Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post Reply

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Lavanda 8 man sāk atgādināt piedodiet, foruma trolli. Un nav skaidrs mērķis. Pēc komunikācijas stila liekas, ka ir zinošs un inteliģents cilvēks savā jomā. Kādā, nav zināms. Ir tikai sava taisnība, otra taisnību nedzird. Iepriekš citu ļaužu emocionālos, satrauktos vēstījumus par notiekošo Mildas ligzdā vēl varu saprast, bet šos vairs nē.
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

MĀRIS wrote: 19 May 2020 16:11
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:08 ...
Domājiet ne tik šauri...
Tā nu es māku, savādāk nesanāk... :roll:
Viss. Es beidzu.
Labi. Čatā vēroju, ka sniedzat cilvēkiem, kuri skatās nepatiesu informāciju:'' Milda dzirdēja, ka Raimis jūrā zivi noķēra.''
Līdz jūrai ir 24 km, un dzirdēt Milda to fiziski nevar :D tas ir pārāk liels attālums un Raimis turp nelidos. Turklāt karpas reti jūrā sastopamas ;) tuvumā ir Durbes ezers un citas ūdenstilpnes, dīķi, kur viņš veiksmes gadījumā makšķerē zivis, konkrēti karpa ir saldūdens zivs ;)
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

Feja wrote: 19 May 2020 16:31 Lavanda 8 man sāk atgādināt piedodiet, foruma trolli. Un nav skaidrs mērķis. Pēc komunikācijas stila liekas, ka ir zinošs un inteliģents cilvēks savā jomā. Kādā, nav zināms. Ir tikai sava taisnība, otra taisnību nedzird. Iepriekš citu ļaužu emocionālos, satrauktos vēstījumus par notiekošo Mildas ligzdā vēl varu saprast, bet šos vairs nē.
Labdien, Feja!
Jūs mani sasmīdinājāt par ''trolli'', pasargā Dievs no tādiem!
Bet par komplimentu uztveršu pārējo ;)
Redziet, es arī vēroju un izlasu visus viedokļus, mēs šeit visi spriežam...
Ir zinošāki cilvēki, vienkāršāki cilvēki, emocionāli, inteliģenti, prasti, nesaprotoši, ar izteiktām fantāzijām, ar negatīvu noslieci...
Viedokli var jebkurš šeit izteikt, katram ir tādas tiesības.
Taisnība ir katram sava, patiesība tikai viena!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:42 Labdien, Feja!
Jūs mani sasmīdinājāt par ''trolli'', pasargā Dievs no tādiem!
Bet par komplimentu uztveršu pārējo ;)
Redziet, es arī vēroju un izlasu visus viedokļus, mēs šeit visi spriežam...
Ir zinošāki cilvēki, vienkāršāki cilvēki, emocionāli, inteliģenti, prasti, nesaprotoši, ar izteiktām fantāzijām, ar negatīvu noslieci...
Viedokli var jebkurš šeit izteikt, katram ir tādas tiesības.
Taisnība ir katram sava, patiesība tikai viena!
Visam ir robežas un jau pietiek. Es Jūsu viedokli sapratu. Kas par daudz, tas par skādi. Jūs sākat uzvesties kā ziņu portālu (Delfi) komentētājs, kurš slēpjoties aiz izdomāta nika " dod vaļā savu taisnību." Brīžam pati (-s) nesaprotot, par ko. Pārējiem iesaku vairāk nereaģēt uz šiem komentāriem.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:08 ..Tādi bērniem nevēlami skati tiešraidē (nežēlīgi skati), par ko runājam ne ar ko neatšķiras no raidījumiem televīzijā, un internetā, kad bērniem nav vēlams skatīties. Ir speciālas programmas, ko vecāki instalē, lai bērni tādus skatus ar nežēlību neredzētu, kas ir normāli vecāki un svarīgi kāds bērns izaug.
Tieši tāpēc pie tiešraides no putnu ligzdas ir brīdinājums (tāpat kā ziņās, kad brīdina par nepatīkamiem skatiem):
=== Tiešsaistē vērojamas dabiskas norises – tādas pašas kā citās ligzdās, kas nav redzamas skatītājam. Tiešsaistes nolūks ir vērot putnu dzīvi, tajā neiejaucoties. Tāpēc brīdinām, ka tiešsaistē var būt vērojami arī cilvēkiem nepatīkami skati.===
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:08 Šajā tiešraidē notiekošais veicina tās imitāciju reālajā dzīvē, jo bērnam tā tiek parādīta kā ērta, jauka un efektīva iespēja, kā dabūt vēlamo dzīvē.
Jau kuro reizi kategoriski nepiekrītu tik tendenciozam secinājumam par imitāciju, kur nu vēl tai "pērlei" par parādīšanu (kas faktiski ir apmelojums! tāda interpretācija drīzāk liecina par to, ko jūs pati smeļaties no šiem kadriem.. :( )
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:08 Sekas – nervozums, uzvedības, psoholoģiski traucējumi, murgi un miega traucējumi, nežēlīga attieksme pret dzīvniekiem dzīvē, ģimenē bērnam pret bērnu. Cilvēkam katram ir sava uztvere, un tas var radīt nopietnu psiholoģisku traumu.
Jā, viss atkarīgs no cilvēka. Tāpēc tas jāizlemj vecākiem, rādīt vai nerādīt un kad rādīt. Var būt arī diskusija sabiedrībā. Varētu pirms pieslēgšanās uzlikt jautājumu par vecumu (vai tas kādreiz kādu ir atturējis?). Ko vēl jūs ieteiktu, kad būtu izskatījusi tiešraižu saturu vispusīgi?
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

