Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post Reply

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lianaliesma »

Made wrote: 19 May 2020 18:08 ...
Lavanda8, vai jūs saprotat, ka tas ir agresīvs saskarsmes veids? Nopietni.
Tieši šis ir satraucoši, ka cilvēks nejūt saskarsmes atmosfēru un nespēj tai pielāgoties, pat ja nav līdz šim ieradinājies pats sazināties taktiski, un pat nespēj izprast forumiešu lūgumu akceptēt noteikumos ieteiktās vadlīnijas, ko ne velti esam pieņēmuši, vēloties izvairīties no zemām vibrācijām foruma atmosfērā.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Nu vismaz sen zināmie forumieši - liekam punktu šai neauglīgai diskusijai. Cilvēks no tā " barojas", kad Jūs, mēs uzvelkamies, mēģina kaut ko pierādīt. Es arī lūgtu, lai Vērotāja pārtrauc šo demagoģiju. Arī čatā ir ši cilvēks, bet tur viņu ātri mnoderatori dzēš.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Vērotāja var slēgt šo diskusiju, ja uzskata par vajadzīgu, bet man tas neliekas demokrātiski - var taču nelasīt.
Un es varu arī vienkārši nereaģēt uz Lavandu8. Tomēr klaji apmelojumi viņas tekstos - ko ar tiem darīt?
Negribētos liegt vēl kādam izteikt savu viedokli.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lianaliesma »

Nedomāju, ka te kā bērnudārzā ir jāslēdz pieeja tēmai.
Mēs no visa šī mācamies. Bez emocijām ļaujam katram nobriest garīgumā, daloties savās zināšanās.
Bet protams, mums ir jāizjūt, kad kāds gluži apzināti sāk spekulēt un provocēt, tad no šāda cilvēka gan labprāt jāatvadās, lai vismaz forumā jūtamies labi. Par to pat varam nobalsot ;)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Made, un tā līdz rīt rītam. Kurš, kuru. Es vairāk nepiedalos. Vērtīgāk būtu pievērsties ligzdās notiekošajam un papildināt atiecīgās tēmas, kuras tā ju ir pustukšas. ;)
Parsley
Posts: 118
Joined: 08 Jun 2017 13:58

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Parsley »

Varbūt tomēr lai diskusija paliek vaļā? Jo ja nebūs vaļā šeit, ies piespamot diskusiju kur tomēr mērķis ir likt bildes. Šeit vienkārši var neiesaistīties. Nebūs atbilde, apniks. (Ja es tomēr kaut kā ar šo komentāru pārkāpju noteikumus, var droši dzēst)
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Parsley, piekrītu. Un Feja - jā, man arī stāv steidzami darbiņi pie melnā stārķa :D
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by d.e. »

Labvakar!
Lasīju šo visu...ilgi...
Gribu pateikt paldies par argumentētajiem komentāriem J.Ķuzem, U.Piterānam, IlzeiP, Vērotājai, Madei, Mārim, lianaliesmai, mega2, Fejai un visiem pārējiem forumiešiem, kuri savu viedokli pauž ieklausoties dabas likumos.
Arī mani ļoti uzrunāja CerambyX teiktais: "Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu."
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by MĀRIS »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 00:32
Jānis Ķuze wrote: 18 May 2020 22:58 Sveiki!
...
Sveicināts, cien J. Ķuze kungs!
...
Šis "uzbrauciens" man vispār nav saprotams. Es Jāni Ķ. pazīstu pietiekami labi, lai varētu spriest par Viņa zināšanām, mīlestību pret putniem kā tādiem, par jūras ērgļiem, kas ir Viņa sirdslieta pat nerunājot. Nesaprotu, kāda pārgudrība Jums devusi tiesības šim uzbrukumam.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Hildiņa »

