Diskusijas 2017-2022

Discussions
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Vērotāja »

Tiem, kas te vakar neieskatījās - EWIS bilžu izmērs bija 1380 pikseļi.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Piemetīšu savus piecus centus tēmai par bildēm.
Teiksim tā - no tā vai šeit ir bilde vai nav - neviens dzīvāks nepaliks. Fakts nemainīsies. Un personīgi man, kā cilvēkam ar ne to sliktāko iztēli, ir pilnīgi vienalga vai es redzu bildi, vai tas ir aprakstīts tekstā. Otrais variants pat var būt ļaunāk, jo man tiešām ir spilgta iztēle. A tā - redzu bildētu faktu, noraušu asaru un padomāju - tāda ir daba. Mums ir pilnas ligzdas ar beigtām un pusdzīvām dzīvībām - vai tie ir ligzdu mazie iemītnieki, kas iet bojā, vai arī tie ir atnestie medījumi. Piedodiet par tiešumu, bet uz līķiem balstās visas mūsu mīļās ligzdas. Nāve un dzīvība iet roku rokā - to sauc par dzīvi. Arī mūsu, ne tikai putnu. Ligzdās ir šķipsna savstarpējas agresijas, pārošanās, stiprāko izdzīvošana, vājāko iešana bojā (principā to visu varbūt nevajadzētu redzēt bērniem, ja?). Un, ja par visu to klusēs, neliks video, neliks attēlus, tad faktiski te būs tikai ... es pat nezinu, kas būs, jo arī zivs, kas spirinās ērglim knābī var jūtīgiem ļaudīm nepatikt. Ielikt linku, protams, var. Tava izvēle uzspiest uz attēla vai nē, bet, kā jau teicu, tas nemainīs faktu. Putns ir beigts. Ja pievēršamies igauņu melnīšu ligzdai, tad ļoti iespējams, ka būs vēl viens beigts. Lai, cik pikseļos nebūtu bilde, lai kur tā netiktu paslēpta - beigts un viss.
Un vēl par bērniem... vai šeit tiešām forumā ir tādi, kas neprot lasīt (jo lasīt pratēji - tāpat izlasīs un bēdāsies)? Kuri skatās tikai bildes? Kas nezina, kas ir nāve? Tiešām? Nu nezinu - bērnībā ir apglabātas pelītes, putniņi un stāstu par stārķiem, kas met ārā mazuļus no ligzdas es arī zinu no gadu četru vecuma. Pie tam es tikai daļēji esmu lauku bērns. Bet bija raidījums "Dzīvnieku pasaule" un beigts putniņš ir mazākais, ko tur varēja redzēt. Mūsdienu bērni, kurus interesē daba izaug ar Animal Planet. Un tur nebūt nesamazinās ekrāns pie nepatīkamiem skatiem.
Jā, varbūt tās bildes bija par lielu forumam. Bet es te saskatu tad kaut ko labojamu formātā, bet ne satura dēļ. Jo tas vienkārši būtu nesmuki piepeši izcelt tieši šo gadījumu - kā jau teicu - šis nebija pirmais beigtais radījums, kas ievietots forumā un, piedodiet, bet nebūs arī pēdējais - pat ja turpmāk forumā bildes vietā tiks ielikts links.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Nu, Murkjeli, aptvēri to tēmu filosofiski un no visiem aspektiem, un, protams, taisnība vien ir. Paldies. :)

Nu redz, varbūt pēc šitāda rakursa man arī būs drošāka acs, skatoties tajā realitātē, ko rāda kameras acs tiešraidē.

Jo mēs visi te mācāmies. Ik gadu atkal un atkal un no jauna ikreiz. Pieņemt, nebūt ne pilnībā izprast dabu, tas nemaz nav iespējams, tik tuvoties dabas procesu izpratnei.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

lianaliesma wrote:

Jo mēs visi te mācāmies. Ik gadu atkal un atkal un no jauna ikreiz. Pieņemt, nebūt ne pilnībā izprast dabu, tas nemaz nav iespējams, tik tuvoties dabas procesu izpratnei.
Tieši tā.

