Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Par to personīgo gadījumu - bija lieliska mākslas filma par zēnu un ērglēnu skaistos kalnos.. kā viņš to izglāba tādā pat situācijā un baroja, un mācīja. Skaisti un aizkustinoši, mākslas filma. Var jau būt, ka tas ir patiesu notikumu atspoguļojums. Ja mazo ērglēnu dabūtu, viss atkarīgs no tā, vai ir kāds, kas reāli var uzņemties šo grūto darbu un atbildību. Viegli jau gribēt, lai kāds cits to izdara..
Sanotv
Posts: 7
Joined: 16 May 2020 18:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Sanotv »

Sveiki. Šo ligzdu vēroju jau 5gadus. Paldies par šo iespēju. Uzskatu, ka cilvēkam mazāk jābāžas visur par korķi. Dažbrīd tā palīdzēšana par katru cenu, jau kļūst bīstama. Ērgļi taču nelien mūsu ģimenēs un nemāca, kā audzināt bērnus. Arī mums nav tiesību jaukties viņu ligzdošanas procesā.
Un jā, augu laukos, kur bija un vēljoprojām ir baltā stārķa ligzda. Arī man sirds lūza, šķita, ka tā ir netaisnība, ka mazuļi tiek izmesti. Tas ir jāpieņem, ka tā vienkārši ir un mēs nespējam putnam iemācīt piemēram, ja jau izdēji un izperēji, tad arī izaudzini.
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by karliiina_13 »

kosrem wrote: 17 May 2020 20:18 Bija zivs arī. No rīta.
Klusums, laikam visi uz bērēm mazajam!
stulbs joks! Image
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

Vērotāja wrote: 17 May 2020 15:30
Emotion_ wrote: 17 May 2020 15:27 Esmu pie tiem, kas saka, ka ar kameras uzlikšanu JAU cilvēks ir iejaucies un tīri cilveciski ētiskā apziņa neļauj mierīgi dzert kafiju un vērot notikumus, kur var sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušajam.
Glābt jaunāko, kurš varēs dzīvot tikai zoodārzā un ļaut aiziet bojā diviem vecākajiem cāļiem?
Vai Knips un citi U.Bergmaņa izauklētie putni dzīvo krātiņos? Gribētos zināt Ulda komentāru. 🤷‍♀️
Parsley
Posts: 118
Joined: 08 Jun 2017 13:58

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Parsley »

Emotion_ wrote: 17 May 2020 21:12

Vai Knips un citi U.Bergmaņa izauklētie putni dzīvo krātiņos? Gribētos zināt Ulda komentāru. 🤷‍♀️
Knips tika palaists brīvībā. U.Bergmanis bija ievietojis video forumā viewtopic.php?p=199795#p199795 te
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

Parsley wrote: 17 May 2020 21:23
Emotion_ wrote: 17 May 2020 21:12

Vai Knips un citi U.Bergmaņa izauklētie putni dzīvo krātiņos? Gribētos zināt Ulda komentāru. 🤷‍♀️
Knips tika palaists brīvībā. U.Bergmanis bija ievietojis video forumā viewtopic.php?p=199795#p199795 te
Jā, protams, bet vai ir izdzīvojis un turpina dzīvit? Kādas izredzes? Un pārējiem viņa lolojumiem. Vai tā ir, ka atgriezušies pie viņa atpakaļ.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Emotion_ wrote: 17 May 2020 21:12 Vai Knips un citi U.Bergmaņa izauklētie putni dzīvo krātiņos? Gribētos zināt Ulda komentāru. 🤷‍♀️
Emotion_, retorisks jautājums... Tu taču gan jau lasīji par mūsu ciemošanos pie Uģa Bergmaņa. Ja pareizi atceros, pie viņa dzīvo viena jūras ērgļu tēviņš, kas nekad netiks atlaists, jo problēmas ar spārnu. Tu redzēji, kā Knipu palaida ezerā. Presē ir materiāli par cita ērgļa palaišanu brīvībā. Bet visi tie jau pieaugušā vecumā nonāca rehabilitācijas centrā (ka tik jaunākais nebija Knips). Un ar maziem ērglēniem Uģim bija darīšana mazo ērgļu otro cāļu projektā.

