Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Faktiņa
Posts: 15
Joined: 03 Apr 2021 16:18

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Faktiņa »

Manu komentaru izdzesa. Nezinu kapec? Bet es piemineju, ka cherkstoshaa balss ir izveigojusies iespejamas traumas rezultaataa. Vinjam divains knabis. Knabis piedalaas skanjas veidoshanaa. Tapec iespejama pectraumatiska balss deformacija. Neapgalvoju, bet pielauju. Balsoju par Chipu, jo pie ta jau ir pierasts. Ja kads grib latvisku, bet sasaistitu ar ipatnejo balsi - tad var par to padomat - Čirks, Čiriks, Čerks, Čieps utt. no vardiem - čirkstet, čerkstet, čiepstět. Čieps, manuprat, ir vispiemerotakais, jo lidzigs Čipam un sasaistits ar balsi, un latviskots jeb latviskaa Čipa versija. Tatad iesaku - Čieps vai Čirks.
ElīzaR
Posts: 16
Joined: 08 Apr 2021 10:23

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by ElīzaR »

AUGUSTS
ElīzaR
Posts: 16
Joined: 08 Apr 2021 10:23

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by ElīzaR »

FRANCIS
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Emotion_ »

Čips lai paliek, jo ir jau iegājies.
latvieši paliek smieklīgi karojot par putna vārdu, kur pašam putnam to 100g nevajag. Savas balstiņas pēc Čīip-Čīip. Neredzu nekāda sakara ar čipiem. Un kas prasa ko nozīmē vārds - dīvains jautājums. Tam obligāti kaut kam noteikti jānozīmē? Ko nozīmē Maiks, Merija, Maija, Sanita? Tieši tā - neko. Jo tie ir Īpašvārdi.
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Inese_Incene »

Es ik pa laikam ienāku šajā tēmā ar smaidu paskatīties cik "pirtī karsti" :D Saprotu, ka pastāvīgajiem iemītniekiem nemaz nav jautri no šīs jezgas, bet nekas.. Visas vētras reiz norimst un iestājas miers.. ;)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Lianaliesma »

Faktiņa wrote: 23 Apr 2021 12:35 Manu komentaru izdzesa. Nezinu kapec? Bet es piemineju, ka cherkstoshaa balss ir izveigojusies iespejamas traumas rezultaataa. Vinjam divains knabis. Knabis piedalaas skanjas veidoshanaa. Tapec iespejama pectraumatiska balss deformacija. Neapgalvoju, bet pielauju. Balsoju par Chipu, jo pie ta jau ir pierasts. Ja kads grib latvisku, bet sasaistitu ar ipatnejo balsi - tad var par to padomat - Čirks, Čiriks, Čerks, Čieps utt. no vardiem - čirkstet, čerkstet, čiepstět. Čieps, manuprat, ir vispiemerotakais, jo lidzigs Čipam un sasaistits ar balsi, un latviskots jeb latviskaa Čipa versija. Tatad iesaku - Čieps vai Čirks.
Pārvietojot komentārus, tie sastājas automātiski pēc ievietošanas laika.
Jūsu komentārs nav dzēsts, bet pārvietots te viewtopic.php?p=277567#p277567

Jo:
lianaliesma wrote: 23 Apr 2021 11:23
Vērotāja wrote: 22 Apr 2021 20:26 ...
Visas debates par vārdiem lūdzu te viewtopic.php?f=27&t=4134

Komentāri par vārdiem, kas tiks ievietoti šajā tēmā, tiks pārvietoti uz vārda tēmu.
Un citas sarunas ne par notikumiem Mildas ligzdā lūdzu rakstīt/lasīt te viewtopic.php?f=37&t=4072
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Queters
Posts: 12
Joined: 22 Apr 2021 17:45

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Queters »

