Diskusijas 2017-2022

Discussions
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Diskusijas 2017-2022

Post by Lianaliesma »

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by NoraR »

Redz kāda smuka mākslas grāmata tapusi par 2015. gada zivjērgļu ligzdu Igaunijā: https://vimeo.com/169462525
Veidotāja ir franču māksliniece, kas atsūtīja e-pastu uz fondu: "I am a french artist, using mostly photography and drawings, part of my work is about wilderness and our relationship with animals. I spent 4 months in front of your live cam and took pictures of my screen. Then I edited an artist book which looks like this. Inside there is 515 pictures of the nest + a little booklet where I explain the work and credit the program with your fund name. You can see more here. I am planning an exhibition this fall at the famous Deyrolle house in Paris."
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

NoraR, paldies! :)

Ļoti skaista bilžu grāmata ar skaistiem mirkļiem Mati un Mai pirmajā ligzdošanas sezonā... Image

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by NoraR »

lianaliesma wrote:NoraR, paldies! :)

Ļoti skaista bilžu grāmata ar skaistiem mirkļiem Mati un Mai pirmajā ligzdošanas sezonā...
Tad tā ir 2016. gada ligzdošanas sezona?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

NoraR wrote:
lianaliesma wrote:NoraR, paldies! :)

Ļoti skaista bilžu grāmata ar skaistiem mirkļiem Mati un Mai pirmajā ligzdošanas sezonā...
Tad tā ir 2016. gada ligzdošanas sezona?



2015.gada pavasarī Mada un Oksanas-Piretas ligzdā sāka ligzdot jauns pāris Mai/29 un Miks bez gredzeniem
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 537#p28537

2016.gadā Mikiņš neatgriezās un Mai pievienojās Mati ar gaišu gredzenu uz labās kājas...
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 698#p70698
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Ļoti interesants iesējums. Tomēr laikam labāk gribētu kā albumu fotogrāfiju formātā. Šeit gan maz bilžu, kam svarīgs pats viducis, tomēr arī uzglabāšanas drošumam ciets iesējums liekas labāks.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Fantastisks Dabas skaistums!

Ja GT pareizi pārtulkoja, Igaunijā notiek kustīgo fotogrāfiju konkurss, šajā video apkopota daļa no darbiem.

Liikuvad looduspildid 2017 – Looduse Aasta Foto
Looduse Omnibuss


LK raksts par to http://www.looduskalender.ee/n/node/1280
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Made »

2.jūnijs


Tā jau domāju, ka tiks izdzēstas. Saglabāju vismaz ekrānuzņēmumus no tām. Nezinu kāpēc- ne jau, lai tīksminātos, dzīves un dabas daudzveidībai varbūt un fakta fiksācijai. Šķiet, ka minūšu bilžu arhīva nav vairs, tiešraidi atritināt nevar, no arhīva lejuplādēt par sarežģītu. Man tiešraide bija par smagu un biju darbā, tāpēc par notikumu gaitu uzzināju no šīm bildēm, paldies, EWIS.

Jā, tās bija par lielu. Domāju, ka autors jauns un nebija uztvēris Vērotājas lūgumu nepublicēt bildes, kas lielākas par 800 (gan jau tas nebija sadistisku nolūku dēļ). Lai gan - vecie forumieši lieto arī formātu 900 un es arī bieži uz to pavelkos, retu reizi uzdrošinājos arī 960, jo likās, ka radikal vairs neatrāda ar palielinājumu, kā tas bija kādreiz.
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Feja »