Tāpēc es rakstīju, ka, pirms šūmēties par glābšanu, būtu jāuzklausa tie, kas reāli varētu būt audzinātāji - vai Drauga spārna Agnese, vai Uģis Bergmanis vai vēl kāds, kas pats piesakās...

Te ir tās filmas treileris, par kuru es runāju BROTHERS OF THE WIND https://www.youtube.com/watch?v=WrNz7h5 ... qr&index=1
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Emotion_ wrote: 17 May 2020 21:28 Jā, protams, bet vai ir izdzīvojis un turpina dzīvit? Kādas izredzes? Un pārējiem viņa lolojumiem. Vai tā ir, ka atgriezušies pie viņa atpakaļ.
Vienam no rehabilitētajiem pieaugušajiem jūras ērgļiem uzlika raidītāju un palaida 2017. gada 25. martā. Igauņu putnu kartē šogad es viņu neredzu, bet 2017. un 2018.gadā putns lidinājās pa Latvijas austrumu daļu, ietverot Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas pierobežas teritorijas, bet 2019.gadā uzturas netālu no Nagļu zivju dīķiem.
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

Vērojot dienu no dienas ērgļu ģimenes gaitas, dzīvi, bērnu augšanu, rodas pieķeršanās. Un, protams, sirds visvairāk pieķeras pie neaizsargātākā, mazākā. It sevišķi pēc tam, kad lielais sāka mazo apbižot katru dienu no vietas.
Nevaram jau zināt, vai mazais tiešām šīs zemes gaitas ir beidzis vai vēl bezspēcīgi cīnās pēdējiem spēkiem.
No lasītā sapratu ,ka Knips esot bijis vecāks par šo mazuli, kad izkrita no ligzdas. Bet vai toreiz, kad viņu atrada un izglāba, netika apdraudēti ligzdā palikušie ērgļi? Milda un Raimis nepameta ligzdu?
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Ieinteresētā »

Odrija2020 wrote: 17 May 2020 22:26
No lasītā sapratu ,ka Knips esot bijis vecāks par šo mazuli, kad izkrita no ligzdas. Bet vai toreiz, kad viņu atrada un izglāba, netika apdraudēti ligzdā palikušie ērgļi? Milda un Raimis nepameta ligzdu?
Labvakar!
Knips izkrita no citas ligzdas, kas bija piejūras rajonā un vecāki tur baroja ar jūras zivīm. Diezgan pašvaki bija ar ēdamo un mazākais ērglēns Knips ( jau paliels, kas pats varēja sadalīt barību)bij pavisam novārdzis, kad izkrita no ligzdas. Ērglēni jau bija diezgan paaugušies un nebija apdraudējums, ka vecāki šos pametīs, tāpēc tika pieņemts lēmums Knipu glābt.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

Odrija2020 wrote: 17 May 2020 22:26 Vērojot dienu no dienas ērgļu ģimenes gaitas, dzīvi, bērnu augšanu, rodas pieķeršanās. Un, protams, sirds visvairāk pieķeras pie neaizsargātākā, mazākā. It sevišķi pēc tam, kad lielais sāka mazo apbižot katru dienu no vietas.
Nevaram jau zināt, vai mazais tiešām šīs zemes gaitas ir beidzis vai vēl bezspēcīgi cīnās pēdējiem spēkiem.
No lasītā sapratu ,ka Knips esot bijis vecāks par šo mazuli, kad izkrita no ligzdas. Bet vai toreiz, kad viņu atrada un izglāba, netika apdraudēti ligzdā palikušie ērgļi? Milda un Raimis nepameta ligzdu?
Putnus tiešraidēs sāku vērot no Durbertas laikiem, t.i.2015.g. šo gadu laikā nebiju redzējusi tādu nežēlību kādu piedzīvoja šis mazais. Jā, cāļi knābāja viens otru nost no agresijas, kas radās izsalkuma rezultātā. Paēduši palika miermīlīgāki. Bet šitas fakts, kad mazo kaustīja milzīgām guzām pārēdušies siblingi, man bija jaunums. Ļoti sāpīgi bija to visu vērot un nepārstāj sāpēt joprojām. Tāpēc sliecos uzskatīt, ka meitenes ir tās, kas nešpetnākas. Milda jau arī noteikti kādu savu radinieku ir kaustījusi, kas zin, jo viņai negants raksturs. Raimis lāga tēvs un apgādnieks. Redzējāt, ka viņš pat centās mazo vēl ievilkt atpakaļ ligzdā.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Odrija2020 wrote: 17 May 2020 22:26 No lasītā sapratu ,ka Knips esot bijis vecāks par šo mazuli, kad izkrita no ligzdas. Bet vai toreiz, kad viņu atrada un izglāba, netika apdraudēti ligzdā palikušie ērgļi? Milda un Raimis nepameta ligzdu?
Šeit var skatīties stāstu par Knipu un viņa bildes rehabilitācijas stacijā viewtopic.php?p=190519#p190519 Knips tad jau bija liels, bet viņam bija agrāk viena situācija, kad Bose viņu gandrīz izgrūda no ligzdas, knapi noturējās.

