Melno stārķu migrācija 2015-2021

User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by skarleta »

RASA Image
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Feja »

skarleta wrote:RASA Image
Iespējams es sapņoju, bet man gan nav 100% pārliecība par visām stārķenītēm, kurām uzlikti raidītāji, ka nu ir viss. Protams, kamēr ar raidītāju ir viss kārtībā, lidošanas ceļu var izsekot un loģiski izanalizēt, vai kurss ir uzņemts pareizi, bet mēs to redzam virtuāli, ne realitātātē. Mēs neredzam pašu stārķi. Ir izņēmumi un aparatūra paliek aparatūra, kas arī diemžēl reizēm pieviļ, kuriem jāiztur dažādas dabas stihijas, tāpat kā putniem. Putns izdzīvo, bet kastīte putnam uz muguras beidz savu dzīvi. Un ar tādu domu es dzīvošu un ticēšu tālāk, ka tomēr daļa no mūsu stārķenītēm turpina savu ceļu. Varbūt ar nedarbojošos kastīti uz muguras ;)
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by skarleta »

Protams ,Feja ....100% pārliecības nav ,arī par visām tām melnītēm ,kuras pazudušas bez vēsts :roll: Arī es ceru ,ka kautkur viņas lidinās ,barojās un dzīvo savu putna dzīvi ...Tikai biedē fakts ,ka gandrīz neviena neatgriežas .....
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by MĀRIS »

Manā prātā arī Zīļuka vēl lido kaut kur pa Dienvidāfriku. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Simba »

Protams, bezgala žēl par Rasu. Piekrītu :(

Sēdēju savā burkāndobē meklējot starp nezālēm arī ko labu un pīpēju par šo... Izkristalizējās tas, ka tās putnu nāves jau nav tikai "tāpat vien", ka tām ir iemesls. Tas, ko Strazdu Māris ir teicis - saindēšanās, dēļ kā nevar izvairīties no plēsējiem vai aizbēgt no cilvēkiem un to raidītajām lodēm. Rasa gan lidoja atpakaļ, un kas zina, ko viņa noķērusi Āfrikā. Vai ideālajā gadījumā - varbūt tiešām raidītāja kļūda.

Man bija milzīgs prieks šodien lasīt, ka arī glifosāts tiek meklēts analīzēs. Man glifosāta jautājums vēl joprojām ir tāds gandrīz vai personisks. Personiskā sirds sāpe par to, cik bezatbildīgi varam indēt savu zemi. Tāpēc, kā nu prazdama, pieķēros aģitācijas jautājumam arī facebook (neesmu jau gan mārketinga speciālists, tiesa), un arī noziedoju, cik nu spēju. Jo man šis tiešām liekas ļoti svarīgi. Svarīgi tieši cēloņseku sakarībā - kādēļ mūsu meitenes neatgriežas?

Pielieku vēl vienu Māra Strazda komentāru, kuru viņš ļāva publicēt. Un viņam ir taisnība, ko pierāda arī Jūrmalas ugunsgrēks - sāp visiem, tikai ne atbildīgajām iestādēm :roll:
Teorētiski stārķu monitoringu „jau otro gadu” veic DAP kopā ar LVM (pirmā ir, otrā vismaz formāli ir valsts iestāde) un līķu nāves cēloņa noskaidrošanai (ieskaitot ar to saistītās izmaksas) laikam vajadzēja būt vienai no prioritātēm, ja reiz ir monitorings (sk. šī termina definīciju, piem., vikipēdijā), bet valstī, kur pie varas ir dūklavi & co, kaut ko tādu pat cerēt ir muļķīgi – tātad, ja gribam zināt, no kā stārķi mirst, tad pašiem par to ir jāmaksā.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Simba »

Sajaucu tēmas, ieliku šo sākotnēji pie melnajiem stārķiem :oops:

Vēl ziņa no Māra Strazda:
LOB kontā stārķu lietām ir 41 Eiro (tā šorīt ziņoja grāmatvede), uz Zooparku aizvestais dzīvais putns vakar ir atteicies uzņemt barību un zivis visu laiku atrijis (tātad, nāves cēlonis visticamāk, nav barības trūkums) un šonakt nobeidzies. Ja gribētu visas analīzes veikt arī šim putnam, tas summu vēl krietni palielinātu, bet laikam jau ne – jau tā trūkst ļoti daudz...

