Foruma noteikumi un Forumieša Manifests

Locked
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Foruma noteikumi un Forumieša Manifests

Post by Vērotāja »

martinsb wrote: 04 Mar 2011 20:11 2011.
Sveiki Dabasdati.lv forumā!
Forums savu darbību uzsāk 2011. gada 14. aprīlī. Šeit esat aicināti uz sarunām par savvaļas augu un dzīvnieku novērojumiem dabā, dabas foto un redzēto online kamerās, kā arī citām ar dabu un tās vērošanu saistītām tēmām. Šobrīd esam izveidojuši vairākas foruma kategorijas, ja nepieciešams, darba gaitā tās papildināsim un pilnveidosim.

Daži foruma darbības pamatnoteikumi:
1. Lūgums ziņojumus kategorijām pievienot latviešu valodā. Izņēmums ir "Online kameras / online cams" kategorija "Mazā ērgļa kamera / Lesser Spotted Eagle cam", kurā par redzēto gaidīsim komentārus arī angļu valodā.
2. Pievienojot jaunu tēmu, lūdzu, publicējiet to vienā foruma kategorijām. Ja foruma tēma atbilst vairākām kategorijām, tad izvēlēties to kategoriju, kas atbilst visprecīzāk.
3. Veidojot jaunu tēmu, pārliecinieties, vai līdzīga tēma jau nav izveidota iepriekš.


Foruma komentēšanas noteikumi:
Pēdējās izmaiņas veiktas 2022.gada 20.jūnijā.

1. Komentējot, orientēties uz putniem, dzīvniekiem, dabu, dabas aizsardzību, ietverot šo tēmu visplašāko spektru.

2. Pieturēties pie tēmas. Rakstot par notikumiem ligzdās, izvairīties no izdomājumiem, fantāzijām, neobjektīviem spriedumiem.

3. Izturēties ar cieņu pret mērķi, kura dēļ šis projekts ir radīts, un cilvēkiem, kuri to īsteno.

4. Lietot pieklājīgu valodu. Aizliegti lamu vārdi, to saīsinājumi.

5. Katram foruma dalībniekam ir tiesības komentēt jebkuru tēmu, kura viņu interesē. Visi foruma dalībnieki visās tēmās ir vienlīdzīgi. Ir aizliegta tēmu piesavināšanās vai jebkāda pārākuma izrādīšana.

6. Izvairīties no komentāriem, kuros tiek iztirzātas forumiešu savstarpējās attiecības, forumiešu rīcība, attieksme pret forumiešiem.

7. Izvairīties no aizrādījumiem citiem forumiešiem, sarkasma, emocionālas vardarbības, kritizēšanas.

8. Aizliegta personiskas informācijas publicēšana par citiem forumiešiem.

9. Izvairīties no jūtīgām tēmām, kā piemēram, reliģija, politika, rase, orientācija, veselība.

10. Agresija nav pieņemama. Atcerieties, ka rakstība ar lielajiem burtiem ir KLIEDZIENA veids.

11. Neievietot reklāmas un reklāmas saites.

12. Komentāri, kuros pārkāpti foruma noteikumi, tiek dzēsti.

13. Pārkāpumiem atkārtojoties, pēc foruma moderatoru vai forumiešu balsojuma vairākuma lēmuma, komentētāja piekļuve forumam var tikt liegta.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Foruma noteikumi

Post by Vērotāja »

Vadlīnijas:
Pēdējās izmaiņas veiktas 2022.gada 19.jūnijā.

1. Komentējot notikumus tiešsaistes kamerās, komentāru sākt ar aprakstāmā notikuma kameras laika minēšanu.
Laika pieraksts - 24 stundu formātā, kā Latvijā pieņemts (piem., 21.25).
Vēlamais komentāra formāta piemērs Pielikumā.

2. Neievietot attēlus bez situācijas apraksta, jo ārējos bezmaksas serveros ievietotās fotogrāfijas ar laiku var pazust un tādējādi komentārs paliks bez satura.

Ja tiek ievietoti mākslas foto, kuru uzdevums nav aprakstīt kādu konkrētu kamerā redzētu darbību, punktu 1 un 2 ievērošana nav nepieciešama.

3. LDF kameru tiešraižu bildes publicēt nenogriežot LDF logo un laika joslu.
Ja attēls ir izgriezts, lai akcentētu kādu detaļu, no lielā attēla izgriež laika zīmogu un logo un ielīmē izgrieztajā attēlā.
Ierakstot video, vienmēr aprakstā ievietot saiti uz kanālu vai tiešraidi.

4. Vienā komentārā ievietot ne vairāk kā trīs (3) attēlus vai video.

5. Fotoatēlus vienu no otra atdalīt ar vismaz viena intervāla atstarpi.

6. Ievietojot foto vai video no interneta, pievienot autora vārdu un, ja to pieprasa autors, arī tiešo saiti uz resursu no kurienes ņemts materiāls.
Ievērot autora aizliegumu pārpublicēt materiālus. Parasti šī prasība ir ierakstīta lapas apakšā.

7. Ja vēlaties atsaukties uz kādu komentāru, ir svarīgi to citēt, izmantojot citātu lodziņu virs komentāra, - jo tad, uzklikšķinot uz bultiņas aiz komentāra autora vārda, nonākam oriģinālajā komentārā, pat ja tas atrodas citā foruma tēmā.
Citāta ietvaros lūdzu izdzēst atkārtojošos komentārus, bildes, video, lai nedublētos un nepieblīvētu tēmu.