Aizpērn no Durbes ligzdas izkrita ērglēns Vilnis naktī no 12. uz 13.jūliju, arī jau liels.. neatrada meklētāji viņu, bet pats atgriezās 30.jūlijā. Te sākas par izkrišanu viewtopic.php?p=193434#p193434

Un atrodi te arī Vērotājas komentāru par laikiem, kad mazos varētu atstāt ilgāku laiku vienus... kad ir jau termoregulācija utt.
Ak, es atradu 210.lpp.
Vērotāja wrote: 17 May 2020 12:19 ...
Tāpēc mazuļus gredzeno (t.i.iejaucas) tikai pēc 45.dzīves dienas aiz tā iemesla, ka viņi ir jau melnās spalvās, ar stabilu termoregulāciju, kad augšanas fāze aiz muguras, paši spēj sadalīt barību, tad kāds laiks, kamēr vecāki pēc traucējuma atgriežas ligzdā, vairs nav kritisks.
(jā, un arī kājas apkārtmērs jau ir kā lielajam)

Bet pašlaik mazajiem ir tikai 29 un 27 dienas un, ja tie kādu laiku paliks bez vecākiem, viņi var aiziet bojā.
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

To, kā Raimis mēģināja mazo glābt (un man tiešām šķiet, ka viņš mēģināja), atinu atpakaļ vairākas reizes. Arī, lai vēl pēdējo reizi redzētu mazo pelēko kamoliņu. :cry:
Kādēļ gan viņš tādā kā pusceļā apstājās? Jo Milda bakstīja un pīkstēja? Viņš tiešām šķiet tāds lāga zēns, mīlošs putnu tētis.
Godīgi sakot, kad biju noskatījusies video par Durbertu, kad viņa jau bija paaugusies, tieši nodomāju - kā viņi visi trīs ligzdā ietilpināsies - putni lieli, ligzda ne pārāk plaša... bet tomēr gribējās cerēt, ka viss būs labi.
Ļaujiet mums izsāpēt šo sāpi, par mazā zaudējumu. Droši vien, ka ar gadiem emocijas ir vieglāk "savākt", tiem, kuri jau ne pirmo gadu putnu ģimenei dzīvo līdzi. Man tiešām ir ļoti ļoti skumji par mazo sirsniņu. Būtu gribējies samīļot, pabarot, izaudzināt par laimīgu ērgli.
Redzēju arī, kā Milda viņu šodien atgrūda, kad viņš lēnām piečāpoja pie viņas. Pēdējās minūtēs ligzdā. Pakāpās nost no viņa.
Skarba tā putnu dzīve.
Man tiešām šķiet, ka nekad šo mazuli neaizmirsīšu. Viņš bija īpašs. Sirsniņā ļoti iekrita.
Skumji, ka nebija iespējas viņam palīdzēt.
:cry:
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