Feja wrote: 19 May 2020 18:21 Made, un tā līdz rīt rītam. Kurš, kuru. Es vairāk nepiedalos. Vērtīgāk būtu pievērsties ligzdās notiekošajam un papildināt atiecīgās tēmas, kuras tā ju ir pustukšas. ;)
Piekrītu katram vārdam !
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by CerambyX »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57
Nežēlīgi dzīves momenti, konkrēti šie skati, Jūs pat nemaz nespējat iedomāties, kādu ļaunumu šie iespaidi nodara nenobriedušai bērna psihei. Visi bērni nav vienādi, nevajag runāt daudzskaitlī. izņemot Jūs protams, tik gudru un visu saprotošu! Bērni nekritiski pārņem redzēto putnu uzvedību.
Ir bijuši arī daudzi novērojumi ka tieši pirmskolas vecuma bērniem pēc asiem (nežēlīgiem) momentiem paaugstinās agresivitāte tūlīt pēc redzētā, (septiņas reizes vairāk pieaug agresivitāte), atšķirībā no bērniem, kas to neredzēja.Tāpēc, protams, nepieciešams, lai kāds, šajā gadījumā LDF, kā jau minējāt, saturu paskaidrotu, ieliktu rakstu forumā arī, uzrunātu vecākus. Tas būtu korekti un pareizi!
Bērns redzos šos minētos skatus patstāvīgi nespēj uztvert.
Ir arī daudzi pieaugušie, kas skatās šīs tiešraides un arī kļūst agresīvi, ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
Te man šķiet būtu nepieciešams nedaudz precīzāks Jūsu teiktā pamatojums, jo nu es ne pirmo reizi internetā - anonīmu komentētāju 'patiesībām' uz sitiena nevar ticēt. Tā teikt feisbukā pilns ar 'patiesības sludinātājiem', kaut patiesībā beigās izrādās, ka viņu pārliecība balstās uz no gaisā pagrābtiem faktiem utml. Nav jau grūti tēlot inernetā speciālistu, bet nu ja Jūs esat savā nozarē tiešām esat speciālists, tad jau nebūs grūti stādīties priekšā un nocitēt kādus nedaudz precīzākus avotus (nez, varbūt ir kāds pētījums par tēmu?) par tām 'septiņām reizēm' un lielo ļaunumu, ko šie iespaidi nodara bērnu psihei u.c. Pašlaik Jūsu rakstītais mani nepārliecina - vairāk tāda emocionāla klaigāšana uz apšaubāmu faktu bāzes ar mēģinājumu atbildību par bērnu audzināšanu novelt uz kāda cita, nevis pašu vecāku, pleciem. Sak izauga 'negants bērns' - TV vainīgs, datorspēles vainīgas, putnu kameras vainīgas utt. utjp. Bet ne paši vecāki... :)
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

CerambyX wrote: 19 May 2020 20:45
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57
Nežēlīgi dzīves momenti, konkrēti šie skati, Jūs pat nemaz nespējat iedomāties, kādu ļaunumu šie iespaidi nodara nenobriedušai bērna psihei. Visi bērni nav vienādi, nevajag runāt daudzskaitlī. izņemot Jūs protams, tik gudru un visu saprotošu! Bērni nekritiski pārņem redzēto putnu uzvedību.
Ir bijuši arī daudzi novērojumi ka tieši pirmskolas vecuma bērniem pēc asiem (nežēlīgiem) momentiem paaugstinās agresivitāte tūlīt pēc redzētā, (septiņas reizes vairāk pieaug agresivitāte), atšķirībā no bērniem, kas to neredzēja.Tāpēc, protams, nepieciešams, lai kāds, šajā gadījumā LDF, kā jau minējāt, saturu paskaidrotu, ieliktu rakstu forumā arī, uzrunātu vecākus. Tas būtu korekti un pareizi!
Bērns redzos šos minētos skatus patstāvīgi nespēj uztvert.
Ir arī daudzi pieaugušie, kas skatās šīs tiešraides un arī kļūst agresīvi, ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
Te man šķiet būtu nepieciešams nedaudz precīzāks Jūsu teiktā pamatojums, jo nu es ne pirmo reizi internetā - anonīmu komentētāju 'patiesībām' uz sitiena nevar ticēt. Tā teikt feisbukā pilns ar 'patiesības sludinātājiem', kaut patiesībā beigās izrādās, ka viņu pārliecība balstās uz no gaisā pagrābtiem faktiem utml. Nav jau grūti tēlot inernetā speciālistu, bet nu ja Jūs esat savā nozarē tiešām esat speciālists, tad jau nebūs grūti stādīties priekšā un nocitēt kādus nedaudz precīzākus avotus (nez, varbūt ir kāds pētījums par tēmu?) par tām 'septiņām reizēm' un lielo ļaunumu, ko šie iespaidi nodara bērnu psihei u.c. Pašlaik Jūsu rakstītais mani nepārliecina - vairāk tāda emocionāla klaigāšana uz apšaubāmu faktu bāzes ar mēģinājumu atbildību par bērnu audzināšanu novelt uz kāda cita, nevis pašu vecāku, pleciem. Sak izauga 'negants bērns' - TV vainīgs, datorspēles vainīgas, putnu kameras vainīgas utt. utjp. Bet ne paši vecāki... :)
Pamatojums ir pietiekošs, ja nespējat uztvert, tad Jums ir jāstudē šajā jomā,ja nav saskarsmes ar bērniem, bet citā savā sfērā, tad , protams, Jūs nekad otru nesapratīsiet, par ko ir runa. Mani neinteresē tukšas runas facebook, es kā nopietnas profesijas pārstāvis atbildu par savu rakstīto vienmēr. Ja reiz šeit forumā visi izsaka savu viedokli tā ''vispusīgi pļāpājot'', tad es vai nu rakstu nopietni pieejot konkrētai tēmai, vai vispār nerakstu. Es neatbildu par citiem, kuri tēlo, kā Jūs sakāt.
Protams šodien daudzi šeit izsaka viedokli, un kādam nākas arī pievienoties, ka daudz kas atkarīgs no vecākiem, bet bērni aug arī sabiedrībā un tā ir daļa no mums katra, kādi esam, un spējam paskaidrot un parādīt piemēru..bērnu dārzā...skolā...ārpus mājas...jebkurā vietā..bērni mācās no vides, kurā esam mēs...un viņi ietekmējas, un pēc tam speciālistam jāsaskaras ar sekām...
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Sarmīte
Posts: 8970
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Sarmīte »

