Aktivitātes melno stārķu aizsardzībai, 2017-2021

Ciconia nigra - Black Stork
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Ligzdas gariņ, paldies :P
Tavs čaklo pirkstiņu darbs ir ļoti vērtīgs, jo līdz ornitologiem šī info tikai tagad ir aizgājusi, paldies :D
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Simba wrote:Sveiki, mīlīši :P

Ir ienācies piedāvājums no Māra Strazda :!:
Ja ir interesenti, tad kopā ar Māri Strazdu mēs, kāds interesentu bariņš, varētu uzrīkot tādu kā meža talku un mēģināt konkrētās vietās atrast nezināmas, bet esošas ligzdas, par kurām liecina novērojumi.
Vietas atrodas tālu un dažādos Latvijas galos, pasākumu varētu organizēt ar pikniku un varbūt pat nakšņošanu vai arī rīkot šo pasākumu divās daļās - vienā dienā, piemēram, Kurzeme (Pāvilosta), tad ir vēl Viļakas pusē un Ilūkstes novadā. Droši vien vēl kāda vieta atradīsies, ja vien būs interesenti, kas šo avantūru atbalstītu :P

Lūdzu, padiskutējam kopā - vai ir interesenti (fiziski staigātāji) un vai ir vēlme. Man kā iesaistītajai šī liekas fantastiska iespēja praktiski atbalstīt stārķu uzskaiti (monitoringu), turklāt, tāpat kā vakardien klātienē skaitīt putnus ar ornitologu, tieši tā arī kopā ar ornitologu meklēt ligzdas ir fenomenāla pieredze :D
Labrīt!
Atbalstu! Pieļauju, ka tie pat varētu būt vairāki pastaigu pasākumi, jo vienā piegājienā aptvert Pāvilostu un Viļaku varētu būt diezgan sarežģīti. :roll:
Image
Bet visādā ziņā es esmu "par". :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Labrīt/labdien :P

Par meža talkām - uz šo brīdi ir vismaz 5 braucieni, kuros mēs varam izpausties :D Divi no tiem ir tādi, kuros var braukt drīzumā, tad ir Daugavpils puses ligzda, kur jābrauc, kad lapas nobirušas, un ir Viļakas ligzda, kurā var braukt tikai ziemā, kad ir sals, jo tas ir dumbrājs un ne-ziemā tā esot Indija, kā saka MS :P
Līdz ar to pirmo eksperimentālo braucienu mēs varam organizēt uz -
1) Pāvilostas pusi, taču tur kā mīnuss ir liela platība un izredzes atrast ligzdu ir vismazākās. Vai arī mums ļoti noveicas un uz dullo kāds no mums tieši trāpa :D Jebkurā gadījumā Pāvilostai mums ir nepieciešama liela veiksme.
2) Rāznas ezera dienvidu puse, kur ir bijusi ligzda, un iespējams, ka tagadējā ligzda ir turpat, kur bija pirms 20 gadiem.
Vienā vai otrā gadījumā organizēsimies tad uz vienu dienu, iesākumā vismaz saprast, kā tas notiek un ko tas ietver (mūsu Māris, kā jau pieredzējis bridējs pa mežiem, visticamāk vienīgais saprot šobrīd, par ko ir runa).

Aicinu interesentus padiskutēt, kurš maršruts liekas prātīgāks, kuri tuvāko nedēļu datumi liekas piemērotāki un ideāli, ja to vēl var savienot ar labiem laika apstākļiem :P
Es pati drusku raujos uz visām pusēm, tāpēc priecāšos, ja palīdzēsiet nonākt līdz prātīgam lēmumam :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46719
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba, kā beidzās FB lapas veidošana? Vai MS to akceptēja?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Vērotāja wrote:Simba, kā beidzās FB lapas veidošana? Vai MS to akceptēja?
Jā, fb lapa būs, taču šobrīd šis vēl ir izstrādes stadijā. Tiklīdz būs, došu noteikti ziņu :)
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Ligzdas gariņš »

Labvakar!
uz šo brīdi pieteikušies tik La Marie,Simba,MĀRIS un es,vai nau par mazu pulciņš?a ūūūūū kur pārējie...Madara_Ozola,d.e. un visi citi :?: vai tiešām vairs neviens negrib piebiedroties? :roll:
pati esmu bez riteņiem,varēšu braukt,tik ja kāds brauc no Rīgas un paķer mani līdz :oops:
varbūt ar grūto nesākam,lai neaizbaidītu vēlmi meklēt citās vietās :D man liekas ka pirmaj reizei būtu labi Rāznas ezera dienvidu puse.
man būtu piemēroti 14;15;16;25 vai 26,ja cits datums,tad varu mēģināt pamainīties darbā....
būtu labi ja uzreiz mēs vienotos,kuros datumos novembrī braucam,lai laicīgi varu paņemt brīvu.
Madara_Ozola
Posts: 218
Joined: 28 May 2015 21:30