karliiina_13 wrote: 17 May 2020 20:25
kosrem wrote: 17 May 2020 20:18 Bija zivs arī. No rīta.
Klusums, laikam visi uz bērēm mazajam!
stulbs joks! Image
Savu neadekvāto sarkasmu vajag paturēt pie sevis, Jums nu gan nekā svēta nav arī savā dzīvē, tapēc jau ir pilnas patversmes ar pamestiem dzīvniekiem...
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Jā, Odrija2020, tā ir kā raksti.. un vissāpīgāk ir vērot, kad māte tā.. mani ļoti ļoti ietekmēja viena reize melno stārķu ligzdā.. :cry:
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Odrija2020 wrote: 17 May 2020 23:33 To, kā Raimis mēģināja mazo glābt (un man tiešām šķiet, ka viņš mēģināja), atinu atpakaļ vairākas reizes. Arī, lai vēl pēdējo reizi redzētu mazo pelēko kamoliņu. :cry:
Kādēļ gan viņš tādā kā pusceļā apstājās? Jo Milda bakstīja un pīkstēja? Viņš tiešām šķiet tāds lāga zēns, mīlošs putnu tētis.
Godīgi sakot, kad biju noskatījusies video par Durbertu, kad viņa jau bija paaugusies, tieši nodomāju - kā viņi visi trīs ligzdā ietilpināsies - putni lieli, ligzda ne pārāk plaša... bet tomēr gribējās cerēt, ka viss būs labi.
Ļaujiet mums izsāpēt šo sāpi, par mazā zaudējumu. Droši vien, ka ar gadiem emocijas ir vieglāk "savākt", tiem, kuri jau ne pirmo gadu putnu ģimenei dzīvo līdzi. Man tiešām ir ļoti ļoti skumji par mazo sirsniņu. Būtu gribējies samīļot, pabarot, izaudzināt par laimīgu ērgli.
Redzēju arī, kā Milda viņu šodien atgrūda, kad viņš lēnām piečāpoja pie viņas. Pēdējās minūtēs ligzdā. Pakāpās nost no viņa.
Skarba tā putnu dzīve.
Man tiešām šķiet, ka nekad šo mazuli neaizmirsīšu. Viņš bija īpašs. Sirsniņā ļoti iekrita.
Skumji, ka nebija iespējas viņam palīdzēt.
:cry:
Jā, negaidīti skarbi gan...Arī man šis Mazulis iekrita sirdī kā īpašs, bija un būs dziļi un ilgstoši sirdī un atmiņā. Kā redzams no foruma, cik cilvēki mēdz būt dažādi, tik arī dzīvnieki...nav runa tikai par instinktiem, bet arī patiesi par sirdi...jo Raimja sirds un attieksme ligzdā tomēr ļoti atšķiras un ir īpaša, ko kā redzams ne es viena un arī Jūs ievērojāt...
Skumji gan ka nevarēja palīdzēt, kā tas ir noticis citu reizi...
Mans viedoklis šodien pēc pārdomām ir tāds, ka jau ar kameru sākās iejaukšanās putnu dzīvē, un ja jau cilvēks iejaucas, tad atbild par visu notiekošo arī....
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Man šķiet, ka iejaukšanās putnu dzīvē sākas jau ar mežu izciršanu kailcirtē.. ar nepareizu lauksaimniecības praksi pļaujot, ar raundapu, ar upju piesārņošanu, ar zvejas tīklu pamešanu.. ar cilvēku nezināšanu (agrāk latvieši pavasarī mežā negājuši, lai netraucētu).
Tiešraides kameras tāpat kā purva laipas var mazināt antropogēno slodzi dabā.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Lai paturam siltā piemiņā mazo ērglēnu. Un citus, kam nelaimējās. Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

Made wrote: 17 May 2020 23:44 Jā, Odrija2020, tā ir kā raksti.. un vissāpīgāk ir vērot, kad māte tā.. mani ļoti ļoti ietekmēja viena reize melno stārķu ligzdā.. :cry:
Šeit Mildu salīdzinu ar Karulas Kati. Šķiet, nežēlībā abas vienādas. Varbūt Tu arī par to domā. Gan Karls, gan Raimis labestīgi un pretimnākoši pret saviem bērniem, bet mammas...
Kad novārgušais ērglēns pienāca pie Mildas, cerēju, ka beidzot sāks barot, jo tie abi pārējie piestumti mierīgi. Bet Milda atkāpās no mazā, kaut barības pietiktu visiem. Raimis tā nedarītu, bet diemžēl tieši Raimis ļoti maz tiek pie barošanas. Arī Durbertu sava laikā Robis baroja, kamēr Durbe ilgi "baidījās". Nez kas tas par fenomenu.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

Akdievs, kas tagad būs 😪😪😪
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”