Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Haliaeetus albicilla - White-tailed Eagle
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Odrija2020 wrote: 16 May 2020 14:54 Mierīgi vērot, kā lielie mērķtiecīgi noplēš mazo un priecāties kādi forši putni... nu...
Arī cilvēki ir dažādi. Kas vienam normāli, citam nē.
Interesants domu gājiens. Un ko mēs tagad varētu pasākt?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
amaneta
Posts: 339
Joined: 08 Jun 2019 17:56

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by amaneta »

Odrija2020 wrote: 16 May 2020 14:54 Mierīgi vērot, kā lielie mērķtiecīgi noplēš mazo un priecāties kādi forši putni... nu...
Arī cilvēki ir dažādi. Kas vienam normāli, citam nē.
1) vai izskatās, ka kāds priecājas?
2) ko tad lai saka par ornitologiem?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

amaneta wrote: 16 May 2020 14:32 ...
Dažreiz der saprast, ka vērojot dabu, mēs ne tikai mācamies par to, bet arī par sevi.
Tā tas ir. Pat ja to neapzināmies skaidri.
amaneta wrote: 16 May 2020 14:32 ...
Piebilde: Ir cilvēki, kas skatās citas kameras - vai mēdz būt arī tur, ka pēc ēšanas ērglēni kļūst nešpetni?
Jā, gadās. Parasti tas ir pārejoši, kad mazinās rijīgā perioda apetīte. Bet kādu laiku darbojas kā iegājies paradums.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by schwarzstorch »

Atvainojos, ka ielienu sarunā. Arī man ir grūti vērot/lasīt, ka maziņajam smagi iet. Un viņš jau nav vainīgs, ka izšķīlās kā trešais. Labi saprotot, ka NEKO nevaru mainīt/ietekmēt, izvēlos maksimāli sevi saudzēt - nelasīt un neskatīties, klusi cerot, ka rezultāts varbūt arī nebūs bēdīgs.
Sandra17
Posts: 46
Joined: 07 May 2019 14:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Sandra17 »

schwarzstorch wrote: 16 May 2020 15:02 Atvainojos, ka ielienu sarunā. Arī man ir grūti vērot/lasīt, ka maziņajam smagi iet. Un viņš jau nav vainīgs, ka izšķīlās kā trešais. Labi saprotot, ka NEKO nevaru mainīt/ietekmēt, izvēlos maksimāli sevi saudzēt - nelasīt un neskatīties, klusi cerot, ka rezultāts varbūt arī nebūs bēdīgs.
Solīju sev lasīt tikai vakarā, bet neizturēju un ieskatījos forumā. Tas tomēr ir briesmīgi, ka piecu putnu saimē nav neviena, kas pamana mazākā izstumtību un nolemtību. Barības taču pietiek, izklausās, ka lielie ēd instinkta , ne ēstgribas vadīti un uzbrīk mazajam, tā pat vien. Šī nu būtu tā reize, kad es balsotu izņemt mazo no ligzdas un atdot putnu rehabilitācijas stacijai, izbarot, gredzenot un palaist kā Knipu brīvībā!
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

schwarzstorch wrote: 16 May 2020 15:02 Atvainojos, ka ielienu sarunā. Arī man ir grūti vērot/lasīt, ka maziņajam smagi iet. Un viņš jau nav vainīgs, ka izšķīlās kā trešais. Labi saprotot, ka NEKO nevaru mainīt/ietekmēt, izvēlos maksimāli sevi saudzēt - nelasīt un neskatīties, klusi cerot, ka rezultāts varbūt arī nebūs bēdīgs.
Protams, es tāpat.
Mēs taču saprotam, ka pasaulē ir miljoniem šādu ligzdu ar Dabas mātes noteiktu kārtību, kurās daudzum daudzās notiek gan šādi, gan citādi scenāriji. Tiešraides kameras mums sniedz to privilēģiju būt klāt. Uzzināt.
Tā Daba regulē un izlīdzsvaro putnus/dzīvniekus uz planētas. Ar lielu un viedu, mums tikpat kā neizprotamu tālredzību.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
amaneta
Posts: 339
Joined: 08 Jun 2019 17:56

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by amaneta »

Šobrīd traki ir tas, ka mazais sabijās, kad Milda šim atņēma zivs galvu, lai viņu pabarotu (14:42). Pietiekoši ilgi viņa sniedza viņam kumosu, bet viņš pagrieza muguru.
Labi, lai nekaitinātu tautu, es, tā teikt, attālinos.
User avatar
mega2
Posts: 56399
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

UZMANĪBU- neizmantot rupjus,apvainojošus vārdus ērgļu personā un nerakstīt čatā naidīgus komentus par viņiem-mums ir dota unikāla iespēja vērot savvaļas putnu dzīvi,bet jums ir izvēle-vērot vai nē!