Bet par jūtīgumu - man arī tāds piemīt. Kaut vai te forumā - esmu šaipus ekrānam apraudājusies neskaitāmas reizes. Bet es pieņemu faktus. Tā tas notiek.
Vēl trakāk - es varu raudāt, kā aizkauta, pie visām šīm mākslas filmām par dzīvnieciņiem (un pat animācijas). Pirmā, kā šodien atceros, bija indiešu "Džungļu karalis". Neskatoties uz asaru plūdiem - gāju skatīties uz kino reizes piecas vismaz. Un kur tad vēl baltais Bims ar melno ausi utt.utjp. Tā kā nedomājiet, ka es no dzelzs :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Es turpretī varbūt šobrīd paudīšu nepopulāru nostāju, bet man personīgi tās bildes likās pārāk agresīvas. Labi, piekrītu, vērojam, dokumentējam, ieliekam vienu bilžuku, un beigta balle, jo šā vai tā , kā jau Murkjelis rakstīja -iztēle darbojas tālāk, bet man vismaz nav jāskatās tās bildes tālāk. Protams, mēs bieži ligzdās sastopamies ar nāvi dabā, bet viens ir atnest vārnas mazuli uz ligzdu, kuru es neesmu redzējis izšķiļamies, priecājies, kā viņš pirmo reizi pieceļas, paēd,...! Arī kad baltgalvas ērgļu ligzdā notika tie lielie kautiņi, neviens nelika neskaitāmas bildes ar asiņainajiem skatiem, un bija iespējams ieskatīties forumā un saprast vai vērt vaļā kameru vai nē.
Bet tas jau nav galvenais, ko es gribēju pateikt. Jautājums - ko iegūstam ar ar šīm daudzajām bildēm? Vai viņas dod kaut vienu pluspunktu, kaut vienam uzlabo garastāvokli? Varbūt esmu egoists, bet es šeit patiešām esmu, lai gūtu pozitīvas emocijas. Tas būtiskākais laikam ir tas, ka man pēc tām bildēm palika skumji, visādā ziņā daudz skumjāk, nekā ja es būtu izlasījis ziņu ar vienu bilžuku. Kaut kā tā.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Šo kameru nevar salīdzināt ar citām, jo šī ir tuvu un labi redzama, citas tālāk.

Un vēlreiz gribu uzsvērt, ka runa te vairāk bija nevis par saturu, bet par formu. Tas, par ko rakstīja arī Raganiete.
Varbūt tā tomēr ir agresija pret jūtīgākiem forumiešiem, ielikt 1380 pikseļu bildes ar melnām malām. Varbūt pietiktu ar 640 pikseļiem bez sēru rāmjiem un visas šīs jezgas nemaz nebūtu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Māri, uzrakstīju savu komentāru, kamēr nebiju izlasījusi Tavu.
Tieši tā, atslēgas vārds ir agresija - 1380 px sēru rāmjos ir perebors.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
EWIS
Posts: 55
Joined: 02 May 2017 10:33
Location: Carnikava

Re: Diskusijas

Post by EWIS »

[quote="Murkjelis"]Piemetīšu savus piecus centus tēmai par bildēm.

Mjā. Uzkurināju uguntiņu forumā ar vakardienas attēliem. Tā nudien nebija provokācija no manas puses. Paldies Murkjeli par savu redzējumu uz situāciju, kas saskan arī ar manu redzējumu uz to ko mēs redzam dabas norisēs. Jācer, ka tiešraides nesāks cenzēt , lai iegūtu izklaidējošāku saturu.

Ar cieņu
EWIS.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Ne tikai pikseļos un rāmjos, bet arī skaitā.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Es pieņemu, ka viss ir atkarīgs no tā, kurā brīdī kurš ko redz. Proti, es tās bildes redzēju, bet nepamanīju ne to, ka ir lielākas nekā vajag, ne melno rāmi - vienkārši paskrullēju tālāk un viss. Es tieši VLC skatījos tiešraidē un forumā pat nebiju ielūkojusies, un kad mazais tur jau gulēja kādu brīdi bez dzīvības pazīmēm - iedomājos paskatīties vai šī bēdīgā ziņa ir jau forumā. Redzēju, ka ir un tālāk neiedziļinājos. Respektīvi - es jau ienācu sabēdājusies un tās bildes man vairs nevarēja neko jaunu pateikt un ļaunu nodarīt.