Gorī (tikko) ir atjaunota pieeja kartēm gandrīz visiem putnim, vismaz Marei ir noteikti (pats pārbaudīju).

Māris Strazds
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Made »

Paldies, Simba! Movebankā datus vēl neredzu, vismaz agrākajā vietā, bet Gorī gan dati ir visām stārķītēm, lieliski! :)

Pārskaitīju nupat arī "stārķu lietām" un pie viena paskatījos, ka pērn biju norādījusi maksājuma mērķi "Goris olu analīzēm" un tātad vismaz vienas olas analīzēm vajadzētu pietikt. Būtu labi, ja vismaz Zīles 2015 olu tad arī paanalizētu - ja reiz viņa pie mums vairs neatnāca... :(
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Simba »

No Māra Strazda ziņa:
LIELS paldies visiem, kas ir atbalstījuši ar saviem ziedojumiem, lieliem vai ne tik lieliem! Vienlīdz svarīga ar naudu ir arī attieksme un atbalsta/ieinteresētības plašums (cilvēku skaita ziņā) un no tāda viedokļa es pat vairāk priecātos par „100 ziedojumiem, kas katrs ir 10 eiro” nekā par „vienu 1000 eiro ziedojumu”. Degošais rēķins jau ir samaksāts, patoloģiskie izmeklējumi veikti, bet ķīmiskās analīzes prasa laiku. Kad tās orientējoši varētu būt paveiktas, man solīja pateikt pirmdien. Iespējams, pirmdien uzzināšu arī sekcijas rezultātus, bet tas ir tikai minējums.

Rīt uz trim dienām dodos, iespējams, pēdējā braucienā šogad „pa ligzdām”, kas varētu papildināt nesekmīgo olu kolekciju. Tad jaunnedēļ es mēģināšu tikt skaidrībā par kopējo analizējamo paraugu daudzumu (kaut kas no iepriekšējiem gadiem var būt gājis arī zudumā) un, attiecīgi uzzināšu, „cik tas maksā”. Ja gribam (vismaz man ir sajūta, ka tas varētu būt pat ļoti svarīgi) uzzināt par glifosāta klātbūtni pēdējo trīs gadu paraugos, tad visai droši līdzekļu tam vēl joprojām nepietiek, tā kā lūdzu interesentus iesaistīt arī kādus varbūtēji „korporatīvus” atbalstītājus, kas varētu atļauties arī ko vairāk.

Ziedojumus no insekticīdu un mēslojumu un citu draņķu (ražotājiem un) izplatītājiem nepieņemšu, no mežistrādātājiem (ja nu notiek brīnums un kāds izlemtu atbalstīt) – pēc deguna. LV ir tādas firmas, no kurām nebūtu kauns saņemt atbalstu un ir arī tādas, par saistīšanos ar kurām man būtu 100x jāpārdomā. Tas ir pilnīgi teorētiski, jo nav jau precedenta, ka kāds uzņēmums no šīm nozarēm vispār par to būtu paudis kādu interesi...
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Simba »

Made wrote: Pārskaitīju nupat arī "stārķu lietām" un pie viena paskatījos, ka pērn biju norādījusi maksājuma mērķi "Goris olu analīzēm" un tātad vismaz vienas olas analīzēm vajadzētu pietikt. Būtu labi, ja vismaz Zīles 2015 olu tad arī paanalizētu - ja reiz viņa pie mums vairs neatnāca... :(
Made, saņēmu ziņu no Māra Strazda, ka uz analīzēm tiks dotas arī abas 2015.gada olas no mūsu ligzdas :D
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Made »

Super, ka viss kust uz priekšu! :D
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Lianaliesma »

Simba, paldies, Tev labi sanāk kontaktēt ar Māri Strazdu, precizēt vajadzības, nepieciešamos ziedojumus un to izlietojumu. :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Simba »

lianaliesma wrote:Simba, paldies, Tev labi sanāk kontaktēt ar Māri Strazdu, precizēt vajadzības, nepieciešamos ziedojumus un to izlietojumu. :P
Es te galīgi ņipričom - par cik prasīju par tām Goris kartēm no dabas datu lūriķiem, tad pēc tam uz to pašu epastu Māris man atsūtīja info un es padarbojos kā vidutājs-parastais :D
Paldies, lianaliesma, par pozitīvo domu :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Lianaliesma »