Tā jau smagi sekot līdzi komentēt un dokumentēt visu forumā-vajag atelpu,bet ieejot čatā šermuļi pārskrien-kāds tomēr cilvēkos ir naids un neizpratne par redzēto...
Mums visiem ir smagi-cik varam,tik vērojam un kas nevar pievēršas citai ligzdai! :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Vai tas ir aicinājums forumiešiem?
Ja čatam, tad tur arī vajag dzēst tās nekulturālības, iepriekš pabrīdinot.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sandra17
Posts: 46
Joined: 07 May 2019 14:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Sandra17 »

Vēl, ja reiz mēs nevaram ietekmēt dabu un neglābsim mazāko, lai arī ar kameru esam iejaukušies viņu dzīvē, tad diez vai ir pareizi rādīt šo izrēķināšanos. Mēs šausminamies par puišeļiem un bezsirdīgiem pieaugušajiem, kas ņirgājas par dzīvniekiem, bet ar šo provocējam nenobroiedušas personības rīkoties līdzīgi. Tiešraidi, lai redz speciālisti, bet ne plašāka sabiedrība! Un nevajag piemērus par citām līdzīgām situācijām pasaules ligzdās, mēs esam maza nācija un mums ir tiesības rīkoties pēc sava ieskata!
User avatar
mega2
Posts: 56399
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

lianaliesma wrote: 16 May 2020 15:18 Vai tas ir aicinājums forumiešiem?
Ja čatam, tad tur arī vajag dzēst tās nekulturālības, iepriekš pabrīdinot.
Ieliku abās vietās-ja forumā vēl kaut cik necik ''turamies rāmjos'',tad čatā notiek briesmu lietas,bet tur,kā zivij ūdens-aizrādi,dzēs ārā,brīdini-reakcija 0-moderatori brīžam bezspēcīgi to simtu priekšā! :mrgreen:
Žube
Posts: 13
Joined: 02 May 2020 19:33

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Žube »

No šīs te riešanās čatos un forumos, kā arī no mūsu gaudošanas mazajam ērglēnam dzīve neuzlabojās.
Jautājums speciālistiem- vai ir kaut kas, kā cilvēce var palīdzēt šim mazajam putna bērnam.
Viss ir saprotams- daba un bla bla bla.
Bet ja reiz esam iejaukušies ar video kamerām, gredzenojam putnus, un “tipa pēdam” to uzvedību- tad varbūt tomēr ir iespēja palīdzēt dzīvot šim mazulim- nu, pat ja mākslīgi izbarojot vai kā citādi.
Pēc pēdējo dienu notikumiem— nav pārliecības ka mazulis izturēs lielo agresijas laiku.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by MĀRIS »

Labdien!
Sandra17 wrote: 16 May 2020 15:19 Vēl, ja reiz mēs nevaram ietekmēt dabu un neglābsim mazāko, lai arī ar kameru esam iejaukušies viņu dzīvē, tad diez vai ir pareizi rādīt šo izrēķināšanos...
Kādas muļķības. Mēs skatāmies norises dabā bez kaut kādiem izskaistinājumiem, un neviens nespiež to vērot. Tā ir DABA!!!
P.s.
Un tas notiek ne tikai šajā ligzdā, bet arī simtiem citu ligzdu,m un ar šo savu cepšanos panāksim, ka tiešraidi pārtrauks publiskot, līdz kamēr ligzdā būs divi mazuļi.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Feja »

Labdien! Es līdz katrai nervu stīdziņaI saprotu tos cilvēkus, kas emocionāli “ pieķeras” kādai putnu ģimenei un nevar pieņemt šo “netaisnību” ar domu, ka es kā mamma rīkotos savādāk utt. Tam visam esmu “ gājusi cauri.” Es arī esmu no tiem glābējiem. 🙂 Un te var rakstīt atgādinājumu pēc atgādinājuma- tukstoš gadus ērgļi tā dzīvojuši, tā ir daba, mums tikai dota iespēja tos vērot utt. To vienkārši nedzird. Jau 5 gadus vērojot putnu tiešraides esmu pieņēmusi sev stingru atgādinājumu - “lai daba dara, kas viņai jādara. Man tur nav vietas. “ Tas ir iemesls, kāpēc esmu pārtraukusi ligzdas vērot katru dienu, katru stundu, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Ērgļu ligzdas vienmēr ir smagi vērot un ja nav gatavs šādām smagām situācijām, tad labāk neiesākt, bet ja tomēr prāts ir nemierīgs, tad aprobežoties ar čata vai foruma lasīšanu, jo starp mums ir arī emocionāli stiprāki cilvēki, kas nodod informāciju par notikumiem ligzdā. Ir valstis, kas ētisku apsvērumu dēļ atslēdz vai nu čatu vai tiešraidi, kamēr situācija paliek mierīga. P.s ja kāds no cāļiem izkritīs no ligzdas, kā Knips, tad domāju, ka J.Ķ. brauks palīgā.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Gadu no gada vērojot tiešraides, mēs mācamies pieņemt dabu, mēģinot to saprast.
Un beigās ievērojam, ka daba mūs pašus maina, veido stiprākus, viedākus.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

