Saites uz rakstiem un video

Discussions
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Lianaliesma »

:D
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Tālis »

Arī tā gadās ...
Krievijas ornitologus gandrīz izputina migrējošo ērgļu raidītāju viesabonēšanas īsziņu rēķini.

https://www.delfi.lv/news/arzemes/kriev ... d=51583011
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Made »

Šodien 26.oktobrī LTV1 raidījumā "Ķepa uz sirds" bija stāsts par Simbu un Reju un nu var labi paskatīties arī uz dakteri Gustu Indānu :D
Domāju, ka rīt 15:55 ir šī raidījuma atkārtojums, bet es skatījos arhīvā
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/26.10.2019 ... .id171060/

Image

Laimīgu mūžu visiem šī stāsta varoņiem un atbalstītājiem! :D

Papildinājums: Pielikšu te arī saiti uz rakstu :D

https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/34 ... ej-staigat
Last edited by Made on 30 Oct 2019 18:38, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Vērotāja »

Aizkustinoši....

Brīnums notiek, ja vienā laikā un vietā satiekas pareizie cilvēki :P

Atradu, ka jaunais un talantīgais veterinārārsts Gusts Indāns pašlaik praktizē Dzīvnieku Veselības Centra klīnikā Candera ielā http://www.dvc.lv/lapa/lv/3011/Veterinararsti
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Made »

Raksts par budžetu un prioritāti Mediķi, atslābstiet! 600 000 eiro tērē par putnu vērošanu

Njaa... pret tādu domāšanu un stilu es esmu bezspēcīga, nav vērts pat ko teikt, tikai gribas zināt, cik viņu tādu ir..

"...jomām, kas nekādi nav saistītas ar valdības prioritātēm un pat ne lielākās sabiedrības daļas interesēm." :evil:

https://lat.bb.lv/raksts/sabiedriba/201 ... u-verosanu
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Vērotāja »

Made, tas ir viltus ziņu paveids, kur ņemts reāls fakts un interpretēts iespējami provokatīvā veidā. Mērķis izraisīt sašutumu zināmās aprindās un radīt naidu pret iekārtu. Un klikšķus arī.
Pretnostatījums klasisks: mediķu algas un daba redakcijas noniecinātā formā.
Telegraf no laika gala ir izteikti prokrievisks. Ždanoka un interfronte, kura attīstījusies līdz 2019.gadam ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by d.e. »

Vērotāja wrote: 30 Oct 2019 01:49 Brīnums notiek, ja vienā laikā un vietā satiekas pareizie cilvēki :P
Hiphip urrā Dabasdatu forumam! Bez tā visticamāk nebūtu satikušies! :D
Vērotāja wrote: 30 Oct 2019 20:14 Made, tas ir viltus ziņu paveids, kur ņemts reāls fakts un interpretēts iespējami provokatīvā veidā. Mērķis izraisīt sašutumu zināmās aprindās un radīt naidu pret iekārtu. Un klikšķus arī.
Pretnostatījums klasisks: mediķu algas un daba redakcijas noniecinātā formā.
Telegraf no laika gala ir izteikti prokrievisks. Ždanoka un interfronte, kura attīstījusies līdz 2019.gadam ;)
Precīzs tā portāla raksturojums... Ždanokas cienīgi vēstījumi tur daudz, sevišķi rus versijā.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Made »

Tā viņi arī šauj Libānā... saite no LK foruma, gribēju saglabāt..
https://www.timesofisrael.com/ngos-warn ... ory-birds/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Vērotāja »

No Mades ieliktā raksta:

According to official figures, 2.6 million birds from close to 200 species were killed illegally in the country in 2014.
Saskaņā ar oficiālajiem datiem 2014. gadā valstī nelegāli tika nogalināti 2,6 miljoni putnu no gandrīz 200 sugām.




2,6 miljoni tikai vienā valstī!!! Vienkārši tāpat, sporta pēc.
Gribas kliegt aiz bezspēcības...
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by puke »

Made wrote: 30 Oct 2019 18:04 Raksts par budžetu un prioritāti Mediķi, atslābstiet! 600 000 eiro tērē par putnu vērošanu

Njaa... pret tādu domāšanu un stilu es esmu bezspēcīga, nav vērts pat ko teikt, tikai gribas zināt, cik viņu tādu ir..