Tālis wrote: 23 Apr 2021 12:21 "Bet ja nopietni, domāju, ka vārds ir nācis no Igauņu foruma puses. Jo tur fani bija ieklausījušie, ka jaunajam pielūdzējam ir tāda čerkstoša bals, un viņš pamatojoties uz to tika saukts gan par Chepu, gan par Čirpiju, gan Chirpiju. Gan par Mr. C. Gan Chep-chep.
Tā nu mūsu forumā parādījās vārds Čips." - tā to komentē Sandija9.
Vārds nāca no igauņu foruma, lai gan jau tajā brīdī putnam bija vārds Fredis. Vajadzēja igauņu forumā pastāstīt, ka mēs latvieši viņu saucam Fredis, nevis meklēt vēl citus vārdus pa cittautu forumiem.
Jenna
Posts: 16
Joined: 22 Apr 2021 21:33

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Jenna »

Bucene wrote: 23 Apr 2021 09:55 Par cik putns ļoti cenšas, var saukt par CENTI. Un mazais varētu būt (Milda+Raimis+Centis)=Rimcis :)
Sasmējos, jo izklausās pēc LV lielāko preču veikalu lobēšanas.
Rimcis = Rimi
Centis = Maxima tēls Centis Ūbele
Jenna
Posts: 16
Joined: 22 Apr 2021 21:33

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Jenna »

Feja wrote: 23 Apr 2021 09:57 Labrīt! Šo putru ir savārījusi mega jaukdamās vienpersoniski ar tiem vārdiem uz priekšu -atpakaļ, tad nu pārējiem ir jāizstrebj. Normāli būtu, ka mega pati šo situāciju labotu un skaļi paziņotu skaistu latvisku vārdu, kuri jau Mildas tēmā pazibēja - Fredis, Rūdis. Nekāda vaina. Un mega nav nesen ienākusi forumā. Viņa zina, kā un pēc kādiem kritērijiem iepriekš tika izvēlēti putniem vārdi. Es nezinu, kā paskaidrot, ko latviešiem nozīmē vārds Čips. Tādus jautājumu pa reizei ārzemnieki čatā, LK forumā uzdod.
p.s es savu viedokli par ērgļa vārdu esmu izteikusies pāris komentārus iepriekš.

Un tiem cilvēkiem, kas ir piereģistrējušies, lai tikai balsotu par ērgļa vārdu, nav katram šeit jāraksta vārds Čips. Ja notiks balsošana, tad tas būs viens no balsošanas vārdiem.
Es, piemēram, ierakstījos, lai paustu atbalstu Mega2. Tas, ka jums ir savstarpēji strīdi, nemazina to, ka tieši Mega2 dokumentē ligzdas notikumus visvairāk, kas ļoti palīdz tiem, kas negrib vai nevar sekot līdzi tiešraidei. Tagad ir tiešām parādījušies daudz foruma lietotāju - gan jaunu, gan vecu, cik saprotu, bet kādu laiciņu pirms tam diskusija turējās tikai uz Mega2 komentāriem. Man kā jaunpienācējai nav svarīgi, kāpēc tāda situācija ir izveidojusies, man svarīgs rezultāts. Priecājos, ka viņa turpina dokumentēt par spīti negācijām, kas uz viņu tiek teiktas.
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

Jenna wrote: 23 Apr 2021 14:14 Es, piemēram, ierakstījos, lai paustu atbalstu Mega2. Tas, ka jums ir savstarpēji strīdi, nemazina to, ka tieši Mega2 dokumentē ligzdas notikumus visvairāk, kas ļoti palīdz tiem, kas negrib vai nevar sekot līdzi tiešraidei. Tagad ir tiešām parādījušies daudz foruma lietotāju - gan jaunu, gan vecu, cik saprotu, bet kādu laiciņu pirms tam diskusija turējās tikai uz Mega2 komentāriem. Man kā jaunpienācējai nav svarīgi, kāpēc tāda situācija ir izveidojusies, man svarīgs rezultāts. Priecājos, ka viņa turpina dokumentēt par spīti negācijām, kas uz viņu tiek teiktas.
Ideāli un pat lietderīgi būtu, ja Jūs pati ierakstītu Mildas tēmā savu vērojumu. Ar Jūsu skatienu uz notiekošo ligzdā. Kaut bez bildes, kamēr iemācītos bilžu likšanu. Tas tikai dažādotu Mildas tēmu. ;)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46704
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Vērotāja »