Feja wrote: 19 May 2020 16:53
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:42 Labdien, Feja!
Jūs mani sasmīdinājāt par ''trolli'', pasargā Dievs no tādiem!
Bet par komplimentu uztveršu pārējo ;)
Redziet, es arī vēroju un izlasu visus viedokļus, mēs šeit visi spriežam...
Ir zinošāki cilvēki, vienkāršāki cilvēki, emocionāli, inteliģenti, prasti, nesaprotoši, ar izteiktām fantāzijām, ar negatīvu noslieci...
Viedokli var jebkurš šeit izteikt, katram ir tādas tiesības.
Taisnība ir katram sava, patiesība tikai viena!
Visam ir robežas un jau pietiek. Es Jūsu viedokli sapratu. Kas par daudz, tas par skādi. Jūs sākat uzvesties kā ziņu portālu (Delfi) komentētājs, kurš slēpjoties aiz izdomāta nika " dod vaļā savu taisnību." Brīžam pati (-s) nesaprotot, par ko. Pārējiem iesaku vairāk nereaģēt uz šiem komentāriem.
Feja, ja nevarat droši un pārliecinoši pamatot savu viedokli, pati nesaprotot daudzus momentus, nevajag aicināt pārējos, vai arī Jūs pārējos uzskatāt par nespējīgiem izteikt savu viedokli? Nevajag nodarboties ar aģitāciju. Tas jau ir aizvainojams fakts. Un nevajadzētu jau tos žargonus, latviešu valodu nelietderīgi piesārņot ar kaut kādiem ''dod vaļā...'' tas ir neskaidri sacīts, ko Jūs tur ''dodat pati vaļā'', hmmm...?!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by schwarzstorch »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:08
MĀRIS wrote: 19 May 2020 15:48
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 13:25 ..., Jūsu zināšanai bērniem tādas tiešraides ir aizliegts vērot, tāpat kā filmas ar vardarbības skatiem. ...
Pirmo reizi dzirdu, ka dabas tiešraides būtu aizliegtas bērniem. Tāpat esmu jau rakstījis - dabā nepastāv cietsirdība, līdzcietība, krāpšana, meli..., tur viss ir dabisks. Cits jautājums ir ko MĒS tur redzam.
Domājiet ne tik šauri.Tādi bērniem nevēlami skati tiešraidē (nežēlīgi skati), par ko runājam ne ar ko neatšķiras no raidījumiem televīzijā, un internetā, kad bērniem nav vēlams skatīties. Ir speciālas programmas, ko vecāki instalē, lai bērni tādus skatus ar nežēlību neredzētu, kas ir normāli vecāki un svarīgi kāds bērns izaug. Šajā tiešraidē notiekošais veicina tās imitāciju reālajā dzīvē, jo bērnam tā tiek parādīta kā ērta, jauka un efektīva iespēja, kā dabūt vēlamo dzīvē. Sekas – nervozums, uzvedības, psoholoģiski traucējumi, murgi un miega traucējumi, nežēlīga attieksme pret dzīvniekiem dzīvē, ģimenē bērnam pret bērnu. Cilvēkam katram ir sava uztvere, un tas var radīt nopietnu psiholoģisku traumu.
Veselīgi augošā ģimenē bērnam primāri ir vecāki, kuri dod t.s. subtitrus jeb paskaidro notiekošo. Stāstot un skaidrojot, ka, jā, ir skumji, bet dabā tā notiek.
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by schwarzstorch »

