Diskusijas

User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Diskusijas

Post by mega2 »

Tas labi,ka esat atpakaļ un forumā iekšā! :lol: Mēs te mājās palicēji jau no vakardienas gaidam kādus jaunumus un bildes,bet nikā! :shock: Tāda doma jau bija,ka baigi labi jums tur iet un ''zona neķeras'' :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 46704
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Ceru, ka kādam būs nakts bildes. Tās debesis.... tas bija kaut kas vienreizējs, šķiet, ka bija redzamas visas visuma zvaigznes!

Kā to aplikāciju sauca, kuru Jānis rādīja?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Jā, mega2, bitei zona tur nebija/gandrīz nebija. Bet man beidzās Amigo kartes kredīts, lai Simbai patiešām to ziņu aizsūtītu (zvanīt negribējām, ja nu sēž lekcijā). Tiem, kas fotografēja ar fotoaparātu, nebija iespējams bildes aizsūtīt. Un es nezinu, kam bija iespējas sūtīt no telefona. Turklāt kaut kā vismaz man nav pilna aina par visu, kas notika, jo nakts kadrus baudījām - :D :D :D kas par zvaigznēm bija! :D :D :D , talkā strādājām, pie galda vakarā bija iespējama tikai "smalkā" noskaņošanos uz konkrētu skaņu kanālu :lol:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Kad atnāks citas kopbildes, tad šo izņemšu - tikai vienu kadru paguvu nospiest un mani aizdzina ierindā pie sienas - tā ir labākā siena, pie kuras visus liek, kad jābildē! :lol:
Man vislielākais prieks par abiem Jāņiem! Viņi daudz runājās tajā vakarā arī pie ugunskura, bet par ko - tas jāprasa Bitītei, viņa bija tuvu klāt un visa lielā uzmanībā :)

Image
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Par aplikāciju es dēlam vēlāk pajautāšu, viņš lieto..
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Mājiņa putnam, esot bijusi apdzīvota :P teikt vai neteikt, kam? :lol:
Image

Pa labi ir pļava, kurā no rīta uz viena no ķīpām sēdēja mazais ērglis un mēs pa logu vērojām :) Uz torni vērot neaizgājām - tad bija jāiet klusi klusi, pa slapjām pļavām un rasinoša lietiņa laikā... un agri!!!!! :lol:

Brieži esot sākuši baurot tad, kad mēs beidzām... pēc piecām minūtēm, kad bijām pa guļvietām :roll:
Parsley
Posts: 118
Joined: 08 Jun 2017 13:58

Re: Diskusijas

Post by Parsley »

Aplikāciju sauc Planet. Bet es piedzīvoju vilšanos. Man telefonā nav iebūvēts kompass. Attiecīgi. Viņa nestrādā manā telefonā kā vajag.
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Prieks dzirdēt un skatīt pirmās atsauksmes no jūsu zvaigžņotā mītinga! :)
Sirds jau lūst, ka nebiju tur klāt, bet ko lai dara...
Gaidīšu vēl kādu garāku aprakstu par redzēto un padarīto. ;) Lūdzu padalieties ar zināšanām! :)

p.s. Man aŗi ir tāda aplikācija, kurā zvaigznēm vārdus skatīties, zvaigznājus pētīt utt. Kā variants: "SkyView".
Bitite
Posts: 51
Joined: 10 Jul 2015 15:22

Re: Diskusijas

Post by Bitite »

Sveiciens visiem!
Paldies par jauko kopā būšanu!
Bildes man ir tikai ar Ērgleni, ja pareizi atceros, tad Uģis tā sauc ērgļu meiteni ar savainoto spārnu.
Savus iespaidus un no Jāņiem dzirdēto uzrakstīšu, kad mans dators būs kārtībā, baidos palikt pusvārdā.
Visiem jauku svētdienas vakaru un ražīgu nākamo darba nedēļu vēlot- Bitīte :)
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