8. Kā piešķiram vārdus putniem:

8.1. Vispirms publiski foruma komentāros vienojoties t.i. izsakot priekšlikumu, ja nav protestu, tad vārds ir spēkā.
8.2. Ja ir vairāki priekšlikumi, izmantojam balsošanas tabulu.
8.3. Var būt gadījumi, kad kādam ir īpaši nopelni tēmas veidošanā vai kā citādi, un viņam uztic piešķirt vārdu vienbalsīgi.
8.4. Ja ir kāds, kas īpaši vēlas piešķirt putnam vārdu pats, viņš par to ziņo attiecīgajā tēmā publiski un forumieši viņu var atbalstīt.
8.5. Ja forumieši vēlas, vārdu putnam var dot tas forumietis, kuram sezonā attiecīgajā tēmā ir visvairāk komentāru.




Pielikums
Vēlamais komentāra formāts:
-----------
20:37 abi devās prom-Milda pirmā un Voldis sekoja! :roll:
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Foruma noteikumi

Post by Vērotāja »

Forumieša manifests, autore Simba https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 18#p165618


Man ir svarīgi, lai šis forums ir daudzu, dažādu, daudzpusīgu cilvēku kopējais forums, kurā ikviens šeit jūtas gaidīts un kā starp savējiem. Man ir svarīgi, lai šis forums darbojas ar kopēju mērķi – mīlestību pret putniem un dabu. Man ir svarīgi, lai šī foruma cilvēki ir atbalstoši un pieņemoši pret jebkuru no pārējiem foruma dalībniekiem, arī tad, ja mūsu viedokļi un skatījums ir atšķirīgi. Man ir svarīgi, lai šis forums būtu vesels un spēcīgs savā būtībā, lai negāciju tārpi to neēd no iekšas un neirdina šā foruma kopējo mērķi. Man ir svarīgi, lai putnu vērošana notiek cieņpilni vienam pret otru, bez sāncensības un bez aizvainojumiem vai apvainojumiem. Man ir svarīgi, lai ikviens šeit jūtas labi. Komfortabli veidot foruma pozitīvo, cieņpilno kopējo auru ir iespējams tikai tad, ja ikviens foruma dalībnieks saprot un priekš sevis pieņem un iekaļ atmiņā vienīgo personīgi uz sevi attiecināmo teikumu: „Šajā forumā neviens nav ar mērķi mani personīgi aizvainot!”

Es nevienu nevēlos aizvainot situācijās, kad kādu notikumu esmu pirmā paguvusi piefiksēt un pierakstīt. Es nevienu nevēlos aizvainot, ja kādā sadaļā es vispār neieskatos. Es nevienu nevēlos aizvainot arī tad, ja man ir savādāks viedoklis kā citiem. Es nevēlos būt konkurents jebkuram no citiem foruma aktīvistiem, vērojot notikumus ligzdā vai rūpējoties par dabu un tās aizsardzību. Man ir svarīga putnu vērošana bez slēptas vai atklātas konkurences no citiem forumiešiem. Es nevienu nevēlos personīgi aizvainot, ja es kaut ko neesmu paspējusi izlasīt vai nokomentēt. Es nevienu nevēlos aizvainot arī tad, ja pateicība par padarīto no manis paliek noklusēta (un tas nenozīmē, ka tās nav).

Piedaloties šajā forumā, es vēlos kopā ar citiem vērotājiem un domubiedriem foruma vidi veidot atbalstošu un pieejamu visiem, kuriem ar mani ir kopējs mērķis – mīlestība pret putniem un dabu.

Piedaloties šajā grupā, es apsolu un apņemos ievērot visu zemāk uzskaitīto:
1) Es pret ikvienu šajā forumā izturēšos ar cieņu un bez nosodījuma;
2) Es šai forumā veidošu atbalstošu atmosfēru pret citiem dalībniekiem, nekritizēšu citu viedokli un nemoralizēšu;
3) Es rūpēšos, lai mana rīcība forumā ir konstruktīva, atbalstoša un sirsnīga. Es izvairīšos no destruktīvas un kaitnieciskas rīcības pret sevi vai pret citiem dalībniekiem;
4) Es apņemos šai grupā netēlot upura vai nabadziņa lomu;
5) Es nebūšu paštaisna un mans viedoklis nebūs vienīgais un pareizākais par jebkura cita forumieša viedokli;
6) Es nesēšu un neizplatīšu negāciju vīrusu nedz foruma diskusijās, nedz privātajās sarakstēs ar citiem foruma dalībniekiem. Ja nu es tomēr esmu saslimusi ar negāciju bacili, tad es no tā ārstējos un foruma vidē es to strikti apņemos neizplatīt;
7) Es nebūšu negatīvs nūģis un izvairīšos no terminiem, kas norāda uz kategorisku bezizeju vai iespēju trūkumiem;
8) Es neizmantošu šo forumu sava egoisma apmierināšanai un šā foruma labās gribas un mērķa iznīcībai;
9) Es savas personīgās problēmas apņemos nerisināt šā foruma vidē un savas patiesās emocionālās vajadzības adekvātā un atbildīgā veidā pret sevi un citiem risināt ārpus šī foruma;
10) Es apņemos uzņemties atbildību, ja pārkāpšu augstāk minētos noteikumus un izdzēsties no šī foruma, ja es trīs reizes būšu pārkāpusi kādu tiem;
11) Es apņemos ar cieņu un mīlestību rūpēties par sevi un neuztvert personīgi notikumus (jo neviens šajā forumā nav ar mērķi mani aizvainot), kā arī neizplatīt negācijas, ja kāds no foruma dalībniekiem pret mani ir pārkāpis kaut vienu no augstāk minētajiem punktiem.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Locked

Return to “Esiet sveicināti Dabasdati.lv forumā!”