d.e. wrote: 19 May 2020 18:53 Labvakar!
Lasīju šo visu...ilgi...
Gribu pateikt paldies par argumentētajiem komentāriem J.Ķuzem, U.Piterānam, IlzeiP, Vērotājai, Madei, Mārim, lianaliesmai, mega2, Fejai un visiem pārējiem forumiešiem, kuri savu viedokli pauž ieklausoties dabas likumos.
Arī mani ļoti uzrunāja CerambyX teiktais: "Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu."
Labvakar! Centos mēģināt ko lieku izdzēst no d.e komentāra,bet nekā lieka nav.
Visu dienu lasu un brīnos kur rodas šādi cilvēki,kas uzrodas 15.maijā,bet 19.maijā jau iedrošinās visus nopulgot.Zinu,ka pati esmu kritusi izmisumā,kad ligzdās viss nenotiek kā gribētos.Atceros kā sāpēja,kad kāds jauns dalībnieks salika bildes ar Kates stārķēna izmešanas procesu :cry: ,bet man tajā dienā bija nomirusi mammīte. :cry: Meklēju atvieglojumu sirdij forumā,bet uztrāpīju uz ļoti sāpīgu brīdi,kurā kāds gribēja īpaši parādīt bildēs visu notikumu sīkumos. ;)
Šodienas komentāros ir nez cik aplamību,jo katram bērnam ir vecāki,tad lai vecāki arī izlemj ko bērnam ir jāredz un ko ne.Savu mazdēlu speciāli neaicinu paskatīties,ka ligzdā sanesti putnēni,bet viņš tāpat ir spiests to dzirdēt,jo nu jau visa ģimene interesējas par putniem gan dabā ,gan tiešraides ligzdās.No tā bērns nekļūs sliktāks,bet tikai iejūtīgāks.Katram vecākam ir iespēja paskaidrot,ka dabā ir likumi,kuros cilvēkam nav jāiejaucas,ja palīdzēt nav iespējams.
Man arī ļoti patīk CerambyX teiktais:"Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu."
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by IlzeP »

schwarzstorch wrote: 19 May 2020 18:12 Vai šeit, lūdzu, varētu ieskatīties kāds no LDF un šo pārtraukt?
LDF seko līdzi notikumiem un mēģina skaidrot svarīgākos jautājumus gan čatā, gan forumā, gan sociālajos medijos.
Taču mēs nevadām un nekontrolējam forumu, tas ir izveidots skatītājiem, un to vada paši skatītāji. Forums ir vieta brīvām diskusijām, lietotāju "īpašums”- pēc definīcijas vārds "forums" nozīmē "tautas sapulce".

