Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Ieinteresētā »

Sveicināta,Simba!
Vēlos pievienoties ligzdu meklētāju grupai sestdien.
Ja vēl joprojām ir kādā auto brīva vieta, tad es jums pievienotos Iecavā Astartes DUS.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Ieinteresētā wrote:Sveicināta,Simba!
Vēlos pievienoties ligzdu meklētāju grupai sestdien.
Ja vēl joprojām ir kādā auto brīva vieta, tad es jums pievienotos Iecavā Astartes DUS.
Fantastiski :D :D :D
Man prieks :P

Aizkulisēs samainīsimies kontaktiem un, ja nepieciešams, precizēsim nianses :D
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Ieinteresētā »

Sarunāts! :)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Man ir milzīgs lūgums forumiešiem, tiem, kuri vēroja igauņu melno stārķu ligzdu :!:
Mums ir nepieciešama bilde, kur Karls ar raidītāju lido ligzdā virzienā uz kameru - tā kā kamerā iekšā. Mērķis ir tai brīdī raidītājs - vai to var redzēt, vai nē, pamanāms vai nē. Raidītājs augstumā ir 1,5 cm un ir nepieciešams faktiski piefiksēts mirklis tai momentā. Te nav pareizas vai nepareizas bildes - raidītājam ir jābūt redzamam vai nav jābūt, svarīgs ir tieši ielidošanas mirklis pret kameru. Lūgums sūtiet bildes uz zanda.brike@gmail.com
Lūgums, kam iespēja - ielieciet šo lūdzu arī looduskalenderaa :)
Paldies jau iepriekš :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47231
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba, nez vai tāds kadrs vispār var teorētiski eksistēt, ņemot vērā kameras novietojumu. Kamera nav uz attāla koka (kā mūsu ligzdā), bet ir uz ligzdas koka zara. Putns taču nevar lidot virsū zaram!!!
Otrajā fotogrāfijā labi redzams, ka kamera novietota tā, ka stārķis uzsākot lidojumu no ligzdas vienmēr būtu redzams no augšas, tātad vienmēr būtu redzams raidītājs. (ja stārķis tomēr izdomātu lidot virsū zaram)

Augšējā bildē ir 2016.gada novietojums, apakšējā 2017.gada novietojums. Mazliet atšķirīgs.
Image

Image

(Tu jau zini, lai saglabātu bildi savā datorā un pārsūtītu MS > ar labo taustiņu nospied uz fotogrāfijas> saglabāt kā.. (save as..)> saglabā datorā)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Manuprāt, ir domāta ielidošana ligzdā no meža, nevis no priekšpuses.. likās, ka bija vismaz viena tāda reize, ne? vai nu Karlam vai Kati... :roll:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Jā, ir domāta ielidošanas no priekšas. Pārskrēju pāri sezonas sākumam, Karls ielido no aizmugures. Bet ar telefonu tālāk par sākumu neizbakstīju :D
Vērotāj, paldies par vizuālajām norādēm :P
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by vabolīte »

Labrīt!
Eh, tas nemiera urķis man neliek mieru - man arī gribas piebiedroties sestdienas mežā gājējiem :roll: .
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Ieinteresētā »

Labrīt!
Kādas problēmas? Zābakus kājās un bariņā! :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Mīlīši :P :P :P

9.decembrī braucam meklēt melno stārķu ligzdas Bauskas (Code/Mežotne) pusē :D Izbraukšana no Rīgas plkst. 8:00.

Šobrīd pieteikušies -
Simba (ar auto)
Māris Strazds
Ligzdas gariņš
Māris (ir auto)
Ieinteresētā
Vabolīte
brīvas vēl 4 vietas.

