🔒Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Haliaeetus albicilla - White-tailed Eagle
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

Paldies, roosaluristaja :P Nebūtu iedomājusies, ka pūces var tā klaigāt.
Līdzīgus saucienus pēdējās nedēļas laikā dzirdu nākam no blakus esošā meža, ne tik traki, bet intonācijas tādas pat. Gribēju jau ierakstīt un lūgt palīdzību noteikt kas klaigā, bet redz kā atbilde atnāca pati.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
ame
Posts: 490
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ame »

roosaluristaja wrote:
lianaliesma wrote:Jenotsuns? Pūce?
2015 10 10 06h35m48s juras erglis MaybeRaccoonDogsScreaming, MSanmaelo
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=wgimoVmieLE /youtube]
Meža pūces mātītes. Divas, varbūt trīs, nevar īsti saprast. Rudenī pūcēm notiek teritoriju pārdale. Viss ir normāli. Meža pūce ir suga ar ļoti daudzveidīgu saucienu klāstu, ja salīdzinām ar vairumu citu pūču.
paldies roosaluristaja!
i'm all the time less surprised that people were afraid of the dark. /
Es esmu visu laiku mazāk pārsteigts, ka cilvēki baidījās no tumsas. :P
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by roosaluristaja »

ame wrote: paldies roosaluristaja!
i'm all the time less surprised that people were afraid of the dark. /
Es esmu visu laiku mazāk pārsteigts, ka cilvēki baidījās no tumsas. :P

Bīstamākie radījumi parastie ir nevis tie, kas skaļi klaigā, bet tie, kas piezogas klusējot. :evil:
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Sandra L. »

11.oktobris
Labrīt! Šorīt ik pēc dažām minūtēm dzirdami aizlidojošie gājputni.
8:28 dzilnītis taisa selfiju :P
User avatar
ame
Posts: 490
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ame »

sveiki!
a treecreeper at 8:27. Liz took some pictures. pretty!
Mizložņa jeb Eirāzijas mizložņa (latīņu: Certhia familiaris) at 8:27. Liz bija dažas bildes. skaisti! :P
Liz01 wrote:Image

Image
http://www.looduskalender.ee/forum/view ... 51#p424251


https://lv.wikipedia.org/wiki/Mizlo%C5%BE%C5%86a
Last edited by ame on 11 Oct 2015 12:39, edited 1 time in total.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Sandra L. »

Skaidrs, tad tas nebija dzilnītis :D
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Jamsis »

Ir jau 1/3 oktobra, bet Roberts ar Durbi nav manīti.... vēl jau gan ir laiks, gaidu......
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

12.oktobris
Pirmie saules stari uz ligzdu pontu bildēs tiek sūtīti 8:06, pēc tam jau burtiski sāk lieties pār to un pār revidentiem, kas jau pusstundu pirms tam rosās - mizložņu redzēju, zeltgalvīti, zīles. Dzirdēju laikam žagatu. Pirms ausmas suņus. Un fonā laikam lielceļš, ja?
ladida
Posts: 578
Joined: 20 Jul 2013 10:03

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ladida »

8:20
Labs rīts, pirmdienā!
Paldies, Made, par iemūžināto - iedvesmojošo ainavu! ;)
Es šo kameru pa dienu turu atvērtu (lai arī bez skaņas) tieši skata dēļ, - tas uzmundrina darba dienas dunā!
Lai visiem veiksmīga nedēļa! ;)
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

ladida wrote:Es šo kameru pa dienu turu atvērtu (lai arī bez skaņas) tieši skata dēļ, - tas uzmundrina darba dienas dunā!
Atkārtoju un pievienojos - kā pateicību par to, ka tā mums atstāta arī rudenī :)

Ja kāds pamanīs tajās debesīs putnu kāsi, piefiksējiet, lūdzu, laiku, man gribas to redzēt. Nupat gulbji skaļiem saucieniem pārlidoja, bet es tikai vienu putnu pamanīju, nevis kāsi.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Sandra L. wrote:Skaidrs, tad tas nebija dzilnītis :D
Šoreiz nu gan, manuprāt, dzilnītis. Es saspaidīju ne tās pogas, bet te pontu bildē redzams, nolaidās no kameras zara, šķiet 10:18 :)
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by roosaluristaja »

Made wrote:
Sandra L. wrote:Skaidrs, tad tas nebija dzilnītis :D
Šoreiz nu gan, manuprāt, dzilnītis. Es saspaidīju ne tās pogas, bet te pontu bildē redzams, nolaidās no kameras zara, šķiet 10:18 :)

Ar dzilnīšiem šim putnam mazs sakars. Tā ir lielā čakste. Zvirbuļveidīgo kārtas putns, bet pēc uzvedības vairāk atgādina plēsēju. Latvijā aizsargājams, bet ceļošanas laikā visnotaļ parasts. Mīl sēdēt uz vadiem un nolūkot upurus.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Vērotāja »

Cik interesants putns :P Cik sapratu, visdrīzāk tā ir caurceļotāja.
Lielā čakste sasprauž upurus uz ērkšķiem, zemāk sakopēju rakstus kur par to izlasīju.

