Te varat uzdot jautājumus vai informēt

Discussions
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

https://dabasdati.lv/lv/article/dabasdatiem-10/

Pirms 10 gadiem, 2008. gada 3. decembrī, toreizējam Vides ministram Raimondam Vējonim simboliski ziņojot gredzenota paugurknābja gulbja novērojumu, aizsākās portāla Dabasdati.lv darbība.

Portālu Latvijas Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība izveidoja, lai veicinātu Latvijas dabas vērtību apzināšanu un aizsardzību, izglītotu sabiedrību un veicinātu tās sadarbību ar zinātniekiem un dabas aizsardzības speciālistiem.

Pirmajos piecos darbības gados portālā ziņoto novērojumu skaits svārstījās no 12 000 līdz 15 000 gadā, 2014. gadā palielinājās uz nepilniem 22 000, taču lielākais izrāviens sekoja 2015. gadā, kad ziņojumu skaits sasniedza gandrīz 92 000. Tas bija gads, kad sākās datu vākšana Eiropas ligzdojošo putnu atlantam un tika izveidota mobilā aplikācija Dabas Dati. Lielākais novērojumu skaits portāla līdzšinējās pastāvēšanas vēsturē bija 2017. gadā, kad reģistrēti 174 656 novērojumi.

Šobrīd (2018. gada 8. novembrī) portāla datu bāze ietver 605 748 novērujumus un 267 182 fotoattēlus, reģistrēto lietotāju skaits ir 8214. Trīs visvairāk ziņotās sugas ir žubīte, baltais stārķis un lielā zīlīte.

Portālā tiek ziņoti gan putnu, tauriņu, ziedaugu un citu populāru dzīvo organismu grupu, gan daudz mazāk zināmu grupu novērojumi. Viens no piemēriem ir gļotsēnes, kuru izzināšana Latvijā pēdējos gados ir strauji attīstījusies, pateicoties Dabasdatiem.

Portāls ir veicinājis dažādu, arī ar dabu nesaistītu profesiju cilvēku nopietnu aizraušanos ar dzīvās dabas izpēti. Ļoti nozīmīga dabas izzināšanā ir iespēja pievienot nepazīstamas sugas fotoattēlu vai audio ierakstu. Līdz ar to vislielākā pateicība ikvienam brīvprātīgajam administratoram un moderatoram, kas ir palīdzējis portālā ziņoto sugu noteikšanā šajos 10 gados, ziedojot savu laiku un pūles! Paldies arī visiem novērojumu ziņotājiem!

Lai atskatītos uz Dabasdatu pirmo desmitgadi, 2018. gada 9. decembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks pirmā portāla lietotāju kopsapulce. Uz kopsapulci aicināts ikviens portāla lietotājs, iepriekš piesakot savu dalību, rakstot uz e-pastu dabasdati@ldf.lv vai zvanot pa tālruni 67830999 līdz 2018. gada 30. novembrim.

Kopsapulces programma atrodama šeit. Tikšanās dos iespēju portāla lietotājiem iepazīt citam citu klātienē, veidot jaunus kontaktus un rast sadarbības iespējas Latvijas dabas izzināšanā un aizsardzībā.

Uz tikšanos 9. decembrī!

Ilze Priedniece

2018-11-08

Kopsapulces programma https://dabasdati.lv/site/img/pub/1/10/ ... 659356.pdf

Žubīte. Foto: Ilze Priedniece
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labdien.
Nu re, ir vismaz iemesls saskrieties. :P Pēc tam varbūt var arī kādā citā vietiņā "laicīgāku" pasēdēšanu... :oops:
Ko tauta saka? :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Jā, varam :P
Ja vien būs gribētāji. Tauta visa kaut kur paklīdusi ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Izskatās visnotaļ interesants pasākums, domāju, ka piedalīšos! ;)
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

