DISKUSIJAS par forumu, 2014-2022

User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

ladida, paldies :D
Bet nu kā mēs varam reklamēt to, kas mums nepieder un uz ko mums nav ne mazāko tiesību. Dabasdati, šķiet, pieder dabas fondam.
Reklāma un tamlīdzīgas lietas ir tikai dabasdatu īpašnieku ziņā, mēs nedrīkstam to darīt.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Lianaliesma »

Man prieks, ka esam tomēr te tāds bariņš... Tāpat kā visiem, man arī ne vienmēr ir neierobežoti daudz laika vērojumiem, tāpēc priecājos, ka kāds cits arī ko pievienojis :D Un pati, protams, labprāt pievienošu savus vērojumus arī turpmāk. Īpašs prieks par tiem, kam acis mirdz, dabā ko jaunu uzzinot un ieraugot ... :P

Jāsaka, ka esmu likusi gan savos draugos, gan FB informāciju par webkamerām un forumiem. Un to var darīt jebkurš no mums neoficiālā līmenī, starp draugiem un tie jau tad paši izlemj, kam un cik daudz laika veltīt.

Gaidīsim lielāku atsaucību uz saskarsmi ar mums, forumiešiem, no dabasdatu darbiniekiem :P
Last edited by Lianaliesma on 06 May 2014 00:47, edited 1 time in total.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
dogma7
Posts: 140
Joined: 01 May 2011 05:57

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by dogma7 »

Labvakar, Vērotāja un Lianaliesma, kā arī citi putnu vērotāji!
Šo sezonu gaidīju ar lielām cerībām, bet ak vai... Jau sākumā, kad neatgriezās Tiits un sekojošie skumjie notikumi Igaunijas melno stārķu ligzdā, arī tukšās ligzdas Igaunijas mazo ērgļu ligzdās, kurus bijām tik ļoti iemīlējuši, kā arī, iespējams, cilvēku alkatības dēļ, tukša palikusi mūsu mīļās Mētras un Mačo ligzda, man " nolaidās rokas ", kaut ko komentēt. Esmu ļoti pateicīga Vērotājai un Lianaliesmai par bildēm, komentāriem un izsmeļošajiem skaidrojumiem. Jau agrāk gribēju kaut ko uzrakstīt, taču neizdevās ielogoties, pat reģistrējoties ar citu vārdu. Tad sekoja skumjais notikums mūsu mazo ērgļu ligzdā un ,liekas, " rokas nolaidās " arī speciālistiem-ornitologiem. Kad izlasīju Vērotājas paziņojumu par blogošanas izbeigšanu un sapratu, ka mēs varam palikt bez bildēm un komentāriem, nolēmu vēlreiz mēģināt ielogoties un šoreiz izdevās. Vērotājas un Lianaliesmas bildes un komentāri ir ļoti nepieciešami. Lūdzu neatstājiet mūs. Kā izskatās, ka daudziem ierindas putnu vērotājiem jūsu zināšanas, komentāri ir ļoti vajadzīgi, daudzi no viņiem ir pārāk kautrīgi vai nevaļīgi, lai kaut ko uzrakstītu vai ieliktu bildes, taču skatās bildes un lasa komentārus daudzi. Žēl, protams, ka speciālisti gandrīz neko nepaskaidro par dramatiskajiem notikumiem ligzdās, kuru iemītnieki mūs interesē.

Ar cieņu, Irēna.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

Paldies par uzmundrinajumu, Dogma :D

Bildes nav galvenais, tās mēs ar lianuliesmu protam likt, bet kādreiz kāds uzmundrinājuma vārds, kāda atziņa, kāds novērojums ir tik ļoti vajadzīgs....