Simba wrote:
lianaliesma wrote:Simba, paldies, Tev labi sanāk kontaktēt ar Māri Strazdu, precizēt vajadzības, nepieciešamos ziedojumus un to izlietojumu. :P
Es te galīgi ņipričom - par cik prasīju par tām Goris kartēm no dabas datu lūriķiem, tad pēc tam uz to pašu epastu Māris man atsūtīja info un es padarbojos kā vidutājs-parastais :D
Paldies, lianaliesma, par pozitīvo domu :)
Tas ir svētīgi, arī LK forumiešiem. Mārim pašam jau nesanāk laika forumiem, cik sapratu.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Made »

Juta LK forumā ielikusi ziņu par 2012.gada Tīta un Tīnas mazuļa Tomija atgriešanos dzimtenē, jā, ar sarkanu knābi un sarkanām kājām.. :P šogad gan neligzdoja, bet divas reizes ar "trail" kameru ticis piefiksēts ligzdā Sāremas rietumos. http://www.looduskalender.ee/forum/view ... 12#p542412
Ielikšu šeit attēlu (nezinu autoru - Urmass vai Juta)

Image

Skaidri zināms viens, kas atgriezies! :D :D :D
Last edited by Made on 16 Jul 2017 16:37, edited 1 time in total.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by MĀRIS »

Made wrote: Skaidri zināms viens, kas atgriezies! :D :D :D
Šis laikam ir pirmais gors, kurš izvadīts no ligzdas kā mazulis, un ir atgriezies sasniedzot ligzdošanas vecumu. Varu arī kļūdīties, bet es vismaz citu neatceros. :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47233
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Vērotāja »

Tommijs pirms pieciem gadiem :D

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by MĀRIS »

5.08.
Labdien!
Sen nebija apskatīts, kā sokas mūsu melnīšiem - viens vēl atzīmējas. :P
4.08. Mare. :P
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by skarleta »

Es gan katru dienu paskatos ,vēl tik ļoti ceru ieraudzīt Rasas signālu ... :roll: ,bet liels prieks ,ka Mare atzīmējas gandrīz katru dienu ,prieks par viņu :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Made »

Paldies, Māri! :P
Es tāpat kā skarleta paskatos gan Mares aktivitātes, bet vispār biju gaidīšanas režīmā - kad beidzot Gorī parādīsies jaunumi! Vajadzētu taču satikties Brailā! :roll: :P

Varu pateikt arī, ka Movebank jau pirms kāda laika ir atjaunojusi Latvijas 27 melno stārķu datus un tagad atkal var skatīties arī salīdzinājumā - Mare (ar zilajām svītrām) uzturas pa vidu starp Doras pēdiņām un Lauras, Rasas un Sarmas pēdiņām. Kate (un citi, ieskaitot abus lietuviešu stārķus) tur tā kā garām gājusi :P
Image

Mani kartē sajūsmināja Donavas dalīšanās vieta un tas, ka tā veidojas salas, īpaši tādas lielas, kā šai bildē nemaz nav redzama - ko veido labais Donavas atzars, "pazudušais dēls", kas vēlāk aiz Brailas atnāk atpakaļ un veido Lielo Brailas salu, kas padomju gados meliorēta par lauksaimniecības apgabalu. Tas un arī kuģošanas ceļu izveide ietekmēja Mazo Brailas salu (rum. Insula Mică a Brăilei, angl. The Small Island of Braila), mitrzemi, kas tagad ir Ramsāres konvencijas vieta un dabas parks uz 3 Donavas salām.

Image

Vēlāk paskatījos, ka Donavai tāda sadalīšanās un klaiņošana apkārt ir raksturīga, vai nu šizofrēniska pēc rakstura vai Dvīnis pēc horoskopa :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47233
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melno stārķu migrācija 2015-2017

Post by Vērotāja »

Paldies par jaunumiem par Mari.
Paritinot komentārus atpakaļ, nevarēju atrast kur aprāvās Rasas ceļš? Tikai MS komentārs.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Putnu migrācijas”