kaut ko vairāk darīt ar telefonu, pārtrūka interneta trafiks. :)

Virtuālo atvadīšanos vajadzēja uztaisīt, bet mana balss bija pārāk vāja vispārējā sarunu mutulī. :)
Ik pa brīdim jau nodevu jūsu sveicienus un jautājumus. :)
LaMarie - vēlreiz paldies par šo labo ideju un izpildījumu! Domāju, arī pārējie virtuālie salidojuma dalībnieki piekritīs - viss izdevās priekš pirmās reizes brīnišķīgi!
Tas ir neticami, ka tik labu interneta savienojumu un pārraidi varēja nodrošināt tikai ar internetu telefonā.. Man liekas, šāda videokonference ir tiešām lieliska iespēja tiem, kas kādu iemeslu dēļ nevar pievienoties klātienē.

Vienīgi gribētos piebilst, ka varbūt būtu vērts citā reizē iepriekš uzrakstīt aptuvenu pasākuma programmu ar notikumu laikiem. Teiksim, no tikiem līdz tikiem ierašanās/apsveicināšanās, tad tikos un tikos viena referenta uzruna, pēc tam otra referenta uzruna u.t.t., tad pusdienu pauze, pēc tam no tikiem un tikiem dalībnieku jautājumi vai kopīga diskusija (cik jautājumus var uzdot viens dalībnieks?), pēc tam virtuālo skatītāju apsveicināšanās/jautājumu pusstunda... kaut kā tā :)
Kaut ne vienmēr izdodas pieturēties precīzi pie plāna, tas tomēr strukturē pasākumu un nodrošina lielāku iespēju visiem izteikties - ieskaitot arī pašus ornitologus :)
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Es pilnīgi piekrītu, ka pietrūka kaut nedaudz struktūras un kārtības mūsu pasākumam.
Man žēl, ka nenointervējām Jāni Ķuzi un līdz 19:15 gandrīz pilnīgi nekas netika runāts par Durbi un Robertu.
Bet nu tas tā, joprojām ceru, ka kāds uzrakstīs svarīgāko, kas tika apspriests pēc 19:00 nākamās 3 stundas, ja pareizi sapratu. :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

La Marie wrote:Es pilnīgi piekrītu, ka pietrūka kaut nedaudz struktūras un kārtības mūsu pasākumam.
Man žēl, ka nenointervējām Jāni Ķuzi un līdz 19:15 gandrīz pilnīgi nekas netika runāts par Durbi un Robertu.
Bet nu tas tā, joprojām ceru, ka kāds uzrakstīs svarīgāko, kas tika apspriests pēc 19:00 nākamās 3 stundas, ja pareizi sapratu. :)
Par Durbes un Roberta ligzdu būtībā netika runāts vakar it nemaz. Ir viena nelaime tur, kur uzstājas M. Strazds, tur citi pie vārda netiek. Tā tas bija Baltezerā, tā tas bija vakar. Cik es ar Jāni Ķ. esmu runājis par šo ligzdu, tad viņš vienmēr atbild vienu un to pašu - tas ko mēs tagad redzam ekrānā, ir tikai gatavošanās, priekšspēle. Galvenais būs pavasarī, februārī. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

MĀRIS wrote:Par Durbes un Roberta ligzdu būtībā netika runāts vakar it nemaz. Ir viena nelaime tur, kur uzstājas M. Strazds, tur citi pie vārda netiek. Tā tas bija Baltezerā, tā tas bija vakar.
Kad savulaik mazliet palīdzēju organizēt konferences/seminārus, šādiem īpaši runātīgiem referentiem bija paredzēts mazs zvaniņš, kuru tad diskusijas vadītājs atkal un atkal zvanīja, ja tika pārsniegts uzrunai paredzētais laiks :P

Protams, šajā gadījumā pasākums ir cita rakstura. Tomēr, manuprāt, ļoti noderīgs būtu pasākuma vadītājs. Ja Vērotāja vai kāds uzņemtos diskusijas un pasākuma kopumā vadīšanu, ikvienam būtu līdzvērtīgas iespējas tikt pie vārda.
Pēc oficiālās diskusijas noslēguma, protams, varētu sekot neformālā daļa/ brīvas sarunas..
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Tur jau tā lieta, ka viss šis pasākums jau no pašiem pirmssākumiem bija domāts kā neformāls. Jau tad, kad mēs ar Jāni sarunājām par šo tikšanos, Viņš tā arī pateica, ka būtībā visa informācija, prezentācijas, tika Baltezerā izsniegtas, un neko jaunu Viņam nav ko piebilst. Tad arī sarunājām vienkāršu pasēdēšanu pie galda, "sezonas noslēgumu", un M. Strazdu jau Viņš uzaicināja. Nekad jau nav bijis tā, ka nevarētu būt labāk, un uz to arī jātiecas, bet mani pilnīgi apmierināja arī šāds jautājumu - atbilžu formāts. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Interesanti...
http://eaglenest.blogs.wm.edu/2011/03/0 ... ood-patch/

Tāds ērglim izskatās perēšanas laukumiņš. Sākoties perēšanas sezonai, putnu hormoni iedarbojas tā, ka šai vietā spalvas izkrīt. Atbrīvojas āda ar asinsvadiem ādas tuvumā, lai labāk sasildītu oliņas


Image of the incubation patch – also known as the brood patch
Image

:!:
So just what is the brood patch and do all birds develop one during the breeding season?
No – not all birds develop a brood patch. Some birds like the blue-footed booby use their feet in place of a brood patch. Some birds like gulls and plovers have three brood patches, and other birds like pelicans and cormorants do not have an incubation patch at all. Usually only the sex that incubates the eggs gets a brood patch such as male phalaropes do but the females do not because only the male incubates their eggs. In such species as the bald eagle, they both develop an incubation patch because, as we see each day, they both share the incubation duties.

The incubation patch begins to develop on the breast or abdomen shortly before the female lays her eggs through hormonal changes that cause the feathers that cover that area to fall out on their own. That leaves a wrinkled patch of bare skin that blood vessels fill with warm blood. When we see the female or male “wiggle” as they settle upon the eggs, they are spreading that bare patch over the eggs to keep them warm.

Copywrited photograph used with permission of Shelly Fowler.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Saspaidījās šāda adresīte. Varbūt vēl kādam būs interesanti paklejot. :P
http://www.ustream.tv/explore/all

Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Post Reply

Return to “Diskusijas”