Kurš vēl domās aun kājas zābakos? :D
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Gribas pastiept plaukstas uz jūsu uguntiņas pusi :P Lai jums tur visiem labi! :D
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by puke »

Līdzjutējiem sāk notirpt īkšķi! Desas aizmestas nepareizā virzienā vai līksmi svinat atradumu ar kādu gardo zupu jau? :)
puke
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by Simba »

Šodien diemžēl viss pa tukšo. Esam izmeklējušies 4 dažādās vietās, 4 dažādas ligzdas. Diemžēl stārķu samazināšanās par trešdaļu parādās arī šodienas rezultātos. Aiz izmisuma iebraucām pat kapos meklēt, bet šodiena nav stārķiem un viņu aizsardzībai par labu.
Bet paldies par īkšķiem un labām domām :D
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by Made »

Nu jā, žēl gan.. atliek cerība, ka esat pagājuši garām un ka viņas tur tomēr ir.. :P nešaubos, ka neviens tik un tā nenožēlo izvēli par labu braucienam, malači! :D
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by puke »

Ja, žēl... Malači, ka bijāt tik neatlaidīgi. Vismaz skaidrs par šīm vietām. Būs citas vietas, citas desas un gan atkal veiksme būs forumiešu pusē.
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by vabolīte »

Labsvakars!
Paldies foršajiem ceļabiedriem par braucienu, jūs esat super :) !
Atbraucot mājās tik sajutu šodienas meža pastaigu nogurumu, bet tādu patīkamu :D .
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7732
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by Ligzdas gariņš »

Sveiki,neskatoties uz to ka neatradām nevienu melnā stārķa ligzdu,diena pavadīta jaukā kompānijā un svaigā gaisā,kā arī citi patīkami pārsteigumi ;)
kā piemēram tas lielais meža čūču bariņš :P :P :P desmitam pāri šķērsoja mūsu meklēšanas ceļa taku/kautkur ap 15 metru attālumā šamie paskrēja mums garām,neaizmirstams mirklis/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by Made »

oho! :shock: vai šitā? :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by Simba »

Made wrote:oho! :shock: vai šitā? :P
Nē, tik traki nebija :lol:

Image

Tur uz tā kalniņa (aiz peļķes) iesākumā parādījās VIŅŠ - lielais barvedis. Cēli nostājās un pētīja mani. Vai es, muļķis, sapratu, ka man jāmūk? Ne tak :lol: Bļāvu uz Ligzdas gariņu, lai tak šī ar skatās :lol: Cēlais kungs visžēlīgi noklausījās manu bļaustīšanos meža vidū un tad izdomāja - ai, da nu ar jums... Un aizrikšoja. Pakaļ pa vienai pārējie cūķi - mammas, bērni, ap 10-12 apmēram - smuki organizētā rindiņā pa vienam. Kamēr Simba brīnījās (jo pirmo reiz ko tādu redz dzīvajā), tikmēr rukši bij prom un tikai tad attapu, ka aparātu no kabatas jāizvelk :lol:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu atbalsta grupas aktivitātes

Post by Simba »

Nebija jau tā, ka diena pilnīgi pa tukšo - redzējām vienu ligzdu, kas sākotnēji izskatījās kā klijāna ligzda, bet pēc Māra Strazda apmeklējuma (pārējie lāpījām slinkumu uz ceļa) izrādījās, ka tā ir vai nu mazā ērgļa vai jūras ērgļa pirmā gada vijuma ligzda, jo pa virsu klijāna krāvumam bija rupji zari.

Par šo godīgi sakot, vairs neatceros, kur tieši tas bija. Laikam pirmajā bridienā pīppauzē. Pirmais bridiens bija ārprātu brikšņi, kur katrs zars ar apbrīnojamu centību mēģināja uzšaut man pa acīm, pat tad, kad kustības notika atpakaļgaitā :lol:
Image

Pie bijušā ligzdas koka atradu saknes, kas piesaistīja ar savu savīšanos - izskatās, ka labos laikos ūdenī dzīvojis ar saknēm. Ligzda tur bija bijusi, tad nolūzis zars ar visu ligzdu. Jauno tā arī neatradām.
Image

Šeit ir pīppauze vienā no cerīgākajām vietām, kur ar garantiju bija jābūt. Izķemmējām krustu šķērsu - un nebija veiksme stārķu pusē. Šeit bija ligzda bijusi, lūsis izpostījis un ar savu svaru pilnai laimei arī nogāzis, un jaunā ligzdas vieta nav zināma.
Image

Trešā vieta bija mazs pudurītis ar cerīgiem kokiem, taču tur Simba ievēlās ūdenī un man vismaz par to bildes tur netapa :P
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”