Un, lai kā mēs vēlētos, bērnus no visa pasargāt nevar un nevajag. Vajag skaidrot, izglītot, kopā izskumt mazā ērglēna aiziešanu bojā.
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by CerambyX »

Nu par tiem bērniem nevajag pārspīlēt - es visu savu bērnību esmu skatījies dabas filmas kur i lauvas Āfrikā slaktē antilopes un visādi citādi zvēri viens otru ēd, i visādi citādi mēģinājis izprast un ieraudzīt dabas norises visā to skaistumā un patiesībā. Vai tāpēc es par noziedznieku esmu izaudzis? Nē :D Ja arī ir kādas emocionāla vai garīga rakstura problēmas, tad tas ir citu apstākļu dēļ (alkohols ģimenē, vecāku šķiršanās utt. utjp.) ne jau dēļ tā, ka es esmu redzējis kā viens zvērs aukstasinīgi apēd citu zvēru vai kāds zvēra mazulis aiziet bojā kāda cita iemesla dēļ. Protams, man bija kas dabas norises (kur likums - izdzīvo siprākais, veiklākais vai viltīgākais ir neatņemama sastāvdaļa) izskaidro - gan vecāki biologi, gan pilni plaukti grāmatām par dabu, gan televīzijas programmas. Un tur jau tā sāls - no dabas vērošanas neviens bērns nevar tapt traumēts, ja tam apkārt ir atbilstošs apstākļi, kas izskaidro un pastāsta visu redzamo. Ja bērns ir pamests novārtā, tad, protams, var gadīties visādi, bet nu mūsdienu pasaulē ir 101 lieta, kas šādu novārtā atstātu bērnu ietekmēs un dabas kameras noteikti nav pat TOP20 šajā sarakstā... Bet tā jau ir pavisam cita tēma - nevērīga, vienaldzīga un slikta bērnu audzināšana no vecāku puses. Protams, pašiem vecākiem arī jābūt daudz maz izglītotiem un pašiem vispirms par dabas procesiem ir jāpamācās un jāpalasa, lai varētu bērnam to visu apskaidrot un tur jau, manuprāt, ir tā sāls ka daudziem vecākiem jau sākotnēji izpratne par dabu ir 0 (vai reizēm ar negatīvu zīmi) robežās un nav arī nekāda motivācija kaut ko mācīties, izglītoties (tur daudz laika nevajag - pāris stundas gūglē pameklēt informāciju kaut vai), lai bērnam varētu paskaidrot kamerās redzamo. Jo nu ko tad viņš bērnam var iemācīt un pastāstīt, ja pats neko nesaprot un ir totālā šokā par redzēto - droši vien tikai to pašu, ko pats [ne]saprot... :cry:

Protams, te ir moments, kam es arī piekrītu, ka daudz lielākam uzsvaram uz sabiedrības izglītošanu vajadzētu būt no LDF puses - stāstīt, izglītot, vēlreiz stāstīt, vēlreiz izglītot un tā uz riņķi kaut 10x dienā. Šo pāris-dažu dienu periodā kad ligzdā risinājās dramatiskākie novērojumi, jūtūbes čatā nevienu komentāru no LDF neredzēju, kaut gan ui cik svētīgi tas būtu bijis. Bet nu acīmredzot tam resurss nav atvēlēts un rezultātu mēs redzam - nāk visādas lavandas un ceļ absurdu traci par nežēlību un bērnu psihes traucēšanu.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lianaliesma »

schwarzstorch wrote: 19 May 2020 17:20 Un, lai kā mēs vēlētos, bērnus no visa pasargāt nevar un nevajag. Vajag skaidrot, izglītot, kopā izskumt mazā ērglēna aiziešanu bojā.
Jā. Mēs taču dzīvojam uz planētas ar tās īpašajiem dabas likumiem. Vecākiem ir jāiepazīstina bērnus ar dabu, tās likumiem, un jāstāsta par to, kā cilvēki dabu iepazīst. Pamazām vien, jo tas ir ilgs process, ko nav iespējams pabeigt nekad, jo mēs nekad nevarēsim izprast dabu pilnībā.