MĀRIS wrote:EWIS. Nav jāapvainojas. Šo forumu taču veidojam mēs paši, tātad cienīsim viens otru. :roll:
Labdien! Lasu un brīnos....Neko necienīgu jau EWIS nav izdarījis. Nesen piereģistrējies, vēro Kati ligzdā ne to patīkamāko situāciju un cenšas to vizuāli saglabāta ar savām bildēm, jo mēs arī pārējie tā darām. Paši atceraties, kā gāja ar pirmajām bildēm. Tad par lielu, tad par mazu. Es pamanīju, ka EWIS viena no pirmajām bildītēm bija maza izmēra, tad cilvēks mēģināja to labot un beigās bildes sanāca par lielu, bet zinu, ka pati nemācētu izskaidrot, kādi ir foruma noteikumi un kā pareizi bildes noformēt, jo pašai visādi iet. Nekļūdās tikai tas, kas neko nedara. Ja par bilžu saturu runājām.... piedodiet, es arī esmu forumā likusi savas bildes tādā pat formātā, par tik pat jūtīgu situāciju, tā kā dabā tas notiek. Varbūt esam iecietīgāki pret jaunpienācējiem, kas cenšās iesparaukties šajā bariņā. Šeit nav atlicis daudz entuziastu, kas forumā nodarbojas ar bilžu likšanu. ;)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Lianaliesma »

Cik mēs esam dažādi. Lai arī mūs vieno dabas vērošanas prieks, tomēr katram savs ancīgs uzskats par vienu vai otru lietu, kas otru var pat kacināt, jo katram savi viedokļi ir tie svarīgākie un ja kāds cits bārstās ar savējiem, izrādās, tas dažus "besī", tāpēc kopsaucējus laikam pat nav jēgas meklēt. Priecājamies par to kopīgo. :)

Par attēliem un video, ko var būt smagi kādam skatīties - forumos pasaulē parasti vienojas noteikumos, ka tādiem komentāriem pievieno brīdinājuma uzrakstu un forumā ievieto tikai attēla adresi, nevis pašu foto.

Tomēr paši fakti ir apraksta/dokumentēšanas cienīgi, jo ir dabas procesu daļa un veido reālistisku un pilnīgāku skatījumu uz dabas norisēm.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Lianaliesma »

Made wrote: Domāju, ka autors jauns un nebija uztvēris Vērotājas lūgumu nepublicēt bildes, kas lielākas par 800 (gan jau tas nebija sadistisku nolūku dēļ). Lai gan - vecie forumieši lieto arī formātu 900 un es arī bieži uz to pavelkos, retu reizi uzdrošinājos arī 960, jo likās, ka radikal vairs neatrāda ar palielinājumu, kā tas bija kādreiz.
Ievietojot bildes ārējā serverī, nav lielas atšķirības 800-900-960 px, un Vērotāja tos izmērus ir jau akceptējusi.

Par bildēm ar sensitīvu saturu runājot - būtība jau nemainīsies, tāpēc labāk ievietot tikai bildes adresi, uz kuras var uzklikšķināt, tā cilvēks izvēlas, skatās vai nē.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Lianaliesma »

Feja wrote: Labdien! Lasu un brīnos....Neko necienīgu jau EWIS nav izdarījis. Nesen piereģistrējies, vēro Kati ligzdā ne to patīkamāko situāciju un cenšas to vizuāli saglabāta ar savām bildēm, jo mēs arī pārējie tā darām.
...
Varbūt esam iecietīgāki pret jaunpienācējiem, kas cenšās iesparaukties šajā bariņā. Šeit nav atlicis daudz entuziastu, kas forumā nodarbojas ar bilžu likšanu. ;)
EWIS, ceru, pēc šiem komentāriem labāk saprotama mūsu doma. nebija vēlmes aizvainot vai pārmest nežēlību. :)

Feja, entuziasti gan nu ir drusku vairojušies, nekā tas bija pirms pāris gadiem ;) , tomēr prieks par visiem, kas pievieno interesantus foto vai video mirkļus, novērotus tiešraidēs.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by skarleta »

