Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Haliaeetus albicilla - White-tailed Eagle
User avatar
mega2
Posts: 56354
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

12:09/10 krauklis bļaudams ielidoja ligzdas koka kreisās puses zaros,tad ieleca galotnē un pēc tam Durbertas zarā-sasaucās ar otru kraukli un tā 2x pēc kārtas! :roll:
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Mīce »

Mani uztrauc, kas ar Mildu varētu būt noticis...Vai nav pārāk ilgs pazušanas laiks?
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Mīce wrote: 21 Jan 2020 13:32 Mani uztrauc, kas ar Mildu varētu būt noticis...Vai nav pārāk ilgs pazušanas laiks?
Mēs visi uztraucamies, bet mums nekas cits neatliek kā tikai gaidīt... Un cerēt.

p.s. video ar šodienas jaunulīti ieliku te, lai hronoloģiski viewtopic.php?p=236738#p236738
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
mega2
Posts: 56354
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

22.JANVĀRIS

Labrīt!
6:00 Durbertvillā šobrīd +4 grādi,pūš ''viegls'' vējš (kā man patīk šis apzīmējums :o ),kurš dienas gaitā pastiprināsies līdz 10.0 m/s,rīts un dienas pirmā puse tiek solīta saulaina,bez nokrišņiem,gaisa temperatūra būs nemainīga visu dienu,līdz uz vakarpusi sāks pazemināties un noslīdēs līdz +1 grādam! :shock:
https://www.delfi.lv/laika-zinas/durbes-novads/durbe/
Vakardien atkal jaunulis-raibulis apmeklēja ligzdu,šomēnes jau trešo reizi,arī kāds no pieaugušajiem ērgļiem uzturējās ligzdas tuvumā-varam vien minēt,kurš? :roll:
Ļoti ceru,ka tā bija Milda,kas mums nezināmu iemeslu dēļ nenāk uz ligzdu-Raimis būtu piezemējies ligzdā,nevis galotnē un aprobežojies tikai ar teritorijas pārlidošanu (tās protams ir tikai manas domas)! :?
8:21 aust skaists rīts-dzirdamas putnu balsis...
Zinta
Posts: 382
Joined: 12 May 2014 16:54

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Zinta »

Es tāpat kā visi, gaidu Mildas atgriešanos ligzdā un "cilāju" iemeslus viņas prombūtnei.
Tad, kad laboja mikrofonu un ērglis, iespējams, Milda, :?: to pamanīja un mēs jau zinām, cik jūtīga viņa ir uz ligzdas traucējumu. Ligzdā drīz atgriezās Raimis, bet man tomēr gribas domāt, ka Milduks ir vienkārši iepauzējis. ;)
User avatar
mega2
Posts: 56354
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

Zinta wrote: 22 Jan 2020 09:07 Es tāpat kā visi, gaidu Mildas atgriešanos ligzdā un "cilāju" iemeslus viņas prombūtnei.
Tad, kad laboja mikrofonu un ērglis, iespējams, Milda, :?: to pamanīja un mēs jau zinām, cik jūtīga viņa ir uz ligzdas traucējumu. Ligzdā drīz atgriezās Raimis, bet man tomēr gribas domāt, ka Milduks ir vienkārši iepauzējis. ;)
Gluži manas domas,Zinta-vēl nav pienācis pārošanās laiks un ligzdā tā īsti nav ko darīt,tāpēc arī Milda nerādās,tā jau visus iepriekšējos mēnešus daudz laika pavadīja ligzdas celtniecības darbos,kas nebija raksturīgi citus gadus tādā laikā un ja mums Milda tik tiešām ir tik jūtīga uz traucējumiem ligzdas tuvumā,tad viņa tiešām iepauzē-visi tie mednieki-trokšņotāji un šāvieni liek ērgļiem būt piesardzīgiem! :roll:
Varbūt vienkārši sakrita,bet varbūt nē-kad Jānis Ķ.pirmo reizi darbojās mežā ar tehniku 10.janvārī-arī tika pamanīts? (es jau te sāku minēt un meklēt atrunas Mildas prombūtnei)-ļoti ceru,ka viņa ir sveika un vesela! :P
User avatar
mega2
Posts: 56354
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

9:55 atkal jau ciemiņš uz ļoti īsu laiku-ieleca kreisās puses zarā no galotnes-knābis pilnībā dzeltens,bet astes gali vēl tumši,gredzenu nesaskatīju,varētu būt 4-5 gadus vecs putns? :shock:
Image

Image

bet varbūt tas bija gaismas efekts un aste bija pilnībā balta-ja nu kāds no mūsējiem-Milda,kura baidījās ielekt ligzdā? (es jau sāku fantazēt) :o
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Labrīt!