Un ar Mētru un Mačo arī nav tik slikti - Uģis rakstīja, ka pirms 10 dienām ligzda bija tukša, bet kad šorīt kļuva skaidrs, ka tagad pieslēgtā ir pamesta, Uģis šodien pārbaudīja Mētrienu un raugi, mūsu varonīgā Mētra perē!!!
Uģis atsūtīja īsziņu, ka centīsies pārslēgt kameru uz Mētras ligzdu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
freimane
Posts: 2
Joined: 22 Apr 2014 15:03

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by freimane »

Vērotāja wrote:sveicinata, freimane :D Mazuļus barojot utt ligzdas bļoda kļūst netīra, tāpēc ērgļi nez zarus, lai šo ligzdas dibenu paceltu uz augšu un izvairītos no netīrības un infekciju izplatības.
(Mazie ērgļi šim nolūkam parasti nes egļu zarus, bet iespējami arī lapu koku zari.)
Paldies par skaidrojumu. :D
ladida
Posts: 578
Joined: 20 Jul 2013 10:03

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by ladida »

12:11
Laba diena, visiem centīgajiem! :)

Dienas citāts: Mācies no pastmarkas – tā gūst savus panākumus, turoties pie vienas lietas tik ilgi, kamēr mērķis ir sasniegts. /J.Billings / ;)

Lai izdevusies un veiksmīga jaunā darba nedēļa! :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

ladida, sveika :D

Lai arī Tev un visiem dabas draugiem veiksmīga un piepildīta nedēļa :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

7.maijs

Paldies, Vērotāj, par Diskusiju tēmas atvēršanu!
Cerams, ka vienviet ar mūsu sarunām te varēsim atrast arī dabas pētnieku pārdomas, informāciju, skaidrojumus.
Lai jauka šī vērošanas sezona mums visiem! :P :P :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

Nu re, lianaliesma, kamēr Tu rakstīji komentāru, arī es vienlaicīgi rakstīju savu :D

Ne tikai dabā, bet arī virtuālā vidē negribam traucēt putniem mierīgi ligzdot - ir atvērta šī tēma, lai būtu vieta kur parunāt, pajautāt, pastāstīt vai arī vienkārši novēlēt visiem jauku dienu :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Postscript
Posts: 46
Joined: 05 Jun 2012 09:07

Re: Diskusijas 2014

Post by Postscript »

lūdzu, nepārtrauciet!
Es regulāri, katru rītu izlasu visu, ko esat rakstījušas.....
Bet, varbūt iespaids rodas, ka šeit neviens neienāk, no tā, ka Jūs abas pārāk personalizējat šos savus komentārus....un citi neredz tur vietu saviem komentāriem.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

Sveiki, Postscript :D
Atvaino, bet laikam nesapratu ko nozīmē personalizēt :D
Kaut kad pirmsākumos tad gan varēju sarakstīt tādas lietas, kā sliktā Tūle vai kaut ko līdzīgu. Foreljjanka mani ātri nolika vietā un ar šodienas acīm pati saprotu, ka tā rakstīt bija muļķīgi. Putns nevar būt labs vai slikts, putns vienkārši ir.
Īsāk sakot, cik iespējams cenšos nerakstīt neko lieku, tikai īsus paskaidrojumus par notiekošo darbību pie bildēm.

Par to iedomājos, ka cilvēki varbūt neraksta komentārus, jo teiksim viņam nav bildes. Bet žēl. Ir bilde - labi, nav - arī labi. Ne jau bilde ir galvenais.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

Katrs aicināts paust sevi savos komentāros un no tā tikai iegūst viss forums, ticiet man, tāda ir tā pieredze pasaules forumos - jo kas vienam liekas "pārāk", otram liekas "taisni kā vajag", bet trešajam liekas - "nu kur nu tik vēsi un attālināi, kā ne-dzīvs cilvēks rakstītu"... Viena lieta ir faktu dokumentācija un cita - savas uztveres atainošana citiem un dalīšanās šīs pasaules redzējumā. ;)

P.S. Neliksim rāmjus citiem un sev ne tik, lai gan tas stipri iesakņojies post sovietisma valstīs - visi vienā līmenī, kam galva drusku par augstu, tam tā nost... :lol: Tas, ka esam tik dažādi, ir forši. Es pati esmu bezgala bagātinājusies, lasot pasaules dabas vērotāju komentārus, jūtot viņu emocijas un izjūtas, viņu uzdrīkstēšanos būt pašiem sev, nevis censties līdzināties kādam priekšrakstam vai priekšstatam. Visu darīt ar sirdsdegsmi, bet savstarpējā cieņā un neitralitātē...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

