Man gribētos piekrist lianaliesma viedoklim par to, ka varbūt nevajadzētu šādi salīdzināt - savējās, svešās ligzdas..
Patiesībā jau ir tā - kuras ligzdas un putnu bērnus vairāk skatāmies, tiem arī vairāk pieķeramies un dzīvojam līdzi. Vienugad sirdī var iekrist vairāk mūsu pašu zivjērgļu pāris, citu gadu kāda kaimiņzemes ģimenīte.
Savukārt, to, kuras ligzdas vairāk skatāmies, viennozīmīgi nosaka arī tāds faktors kā kameras un attēla kvalitāte. Laba pārraide ļauj vairāk iejusties putnu dzīvē, precīzāk saskatīt detaļas, izbaudīt tuvplānus.. un arī vairāk pieķerties.
Šajā ziņā igauņu zivjērgļu kameras šogad priekšā mūsu zivjērglīšiem - kā jau rakstīts, interneta pārklājuma dēļ. Taču citus gadus Laimas/Pērkona un Ullas/Ulda ligzdās kvalitāte bija lieliska un tādēļ arī līdzpārdzīvojums varbūt lielāks.
Durberta ligzdā šogad viennozīmīgi kamera un attēla kvalitāte ir izcili. Varbūt tas daļēji izskaidro to, kādēļ arī sekotāju pulks stipri lielāks nekā pagājušajā gadā jūras ērgļu Lubānas un Sartas ligzdai? Ja salīdzinām kaut šo ligzdu komentāru lapu skaitu - 48 pret 600.. Kā Vērotāja rakstīja jūras ērgļu pagājušā gada sezonas noslēgumā - kameras gribētos drusku tuvāk. Šogad IR pavisam tuvu un skat, kas par interesi un sajūsmu!
Kaut, protams, arī putnu 'nacionalitātei' ir kāda nozīme.
...
Par šo gan absolūti jāpiekrīt, arī plašākā, ne tikai putnu vērošanas kontekstā:
lianaliesma wrote:
Protams, ka katram savi bērni ir mīļāki, savas mājas sirdij tuvākas, sava dzimtā valoda īpašāka, bet, tieši to ņemot vērā, nevajadzētu salīdzināt. Tāpat skaidrs, ka tikai svētie spējīgi uz mīlestību tās plašākajā izpausmē. Mums līdz tam vēl drusku nesniedzas... citādi tak nebūtu pasaulē karu un konfliktu...