La Marie! Kā mums trūka Tevis un Tavu iespēju!
Kad Māris ienāks, tad gan jau paziņos - mēs sezonu vēl neslēdzām. Jānim Ķuzem gan bija līdzi prezentācija par sezonu, bet mēs kaut kā nebijām parūpējušies par projektoru un vakaru iesākām pie galda, ko saklājām vispirms un tad aizgājām ķert sauli un vēju ārā pie dīķa, kamēr atbrauks Uģis ar Jāni. Tikmēr runājāmies ar Jāni Rudzīti, kurš ieradās gandrīz ar mums. Un bija viens no mums, izņemot to sarunas daļu, kas skāra tiešraides traucējumus (ui, piedod Jāni, Tu jau saproti, ka mēs esam atkarīgie - kad tiešraide neiet, mums sākas lomkas no neziņas, mums galvenais ir paļaušanās sajūta, ka ir kāds viedāks par mums, kas visu zina un nokārtos :P ) (es savā mūžā, strādājot skaitļošanas centrā esmu sapratusi, ka, piemēram, sistēmas administrators jātur kā labākais draugs neatkarīgi ne no kā :lol: ) Katrā ziņā mums ir jāsaprot, ka LDF birojā nav lielas sienas ar visu tiešraides kameru ekrāniem un atkarībā no sezonas karstuma, var nebūt neviena, kas pamana ierakstu par traucējumiem forumā. Risinājums? Lai Māris pastāsta labāk..

Bet visu cieņu Jānim Rudzītim. Mēs cerējām Tevi satikt pie Uģa, jo tiki palaists bez brokastīm un ceļamaizes (jau posāmies pa mašīnām). Paldies, ka biji, esi un būsi ar mums! :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Ielikšu arī es šo to no pasākuma ;)
Te Liepkalnos mēs satikāmies un tālāk jau braucām 3 auto bariņā :D
Image

Image
Sarmīte
Posts: 8860
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

Made wrote:Mājiņa putnam, esot bijusi apdzīvota :P teikt vai neteikt, kam? :lol:
Pa labi ir pļava, kurā no rīta uz viena no ķīpām sēdēja mazais ērglis un mēs pa logu vērojām :) Uz torni vērot neaizgājām - tad bija jāiet klusi klusi, pa slapjām pļavām un rasinoša lietiņa laikā... un agri!!!!! :lol:
Brieži esot sākuši baurot tad, kad mēs beidzām... pēc piecām minūtēm, kad bijām pa guļvietām :roll:
Paldies jums visiem par jauko kopā pavadīto laiku. :)
Made uzraksti lūdzu kam mājiņa :) Tur netiku ieklīdusi,bet izrādās tomēr nebija mazais ērglis,bet peļu klijāns :)
Pirmie soļi :)
Image
Image
Last edited by Sarmīte on 17 Sep 2017 20:57, edited 1 time in total.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Sasnieguši galamērķi, gaidam pārējos un pamazām iekārtojamies ! ;)
Image

Image

Image
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Mēs ar Pūku nolēmām iet sēņot, bet līdz mežam vēl nebijām tikušas, kad ieraudzījām
pielijušajā ceļā pēdas ! :shock:
Kāds āpsis ar gariem nagiem te staigājis
Image

Te gājuši arī vilki ! Sarkanas cepurītes mums nebija un pīrāgi grozā līdzi arī ne, nospriedām, ka mūs neaiztiks :lol:
Image
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Raganiete, pīļu ģimene esot ligzdojusi :) Uģim mājas kokos bija arī sikspārņu būrim (atcerieties, Engurē!) līdzīgs būris kokā, nu, varbūt lielāks. Tas esot mēģinājums bites ķert. Toties sikspārņi lidinoties gan - pagrabā dzīvojot. Un kokā citā, apaļā bērza bluķīša mājiņā katru gadu ligzdojot dzilnītis :)

Jānis Ķuze teica, ka ir bijusi doma pielikt kameras pie gaigalas ligzdas, iekšpusē un ārpusē, lai varot redzēt, kā bērni lec ārā :)

Par Durbertvillu neko neteikšu, tā ir Māra kompetence (es labi nedzirdēju)..

.. bet vēl tikai kādas pāris kameras LDF varot "pacelt" cilvēkresursu dēļ (nauda, paldies dievam, pagaidām nav problēma, kaut kā pietiek), jo tas ir patiešām liels aisbergs, kura virspusi mēs vērojam (tehniskais nodrošinājums kamerai, pārraidei tīklā, uzturēšana plus sezonas darbi - pavasarī, kad daba mostas, sākas karsts nepārtraukts "siena laiks", visur jābūt un jāpaspēj).

