Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Aquila chrysaetos - Golden Eagle
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Marfo wrote: 06 Jul 2020 20:04 Tie ir Turdus viscivorus. Tas, ko jūs dzirdat, ir trauksmes dziesma. Viņi var arī dziedāt, bet ne tik labi kā mazākais strazds.
Paldies, Marfo! Tātad sila strazds no mežastrazdu dzimtas https://lv.wikipedia.org/wiki/Sila_strazds
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Emotion_ »

Jamsis wrote: 06 Jul 2020 21:28
Emotion_ wrote: 06 Jul 2020 20:52
Marfo wrote: 06 Jul 2020 19:54 16:43
Spilve ēd bridējputnu, kuru viņa nolika blakus Klintam. Es domāju, ka tērzēšanā būs cilvēki, kuri domā, ka viņa ēd Klintu.
Spilve is eating the wader bird she put next to Klints. I guess there will be people in the chat who think she
Tieši tā arī ir. Daži tic, ka viņa ēd savu mazuli. Jo.."tāda ir Daba".
Teorētiski tādu iespēju nevar izslēgt, viss ir iespējams, bet, manuprāt, ne Spilves gadījumā ar Klintu. Vismaz tas ko mēs redzam pēc Klinta nāves, parāda, ka Spilve nepārprotami ir samulsusi, bet joprojām nes barību, kopj ligzdu un man neizskatās, ka viņa būtu zaudējusi saikni ar Klintu un uztvertu viņa ķermenīti kā barību.
Tās ir tikai manas domas par redzēto.
Protams, ka ir putni, kas apēd, bet ne Spilve. Viņa dievināja savu bērnu. Visās bildēs to var redzēt.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Emotion_ »

Made wrote: 06 Jul 2020 16:25 9:29 un 10:10 laikam jau tās atkal ir čakstes.. un parādās viņas tikai tad, kad ir Spilve (vismaz neesmu manījusi citreiz). Ja iepriekš man bija video, kur viņas izdeva tikai saucienus, tad šeit laikam to var saukt par dziesmu, ja? Turklāt sadziedāšanās.. vai arī man tikai tā liekas? Kad tā viena aizlido, balsis apklust un vēlāk kaut kur attālāk tikai dzirdams kaut kas līdzīgs. 10:01:59 Spilve atlidoja un visu laiku putni skanēja aizkadrā, bet no 10:08 intensīvāk.
Image

10:08-10:10 (2:04) putnu balsis un viens putns zarā, vēlāk aizlido un balsis apklust. Laikā, kad Spilve ir ligzdā pie Klints (nav redzamas video).
Vai nevar būt, ka Spilve ir nomedījusi kādu čakstes mazuli?
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Marfo teica, ka putns no manām šīm bildēm un video ir sila strazds... bet nu par nomedīto putnu nezinu teikt..
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

Jamsis wrote: 06 Jul 2020 21:28 Teorētiski tādu iespēju nevar izslēgt, viss ir iespējams, bet, manuprāt, ne Spilves gadījumā ar Klintu. Vismaz tas ko mēs redzam pēc Klinta nāves, parāda, ka Spilve nepārprotami ir samulsusi, bet joprojām nes barību, kopj ligzdu un man neizskatās, ka viņa būtu zaudējusi saikni ar Klintu un uztvertu viņa ķermenīti kā barību.
Tās ir tikai manas domas par redzēto.
Es gribēju teikt, ka Spilve tajā brīdī neēd Klintu. Mēs nevaram izslēgt, ka viņa to darīs vēlāk. Mēs tikai vēl nezinām.
I meant to say that Spilve is not eating Klints at that moment. We can't rule out she will do it later. We just don't know yet.
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

Made wrote: 06 Jul 2020 22:34
Marfo wrote: 06 Jul 2020 20:04 Tie ir Turdus viscivorus. Tas, ko jūs dzirdat, ir trauksmes dziesma. Viņi var arī dziedāt, bet ne tik labi kā mazākais strazds.
Paldies, Marfo! Tātad sila strazds no mežastrazdu dzimtas https://lv.wikipedia.org/wiki/Sila_strazds
The one that sings better is the Turdus philomelos.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Marfo wrote: 06 Jul 2020 23:44 The one that sings better is the Turdus philomelos.
Marfo saka: tas, kas dzied labāk ir Turdus philomelos :) O, jā! jau pēc nosaukuma viņam vajadzētu būt izcilam dziedonim - dziedātājstrazds no mežastrazdu dzimtas :P https://lv.wikipedia.org/wiki/Dzied%C4% ... 81jstrazds
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Emotion_ wrote: 06 Jul 2020 22:39 Vai nevar būt, ka Spilve ir nomedījusi kādu čakstes mazuli?
YT čatā atradu: "p. venema ​@ Ella, the prey at 16:22 was a Wood sandpiper (Tringa glareola)"

Tātad ir viedoklis, ka tā ir purva tilbīte..
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

7.07.
Labrīt!
9.02. Ierodas Spilve ar ņammu knābī.
Image

Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

9.15 Spilve ar putniņu apiet apkārt Klintam, tad sāk pa maziem gabaliņiem plēst medījumu... it kā barotu Klintu, gaidot, ka viņš sniegsies pretim kumosiņiem
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

9:02
Mūsdienās kaitinošais putns ir tas, kas šeit bija pirms dažām dienām. Man likās, ka tas izskatījās kā Lielā čakste (Lanius eksbirators), bet ir brūngans. Es to uzmeklēju un atradu: tā ir Brūnā čakste (Lanius collurio). Sievietes (es domāju) uzbrūk Spilvei, kura nav īpaši iespaidota.Tēviņš atrodas kokā.