8.maijs

Vērot dabu webkamerās man ir diezgan grūti...tā gribas, lai viss ir sakārtos, visi laikā pabaroti, neviens "nekautos" :lol:
Ja notiek kaut kas citādi, satraucos, jūtu līdzi, ir smagi.
Bet tad iedomājos - ja es arī neskatos, tad ligzdās visā pasaulē viealga viss notiek tā, kā daba ir nolikusi... Savvaļā notiek dažādi, bet dzīvnieki un putni ar to visu tiek galā, vairojas, bauda savu savvaļas dzīvi.
Un tad nu arī es mācos atslēgt savu vēlmi visu kontrolēt, lai pati justos labi, bet vairāk vēroju un uzkrāju zināšanu un dabas izpratni. Tā kā tagad ar mazajiem ērgļiem... vai jūras ērgļiem... dažreiz vienkārši neskatos, ja jau neko nevaru mainīt... ;)

Iedomājos, ka varētu ligzdu apkārtnē izlikt kādus paziņojumus par klusu uzvedību un ar lūgumu neiet tās virzienā. Varbūt skolēni labprāt piedalīos šādu paziņojumu sagatavošanā. un speciālista pavadībā tos varētu piestiprināt pie kokiem, stabiem...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

lianaliesma, precīzi!
Savvaļas dabā viss pakārtots populācijas izdzīvošanai, bieži tam upurējot indivīdu.
Vesela, dzemdētspējīga mātīte (Lubāna, Mētra) no populācijas viedokļa ir vislielākā vērtība, tāpēc daba ielikusi to, ka vispirms ir jāizdzīvo viņai un tikai tad olai vai mazam cālēnam. Jo tapat kā mēs, arī daba labi zin cik procentu izredzes viņiem izdzīvot.

Cilvēku populācija nav apdraudēta, lai neteiktu vairāk, tādēļ tā var atļauties dzīvot pēc likumiem, kur svarīgākās ir indivīda intereses.
Putnu dzīve ir mūsu pagātne, atmiņas par sākumu, kad arī cilvēki bija nežēlīgi un nogalināja otru, lai tiktu pie sava kumosa.
Mums dažkārt ir grūti pārslēgt savu apziņu.

Taču, Tev taisnība, ja ir pārāk grūti, to brīdi var vienkārši izslēgt un neskatīties.
Sekojot E3 un E4 ligzdai, man arī vienu brīdi palika par grūtu, maz skatījos. Likās, ka kainisms ir humānaks par tādu ilgstošu otra brāļa mocīšanu un badināšanu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

lianaliesma, pēdējā frāze, protams, ir lieliska ideja. Taču būtu labi, ja iesākumam pārstātu cirst mežu ligzdošanas laikā :twisted:
Par klusu uzvedību jāstāsta skolās.
Eh, būtu mums bagātāka valsts, varētu dabas aizsardzības speciālisti ar lekcijām uzstāties skolās, parādīt, pastāstīt un likt savādāk paskatīties kaut vai caur jautro - piemēram video kā Pērkonītis cenšās iegulties blakus Laumiņai perēt, vai Laumiņa ar nagu kasa Pērkonu :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

Vērotāj, tas nemaz neprasa no iesākuma līdzekļus - skolās tāpat tiek kaut kādi mācīts lietot datoru, veidot video, rediģēt fotogrāfijas... to visu var apvienot ar dabas kameru vērošanas saitu aplūkošanu, foto rediģēšanu onlainā, foto izdruku un tekstu pievienošanu paziņojumu sagatavošanai...jaunie skolotāji un jaunie vecāki tik jāiedrošina ... ;)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas 2014

Post by Sunshine »

Labvakar!
Vērotājas iesāktā tēma aizskāra dažus jautājumus, par kuriem esmu dažbrīd aizdomājusies.
Proti, ja pavisam konkrēti uzdodam sev šādu jautājumu - kāds ir šī foruma, tā komentāru mērķis?