Ja godīgi - pati tādas bildes neliktu. Līdzīgi kā Māris - es labāk tveru pozitīvos mirkļus. Bet kādam ir jāvelk pie zemes... un viss nekad nebūs tikai skaisti. Tāpēc man nav nekādu pretenziju arī pret šādiem dokumentētiem kadriem.
User avatar
EWIS
Posts: 55
Joined: 02 May 2017 10:33
Location: Carnikava

Re: Diskusijas

Post by EWIS »

Vērotāja wrote:Māri, uzrakstīju savu komentāru, kamēr nebiju izlasījusi Tavu.
Tieši tā, atslēgas vārds ir agresija - 1380 px sēru rāmjos ir perebors.
Atvainojos, bet šādi komentēt manis ievietotos atēlus arī ir "perebors". Un paskaidrošu kapēc.
Attēli ir screenshot no mana datora ekrāna. Nerediģēti! Un nudien nejūtos vainīgs, ka tāds man dators un tāda ekrāna izšķirtspēja. Vairāk neiesaistīšos diskusijās. Sorry.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

EWIS, liekas, ka mēs runājam dažādās valodās.

Mēs esam dažādi, vienam ir sāpīgi līdz skatīties uz mirušu putniņu, citam gribas izbaudīt nāvi un piedokumentēt katru agonijas mirkli.
Patiesība ir pa vidu. Var ielikt pāris nelielas bildes, lai nesāpinātu vienus un tai pašā laikā apmierinātu otro ziņkārību.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Foruma noteikumi nosaka maksimālos bildes izmērus https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 947#p42947
Visi foto servisi nodrošina bilžu samazināšanas funkciju. Piemēram, https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.php?f=21&t=3765
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

EWIS wrote:
Attēli ir screenshot no mana datora ekrāna. Nerediģēti! Un nudien nejūtos vainīgs, ka tāds man dators un tāda ekrāna izšķirtspēja. Vairāk neiesaistīšos diskusijās. Sorry.
Vajag parediģēt - pirms likt. Tas gan tiesa. Es nezinu, no kurienes Tu liec, bet piemēram tajā pašā radikal.ru - tas paprasa tikai pāris sekundes - uzlikt izmērus. To gan vajag darīt - lai bildes lielums atbilst foruma prasībām. Tas nav grūti un par šiem aizrādījumiem nevajag apvainoties. Mēs visi to esam iemācījušies darīt :)
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Murkjelis wrote:Piemetīšu savus piecus centus tēmai par bildēm.

Jā, varbūt tās bildes bija par lielu forumam. Bet es te saskatu tad kaut ko labojamu formātā, bet ne satura dēļ.

Jo tas vienkārši būtu nesmuki piepeši izcelt tieši šo gadījumu - kā jau teicu - šis nebija pirmais beigtais radījums, kas ievietots forumā un, piedodiet, bet nebūs arī pēdējais - pat ja turpmāk forumā bildes vietā tiks ielikts links.

Jāsaka, esmu dziļi vīlusies un apbēdināta par to, kā visi notikumi un diskusija šeit ir izvērsusies.

Un, man arī godīgi jāpasaka - es šoreiz absolūti nepiekrītu Vērotājai un Mārim.

Es nesaskatīju ne bildēs, ne EWIS komentāros neko agresīvu. Tieši pretēji, personisku, jā, ar savu vērtējumu, skarbumu, bet TĀDA IR DABA - SKARBA.
Kas tieši likās agresīvs šajās beigta stārķēna bildēs?? Man jāsaka pilnīgi atklāti - ja es būtu šos notikumus vērojusi, būtu pati šīs bildes salikusi. Jo tas ir godīgi un tieši - ielikt notikumus tādus, kādi viņi ir!