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Madara_Ozola »

Ouč, šo biju palaidusi garām. Paldies, Ligzdas gariņ, par pamudinājumu. Ja datumi derēs, tad es piedalos, bet auto gan būs vajadzīgs, jo pati nebraucu, lai gan - varu varbūt ko sadomāt. Būtiski ir datumi - kad. Es vairāk balsotu par oktobra otro pusi vai pat ziemu.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by MĀRIS »

Labrīt!
Mīlīši. Ar šo savu "par", es protams to visu domāju saprāta robežās. Protams, ka es neskriešu no Kuldīgas uz Viļaku vai Rāznu, ceļā pavadot vairāk kā desmit stundas, lai pāris stundas pastaigātu pa mežu. Bet Kurzemes pusē, ja vien būs iespējams, labprāt piedalīšos. Tāpat domāju, ka "platajā galā" dzīvojošajiem diez vai būs interesanti pērties uz Pāvilostu, bet kaut kur tuvāk pie mājām viņi labprāt ņemtu dalību. :roll: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Optimists :lol: ar pāris stundām nepietiks, manuprāt.. Būs pirmajā vakarā jāaizbrauc līdz Medņuriestam, un tad otrā rītā tālāk.. atpakaļ tāpat :)) Divi pirts vakari un ugunskuri :)

Es tāpat tik, kurinu :P neesmu vairs "fiziska staigātāja". Skrēju pakaļ pa mežiem pirms 10 gadiem.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Labvakar :P

Pamazām sāku atgriezties atpakaļ realitātē pēc 3 dienu intensīva darba, kur viena no dienām - piektdiena - tika pavadīta kopā ar Māri Strazdu un viņa palīgu, apbraukājot stārķu ligzdas, kur galvenais mērķis bija noņemt treilkameras. Un man tika burvīga, pirmreizēja iespēja klātienē redzēt divas stārķu ligzdas :D
Un nedaudz padalīšos ar iespaidiem :P

Konkrētais atstāsts būs par vienu ligzdas apmeklējumu, kur ceļš līdz tai bija apmēram 1,5km mežā, šķērsojot purvus, mežus, kalnus, upes un visu, ko vien daba tai dienā mums bija sagādājusi :lol: Nu, kalni un klasiskie purvi izpalika, bet mežs bija ļoooti slapjš. Un mūsu ceļā bija arī upīte :) Pilna ar ūdeni, strauja un nu tāda iespaidīga priekš parastajiem gumijas zābakiem :D
Šķēršošanas vieta turp ceļā -
Image

Šķērsošana atpakaļceļā, M.Strazds bildes stūrī ar' manāms (un jā - viņš tiešām upi šķērso basām kājām, kur cita starpā viņš visu dienu ar vasaras iešļūcenēm staigāja pa mežiem un citiem ūdeņiem, kur par šo rūdījumu vēl joprojām esmu ar vaļā muti :shock: )
Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Šāds izskatījās mežs, kurā atradās gan ligzda, gan šī vieta ir arī medņu riesta vieta. Šī konkrētā vieta bija kā akustiskā zāle - no abām pusēm biezs egļu biezoknis un pa vidu - skatuve medņiem un viņu pavasara uznācienam :D

Image

Un reku - pats brīnums, tas dēļ kā bija vērts braukt - melnā stārķa ligzdas koks un pati ligzda savā godībā :D
Neaprakstāmas sajūtas :P

Image

Šī ligzda tur ir vismaz no 1988.gada, tā ir viena no vecākajām ligzdām (vai vecākā) Latvijā. Un priede pati izskatās kā priede-parastā, bet tai ir vairāk kā 400 gadu.
Šo gadu laikā no ligzdas ir izveidojies iespaidīgs paklājs ar visu ko -

Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Šajā gadā šajā ligzdā sekmīgi izligzdoja un izlidoja dzīvē 3 braši stārķu bērni :P

Image

Image

Image
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Starp citu - gandrīz arī pašus medņus satikām, katrā ziņā viņu izkārnījumus gan satikām, kur man kā parastajam mirstīgajam prātā neienāktu, ka tas melnais melleņu biezenis ir no medņiem :lol:

Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 46719
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Vērotāja »

Simba, liels paldies par reportāžu :P
Ļoti interesanti un iespaidīgi redzēt melnā stārķa ligzdu fotogrāfijās, bet realitātē noteikti daudzkārt iespaidīgāk.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Es arī vēlos izteikt aicinājumu konkrētai meža talkai. Šobrīd ir izkristalizējusies priekš pirmās talkas reizes viena kārtīga, gruntīga, ar augstas atrašanas rezultivitātes iespēju ligzda, kas iepriekš netika minēta.