Ornitofaunistika par lielo čaksti http://ornitofaunistika.com/lvp/lanexc.htm

Izzinošs raksts Dienā par čakstēm http://www.diena.lv/dzivesstils/daba/ca ... uma-664823

Raksts Dabasdatos par čakstes veidotajiem krājumiem http://dabasdati.lv/lv/article/lielas-c ... dquo/2013/

Wikipēdija par čakstu dzimtu https://lv.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cakstu_dzimta

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Made wrote:Zem spārna viņam ir brūnumiņš :) ancuks iegrožots :P
:oops: Pareizi, šis te ar Cerambyx akceptu bija dzilnītis - es visvairāk ievēroju to svītru no acīm, tāpēc nemaz nepārbaudīju :))
Madara_Ozola
Posts: 218
Joined: 28 May 2015 21:30

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Madara_Ozola »

Šķiet, šis daudziem mums būtu "must see" pasākums (pasākums, kas jāredz). :) http://ldf.lv/lv/article/latvijas-dabas ... nu-ligzdam
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Made »

Paldies, Vērotāja, par tām saitēm, sevišķi uz Dienu (tur es reti eju, jo daudzus rakstus nevar lasīt pilnībā).
Interesanti par čaksti kā zemes politikas iespējamo indikatoru (un bez gredzenošanas :P)

Es reiz Purvciemā Dzelzavas ielas dzīvžodziņā ieraudzīju zvirbuli zaru žāklē. Domāju, kā gan viņš varēja tā iesprūst.. varbūt varēja arī - ja jau būtu čakste vainīga, tad upuris nebūtu vienīgais. Un reiz man stāstīja par vasarā pazudušu kaķi, kas rudenī ieraudzīts kokā iesprūdis beigts...

Negribējās rakstīt aiz Jāņa ziņas, tāpēc ielaboju šajā komentārā vienu bildi ar devīzi "Ejam ar pilnu tvaiku uz priekšu jaunajā darba nedēļā!" Attēla autoram (Marius Čepulis) ir blogs FB ar lieliskām dabas fotogrāfijām un aprakstiem Čepulio fotoklajonės https://www.facebook.com/cepuliofoto?fr ... &sk=photos, arī interneta vietne http://www.cepulis.lt

Varbūt arī mūsējā jaunkundze tāpat enerģiski dodas savās gaitās tepat netālu :P
Last edited by Made on 12 Oct 2015 13:25, edited 1 time in total.
Jānis Ķuze
Posts: 211
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Jānis Ķuze »

Sveiki!
Nupat saņēmām ziņu no Valsts meža dienesta - ligzdai ir oficiāli izveidots mikroliegums! Tam apkārt ir plaša buferzona, kurā mežsaimnieciskā darbība nav atļauta ligzdošanas sezonas laikā. Tātad no meža darbu radīta traucējuma šī vieta tagad ir pasargāta.
Pie vienas rakstīšanas varu arī informēt, ka rītvakar plānojam veikt dažus sistēmas uzlabojumus - nomainīsim rūteri un veiksim citus darbus. Pie viena arī centīšos noskaidrot, vai pieaugušie putni nav sākuši būvēt jaunu ligzdu (vai arī nav aizgājuši atpakaļ uz iepriekšējo, kas atrodas dažus simtus metru tālāk). Par rezultātiem informēšu.
User avatar
ame
Posts: 490
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by ame »

sveiki!
i have a video of the greater grey shrike. /Man ir video no lielāka pelēkā Čakste (Lanius excubitor).


thank you Janis for the information! /paldies Jāni par informāciju!
i have a question: could it be possible to keep the Pontu camera working all through winter? /
Man ir jautājums: Vai ir iespējams, lai saglabātu Pontu kameru darba visiem, izmantojot ziemā?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Lianaliesma »

Jāni, paldies par informāciju.
Tiešām būtu interesanti vērot šo kameru visu ziemu - kā logu uz dabu tiem, kas pilsētas mūros, ar cerību arī, ka mūsu ērgļu ģimenīte arī paciemojas apkārtnē.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Jānis Ķuze
Posts: 211
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2015 (Durbe un Roberts)

Post by Jānis Ķuze »

ame wrote:sveiki!
thank you Janis for the information! /paldies Jāni par informāciju!
i have a question: could it be possible to keep the Pontu camera working all through winter? /
Man ir jautājums: Vai ir iespējams, lai saglabātu Pontu kameru darba visiem, izmantojot ziemā?
Ame,
there is no such thing as Pontu camera - minute pictures are taken from the same video stream, the only difference is in the resolution - they are kept in almost full size whereas video stream is compressed to make it possible to handle. That means - if we can provide the video we can provide the Pontu images as well. At the moment it seams that we will run this camera as long as possible, probably we will have to dismantle some components for maintenace but that might not take long time. There is as well an option that we will have to relocate the system at another nest (the one that was used in the previous season or new one) - it seams to me more and more that birds have resettled.

Īsā atbilde - Pontu kamera ("minūtes bildes") izmanto to pašu video materiālu, kas nāk no ligzdas (servera bildes nenāk no kādas īpašas citas kameras). Tas nozīmē - kamēr būs pieejams video, būs pieejamas arī minūšu bildes.
Kameru centīsimies darbināt cik ilgi iespējams, daudz kas būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi būsim rītvakar, kad centīsimies novērst rūtera problēmas, iespējams, arī veiksim uzlabojumus elektroapgādē. Tomēr arī tad, ja turpināsim to visu ziemu, domājams, būs kāds brīdis, kad daļu no sistēmas vajadzēs demontēt apkopes nodrošināšanai.
Locked

Return to “Jūras ērglis”