Tomēr tieši savvaļas dabas likumi ir tie, kas dzīvi uz Zemes veido tik līdzsvarotu.
Tikai savvaļas putni/dzīvnieki spēj pielāgoties apstākļiem un izdzīvot dabā bez speciāliem apģērbiem, paši veido sev mītnes/ligzdas/alas/dobumus, visi māk atrast sev pāri un izaudzināt mazuļus, māk tos pabarot, ļoti gaida ligzdošanas laiku un ir emocionāli gan pret partneri, gan mazuļiem. Tas ir apbrīnojami.
Cilvēki izdzīvot savvaļas dabā nevar, mums tam ir speciāli jāgatavojas, jāmācās no iepriekšējām paaudzēm.
Vienmēr ar apbrīnu domāju, cik daba gudri veic dabisko izlasi un visu sugu skaits dabiskā ceļā izlīdzinās - gan kukaiņi, gan grauzēji, gan putni vienmērīgi sadalās pa zemeslodi vislabākajā veidā, ja vien neiejaucas cilvēks ar savu pārgudrību.

Daba plēšputniem ierādījusi sanitāru lomu, lai mēs, cilvēki, varētu baudīt dabas skaistumu, putnu dziesmas, bet neredzam visapkārt kritušos/mirušos putnus/dzīvniekus. Tas, ka mēs neredzam, kā plēšputni nomedī savu barību, nenozīmē, ka tas nenotiek, un to ir jāmāk pastāstīt bērniem. Jo plēšputni neslepkavo, bet medī tik, cik nepieciešams izdzīvošanai - medī bez emocijām, bez naida, bez vēlmes iegūt vairāk un vairāk. Un tiem nav izvēles, daba tiem ierādījusi šauru nišu, no kā tie var pārtikt - katra plēšputnu suga pārtiek no sava veida kritalām un citām būtnēm. Tiem nav iespējams pašiem pielāgoties citai barībai, piemēram, zālei vai lapām.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Šoreiz nevar gan pārmest LDF. Bija skaidrojoši, mierinoši komentāri čatā un ir arī šeit forumā. Nezinu, vai tos vispār lasa, vai pat īsti tie interesē. Galvenais šeit celt paniku un "maisīt gaisu."
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

CerambyX wrote: 19 May 2020 17:28 Nu par tiem bērniem nevajag pārspīlēt - es visu savu bērnību esmu skatījies dabas filmas kur i lauvas Āfrikā slaktē antilopes un visādi citādi zvēri viens otru ēd, i visādi citādi mēģinājis izprast un ieraudzīt dabas norises visā to skaistumā un patiesībā. Vai tāpēc es par noziedznieku esmu izaudzis? Nē :D Ja arī ir kādas emocionāla vai garīga rakstura problēmas, tad tas ir citu apstākļu dēļ (alkohols ģimenē, vecāku šķiršanās utt. utjp.) ne jau dēļ tā, ka es esmu redzējis kā viens zvērs aukstasinīgi apēd citu zvēru vai kāds zvēra mazulis aiziet bojā kāda cita iemesla dēļ. Protams, man bija kas dabas norises (kur likums - izdzīvo siprākais, veiklākais vai viltīgākais ir neatņemama sastāvdaļa) izskaidro - gan vecāki biologi, gan pilni plaukti grāmatām par dabu, gan televīzijas programmas. Un tur jau tā sāls - no dabas vērošanas neviens bērns nevar tapt traumēts, ja tam apkārt ir atbilstošs apstākļi, kas izskaidro un pastāsta visu redzamo. Ja bērns ir pamests novārtā, tad, protams, var gadīties visādi, bet nu mūsdienu pasaulē ir 101 lieta, kas šādu novārtā atstātu bērnu ietekmēs un dabas kameras noteikti nav pat TOP20 šajā sarakstā... Bet tā jau ir pavisam cita tēma - nevērīga, vienaldzīga un slikta bērnu audzināšana no vecāku puses. Protams, pašiem vecākiem arī jābūt daudz maz izglītotiem un pašiem vispirms par dabas procesiem ir jāpamācās un jāpalasa, lai varētu bērnam to visu apskaidrot un tur jau, manuprāt, ir tā sāls ka daudziem vecākiem jau sākotnēji izpratne par dabu ir 0 (vai reizēm ar negatīvu zīmi) robežās un nav arī nekāda motivācija kaut ko mācīties, izglītoties (tur daudz laika nevajag - pāris stundas gūglē pameklēt informāciju kaut vai), lai bērnam varētu paskaidrot kamerās redzamo. Jo nu ko tad viņš bērnam var iemācīt un pastāstīt, ja pats neko nesaprot un ir totālā šokā par redzēto - droši vien tikai to pašu, ko pats [ne]saprot... :cry:

Protams, te ir moments, kam es arī piekrītu, ka daudz lielākam uzsvaram uz sabiedrības izglītošanu vajadzētu būt no LDF puses - stāstīt, izglītot, vēlreiz stāstīt, vēlreiz izglītot un tā uz riņķi kaut 10x dienā. Šo pāris-dažu dienu periodā kad ligzdā risinājās dramatiskākie novērojumi, jūtūbes čatā nevienu komentāru no LDF neredzēju, kaut gan ui cik svētīgi tas būtu bijis. Bet nu acīmredzot tam resurss nav atvēlēts un rezultātu mēs redzam - nāk visādas lavandas un ceļ absurdu traci par nežēlību un bērnu psihes traucēšanu.
Nu redziet, pats atbildējāt ļoti precīzi un piekritāt... šos dramatiskos (nežēlīgos ligzdā) notikumus neviens no LDF puse nekomentēja, viss aizgāja pašplūsmā, un cik patiesi svētīgi tā būtu bijis, sniegt komentārus, skaidrojumus!
Ne katram ir vecāki biologi un grāmatas par dabu, ne katrs vecāks to spēj pats pareizi paskaidrot, kur var rast to skaidrojumu, kā un kas notiek un kapēc.
Un absurda kā Jūs ļoti labi saprotat, nekāda nav, viss ir pamatots. Tapēc, ja ir šī tiešraide, par to kādam ir jāuzņemas atbildība, tātad kā Jūs minējāt LDF to ir jāuzņemas.
Nežēlīgi dzīves momenti, konkrēti šie skati, Jūs pat nemaz nespējat iedomāties, kādu ļaunumu šie iespaidi nodara nenobriedušai bērna psihei. Visi bērni nav vienādi, nevajag runāt daudzskaitlī. izņemot Jūs protams, tik gudru un visu saprotošu! Bērni nekritiski pārņem redzēto putnu uzvedību.
Ir bijuši arī daudzi novērojumi ka tieši pirmskolas vecuma bērniem pēc asiem (nežēlīgiem) momentiem paaugstinās agresivitāte tūlīt pēc redzētā, (septiņas reizes vairāk pieaug agresivitāte), atšķirībā no bērniem, kas to neredzēja.Tāpēc, protams, nepieciešams, lai kāds, šajā gadījumā LDF, kā jau minējāt, saturu paskaidrotu, ieliktu rakstu forumā arī, uzrunātu vecākus. Tas būtu korekti un pareizi!
Bērns redzos šos minētos skatus patstāvīgi nespēj uztvert.
Ir arī daudzi pieaugušie, kas skatās šīs tiešraides un arī kļūst agresīvi, ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.

P.S. Ņemiet vērā labāk Ligzdas Gariņa ieteikumu čatā visi ''gudrinieki'' :Ligzdas Gariņš:
​''jebkuru čatu veido paši čatotāji tā ka pirms kādu nolamāt vai apvainot paskataties paši uz sevi - vispirms,neviens neesam ideāls''. ;)
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 [..] ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
nesapratu šo apgalvojumu :roll:
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 P.S. Ņemiet vērā labāk Ligzdas Gariņa ieteikumu čatā visi ''gudrinieki'' :Ligzdas Gariņš:
​''jebkuru čatu veido paši čatotāji tā ka pirms kādu nolamāt vai apvainot paskataties paši uz sevi - vispirms,neviens neesam ideāls''. ;)
Lavanda8, vai jūs tā izdarījāt? ;)
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