"...jomām, kas nekādi nav saistītas ar valdības prioritātēm un pat ne lielākās sabiedrības daļas interesēm." :evil:

https://lat.bb.lv/raksts/sabiedriba/201 ... u-verosanu
Lūk arī autors parāda sevi un ir skaidrs no kuras organizācijas "pūš vējš" - http://laukos.la.lv/trukst-naudas-medik ... -verosanai

Biju iedomājusies, ka LA.lv ir objektīvāks par BB.lv...
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Vērotāja »

puke wrote: 05 Nov 2019 09:36 Lūk arī autors parāda sevi un ir skaidrs no kuras organizācijas "pūš vējš" - http://laukos.la.lv/trukst-naudas-medik ... -verosanai


Un šis ir apspriestā raksta autors - Māris Liopa, Latvijas Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācijas valdes priekšsēdētājs.

Un raksts par viņu tai pašā LA.lv ar nosaukumu: Medībās – cik vien laiks atļauj (to viņš saka par sevi)
http://www.la.lv/medibas-cik-vien-laiks-atlauj

:twisted:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Mīce »

puke wrote: 05 Nov 2019 09:36 Raksts par budžetu un prioritāti Mediķi, atslābstiet! 600 000 eiro tērē par putnu vērošanu


Lūk arī autors parāda sevi un ir skaidrs no kuras organizācijas "pūš vējš" - http://laukos.la.lv/trukst-naudas-medik ... -verosanai

Biju iedomājusies, ka LA.lv ir objektīvāks par BB.lv...
...un mums ir šādi MEŽU ĪPAŠNIEKI! Pēdējos ""Meža stāstos" tikai viens meža īpašnieks atzina, ka ļauj augt mežam tādam, kā ir- lai meža zvēriem un putniem arī būtu, kur dzīvot...Pārējie stādīja, izpļāva , izcirta pamežu un dusmojās, ka zvēri ziemā noēd iestādīto koku galotnes. Bet ko tiem ēst, ja krūmu nav? Manā skatījumā tas, ko iestāda un pēc tam kopj, nav mežs, bet drīzāk kaut kas tāds, kas atgādina parku.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Made »

Nez, vai viņš saprot, kas ir migrējošie putni. Un, ja saprot, tad ir tāds pats kā Libānas putnušāvēji.

Citāts no raksta "Latvijā zosis un dzērves drīkst iznīcināt sējumus pa tīro, citās valstīs putniem neļauj ražu postīt – mednieki medī."
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by MĀRIS »

6.11.
Labrīt šais mājās!
Mīce wrote: 05 Nov 2019 10:14 ..., ka ļauj augt mežam tādam, kā ir- lai meža zvēriem un putniem arī būtu, kur dzīvot...Pārējie stādīja, izpļāva , izcirta pamežu un dusmojās, ka zvēri ziemā noēd iestādīto koku galotnes. Bet ko tiem ēst, ja krūmu nav? Manā skatījumā tas, ko iestāda un pēc tam kopj, nav mežs, bet drīzāk kaut kas tāds, kas atgādina parku.
Visu laiku man nedod miera vārds - mežs. Ko mēs ar viņu saprotam. Vienai daļai /jo sevišķi tiem kas šeit "apgrozās"/ tā ir dzīvotne, komplekss, kurā jāizdzīvo gan kokam gan putnam gan zvēram. Citiem tas ir "kartupeļu lauks" sastādīt, izaudzēt, novākt ražu, un dabiski ka šeit gan zvēri gan putni ir tikai traucēklis, un neveras man mute šādu "kartupeļu lauku" saukt par mežu. Latvija ir vēl bagāta /salīdzinot ar eiropu/ ar MEŽIEM, bet viņus pakāpeniski nomaina "kartupeļu lauki", un tas mani uztrauc... :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Mīce »

MĀRIS wrote: 06 Nov 2019 08:45 Visu laiku man nedod miera vārds - mežs. Ko mēs ar viņu saprotam. Vienai daļai /jo sevišķi tiem kas šeit "apgrozās"/ tā ir dzīvotne, komplekss, kurā jāizdzīvo gan kokam gan putnam gan zvēram. Citiem tas ir "kartupeļu lauks" sastādīt, izaudzēt, novākt ražu, un dabiski ka šeit gan zvēri gan putni ir tikai traucēklis, un neveras man mute šādu "kartupeļu lauku" saukt par mežu. Latvija ir vēl bagāta /salīdzinot ar eiropu/ ar MEŽIEM, bet viņus pakāpeniski nomaina "kartupeļu lauki", un tas mani uztrauc... :roll:
Jā, Māri, man prieks, ka vismaz daļai cilvēku ir sajēga, kas ir mežs! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Vērotāja »