Un, piedod, Māri, bet mēs katrs šeit esam citu iemeslu dēļ. Tu gribi pozitīvus iespaidus, bet cits grib vērot dabu visā tās tiešumā un skarbumā, bez puķītēm un izskaitinājumiem un nemitīgiem "trīnīte", "zīlīte", "- iņš" un "-iņa"! Tu gribi uzturēt sev labu omu, bet es gribu redzēt dabas notikumus tādi, kādi tie ir - BEZ CENZŪRAS!

Nesaku to par Tevi, bet būsim kritiski - ilgāk vērojot, izveidojas galvā tāds "savējo" klubiņš, kur sagaidām noteiktu veidu un formu, kā mūs tagad ir jāuzrunā (piemēram - "visiem jābūt pozitīviem" u.t.t.). Kāpēc nevaram pieņemt citādu izteiksmes veidu - jā, skarbāku, tiešāku, izskaistinājumiem un 'uķi-puķi' katrā vārda galā?
Es neesmu mazs bērns, man nevajag neko slēpt, kaut kādu muļķīgu politkorektumu un aprādīšanu, kā citiem tagad būs jāizsakās! Es nesaskatīju komentāros nekādu agresiju - vienkārši tiešumu, atklātu, jā, kaut arī skarbu valodu!
Tur nebija nekas, par ko piesieties - rupju vārdu, aicinājumu uz agresiju pret dabu u.t.t. u.tjprj., kas būtu pretēji foruma noteikumiem. Un jā, man patika EWIS drusku skarbākā, atklātākā valoda, skatījums - PALDIES, ka viņš uzdrošinājās!

Patiešām - cilvēks ir tikko piereģistrējies, tikko ielicis pirmos komentārus! Nu tad cienīsim viņu! Bet mēs viņam uzreiz klūpam virsū?? Nu, ļaujiet taču katram būt pašam! Jeb tagad mums forumā tiešām turpmāk būs noteikta forma, kā katram jāizsakās?!
Esmu bezgala vīlusies, ka tagad noknābājam jaunos komentētājus gluži kā stārķu mamma mazākos bērnus.
Un jā, es arī, līdzīgi kā Jamis, biju ievērojusi, ka no mūsu puses dažbrīd izskan augstprātīga, pamācoša, ierobežojoša attieksme - ne reizi vien!
Nu nav, mīļie, forums mūsu katra īpašums, un nevienam nav jācenšas visiem izdabāt!

Patiešām - ja skatīties uz beigta stārķēna bildēm ir TIK traumējoši - nu, lūdzu, tad vienkārši izlaidīsim un pārleksim attiecīgajai lapai!

Man arī sāk palikt nu ļoti neomulīga sajūta no tā, jo te pavisam atklāti jau velk uz cenzūru. Tad tagad sākam cenzēt citu oriģinālo pieeju, izteiksmes veidu??
Piesieties tiem, kas negrib visu laiku rakstīt cukuraini saldi ? Jā, putni ir mīļi un jauki, jā, te ir arī daudz pozitīvu skatu, bet es negribu puspatiesības un kaut kādu politkorektumu forumā! Es gribu cieņu pret to, ka katrs esam ATŠĶIRĪGI un ka katram ir tiesības uz savu izteiksmes brīvību - pat, ja mums ne vienmēr tā iet pie sirds!
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Un jā - būs bezgala žēl, ja tagad pārtrauks komentēt komentētājs, kurš tikko to ir sācis.
Tā vai citādi, bet būsim viņu izēduši.

Nezinu, kā jums, bet man paliek ļoti neomulīgi, un, ja tāda ir cena par "pozitīvismu", es negribu būt šādā cenzētā forumā.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Mieru, mieru, tikai mieru - kā teica Karlsons.
Te visiem ir ko aizlikt aiz auss.
Par formāta ievērošanu - piekrītu.
Par saturu - katrs lai dara pēc savas sirdsapziņas.
Tiešraidēs kā tādās nav 100% pozitīvi kadri. Mēs visi to zinām - mēs to redzam. Būtībā par daudz ko mēs jau esam iekšēji sagatavoti. Bieži var just - oj, nē, tagad šo tiešraidi es neskatīšos ... Tāpat foruma tēmās - reizēm ir skaidrs, ka var nebūt patīkami. Katram ir tiesības skatīties un tiesības neskatīties. Nav tādas lapas internetā, kuru nevar aizvērt.
Aber putni dzīvos savu dzīvi. Mēs nevaram pateikt Katei - hei, tā nedari! Mēs nevarējām piegādāt Zīli Ozolam un neizdarīsim neko, lai ALs nepaliktu puisī jau otro sezonu, ja tā būs lemts. Mēs viņu vietā neperēsim tā teikt. Mēs varam tikai skatīties vai neskatīties un censties izturēties viens pret otru ar cieņu. Tas ir mūsu spēkos.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