Iespēja šeit, forumā, sekot putnu dzīvei un arī kādu skaistu mirkļu dokumentēšana noteikti sagādā patiesu prieku daudziem. To redzam no komentāriem šajā sadaļā!
Taču nereti arī ienāk prātā šī doma - vai forumu vispār skatās kāds dabas aizsardzības speciālists, ornitologs (izņemot Uģi); vai šeit atspoguļotie dati ir nozīmīgi putnu izpētei? Vai, izņemot mūs, pašus komentētājus, vēl kādam (zinātniekam?) ir svarīgi, ka tieši 12.53 tika atnesta varde vai kurmis? Galu galā - vai tam ir kāda pievienotā vērtība, ka pa minūtēm atspoguļojam putnu dienas ēdienkarti?..
Skan, iespējams, mazliet skarbi. Tomēr, manuprāt, arī mums, šī foruma dalībniekiem, ir vērts uzdot pašiem sev kādus jautājumus par šī foruma mērķi.

Ja tas tomēr ir ne tik daudz ar kādu zinātniskas izpētes nozīmi, bet gan ar mērķi aizraut un iesaistīt pēc iespējas vairāk līdzcilvēku, kā raksta lianaliesma, tad varbūt nav tik nozīmīgi tik detalizēti pa minūtēm dokumentēt katru putnu dzīves detaļu? Tad varbūt būtu jāatrod vairāk vietas arī ne pārāk "profesionāliem" komentāriem - vienkārši putnu vērotāju paustam mirkļa priekam, iespaidiem, pārdzīvojumiem? Ja šis viss paredzēts kādam domubiedru pulkam, tad varbūt jādomā vairāk par dialogu vienam ar otru, par kādu draudzīgu domu apmaiņu? Un ne tik daudz par tehniski precīzu visa notiekošā dokumentēšanu?..

Man šķiet, ir katrā ziņā vērts ieklausīties Postsscript teiktajā, ka "citi tur neredz vietu saviem komentāriem".. Man jāatzīst, ka reizēm esmu jutusies līdzīgi. Dažkārt liekas - Vērotāja un lianaliesma tāpat precīzi vienmēr seko ikvienam notikumam, un īsti nav vajadzības ar saviem komentāriem no malas diskusijā "iespiesties" vēl kādam. Jo tad nereti sanāk, ka divi-trīs pievieno pavisam vienādu ikviena notikuma bildi/komentāru..

Kas tiešām ir atšķirīgi Looduskalender forumos - ka notikumus kopīgi atspoguļo un visa notiekošā kopīgā komentēšanā aktīvi iesaistās daudzveidīgs lietotāju pulciņš. Protams, tas lielā mērā arī tāpēc, ka kopējais dalībnieku skaits daudz lielāks. Bet varbūt tomēr komentētāji arī redz vairāk vietas (un arī jēgu) savam komentāram.

Lai nu kā, manuprāt, noteikti būtu vērts apdomāt - kā veidot šo forumu par draudzīgu domu apmaiņas vietu, kurā iesaistās pēc iespējas vairāk cilvēku? Un kurā ikviens jūtas vienlīdz gaidīts un arī aicināts brīvi izteikties; vienalga - protot ievietot bildi un nofiksēt precīzu kameras laiku, vai arī nē..
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

Labrīt, Sunshine un pārējie forumieši :D

Piekrītu!
Tā kā dabas vērošana webkamerās un dalība forumos man pašai ir daudz devusi tieši emocionāli, tad, nezinot dabasdatu speciālistu konkrētus mērķus forumam, no savas puses saskatu šādas pozitīvas iespējas vērotājam:
-paplašinās zināšanas par norisēm dabā un par dabas lielo gudrību, saskaņojot visus dabas procesus,
-veidojas dziļāka "cilvēks-daba" saikne - palielinās katra paša personiskā atbildība par sabiedrības darbības sekām uz dabu,
-veidojas dziļāka paļāvība savai iekšējai būtībai - tam, kas no dabas ielikts, un vēlme to izzināt,
-un, protams, rodas iespēja jaukai komunikācijai ar jaukiem cilvēkiem.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

Labrīt, Sunshine.