MĀRIS wrote: 06 Nov 2019 08:45 Visu laiku man nedod miera vārds - mežs. Ko mēs ar viņu saprotam. Vienai daļai /jo sevišķi tiem kas šeit "apgrozās"/ tā ir dzīvotne, komplekss, kurā jāizdzīvo gan kokam gan putnam gan zvēram.
Māri, ļoti precīzi - mežs nav tikai lielie koki, kurus jāsaglabā putnu ligzdām. Mežs ir tik sarežģīts, kur nozīme ir visam, sākot ar mazo gļotsēni vai skudriņu un lielais ērglis vai melnais stārķis ir tikai redzamākā šī sarežģītā mehānisma daļa.
Mums putnu noteikšanas kursos Andris Dekants arī uzsvēra, ka mikroliegums jau nesargā TIKAI ērgli vai melno stārķi, tas sargā visu dzīvotni visapkārt.

Būtībā jau kaut kur var saprast cilvēka-parastā materiālo interesi veidot to savu "kartupeļu lauku", taču lielākā daļa meža pieder valstij un tas ir valsts pienākums rūpēties par to, lai tiktu saglabāta daba. Un LVM strādā izglītoti cilvēki, kas to saprot (Uģis Bergmanis, Aigars Kalvāns un noteikti vēl ļoti daudzi, kurus nezinu pēc vārdiem). Nezinu... problēma ir kaut kur valsts sistēmā laikam.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by MĀRIS »

Ar vārdu "mežs" es saprotu savā būtībā ekosistēmu, kurā ir pamežs, kritušie koki,... Tas nenozīmē, ka šādi meži nav jākopj - izņem slimos, daļu kritušo koku atstājot dzīvotni kukaiņiem. Ja svītrotu no "meža" visas stādītās jaunaudzes, iztīrītās bērzu birzis un priežu silus /nerunāju par dabiskiem veidojumiem, kā kāpu priedes.../ nez cik "Zaļa Latvija" paliktu?
Rudzu, kartupeļu lauku par pļavu neviens nesauc, bet priežu, egļu, bērzu stādījumus par mežu gan, kaut dažiem pat žogs ir apkārt. Man tas kaut kā "nelīmējas kopā".
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by aijucis »

Amatas novada Skujenē ir mežsaimnieks Ziedonis Vilciņš, kurš mežizstrādi veic ilgtspējīgi un kura mežu, sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu, par paraugu semināros rāda citu mežsaimnieku apmācībai. Mežs tiek cirsts nelielos apļveida laukumos, atstāti koki, kas izkaisa sēklas un mazie kociņi. Spēcīgie vēji tādos izcirtumos negāž malu kokus.Ir tādi cilvēki, kas par to domā un tā rīkojas, tikai žēl, ka tik maz viņu ir. Man šķiet, ka Jelgavā jaunajiem mežsaimniekiem par to nesaka ne vārda.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Made »

Mani sen sen kādā diskusijā apmulsināja arguments, ka padomju laikā meži tika kopti, tie nemaz nav dabiskie meži (nez, cik lielā īpatsvarā). Un tieši mežonīgajos gados nocirsto un nemaz nekopto meža zemju biezumbiezais jauno kociņu necaurejamais mūris esot t.s. meža dabīgā augšana... ka Latvijā dabiski aug bērzs un egle, bet priežu masīvi vēsturiski tika stādīti. Kāpas arī tika apstādītas kā krastu preterozijas pasākums (tagad Vidzemes jūrmalas pusē kaut kur veidojot projektu pelēko kāpu atbrīvošanai no meža). Nezinu, cik tur taisnība, bet saprotu, ka kopšana var būt dažāda..
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by d.e. »

Par pelēko kāpu un priežu ciršanu runājot, tas ir Carnikavas novadā. Kalngales pusē mežā pie jūras ir daži dabīgi, bet nelieli tādi laukumi par kādiem ir runa sižetā. https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/02.11.2019 ... .id171707/
Post Reply

Return to “Diskusijas”