Protams, ka forumā ir jāievēro cieņa un pieklājība citam pret citu. Tomēr domāju, ka šī diskusija nav jāslēdz, jo tā lasītājiem liek aizdomāties par svarīgiem jautājumiem, un varbūt kāds (diemžēl ne vienmēr tas, kurš jautājumu "paceļ") kļūst kaut nedaudz zinošāks par dabas norisēm!
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by schwarzstorch »

IlzeP wrote: 20 May 2020 10:21
schwarzstorch wrote: 19 May 2020 18:12 Vai šeit, lūdzu, varētu ieskatīties kāds no LDF un šo pārtraukt?
LDF seko līdzi notikumiem un mēģina skaidrot svarīgākos jautājumus gan čatā, gan forumā, gan sociālajos medijos.
Taču mēs nevadām un nekontrolējam forumu, tas ir izveidots skatītājiem, un to vada paši skatītāji. Forums ir vieta brīvām diskusijām, lietotāju "īpašums”- pēc definīcijas vārds "forums" nozīmē "tautas sapulce".

Protams, ka forumā ir jāievēro cieņa un pieklājība citam pret citu. Tomēr domāju, ka šī diskusija nav jāslēdz, jo tā lasītājiem liek aizdomāties par svarīgiem jautājumiem, un varbūt kāds (diemžēl ne vienmēr tas, kurš jautājumu "paceļ") kļūst kaut nedaudz zinošāks par dabas norisēm!
Liels paldies Jums par atbildi!
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Hildiņa »

Lavanda8 wrote: 20 May 2020 16:13 15:22 ZIVS NR.4 (barības piegāde Nr.5) Raimis malacis, atsācis veiksmīgi zvejot, cerams tā turpinās priecēt ar zivju barību.
Nesaprotu , kāpēc te parādās dubulta grāmatvedība ?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Lavanda8 wrote: 20 May 2020 21:23
karliiina_13 wrote: 20 May 2020 21:15 Lavanda8 ... paldies par pūlēm, bet tas ir lieki! Barības uzskaitvede ir izglītota meitene, mācēs tabulā atzīmēt. :lol:
Manuprāt šeit ir demokrātiska vide, un katrs var dot savu artavu, tas izklausās kā necieņa pret sevi un savu darbu šeit, ko daru, tas jau izklausās pēc sarkasma Jūsu izpausmē.
Lavanda8, doma ir laba, taču te forumā esam raduši par visu vienoties, ko un kā darīt, kas var būt noderīgs.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

lianaliesma wrote: 20 May 2020 21:26
Lavanda8 wrote: 20 May 2020 21:23
karliiina_13 wrote: 20 May 2020 21:15 Lavanda8 ... paldies par pūlēm, bet tas ir lieki! Barības uzskaitvede ir izglītota meitene, mācēs tabulā atzīmēt. :lol:
Manuprāt šeit ir demokrātiska vide, un katrs var dot savu artavu, tas izklausās kā necieņa pret sevi un savu darbu šeit, ko daru, tas jau izklausās pēc sarkasma Jūsu izpausmē.
Lavanda8, doma ir laba, taču te forumā esam raduši par visu vienoties, ko un kā darīt, kas var būt noderīgs.
Dzēsta ziņas daļa, kurā tiek apspriests cits komentētājs! Moderators Vērotāja.
Manuprāt, tas ir svarīgi nodalīt medījumu no loma, jo kā jau šeit forumā tika minēts, kad ir svarīgi šie posmi, kad ir medījumi, kad lomi. Jo 5 gadu garumā bijis viss savādāk, un šogad pavisam viss ir mainījies ar barību. Sekojot notikušajam čatā, cilvēki moderatoriem jautā par zivju skaitu dienā, tā lūk un tas ir aktuāli.
Visi darījumi un sarunas parasti solīdu cilvēku vidē beidzās ar kompromisu.
Last edited by Lavanda8 on 20 May 2020 21:33, edited 2 times in total.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by karliiina_13 »

Rediģēts.
Moderators Vērotāja
Image
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Hildiņa »

karliiina_13 wrote: 20 May 2020 21:34Rediģēts.
Moderators Vērotāja
Image
Troļļu daudz - dabas forums ir viens !
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”