Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Ciconia nigra - Black Stork
Locked
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Made »

Man šķiet, ka togad viņa vienu no palikušajiem 3 arī sāka vajāt kā nākošo, bet tam izdevās izvairīties, kamēr viņai trakums pārgāja...
sandra3006
Posts: 10646
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by sandra3006 »

Made wrote: 24 May 2019 21:29 Man šķiet, ka togad viņa vienu no palikušajiem 3 arī sāka vajāt kā nākošo, bet tam izdevās izvairīties, kamēr viņai trakums pārgāja...
... bet viņi vēl ir 4 , pagaidām! Un ligzdā manuprāt ir Karls 2.
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by skarleta »

21.17
Bērni paēda zivtiņas un daudz lielas un mazas :)
Image

Image
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

Īsti nevaru saprast. Vai paņemšana mazuli aiz galvińas viņam ir nāvējośa? Pēc tā mazais, kas iepriekś bija ņiprs un dzīvelīgs, sagumst, izskatās vai nu stipri savainots vai vienkārśi pārāk šokēts.

EE forumă domā, ka Kati pašai kaut kādas mentālas vai garīgas problēmas kas varētu izskaidrot viņas agresiju. Man jau no tā vien apskrienas dùša kad viņa domīgi stāv un vēro vai apcerīgi apstaigā mazuļus.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

Made wrote: 24 May 2019 21:29 Man šķiet, ka togad viņa vienu no palikušajiem 3 arī sāka vajāt kā nākošo, bet tam izdevās izvairīties, kamēr viņai trakums pārgāja...
Kad tas bija?
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Made »

Aizpērn. Domāju, ka ir stipri sāpīgi. Un es nezinu, bet iedomājos, ka viņš saprot, ka ir nolemtais.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

Made wrote: 25 May 2019 00:14 Aizpērn. Domāju, ka ir stipri sāpīgi. Un es nezinu, bet iedomājos, ka viņš saprot, ka ir nolemtais.
Man kā kaķiniecei šāda darbība mazliet asociējas ar suņu un kaķu mammām, kad viņas savus mazuļus zobos sagrābuśas nēsā. Bet śeit, acīmredzot, tas nav. Te.. Knābis..cālēna galva.. .
Naktī murgi pat rādījās ar mazo stārķēnu. Ar bailēm vēru vaļā forumu,;bet aina paverās iepriecinośa. Visi 4 čikeni žirgti un sprigani stūma māgā vardes. Diezgan palielas. 👍
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by skarleta »

25.MAIJS.
9.15
Te bērni tiek baroti ,katram knābī vardīte :P
Image

Image
Kad Kate pieliecas pie bērniem un viņus čubina ,man drebulis pārskrien ....
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by skarleta »

12.19
Viss mierīgi ,bērni sagūluši čupiņā čirkalē :)
Image
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

skarleta wrote: 25 May 2019 12:16 25.MAIJS.
9.15
Te bērni tiek baroti ,katram knābī vardīte :P
Image

Image
Kad Kate pieliecas pie bērniem un viņus čubina ,man drebulis pārskrien ....
....tas pats..kă Kati pārliecas pār bērniem, nelabi paliek. Mazie it kă sargădami viens otru cieśi saspiežas čupińā
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by skarleta »

20.27
...... :| tālāk neskatījos
Sarmīte
Posts: 8858
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Sarmīte »

skarleta wrote: 25 May 2019 20:57 20.27
...... :| tālāk neskatījos
:cry: :cry: :cry:
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Feja »

Labs vakars! 4. cālis ir nogalināts. Vēl atrodas ligzdas malā zaros. Kati instinkts galināt savus cāļus ir nemainīgs. Un galināšanas stils arī ir nemainīgs - nevis uzreiz izmet, bet pāris dienas gatavojas, spīdzina (dēļ šī iemesla arvien mazāk un retāk šo tiešraidi vēroju). It kā nebija ne vārgs, ne slims. Nedaudz mazāks augumā par pārējiem. Arī barības trūkums nebija katastrofāls. Cerams, ka stārķu mamma apstāsies un pārējie trīs izaugs par stipriem stārķiem.
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by skarleta »

Pēc Kates uzvedības ,tas bija gaidāms ,jau pašā sākumā bija nolemts...,labāk vispār nebūtu izšķīlies .... :(
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