Tieši manas domas. Es īsti neizprotu šo "riešanu" virsū, kad kāds ieminas par mazuļa glābšanu. Uzreiz ir indīgi komentāri - un vai tad tāpēc kādam ir jākāpj kokā utt... māte daba utt... kameras salikt ir iespēja, gredzenot ir iespēja, bet izglābt mazuli, kuram draud reāla bojāeja - tur māte daba :?
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

Piekrītu Sandrai 17 un Žubei.
Jau uzliekot kameru, cilvēki iejaucās ērgļu dzīvē.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Odrija2020 wrote: 16 May 2020 16:12 Piekrītu Sandrai 17 un Žubei.
Jau uzliekot kameru, cilvēki iejaucās ērgļu dzīvē.
Protams, ka iejaucas.
Bet minimāli, jo tikai tā mēs varam vispār uzzināt, kas notiek putnu ģimenēs (ornitologi jau gan saka, ka svarīgi saskaitīt, ko un cik atnes uz ligzdu un apēd, bet man ļoooti patīk vērot tieši putnu savstarpējās attiecības, emocijas, attieksmi pret bērniem, bērnu savstarpējo attiecību izmaiņas).
Un paldies viņiem par to.
Ja kāds vēlas adoptēt kādu nelaimīgu putnabērnu, kas tiešām cietis cilvēku darbības rezultātā, ir iespējams griezties biedrībā "Drauga spārns" https://www.facebook.com/DraugaSparns un pievienot savu artavu tiešām labajiem darbiem.

Par to "riešanu" un indīgiem komentāriem piekrītu. Katram ir tiesības savā laikā izdzīvot un apgūt savas emocijas dabas vērošanas sakarā. ;)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sandra17
Posts: 46
Joined: 07 May 2019 14:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Sandra17 »

lianaliesma wrote: 16 May 2020 16:28
Odrija2020 wrote: 16 May 2020 16:12 Piekrītu Sandrai 17 un Žubei.
Jau uzliekot kameru, cilvēki iejaucās ērgļu dzīvē.
Protams, ka iejaucas.
Bet minimāli, jo tikai tā mēs varam vispār uzzināt, kas notiek putnu ģimenēs (ornitologi jau gan saka, ka svarīgi saskaitīt, ko un cik atnes uz ligzdu un apēd, bet man ļoooti patīk vērot tieši putnu savstarpējās attiecības, emocijas, attieksmi pret bērniem, bērnu savstarpējo attiecību izmaiņas).
Un paldies viņiem par to.
Ja kāds vēlas adoptēt kādu nelaimīgu putnabērnu, kas tiešām cietis cilvēku darbības rezultātā, ir iespējams griezties biedrībā "Drauga spārns" un pievienot savu artavu tiešām labajiem darbiem.

Par to "riešanu" piekrītu.
Tad arī, lai ornitologi skatās, bet nav jārāda visiem vardarbība, vēlreiz atgādinu, starp mums ir nenobriedušas personības, kas var tīksmināties par šo un atkārtot savā dzīvē. Kā tika minēts, citas valstīs kritiskos brīžos, ja nepalīdz, atslēdz un pareizi dara! Jūs, kas esat to pieradušis vērot un piesaucat dabu- uz priekšu- vērojiet, bet, lai "nelūr" tie, kam tas ir kaitīgi un arī tie, kam žēl skatīties! Un tūkstoškārt man var piesaukt dabu, zinātni, ka tā ir katra brīva griba, blabalabal..un to, ka tā notiek, tas nav HUMĀNI un punkts!
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Feja »

Sandra 17, par tiešraides vai čata atslēgšanu jāgriežas ar lūgumu vai prasību LDF. Forums neko neatslēdz. Vērotāja kādas dienas atpakaļ ir jau lūgusi to darīt ( izlasīju čatā), bet lēmumu pieņem LDF.
Post Reply

Return to “Jūras ērglis”