1. Nav izņēmumu tam, ka bildēm ir pieļaujamais izmērs. Ir sen pieņemts noteikumos gan bildes maksimālais izmērs, gan skaits vienā komentārā.
2. Forums nav "pielaizīts" un nekas nav ne noklusēts, ne sacukurots. Ja komentētājs izvēlējās izdzēst bildes, tā ir viņa izvēle.
To vietā ir pievienotas 20 jaunas bildes, kurās fiksēts tas pats notikums.
3. LK nav nevienas fotogrāfijas ar notikuma attēliem. Ir foto pirms un viena bilde no 18.40, kad mazais guļ uz malas http://www.looduskalender.ee/forum/view ... start=1780
4. Šo nebeidzamo kašķu dēļ, domāju, ka pārtrauks komentēt esošie.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Šī diskusija labi parāda mums to, ka tiešām esam ļoti atšķirīgi, neskatoties uz to, ka - esam t.s. dabasmīļi.
Cienīsim otra redzējumu tikpat, cik mums mīļš savējais.
Priecāsimies par to, ka varam caur mums, tik dažādajiem, kaut ar acs kaktiņu pavērot pasauli caur otra, trešā, utt. redzējumu. Tas patiešām neizmainīs faktu, ka dzīvībai, rūpēm, mīļumam līdzās eksistē nāve un nežēlība.
Un tāpēc pasmaidīsim biežāk. Arī par sevi un savu ciešo pārliecību par kaut ko, kas citam varbūt nebūt neliekas tik svarīgs.
Pasaules milzīgajā daudzveidībā tas ir tas pozitīvais - spēja smaidīt, uztvert no optimistiska rakursa.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Tā diena bija grūta. Jo vairākas dienas ilga šī situācija un es nevarēju skatīties tiešraidi tāpēc, ka tas vilkās un visu laiku turēja sasprindzinājumā... Tāpēc pats fakts, ka ir sācies noslēgums, un šie EWIS stopkadri likās atrisinājums.

Fiziskā nāve vairs tā neietekmēja, kā tas gabaliņš, ko pirms tam tiešraidē noskatījos un kas ir šajā manā bildē, tā man pašai šķiet visskumjākā un traģiskākā (abi sodītie pa vidu) https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 92#p138792

Un tobrīd domāju, cik gan daudziem cilvēkbērniem ir jāpiedzīvo pastāvīga vardarbība ģimenē un kā viņi, diemžēl, saprastu šo situāciju. Un ko viņi no tā paņemtu - gribas cerēt, ka ciešu apņēmību "manā ģimenē tā nebūs!".
Varbūt vēl - cik grūti piedot un saprast - jo vismaz mani tobrīd neietekmēja apsvērumi "labāk divi stipri, nekā četri vārgi" un "daba zina labāk" - Kate ir ... un viss.. Vienīgais, kas ietekmēja šajā bērnu aizsardzības dienā (vai tagad arī tāda ir?), lai Kati un Karlu neizlamātu no panckām ārā - ka situācija asociējas ar abortu problēmu, kuru sabiedrība joprojām nevar viennozīmīgi novērtēt, un liela daļa pieiet tādam risinājumam tikpat viegli/grūti kā šie abi.

Atceramies, ka putni emocijas izrāda citādi, es aplauzos, kad Durbes reakciju uz vienas olas zaudēšanu novērtēju kā mierīgu - Jānis Ķuze tad minēja Durbes stresa pazīmes.
Post Reply

Return to “Diskusijas”