Vai ir vēl kăds stārķis, kuram ir raksturīgi galināt savus bērnus?? Šis ir kaut kas šausmìgs
:cry: :cry: :cry: šāda taktika man liek domăt, ka ar pašu Kati nav lāgă..
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

skarleta wrote: 25 May 2019 22:55 Pēc Kates uzvedības ,tas bija gaidāms ,jau pašā sākumā bija nolemts...,labāk vispār nebūtu izšķīlies .... :(
Olu izripināt no ligzdas, kapēc nē..
Ne jau veselu ņipru călēnu 😢
User avatar
Vērotāja
Posts: 46679
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Vērotāja »

Emotion_ wrote: 25 May 2019 23:24 Vai ir vēl kăds stārķis, kuram ir raksturīgi galināt savus bērnus?? Šis ir kaut kas šausmìgs
:cry: :cry: :cry: šāda taktika man liek domăt, ka ar pašu Kati nav lāgă..
Daudzas stārķu mātes izmet mazuļus. Gan melnie stārķi, gan baltie.
Ar Kati viss ir absolūtā kārtībā!

Ērgļu ligzdā "liekie" mazuļi tiek nostumti malā vai pat likvidēti ar stiprāko mazuļu "rokām", stārķu ģimenēs to dara māte.
Kati jūt vai domā, ka neizbaros četrus. Acīmredzot, pirmie trīs pašlaik ir vājāki, nekā tam vajadzētu būt. Kati doma ir tāda, ka nav racionāli tērēt barību ceturtajam, ja nepietiks pirmajiem trim.
Kati ir pārāk maza galviņa, ne jau viņa pati lielo domu domāja - tas ir gadsimtu instinkts un sugas izdzīvošanas taktika.

Emotion_ , pacenties neiztvert ligzdās notiekošo tik traģiski. Jā, tas ir ļoti skarbi, bet ja skaties ligzdas, tad tomēr šādiem skatiem ir jābūt gatavam.


Arī Wikipēdijas angļu versijā ir aprakstīta šāda uzvedība:
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_stork
Black stork parents have been known to kill one of their fledglings, generally the weakest, in times of food shortage to reduce brood size and hence increase the chance of survival of the remaining nestlings. Stork nestlings do not attack each other, and their parents' method of feeding them (disgorging large amounts of food at once) means that stronger siblings cannot outcompete weaker ones for food directly, hence parental infanticide is an efficient way of reducing brood size. This behaviour has only rarely been observed in the species, although the shyness of the species and difficulties in studying its nesting habits mean that it might not be an uncommon phenomenon.[46]

Aptuvens tulkojums:
Zināms, ka melno stārķu vecāki nogalina vienu no saviem bērniem, parasti visvājāko, barības trūkuma apstākļos, lai samazinātu metiena skaitu un attiecīgi palielinātu iespējas izdzīvot atlikušajiem mazuļiem. Melno stārķu mazuļi neuzbrūk viens otram, kā arī barošanas metode (kad vielaicīgi tiek izbērts liels daudzums pārtikas) nozīmē, ka stiprākie nevarēs tiešā veidā nostumt vājākos no ēdiena. Tādā veidā bērnu nogalināšana ir vienīgā efektīvā metiena samazināšanas metode.
Tālāk raksta, ka šāda uzvedība ir reta, taču turpat atzīst, ka sugas noslēgtība un maz pētītā ligzdas dzīve liek domāt, ka tā var būt bieža parādība.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by MĀRIS »

Labdien!
Emotion_ wrote: 25 May 2019 23:24 Vai ir vēl kăds stārķis, kuram ir raksturīgi galināt savus bērnus?? Šis ir kaut kas šausmìgs
:cry: :cry: :cry: šāda taktika man liek domăt, ka ar pašu Kati nav lāgă..
Atbilde ir viena. Jaunajiem putniem vasaras beigās ir jābūt ļoti labā kondīcijā, lai spētu sasniegt ekvatoriālo Āfriku, kur viņi ziemo. Labāk trīs potenciāli spēcīgi putni, nekā četri vārguļi, kuri pat no Igaunijas nespēj izlidot. Mani patiešām šokē melnīšu mirstība pirmajā gadā /kaut ar raidītājiem aprīkotie/...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by skarleta »

26.MAIJS.
20.26
Un dzīve rit tālāk ........
Mazie sasegti guļ
Image

Image
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2019 (Kati un Karls II)

Post by Emotion_ »

Viss tagad ir labi..it kā. Žēl, ka Kati nav tik gudra, lai atbrīvotos no 4. olas nevis no jau ņipra, dzīvot alkstoša stārķēna. Protams. Ola jau neprasa ēst.
Locked

Return to “Melnais stārķis”