Made wrote: 19 May 2020 18:02
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 [..] ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
nesapratu šo apgalvojumu :roll:
Kurš vēlēsies un pats visu saprot, tas sapratīs...
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

Made wrote: 19 May 2020 18:02
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 [..] ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
nesapratu šo apgalvojumu :roll:
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 P.S. Ņemiet vērā labāk Ligzdas Gariņa ieteikumu čatā visi ''gudrinieki'' :Ligzdas Gariņš:
​''jebkuru čatu veido paši čatotāji tā ka pirms kādu nolamāt vai apvainot paskataties paši uz sevi - vispirms,neviens neesam ideāls''. ;)
Lavanda8, vai jūs tā izdarījāt? ;)
Made!
Es atbildu par katru savu vārdu ar pamatojumu. Citiem ir teiktais bez analītiskās domāšanas un zināšanām, un tā ir liela atšķirība. Un vispār es nelamājos ;)
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 18:03
Made wrote: 19 May 2020 18:02
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 [..] ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
nesapratu šo apgalvojumu :roll:
Kurš vēlēsies un pats visu saprot, tas sapratīs...
Lavanda8, vai jūs saprotat, ka tas ir agresīvs saskarsmes veids? Nopietni.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lianaliesma »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 17:57 ...
Nežēlīgi dzīves momenti, konkrēti šie skati, Jūs pat nemaz nespējat iedomāties, kādu ļaunumu šie iespaidi nodara nenobriedušai bērna psihei. Visi bērni nav vienādi, nevajag runāt daudzskaitlī. izņemot Jūs protams, tik gudru un visu saprotošu! Bērni nekritiski pārņem redzēto putnu uzvedību.
Ir bijuši arī daudzi novērojumi ka tieši pirmskolas vecuma bērniem pēc asiem (nežēlīgiem) momentiem paaugstinās agresivitāte tūlīt pēc redzētā, (septiņas reizes vairāk pieaug agresivitāte), atšķirībā no bērniem, kas to neredzēja.Tāpēc, protams, nepieciešams, lai kāds, šajā gadījumā LDF, kā jau minējāt, saturu paskaidrotu, ieliktu rakstu forumā arī, uzrunātu vecākus. Tas būtu korekti un pareizi!
Bērns redzos šos minētos skatus patstāvīgi nespēj uztvert.
Ir arī daudzi pieaugušie, kas skatās šīs tiešraides un arī kļūst agresīvi, ir starp mums, kuriem tas dāvā labsajūtu un vienkārši šeit spekulē par šo nozīmīgi-svarīgo jautājumu.
...
Tas tikai vēlreiz apstiprina to, kas sen zināms un par ko dažādos kontekstos runā speciālisti ārsti, pedagogi -
KA BĒRNU AUDZINĀŠANA NOTIEK AR VECĀKU UN TAD ARĪ CITU PIEAUGUŠO PARAUGU,
un tā notiek kopš dzimšanas, izjūtot vecāku savstarpējo mīlestību, mīlestību uz dabu un uz bērnu.

Un skolotājam jābūt tādam, kam ir mīloša sirds. Citādi pašam bērnam ir jāapgūst smagas dzīves mācībstundas .
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by MĀRIS »

Ja kāds nav redzējis demagoģiju, tad šeit mums ir paraugstunda.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Sanotv
Posts: 7
Joined: 16 May 2020 18:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Sanotv »

schwarzstorch wrote: 19 May 2020 17:17 Veselīgi augošā ģimenē bērnam primāri ir vecāki, kuri dod t.s. subtitrus jeb paskaidro notiekošo. Stāstot un skaidrojot, ka, jā, ir skumji, bet dabā tā notiek.
Pilnīgi piekrītu. Mani bērni arī bieži seko līdzi notikumiem šajā ligzdā un mēs tos pārrunājam. Arī ar mani bērnībā tika pārrunātas norises dabā un mācīts cienīt un pieņemt tās tādas, kādas tās ir.
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by schwarzstorch »

Vai šeit, lūdzu, varētu ieskatīties kāds no LDF un šo pārtraukt?
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”