Diemžēl manas domas nav optimistiskas. Tām iemesls ir tas ko mēs vērojam ligzdā pēdējā laikā. Viens pēc otra ligzdu apmeklē sveši ērgļi un tas nozīmē, ka ligzdas rajons netiek vairs sargāts.
Ja Milda būtu rajonā, bet vienkārši neapmeklētu ligzdu, tad mēs viņu vismaz dzirdētu un viņa sargātu rajonu. Pašlaik ir pilnīgi skaidrs, ka viņas tur nav.

Manuprāt, Jāņa vizītēm uz ligzdu nav nekāda sakara ar Mildas pazušanu. Medību sezonai gan varbūt ir sakars.

Varianti tupmāk ir divi:
1. Mildas nav. Visdrīzāk tad rajonu pametīs arī Raimis.
Vismaz tā ir bijis iepriekš, kad pazūd mātīte, tēviņš arī aizlido.
2. Milda ir aizlidojusi kaut kur ļoti tālu (piemēram, uz Igauniju) un kaut kad uz ligzdošanas sezonu atgriezīsies.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by MĀRIS »

Labdien!
100% piekrītu Vērotājai. Ērgļi nedzīvo uz mēness, cilvēku klātbūtne apzināta un neapzināta ligzdas rajonā ir bijusi un būs, un arī putni dzīvojot šajā pasaulē to saprot. Raimis arī ligzdu sāk apmeklēt arvien retāk... Secinājumus izdarīt nav sarežģīti,.... Diemžēl.

P.s. Vērotājas otrais variants man liekas neloģisks. Ja būtu ziema ar salu, tad jā, bet šoziem - uzbūvēt ligzdu, un pie labvēlīgiem apstākļiem pamest ligzdošanas rajonu tajā laikā, kad jau sācies pārošanās periods - man tas kaut kā neiet kopā. Es redzu tikai vienu variantu...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

mega2 wrote: 22 Jan 2020 10:09 9:55 atkal jau ciemiņš uz ļoti īsu laiku-ieleca kreisās puses zarā no galotnes-knābis pilnībā dzeltens,bet astes gali vēl tumši,gredzenu nesaskatīju,varētu būt 4-5 gadus vecs putns? :shock:
mega, manuprāt Tev taisnība, ka tas ir jauns pieaudzis ērglis. Mazi melnumiņi astes galā un acis arī tumšas. kad Milda te parādījās 2017.gadā, viņa izskatījās tāpat. viewtopic.php?p=127085#p127085
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

MĀRIS wrote: 22 Jan 2020 10:42
P.s. Vērotājas otrais variants man liekas neloģisks. Ja būtu ziema ar salu, tad jā, bet šoziem - uzbūvēt ligzdu, un pie labvēlīgiem apstākļiem pamest ligzdošanas rajonu tajā laikā, kad jau sācies pārošanās periods - man tas kaut kā neiet kopā. Es redzu tikai vienu variantu...
Māri, es atstāju to 1% cerībai...
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: 22 Jan 2020 10:47 ...
Māri, es atstāju to 1% cerībai...
Cerēt jau mēs visi joprojām ceram... Arī es!
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Feja »

Labrīt! Esam reāli....Mildas pazušanai un neatrašanās teritorijā ir 2 iemesli - visticamākais un visbēdīgākais, ka Milda šo ziemu nav pārdzīvojusi un gājusi bojā. Otrs, varbūt mazāk ticamas, vairāk gan mūsu sirdsmieram, bet tomēr - kaut kāda mums nezināma iemesla dēļ ligzdas teritoriju pametusi. Nu slikti un stulbi - atkal šī ligzda kļūst jauna pāra gaidās ar visām no tā izrietošam sekām.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Mēs tikai esam guvuši kārtējo apstiprinājumu tam, cik putnu pasaule ir ārkārtīgi trausla!
Ir tik daudz ārēji un fizioloģiski apstākļi, kas to var sagraut vienā mirklī.
:cry:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Feja »

