Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
Post Reply
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Tāks, mīlīši! :P :P :P

Pārceļam Madonas/Lubānas braucienu uz 4. vai 5. novembri :!:
Gaidu ziņas no potenciālajiem līdzbraucējiem :P

UN :!:
Kamēr es vazājos pa pasauli, tikmēr LaMarie ar mūsu Māri ir samenedžējuši vēl vienu braucienu, pēc datumiem - pirmo :!: :D :D :D
Šajā svētdienā 22. oktobrī brauksim lūkot Pāvilostas ligzdu - teritorija ir plaša, staigāšana būs un par rezultātu palūgsimies vēl mūsu mīļajam Putnu Dieviņam :D
Ligzdas gariņš ir jau pieteicies :P Klusībā domāju, ka arī es labprāt pievienotos, taču varbūt ir kāds, kas vairāk vēlas un ir iespējas tikt? :?: Tātad viens vai divi entuziasti vēl var pieteikties :D
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Lianaliesma »

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by forelljjanka »

Prieks par cilvēku entuziasmu,tomēr,nojaušot ka ,vismaz daļa no jums ir ar mežu uz jūs,silti iesaku,viedtālruņos nolādēt kādu programmiņu,kur iespējams atrast savas koordinātes(Googles Maps vai Jāņa Sētas-Baltic Maps(to pēc iespējas tuvāk pasākumam,jo kādu nedēļu darbojas demoversija ar pieeju satelītattēlam par velti).Var arī kādu iGO(tur gan pašvaka karte,bet koordinātes vienalga iespējams atrast no atrašanās vietas),tās savukārt var paziņot,kad esat apmaldījušies.Baltic Maps vai Gūgles Maps apskatieties kur atstājāt auto,iegaumējiet(vai ielieciet punktu ,ja tas iespējams),apmaldoties un skatoties kur ejat,varēsiet atrast.Uzlādējiet mobilos,ja ir,paņemiet līdz akumulatoru "bankas" vai rezerves aķīšus.Ticiet man, es zinu ko runāju,šogad projekta ietvaros atradu gandrīz 50 plēšputnu ligzdas,no tām 9-as mazo ērgļu,arī 1,5 melno stārķu ;) ,vienalga vairākkārt nācās izmantot Maps lai atrastu ceļu ārā no meža.Vasaras otrajā pusē ĶuzesJānis piešķira man Garmin,ja kādam ir,vai var aizņemties,ideāli.Tikai pirms tam mazliet jāapgūst,un protams-rezerves akk.
Manuprāt arī mazliet par agru,lapas vēl nav nobirušas,kad tās nobirst ,ligzdas atrast daudz vieglāk,jā ,zābaki ar šobrīd nevar būt par garu!Katrā ziņā-ne spalvas! :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Paldies, forelljjanka :D
Ļoti vērtīgs padoms :D
Vienīgi man tehniskais jautājums - kas notiek ar šīm programmām, kad nav zonas? Jo vismaz piektdienā man zonas drīzāk nebija nekā bija - vai ir veids, kā to var apmānīt? Ideāli, ja atskaitot operatora maiņu :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Telefonā jāaktivizē > Iestatījumi > savienojumi > atrašanās vieta > augsta precizitāte.
Vajadzības gadījumā bez jebkādām speciālām programmām telefona google meklētājā ierakstīt > mana atrašanās vieta, pirmais rezultāts būs google karte ar precīzu atrašanās vietu un šāda veida virziena zīmi <))) (tipa kompass). Turi telefonu rokā un ejot ievēro virzienu.
Ļoti vienkārši un programmas nevajag. Iepriekš var patrenēties jebkurā vietā.

Google bez programmām der tad, ja zini kur jāizkļūst. Lai piefiksētu no kurienes esi nācis, var uzlikt visparastāko fitnesa aplikāciju Samsung Helth vai jebkuru citu un, kad sāc iet mežā, aktivizēt funkciju Pārgājiens. Aktivizācijas brīdis būs sākumpunkts, telefons piefiksēs noieto ceļu un tas ceļš būs iezīmēts kartē (būs arī saskaitīti soļi un km).
Izkļūt no meža var ejot atpakaļ pa noieto ceļu. Nekādas īpašas virziena zīmes šīm aplikācijām nav, bet precizitāte ir laba un turot telefonu rokā, jau pēc metriem desmit ir redzams kādā virzienā ej (t.i. kur iezīmējās līnija).