Es arī tagad piedomāšu ,vai drīkst likt kādu nepatīkamu bildi ,bet vai vajag ??? ...Skati bija briesmīgi Dale Hollow ligzdā ,bildes likām ,ak jā ,liekas ka bija gan brīdinājums par nepatīkamiem skatiem (vairs neatceros :oops: )
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Feja »

skarleta wrote:Es arī tagad piedomāšu ,vai drīkst likt kādu nepatīkamu bildi ,bet vai vajag ??? ...Skati bija briesmīgi Dale Hollow ligzdā ,bildes likām ,ak jā ,liekas ka bija gan brīdinājums par nepatīkamiem skatiem (vairs neatceros :oops: )
Skarleta, Tur jau tā lieta, ka es arī pie tās pašas ASV ligzdas liku manā uztverē pāris ne tās baudāmākās bildes, pagājušajā gadā pie šīs pašas ligzdas ieliku trešā stārķēna izmešanu. Ja reiz par šo tēmu ir uzsākta diskusija, tad varbūt var izskaidrot par attēlu ievietošanu forumā ētisko pusi, cik tālu ir tā robeža, kad bildi ir smagi skatīties? Kā jau lianaliesma rakstīja - esam dažādi. Made, piemēram, pasaka paldies EWIS par ievietotajām bildēm forumā. Saprotu to, ja man personīgi šķiet, ka citiem nepatiks tās bildes, ko es šeit pasniegšu, tad jāuzraksta brīdinājums. Man personīgs lūgums pamācīt, kā var ielikt attēla adresi forumā. Es to nemāku izdarīt.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Lianaliesma »

Feja wrote: Man personīgs lūgums pamācīt, kā var ielikt attēla adresi forumā. Es to nemāku izdarīt.

radical.ru ielādē bildi, izvēlas 1.opciju - ssilka un iekopē forumā bildes adresi.

Image

Ja izvēlas 3.opciju, tad iegūs mini bildi, kuru var aplūkot, tai uzklikšķinot. Arī tas ir pieņemams variants.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Jamsis »

Feja wrote: Ja par bilžu saturu runājām.... piedodiet, es arī esmu forumā likusi savas bildes tādā pat formātā, par tik pat jūtīgu situāciju, tā kā dabā tas notiek. Varbūt esam iecietīgāki pret jaunpienācējiem, kas cenšās iesparaukties šajā bariņā. Šeit nav atlicis daudz entuziastu, kas forumā nodarbojas ar bilžu likšanu. ;)

Labdien!
Iespējams šie komentāri būtu jāpārnes uz Diskusiju sadaļu. Es arī pilnībā pievienojos Fejai un nesaskatu neko sliktu EWIS rīcībā.
Mēs visi vērojam dabu tāda kāda tā ir un mums visiem ir jāpieņem tas, kas notiek dabīgu procesu iespaidā. Jā, sirds sāp, asaras birst.... Mums jāspēj pieņemt arī cits viedoklis (pieklājīgi izteikts), ne tikai salds un pūkains.
Es nezinu, kas ir noticis šosezon, bet esmu lasījusi vairākus, škiet 2 noteikti norādījumus - komentārus, kas, manuprāt, nebija pareizi attieksmē pret jaunpinācējiem, jo tika uzrakstīti autoritatīvā tonī un nepaskaidrojot kāpēc.
Dzīvosim draudzīgi :D
Last edited by Jamsis on 02 Jun 2017 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Vērotāja »

Atgādinu, ka foruma noteikumu pirmais punkts vēsta, ka mums jāraksta tā, lai visu ko rakstam varētu lasīt arī mūsu bērni.
LK forumā nav nevienas bildes par šo notikumu.
liz01 Youtube profilā ir video, līdz ar to vēsturei notikums ir saglabāts https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 2H06ZgFHI6
Ja ir nepieciešamas arī bildes, varu sataisīt un salikt kā saites.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Vērotāja »

Jamsis wrote: Es nezinu, kas ir noticis šosezon, bet esmu lasījusi vairākus, škiet 2 noteikti norādījumus - komentārus, kas, manuprāt, nebija pareizi attieksmē pret jaunpinācējiem, jo tika uzrakstīti autoritatīvā tonī un nepaskaidrojot kāpēc.
Dzīvosim darudzīgi :D
Iepriekšējā lapā:
Vai te nav pieklājīgi paskaidrots???
Vērotāja wrote:
EWIS wrote: P.S. Bildes ir domātas vairāk ornitologiem zināšanai un faktoloģijai.
Orinitologi, kuri nodarbojas ar melnajiem stārķiem, šo forumu neapmeklē.