Feja un Raganiete ierunājās par Latvijas Finiera putnu barotavas kameras situāciju - lai taču viņi nemaz nesāk barošanu, ja nespēj līdz galam turpināt. Varbūt Jānis Ķuze var ko teikt. Ak, un izrādās, ka Uģis Bergmanis un Jānis Rudzītis ir piedalījušies arī Latvijas Finiera stārķu kameru ierīkošanā. Akcentējām, ka tur ir četras kameras un pastāstījām par to, kā meitenes uzturēja barotavu kopš februāra. Uģim bija licies, ka viņi paši barojot, nu gan viņš ar tiem teicās parunāt.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Pajautāju Jānim Ķuzem, kāda bijusi jūras ērgļu sezona kopumā - tagad nepratīšu precīzi izstāstīt, bet esot daudz apdzīvotu ligzdu, toties daudz neveiksmīgu ligzdošanu. Durbertvilla šogad skaitījusies apdzīvota, jo izveidojies stabils pāris (pērn tas netika novērots un statuss bija neapdzīvota ligzda). Tiešraides informācija likusi citā gaismā skatīt arī metodiku par ligzdu uzskaiti. Jānim esot arī interesantas bildes (es pajautāju, jo atcerējos viņa bildes pērn Engurē).

Uģis Bergmanis solīja purva kameru visu ziemu :)
Last edited by Made on 17 Sep 2017 21:16, edited 1 time in total.
Sarmīte
Posts: 8860
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

Made wrote: pīļu ģimene esot ligzdojusi :) Uģim mājas kokos bija arī sikspārņu būrim (atcerieties, Engurē!) līdzīgs būris kokā, nu, varbūt lielāks. Tas esot mēģinājums bites ķert. Toties sikspārņi lidinoties gan - pagrabā dzīvojot. Un kokā citā, apaļā bērza bluķīša mājiņā katru gadu ligzdojot dzilnītis :)

Jānis Ķuze teica, ka ir bijusi doma pielikt kameras pie gaigalas ligzdas, iekšpusē un ārpusē, lai varot redzēt, kā bērni lec ārā :)
Paldies,Made,ļoti daudz no teiktā neesmu dzirdējusi :oops: ,jo šī pasākuma vājā vieta un visvairāk sāp sirds,ka gandrīz nemaz neizmantojām jaunu ziņu iegūšanai Jāni Ķ. :(
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Šovasar no Engures Jānis naktī un lietū aizgāja griezes skaitīt - esot bijis viss ļoti labi un sekmīgi :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46704
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Par to pēdiņas fotogrāfiju - iekopēju savu divus gadus veco komentāru no apakšā esošās sadaļas Nezināms https://dabasdati.lv/forums/viewforum.php?f=12


Suņa un vilka pēdas atšķiramas novelkot līniju starp 1. un 4. pirksta nagiem - skatieties attēlā.

A - vilka pēda (2.un 3.pirksta spilventiņi ir virs līnijas)
B - suņa pēda (2.un 3.pirksta spilventiņu malas ir zem līnijas)

Suņa pēda ir apaļāka, vilka pēda garenāka.

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

d.e. wrote:Te gājuši arī vilki ! Sarkanas cepurītes mums nebija un pīrāgi grozā līdzi arī ne, nospriedām, ka mūs neaiztiks :lol:
Apmēram tādā mizanscēnā Uģis stāstīja par to, kā paņēmis līdzi fotoaparātu un šaujamo un tieši ieraudzījis vilku baru aizejam uz pļavu ar siena ruļļiem. Paņēmis fotoaparātu un pielavījies pavisam tuvu, bet maz vietas bildēm atmiņas kartē.. nācies dzēst un bildēt, dzēst un bildēt... viena esot iznākusi (gan jau ka vairākas) :P

Image

Te nu atgādinām Uģim - Tu solīji Vērotājai ērgļa bildi! :lol: (Tā neesot Uģa bilde, bet zināmas autortiesības dodot fakts, ka bildēts no Uģa slēpņa :lol: )

Savukārt Vērotājai atgādinam, ka jāieliek forumā Uģa dotā informācija - tas pdf fails! :idea:
Last edited by Made on 17 Sep 2017 21:31, edited 1 time in total.
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”