Today's annoying bird is the one that was here a few days ago. I thought it looked like a grey shrike (Lanius excubitor) but it is brownish. I looked it up and found it: it is a Red-backed shrike (Lanius collurio). The female (I think) is attacking Spilve, who is not impressed. The male is in the tree.

https://en.wikipedia.org/wiki/Red-backed_shrike

Image

Image
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

Vai YT tērzēšanā ir moderators? Tik daudz ziņojumu tiek izdzēsts.. :)
Is there a moderator on the YT chat? So many messeges are deleted.. :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

Marfo wrote: 07 Jul 2020 11:03 Vai YT tērzēšanā ir moderators? Tik daudz ziņojumu tiek izdzēsts.. :)
Is there a moderator on the YT chat? So many messeges are deleted.. :)
Tie ziņojumi nav izdzēsti, tie ir atsauktie ziņojumi. LVM ir moderatori, tikai viņi ļoti reti ir kanālā.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

MĀRIS wrote: 07 Jul 2020 11:29
Tie ziņojumi nav izdzēsti, tie ir atsauktie ziņojumi. LVM ir moderatori, tikai viņi ļoti reti ir kanālā.
Es biju pārsteigts, ka tik daudz ziņojumu tika “atsaukts”, tāpēc es brīnījos. Es redzēju, ka pirms dažām dienām starp jums un citiem runāja par moderatoriem, bet es nesapratu (GT: roll:)
I was surprised so many messsages were 'revoked' so I wondered. I saw there was some talk about moderators between you and others but I didn't understand (GT :roll: )
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

Marfo wrote: 07 Jul 2020 11:37
MĀRIS wrote: 07 Jul 2020 11:29
Tie ziņojumi nav izdzēsti, tie ir atsauktie ziņojumi. LVM ir moderatori, tikai viņi ļoti reti ir kanālā.
Es biju pārsteigts, ka tik daudz ziņojumu tika “atsaukts”, tāpēc es brīnījos. Es redzēju, ka pirms dažām dienām starp jums un citiem runāja par moderatoriem, bet es nesapratu (GT: roll:)
I was surprised so many messsages were 'revoked' so I wondered. I saw there was some talk about moderators between you and others but I didn't understand (GT :roll: )
Tajā čatā bieži cilvēki sāk pārrunāt sadzīviskas lietas, pēc tam paliek kauns, dzēš ārā...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

9:21 Spilve zarā un drīz aizlido (nav redzama aizlidojot)
Image
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Emotion_ »

Dienām ejot...izskatās, ka Spilves acīs Klinta ķermenītis tomēr sāk izskatīties pēc barības. Tās vakardienas darbības. Viņa tak nekāptu dzīvam bērnam virsū un neplūkātu spalvas.

:cry:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Es domāju - viņa saprot, ka tas ir miris bērns un nezina, kā būtu jārīkojas.. spalvu plūkāšana man izskatījās pēc rīkošanās liela stresa gadījumā, kad viņa redz, ka spalvas un pūkas nāk tik viegli ārā.. šodien viņa lēnām apēda vienu pūciņu un neizskatījās, ka tas bija ēšanas dēļ..

Cilvēku stresam un traģiskiem pārdzīvojumiem esot vairākas pakāpes, tostarp pat dusmas uz mirušo (piedodiet, kas nevar to lasīt, bet tas ir psiholoģiskos rakstos skaidrots).
Last edited by Made on 07 Jul 2020 16:26, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Daba radījusi ērgļus (arī citus putnus un dzīvniekus) kā vides sanitārus, kas pārtiek arī no kritušiem dzīvniekiem/putniem.
Un viņas instinkti darbojas. Kurā brīdī pašas mazulis kļūst par apēdamu objektu, ļoti grūti spriest. Citās ligzdās ir redzēts, ka mirušo mazuli aiznes no ligzdas, bet - uz kurieni, un kas ar to notiek pēc tam, kas to zina. Dažreiz redzēts, ka mirušo mazuli izbaro dzīvajiem bērniem, kas var glābt no bada, kā bija Baronu ligzdā.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Made wrote: 07 Jul 2020 16:21 ... šodien viņa lēnām apēda vienu pūciņu un neizskatījās, ka tas bija ēšanas dēļ..
...
Redzēju, un man tas likās ar mīlestību paņemts piemiņai no Klinta.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Klinšu ērglis”