Padomājot loģiski, par Mildas bojā eju liek domāt tas, ka jau divas sezonas pēc kārta šis pāris ligzdu bija atzinuši par savu ( arī šogad to atjaunoja) un ka pag. sezonā janvāra mēnesī Milda ar Raimi regulāri apmeklēja ligzdu un 27.janvārī bija pirmā pārošanās. Kas var pēkšņi mainīties ērgļu uzvedībā, ligzdas teritorijā ( ērgļu konflikti būtu pamanīti, sadzirdēti. Kādi meža darbi arī būtu pamanīti) un laika apstākļi kā pavasarī, kad zivju dīķi nav aizsaluši, nav ne dziļi sniegi, ne sals, lai lidotu tik tālu meklēt barību, ka vismaz 10 dienu laikā neparādītos ligzdā. Un tā vienā dienā pazuda Durbe, Šilute un tagad Milda. Tikai viens - kāpēc? Kāpēc ērgļu mātītes? Vai tiešām tik daudzkārtīga sakritība...

p.s. 10. janvārī J.Ķ. darbojās pie tehnikas ligzdas teritorijā, bet ne ligzdas kokā. 100% pārliecināta, ka tas notika klusām, nemanot un pietiekošā attālumā no ligzdas. Milda pēdējo reizi pie darbojošās tiešraides ligzdā bija 9.janvārī. Vienīgais, kas Mildu varētu uztraukt - 16. janvāris, kad ornitologs dienas gaismā uzkāpa pie ligzdas, bet Milda 5 dienas pirms tam jau nebija ne dzirdama, ne redzama (pa vidu gan tiešraides nebija).
Savu neprofesionāļa viedokli esmu izteikusi. ;)
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Feja wrote: 22 Jan 2020 11:28 Tikai viens - kāpēc? Kāpēc ērgļu mātītes? Vai tiešām tik daudzkārtīga sakritība...
Versijas:
1. Neveiklākas - autoavārijas un tamlīdzīgi cēloņi
2. Sliktākas zvejnieces - drīzāk paņems mednieku nomestas ķeskas, tā vietā kad tēviņam nesagādā grūtības noķert zivi pusdienām

Laikam, ja padomātu, varētu vēl atrast salīdzinošus mīnusus.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Marfo
Posts: 596
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Marfo »

Vērotāja wrote:drīzāk paņems mednieku nomestas ķeskas, tā vietā kad tēviņam nesagādā grūtības noķert zivi pusdienām
I think you mean lead poisoning? The GT translation is very bad...
Es domāju, ka jūs domājat saindēšanos ar svinu? GT tulkojums ir ļoti slikts...
User avatar
Vērotāja
Posts: 47164
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Marfo wrote: 22 Jan 2020 13:45 I think you mean lead poisoning? The GT translation is very bad...
Es domāju, ka jūs domājat saindēšanos ar svinu? GT tulkojums ir ļoti slikts...
Iespējams. Taču nevar izslēgt arī traumu.
Mēs nezinam patieso Mildas pazušanas iemeslu.

Possibly. However, injury cannot be excluded.
We do not know the true cause of Milda's disappearance.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
mega2
Posts: 56354
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

23.JANVĀRIS

Labrīt!
5:30 Durbes pusē šobrīd +2 grādi,pūš viegls vējš,kurš dienas gaitā pastiprināsies līdz 9.9 m/s,rīts un dienas pirmā puse tiek solīta saulaina,bez nokrišņiem un gaiss uz vakarpusi iesils līdz +6 grādiem! :shock:
https://www.delfi.lv/laika-zinas/durbes-novads/durbe/
Vakardien ligzdas koku apmeklēja svešinieks-negredzenots,gandrīz pieaudzis jūras ērglis-mūsu pāris netika manīts,bet es vēl joprojām ceru viņus abus ieraudzīt ligzdā tuvākajā laikā! :roll:
7:18/19 dzirdamas dīvainas skaņas mežā zem ligzdas koka- mežacūči,caunas vai jenoti kašķējās? :o
9:18 ir uzausis brīnišķīgs rīts,dzirdamas dažādu putnu balsis,tikai ērgļu pietrūkst ligzdā! :?
Image
User avatar
mega2
Posts: 56354
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

9:48 Raimis ierodas ligzdā ar siena kravu un sāk darboties-izskatās mierīgs un nosvērts! :P
Image
Post Reply

Return to “Jūras ērglis”