Visi, kas plāno braukt 9. decembrī uz pasākumu - lūdzu, atrakstiet uz dabasdati@ldf.lv (kaut vai vienu vārdu - "piesakos"), lai visi pieteikumi vienuviet (jāzina, vai pietiks ar paredzēto telpu un cik daudz kafijas/maizīšu gādāt!) Esiet gaidīti! :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labdien!
Es arī nosliecos ka ieradīšos. Atvēru to pieteikšanās listi, bet man tur tik daudz sāka prasīt tajā "vispasaules" /man neandertāliešu/ valodā, ka atmetu ar roku. Nebūšu dusmīgs, ja mani kāds zinošs pieteiks. Kā lai neierodas, ja par velti kafiju ar maizītēm dos?! :P
Nav jau mums jāsavācas tādam baram kā 18. novembrī krastmalā - kas būsim - būsim. Tikai ideja kā tāda, pēc tam varam arī savā bariņā "padzīt zosi". Tikai kur, varbūt pie kāda tuvumā mājās, vai kaut vai kādā kafužņikā. :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Māri, Tevi pieteicu.
Un sevi arī.

Tiekamies 9.decembrī.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: 13 Nov 2018 13:24 Tiekamies 9.decembrī.
Forši! Varēšu vismaz Tevi ar Diānas samīļot. Es jau labprāt vēl daudzus samīļotu ......
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Es arī pieteicos! ;)
Gan izdomāsim, kur pēc tam pasēdēt, ja diena liksies par īsu. Blakus netālu tanī pusē ir Rīga Plaza, kaut vai tur kādā kafūzītī, tas tā, fiksideja, jo tur liela autostāvvieta blakus. Ja gribās Daugavai pāri braukt, tad jau arī Lido tuvumā u.c.
puke
Posts: 942
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by puke »

Es arī esmu pieteikusies. Nebūšu gan visu laiku, jo vienai daiļai balerīnai, protams, koncerts tajā dienā.

Prieks būs visus satikt! Arī tikai virtuāli iepazītos (mājiens Vērotājas virzienā :D )
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

puke wrote: 13 Nov 2018 14:19 Prieks būs visus satikt! Arī tikai virtuāli iepazītos (mājiens Vērotājas virzienā :D )
:D :D :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by aijucis »

Es arī pieteicos. Biju jau tā nolēmusi, pirms izraisījās saruna forumā. Arī man būs prieks iepazīt cilvēkus, ko patiesi cienu.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

MĀRIS wrote: 13 Nov 2018 09:43 Atvēru to pieteikšanās listi, bet man tur tik daudz sāka prasīt tajā "vispasaules" /man neandertāliešu/ valodā, ka atmetu ar roku.
Māri, esi piereģistrēts, Vērotāja pieteica! Es tikai nesaprotu, kas tā par neandertāliešu valodu :P Runa bija par vienkāršu e-pastu uz dabasdati@ldf.lv, kur tekstā var ierakstīt kaut vai vienu vārdu - "piesakos" (skaidrojums tiem, kas arī varbūt kaut kur uzduras "neandertāliešu valodai").
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Ceru, ka vēl būs forumieši, kas piedalīsies :P Varbūt varam nākt ar kādu ideju, ieteikumu.

Nāks tuvāk, sarunāsim kurā vietā Nacionālajā bibliotēkā satiksiemies :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

IlzeP wrote: 13 Nov 2018 21:05 Māri, esi piereģistrēts, Vērotāja pieteica! Es tikai nesaprotu, kas tā par neandertāliešu valodu :P Runa bija par vienkāršu e-pastu uz dabasdati@ldf.lv, kur tekstā var ierakstīt kaut vai vienu vārdu - "piesakos" (skaidrojums tiem, kas arī varbūt kaut kur uzduras "neandertāliešu valodai").
Mēģināju atminēt šo rēbusu.
Vienīgais ko varēju izgudrot, ka augšā, kur ir saites uz sociālajiem tīkliem, pirmā saite kreisajā pusē ar uzrakstu "tweet this", ja to atver nereģistrēts Twitterī lietotājs, tad parāda reģistrācijas formu angļu valodā.