Un arī ja apmeklētu, bildes, kuras var sāpināt citus skatītājus, parasti liek vai nu kā saiti vai nu kā klikšķināmu attēlu mazā izmērā, kuru, ja vēlas, var atvērt lielākā izmērā.

EWIS, būtu ļoti jauki, ja savas bildēs jūs palabotu piekļuvi, lai saudzētu jūtīgākos forumiešus, kā arī ņemot vērā, ka forumu apmeklē arī nepilngadīgi bērni.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Sunshine »

Jamsis wrote:
Feja wrote: Ja par bilžu saturu runājām.... piedodiet, es arī esmu forumā likusi savas bildes tādā pat formātā, par tik pat jūtīgu situāciju, tā kā dabā tas notiek. Varbūt esam iecietīgāki pret jaunpienācējiem, kas cenšās iesparaukties šajā bariņā. Šeit nav atlicis daudz entuziastu, kas forumā nodarbojas ar bilžu likšanu. ;)

Labdien!
Iespējams šie komentāri būtu jāpārnes uz Diskusiju sadaļu. Es arī pilnībā pievienojos Fejai un nesaskatu neko sliktu EWIS rīcībā.
Mēs visi vērojam dabu tāda kāda tā ir un mums visiem ir jāpieņem tas, kas notiek dabīgu procesu iespaidā. Jā, sirds sāp, asaras birst.... Mums jāspēj pieņemt arī cits viedoklis (pieklājīgi izteikts), ne tikai salds un pūkains.
Es nezinu, kas ir noticis šosezon, bet esmu lasījusi vairākus, škiet 2 noteikti norādījumus - komentārus, kas, manuprāt, nebija pareizi attieksmē pret jaunpinācējiem, jo tika uzrakstīti autoritatīvā tonī un nepaskaidrojot kāpēc.
Dzīvosim draudzīgi :D
Arī 100% pievienojos Fejas rakstītajam.

EWI, kāpēc Tu izdzēsi savas bildes? Tiešām nevajadzēja!

Man liekas, tas tāds dubults standarts... Mums ir visur, visās ligzdās bijuši dramatiski notikumi - mazo ērgļu mamma noknābā mazuli; baltgalvas ērgļu mazuļi cīnās un knābj viens otram, cik spēka, zivjērglim visa spalva asinīs no otra knābieniem...
Un vienmēr, visas bildes tiek liktas!
Piekrītu lianaliesmai, ka vajadzētu pirms video linka pabrīdināt, ja tur redzami asiņaini skati u.t.t.

Bet kopumā šis tomēr ir putnu forums, kur dokumentējam dabu bez izskaistinājumiem - tādu, kāda tā ir! Protams, tas ir sāpīgi, vai vai mums šeit ir mērķis rakstīt bērnu-korekti vai tomēr precīzi dokumentēt dabā notiekošo, iepazīt dabu tāda, kāda tā ir?
Turklāt, man liekas, arī no lielākiem bērniem (kuri spēj atvērt un atrast forumu) nav vajadzības mākslīgi slēpt nāvi, skumjus notikumus. Tā ir dzīves daļa, un bērni tāpat par to visu jau zina!

Visbeidzot, man liekas, mums nevajag uzreiz pie pirmās iespējas mesties pamācīt un aprāt jaunos forumiešus, kas saņēmušies te ielikt kādu bildi. Bet, tieši otrādi, priecāties un atbalstīt par katru jaunpienācēju!

EWI, lūdzu, nāc atpakaļ un neapvainojies uz mums.
Un - man ļoti patīk un pirmajā vakarā sasmīdināja Tavs kaķa profila bilde (visiem ir putni, bet Tavs kaķis ir kā naglai uz galvas) :D
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2017 (Kati un Karls)

Post by Jamsis »

[quote="Vērotāja"] Iepriekšējā lapā:Vai te nav pieklājīgi paskaidrots??? [quote="Vērotāja"]
Iepriekšējā lapā, pieklājīgi un saprotami :)
Post Reply

Return to “Diskusijas”