Meklējamā ligzda atrodas pa vidu starp Madonu un Lubānu. Maršruts soļojamais ir 6 km gar upīti (vai visticamāk ka mazāk, jo ligzda ticams, ka atrodas pa vidu konkrētajam maršrutam). Plus jāpieķer klāt ap 50 metri uz katru upes krasta pusi.
Tas, ka ligzda tur ir, ir ar ļoti augstu ticamību, tātad - brauciens tiešām izklausās perspektīvs.

Mans piedāvājums ir šo braucienu organizēt 28. vai 29. oktobrī. Līdzi brauks M.Strazds, manā auto vēl ir vieta 2-3 cilvēkiem (atkarībā no komforta līmeņa). Ja piesakās vēl kāds ar auto, tad pavisam komfortabli :D

Līdz ar to, aicinu pieteikties tos entuziastus, kuri ir ieinteresēti par šo braucienu. No iepriekšējām diskusijām Ligzdas gariņš bija gatavs braucējs un Madara_Ozola (no aizkulisēm zināms, ka LaMarie oktobrī ir noslogota ar savām lietām), līdz ar to lūdzu dodiet ziņu, vai varat/būsiet/vēlaties, un droši piesakieties arī tie, kas nepacēla roku iepriekš :P
Last edited by Simba on 15 Oct 2017 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Lianaliesma »

Simba, liels paldies par to, ko dari, par komentāriem un bildēm! :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Ligzdas gariņš »

Simba,paldies ka padalījies ar šā ceļojuma iespaidiem un bildēm :P
bet ieraugot šo upīti :o :shock: mani sāk mākt šaubas,ja būs jāšķērso tādas vietas,tad es noteikti izpeldēšos vai palikšu šai pus krastā :mrgreen:
ļoti gribas tikt,bet 28;29;30 man ir jāstrādā :( un šobrīd samainīties darbā ir ļoti maz cerību,jo daudzi aizgājuši uz slimības lapām/noteikti pamēģināšu samainīties,bet nesolu ka izdosies/
man reāli ir brīvs 26 oktobris,ja var lūdzu tuvākajās dienās saskaņojam par novembri datumus/ja brauksim uz citām vietām/lai varu uzreiz paprasīt brīvu.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Ligzdas gariņš wrote: ieraugot šo upīti :o :shock: mani sāk mākt šaubas,ja būs jāšķērso tādas vietas,tad es noteikti izpeldēšos vai palikšu šai pus krastā :mrgreen:
Upīte arī man bija pārsteigums, jo neviens jau neteica, ka kas tāds būs :lol:
Paši Viņi jau arī nezināja, jo ūdens bija par kārtu vairāk upītē, kā parasti :)

Taču Madonas/Lubānas vieta ir savādāka - tur var pāriet vienā vai otrā pusē jau startā un pēc 6 km ir normālais tilts pa ļubomu vai nu starta punktā vai beigu. Gan jau saorganizēsimies tā, lai nav jāpeld :D
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Made »

Paldies, Simba! Super! Lai veicas arī turpmāk!
Hmmm... izskatās, ka Māris lēca ar kārti pāri upei :roll:
Attiecībā uz vieglām un siltām kājām - jaunībā Stiklu purvā uz dzērvenēm gāju - jau sniedziņš no rīta turējās, taču kedās un vilnas zeķēs kājas bija slapjas, bet siltas, ko nevarēja teikt par tiem, kas piesmēla gumijniekus..
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melnie stārķi Zemgalē, 2017 (Zīle un Ozols)

Post by Simba »

Nē, lēkšanas avantūristi mums tur gan nebija :lol:
Kārts bija, lai būtu, uz kā atstutēties, pieturēties. Ideāli, ja divas, tad vienu pārceļ, pie otras turās.
Avantūra tā bija, bet, par cik nedz Māris Strazds, nedz otrs palīgs mašīnas atslēgas un telefonu atteicās no manis pieņemt, tad man atlika vien pašai neiekrist :lol:
Drusciņ sajutos kā bērnībā, kad šādi piedzīvojumi tiiiik ļoti patika :D Meklējām jau bebru dambi, taču atradām šādas pārejas :P Un kas šāds tikai piedeva pipariņu un piedzīvojuma garšu :P
Post Reply

Return to “Melnais stārķis”