Tarantulveidīgs zirneklis

Post Reply
Prizhs
Posts: 145
Joined: 21 Apr 2015 19:40

Tarantulveidīgs zirneklis

Post by Prizhs »

Vakar ar draugiem makšķerējot gadījās redzēt bailīgu skatu... Pie niedrēm pāri dēlim kas tajās ielikts, lai var tikt pie ūdens pārskrēja tiešām paliels zirneklis, milzīgā tempā, ka paspēju pamanīt tikai lielo muguru, kas bija ar melnām spalvām... Mugura samērā augstu bija, varētu būt kādus 4-5cm no zemes... Nebūtu redzējis ar savām acīm, neticētu, ka LV dzīvo tik milzīgi zirnekļi... Uz ātro izstaigājot LatvijasDabas mājaslapu, kur apskatāmi LV zirnekļi līdzīgu manis redzētajam neatradu...
Varbūt te ir kāds eksperts, kas no manis vāji atstāstītā var saprast ko es redzēju?
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Tarantulveidīgs zirneklis

Post by CerambyX »

Pēc biotopa (ūdens tuvums un tā) it kā atbilstu krastu medniekzirnekļu (Dolomedes sp.). Tur Latvijā divas samērā grūti atšķiramas sugas Dolomedes fimbriatus un Dolomedes plantarius. Tie gan ir tik kādi 4-5cm diametrā ar visām kājām ņemot. Domāju, ka būs kāda no šīm sugām - iespēja sastapt kādam pamukušu tarantulveidīgu zirnekli tomēr ir pārāk niecīga, lai to vispār būtu vērts izskatīt :)
Prizhs
Posts: 145
Joined: 21 Apr 2015 19:40

Re: Tarantulveidīgs zirneklis

Post by Prizhs »

Skatoties google bildes, varbūt kāds melnais arī varētu būt no šiem, tikai šeit liekas, ka galvas daļa šiem zirnekļiem ir lielākā nekā dupsis, bet mani manītajam bija milzonīgi melna pakaļa... Tiesa, kā jau minēju, kādu sekundi bija tikai iespēja redzēt, un var jau būt ka fobija no šīs sugas man viņa padarīja lielāku nekā patiesībā ir :)
Post Reply

Return to “Citi bezmugurkaulnieki (gliemji, zirnekļi u.tml.)”