Ne šo, ne LK, ne citus forumus zinātnieki neizmanto savā darbā. Tik vien, kā tīri cilvēciskas intereses vadīti, kamēr ir darbā, mežā, atnākot ieskatās forumā, lai pārliecinatos, ka ligzdā viss kārtībā. Ta ir gan te, gan Igaunijā, gan visur citur.

Par pulksteņa laiku - tā ir pieņemts rakstīt visos pasaules forumos, kuros vēro putnus un tas ir vajadzīgs mums pašiem, nevis kādam no malas!!! Sunshine, kā tad Tu zināsi, ka esi ielikusi bildi par to pašu notikumu ko cits forumietis?
Man, piemēram, nav interesanti skatīties forumā vienkārši putnu bildītes, tās man pašai pilns dators. Bilde papildināta ar laiku pārstaj būt bilde, bet ir notiuma apraksts zināmā laika posmā.

Foruma uzdevums ir mums pašiem, amatieru līmenī, sekot un IZPRAST notiekošo, likumsakarības, apspriest tās. Un laiks ir vajadzīgs tādēļ, lai lianaliesma atgriežoties no pastaigas un lasot komentārus vienkārsi saprot, kādā laikā norisinājās aprakstītie notikumi. Nav tik būtiski, piemērm 15.32 vai 15.30, atgriežoties lianaliesma saprot, kad tas notika - vai esmu izvilkusi no datora trīs dienas senas bildes vai ielikusi bildes par notikumu viņas prombūtnes laikā.

Draudzīgām diskusijām varētu kalpot šī sadaļa vai cita, bet ligzdu sadaļas ir lai pierakstītu to kas notiek ligzdā. Kā redzi LK, tur vairāk apmeklētām tēmam tagad arī diskusijas ir atdalītas no vērojumiem.

Nez vai ir problēma, ja iznak piefiksēt vienādu mirkli ar citu skatītāju. LK ir pilns ar vienadām bildēm. Skumjāk ir, ja kas interesants tiek palaists garām. Piemēram, ja šodien izdosies, plānoju izbraukt uz visu dienu un ļoti priecātos, ja vakarā atverot komentārus varētu izsekot dienas notikumiem. Jā, ar pulksteņa laikiem, vienkārši lai saprastu notikumu secību.

Par speciālistiem - Uģis te neieskatās, jo viņam ir problēmas ar pieslēgumu. Par notiekošo Uģim ziņoju ar īsziņu palīdzību un ja pati neesmu pie datora, tad ziņoju to ko raksta citi forumieši. Bet atkārtoju ko rakstīju sākumā, šie ziņojumi netiek izmantoti zinātniskajā darbā.
Varbūt pamanīji, ka arī mūsu jūras ērgļu sadaļā komentē speciālists Jānis Ķuze, par ko vinam liela pateicība.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

Kamēr pastaigājos ar suni, centos izdomāt foruma jēgu.
Kāda var būt jēga putnu vērošanai, ja to dara nespeciālists? Nekādas. Tikai paša prieks :D

Bet forums ir kā izpalīdzības bāze - neviens no mums fiziski nevar vērot visas ligzdas un visu dienu. Tas nav iespējams!
Forums ir tam, lai otrs putnu vērotājs ar cita acīm redzētu to ko pats palaidis garam.

Kā šādā situācijā var neredzēt vietu saviem komentāriem tas man absolūti nav skaidrs.
Es jau lianaliesmai piedāvāju pāriet uz LK, tur nevienam nav jāpaskaidro kāpēc tiek dokumentēts katrs mirklis. Katrs kaut ko pamana un pastāsta par to otram un rezultātā rodas kopīgi veidots stāsts. Nevis kādam no malas, bet viens otram! Un nevis ar dižo jēgu, bet vienkārši priekam, jo tas ir hobijs.
Neviens taču neuzdod jautājumu kāda jēga krāt markas vai būvēt no sērkociņiem kuģus? Jo atbilde ir - nav nekādas, tikai PRIEKS!
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”