Māri, vai pareizi?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Vērotāja wrote: 13 Nov 2018 21:24 Mēģināju atminēt šo rēbusu....
Es nospriedu, ka e-pasts man būs pa vienkāršu! :D Man jāmēģina aizpildīt kāda sarežģīta reģistrācijas anketa, es to varēšu! Izbakstījos pa DD un sapratu, ka ne tikai aizpildīt... pat atrast to nemāku :lol: Mierinot sevi ar domu, ka māku rakstīt, pieteicos @ :lol: Māri, Tev būs jāmaksā kompensācija par morālām ciešanām. :mrgreen:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

ImageImageImage
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labrīt!
Nesaprotu, kā tik garlaicīgi var dzīvot - nosūta e-pastu un aizmirst?! Image
Nēēē!!! Vajag ar kursoru uzspiest uz šo adresīti!
Image

Un tad atveras šāda padarīšana -
Image

... - un jautrība /priekš manis/ var sākties. Image

Par "neandertāliešu valodu" - es kaut kad vēl šeit "autiņos esot" rakstīju, ka man ķīniešu, angļu, vai neandertāliešu valodas ir vienādi saprotamas, a tur tajā "Welcome to Outlook 2013" viņš runā ar mani vienā no šajām valodām. Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9360
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

he he , es vakar uzrakstīju, bet nenopublicēju, domāju, lai paliek smejošās bižainās meitenes :P :P :P
Vērotāja wrote: 13 Nov 2018 21:24
IlzeP wrote: 13 Nov 2018 21:05 Māri, esi piereģistrēts, Vērotāja pieteica! Es tikai nesaprotu, kas tā par neandertāliešu valodu :P Runa bija par vienkāršu e-pastu uz dabasdati@ldf.lv, kur tekstā var ierakstīt kaut vai vienu vārdu - "piesakos" (skaidrojums tiem, kas arī varbūt kaut kur uzduras "neandertāliešu valodai").
Mēģināju atminēt šo rēbusu.
he he.. es arī mēģinu... šoreiz man tā nesanāca (nekas neatvērās, bet rādīja saiti "mailto:dabasdati@ldf.lv"), bet citreiz, kad es spiežu uz šitādu saiti ar e-pasta adresi, man atveras cita e-pasta programma (darbā piemēram, caur Mozillu, kuru es parasti nelietoju) un ne mana pastkaste.. varbūt piedāvā izveidot pastkasti.. neandertāliešu valodā.. Tad es vienmēr pārkopēju adresi un eju caur savu ierasto epastu ar 'jauna vēstule"...
User avatar
Vērotāja
Posts: 47425
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Agrāk šī programma, kura automātiski ver vaļā pasta adreses, saucās Outlook, vēlāk Windows Live Mail vai Windows Mail.
Tas ir Windows programmā integrēts pasta serviss, kas agrāk vēl bija apvienots ar kalendāru. Pati par sevi tā programma nekādus pastus sūtīt nevar, tai ir jāpieslēdz pasta servisu pastkastītes. Teiksim to pašu Gmail vai citu.

Vienkāršāk raksturojot - agrāk, kad pasta servisi dažādas pasta adreses nepiedāvāja "savākt" vienkopus, šajā datora Outlookā varēja saslēgt visas savas pasta adreses un visi pasti bija vienā vietā. Otra priekšrocība dārgā interneta laikos bija tā, ka pasti salādējās datorā un tos varēja lasīt bez interneta pieslēguma tieši no datora. Tagad viss pasts tiek savākts Mākonī.

Mūsdienās šai programmi jēgas nav nekādas, jo savākt pastus var gan gmailā, gan inboxā.
No agrākiem datoriem to dzēsu, lai netraucē dzīvot, tagadējā datorā man liekas, ka vispār pat tā nav integrēta, bet ir pieejama bezmaksas lejuplādēs no Microsoft.

:!: :!:
Īsāk, - jāiet uz mans dators > dzēst un mainīt programmas > atrast šo Outlook 2013 (Māra gadījumā) un vienkārši izdzēst. Tad turpmāk pasta adreses būs neaktīvas un būs vienkārši nokopējamas.

p.s. Māri, tajā, ka redzi šo Outlooka paziņojumu angļu (neandertāliešu) valodā, liecina to, ka Tavs dators ir angliski :lol:
Būtu latviskots Windows, arī šis paziņojums būtu latviski :lol:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”