Par kartēm bezsaistē atradu šādu rakstu https://support.google.com/maps/answer/ ... roid&hl=lv
Neesmu mēģinājusi, LMT problēmu ar zonu parasti nav.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by d.e. »

Vērotāj ! , bet mēs domājām, ka nu Tu viena mežā sēņojot neapmaldies !!! :lol:
Padomi tiešām labi, bet galvenais laikam jau ir tie papildus akumulatori, visas tās navigācijas aplikācijas tomēr pastiprināti ātri "noēd" bateriju.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

d.e. wrote:Vērotāj ! , bet mēs domājām, ka nu Tu viena mežā sēņojot neapmaldies !!! :lol:
Lielajos mežos pagaidām nav bijusi vajadzība meklēties, bet pielādēts telefons un aktivizēts pārgājiens ir vienmēr, ja nu kas ;)
Pats smieklīgākais, ka pirms pāris nedēļām apmaldījos trīs priedēs starp Garupi un Garciemu :lol: Līdzi bija vīrs un suns, viņi saputroja virziena sajūtu :lol: Nekāda pārgājiena aplikācija, dabīgi, nebija aktivizēta, jo te taču nav kur apmaldīties. Googles karte izpalīdzēja :lol:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:... pirms pāris nedēļām apmaldījos trīs priedēs starp Garupi un Garciemu :lol: Līdzi bija vīrs un suns, viņi saputroja virziena sajūtu :lol: Nekāda pārgājiena aplikācija, dabīgi, nebija aktivizēta, jo te taču nav kur apmaldīties. Googles karte izpalīdzēja :lol:
Es ar googles karti pirms pāris gadiem no Jaunciema meža izrullēju pa Ādažu lidlauka ceļu, kaut plānots bija caur Kalngali ! :D Garupes - Garciema mežā, ja vairāk pa jūras pusi iet, tad tie kalniņi var galvu saputrot, tur pa laikam cilvēki apjautājas uz kuru pusi jāiet uz Garupi, Garc., vai Kalngali. ;) Turklāt kompānijā ejot parasti atskan jautājums - uz kuru pusi jāiet? Un tad ir jautri, ja katram savs virziens rādās :D
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by La Marie »

Sveicieni!
Man ir GPS iekārta, kas nav mobilais telefons. Garmin Oregon 650t. Ar Jāņa sētas topo karti. Signālu ņem no satelītiem, ne mobilā tīkla.
Paņemšu līdzi. Gan jau nenomaldīsimies. :)
Slapjums, brikšņi un ērces gan nav prognozējamas vērtības.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

La Marie wrote: Slapjums, brikšņi un ērces gan nav prognozējamas vērtības.
Par slapjumu un brikšņiem es ierosinu ņemt 2 drēbju un apavu kārtas līdzi, ja nu kas :)
Madara_Ozola
Posts: 218
Joined: 28 May 2015 21:30

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Madara_Ozola »

Sveiciens. Ņemot vērā manu ģeogrāfisko "stulbumu" pat ar dažādām ierīcēm un jau zināmu pieredzi faktā, ka cilvēks, kurš vairāk skatās ierīcē, lai nenomaldītos, uz debesīm (lasi - lizgdu kokiem) to skatu pavērš ne visai bieži. Tad šoreiz mana dalība ekspedīcijā nebūs produktīva. Palieku mājās vērotājos.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Simba wrote:Tāks, mīlīši! :P :P :P
Šajā svētdienā 22. oktobrī brauksim lūkot Pāvilostas ligzdu - teritorija ir plaša, staigāšana būs un par rezultātu palūgsimies vēl mūsu mīļajam Putnu Dieviņam :D
Aicinu mājās palicējus un līdzijutējus rītdien aprunāties klusībā ar mūsu putnu Dieviņu, lai šis brauciens ir maksimāli rezultatīvs :P :P :P
Es tā teikt - visus līdzekļus piesaucu, a ja nu... :lol:
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Lai ir labi, mīlīši! :P :D
Pat, ja neatrodat (bet novēlu atrast!), lai karstāka kļūst vēlēšanās turpināt! :P
Meklējumi nekad nav tukši, kaut ko atradīsiet vienmēr! :lol:
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by La Marie »

Atradām! :) :) :)

Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 47225
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Malači! :D :D :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Lianaliesma »

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sarmīte
Posts: 8960
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Sarmīte »

lianaliesma wrote:Image
Ļoti,ļoti lieli malači :) :) :)
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by skarleta »

Raganiete wrote:
lianaliesma wrote:Image
Ļoti,ļoti lieli malači :) :) :)
Image
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by d.e. »

Malači ! :)
ImageImageImageImageImage
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Sveiki, Mīlīši!
Tā kā šoreiz esmu pirmais mājās, tad īsa atskaite. :P
Super diena, super laiks, super kompānijā, un galvenais - rezultatīvi, jo kā redzams La Marie bilžukā - ligzdu atradām, lai gan arī Strazds Māris jau no sākuma nobrīdināja, ka cerības pielīdzināmas nullei! Un pēc tam vēl jūras stāvkrastā vārītā zupa - kumpete!
Tagad tikai jāgaida atskaite no tiem, kas prot atskaitīties un bilžuki no tiem, kas māk bildēt. Man telefonā tikai viena -
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”