Jenna wrote: 23 Apr 2021 14:14 Tas, ka jums ir savstarpēji strīdi, nemazina to, ka tieši Mega2 dokumentē ligzdas notikumus visvairāk, kas ļoti palīdz tiem, kas negrib vai nevar sekot līdzi tiešraidei.
Ja nebūtu strīdu, tad dokumentētu nevis viens cilvēks, bet desmit un forums no tā tikai iegūtu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Jenna
Posts: 16
Joined: 22 Apr 2021 21:33

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Jenna »

Kāpēc man tas būtu jādara? Atgādināšu, ko jau rakstīju - man patika būt vērotājam no malas, kurš vakarpusē ienāk un izlasa skaisti, hronoloģiski dokumentētus notikumus. Patiesībā visādas sarunas un minējumi man drīzāk šķiet lieki - tad lasītu YT čatu. Man nācās šeit piereģistrēties, lai varētu balsot (biju sapratusi, ka to var tikai reģistrēti cilvēki), jo man patiktu, ja vārds netiktu mainīts ik pa nedēļai un ja netiktu brukts virsū vienīgajam cilvēkam, kurš tiešām grib un var savu laiku pavadīt ērgļu diskusijā.

Labi, es strīdu neturpināšu, gaidīšu balsošanu. Man vārds "Čips" nesaistās ne ar ko un neliekas visskaistākais vai piemērotākais, bet tas ir iegājies un punkts.

Varbūt, ja daudzi jauniņie izsaka vienotu domu par to, ka ir redzamas neslēptas antipātijas pret Mega2, varbūt jāaizdomājas par to.

Mierīgu visiem atlikušo laiku līdz balsošanai, atvainojos, ja pielēju eļļu ugunij ar saviem komentāriem. Nācu te ar labiem nodomiem.
zuze89
Posts: 26
Joined: 23 Apr 2021 14:19

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by zuze89 »

Čips,Čips un vēlreiz Čips!🦅🦅
Sen jau nokristīts un pierasts! Mazo saucu par Brīnumu, ja būtu vienīgais, tad Ok,bet izskatās, ka būs bràlîši vai māsiņas🐥🐥🤗
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Feja »

Jenna wrote: 23 Apr 2021 14:39 Kāpēc man tas būtu jādara? Atgādināšu, ko jau rakstīju - man patika būt vērotājam no malas, kurš vakarpusē ienāk un izlasa skaisti, hronoloģiski dokumentētus notikumus.
Izskatās, ka cilvēki īsti nesaprot, kād ir foruma būtība. Šis nav viena cilvēka blogs, bet katrs vērotājs ir gaidīts, kas atspoguļo savu redzējumu, kas jebkurā ligzdā notiek. Arī 10 cilvēki vienā tēmā var veidot hronoloģiski veidotu stāstu. Tā pašos pirmsākumos notika. Tikai ar gadiem pamatotu apsvērumu dēļ Mildas tēma ir kļuvusi par viena cilvēka vienpersonisku subjektīvu skatījumu.
Un vēl - darbošanās forumā ir laikietilpīgs un smags darbs. Un tad varbūt tomēr vērotājiem no malas vismaz jāciena arī pārējo aktīvo forumiešu viedoklis. Savādāk jautājumu -Kāpēc man tas būtu jādara- var nosaukt par prieka, intereses apmierināšanu uz to cilvēku rēķina, kas šeit ziedo savu brīvu un pat darba laiku. Jūs domājiet, ka megai un pārējiem dažiem, kas vēl te darbojas, ir viegli vērot tiešraidi, veidot bildes, video un salikt forumā un ka šiem cilvēkiem nav citu ko darīt.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by d.e. »

Vērotāja wrote: 23 Apr 2021 14:30
Jenna wrote: 23 Apr 2021 14:14 Tas, ka jums ir savstarpēji strīdi, nemazina to, ka tieši Mega2 dokumentē ligzdas notikumus visvairāk, kas ļoti palīdz tiem, kas negrib vai nevar sekot līdzi tiešraidei.
Ja nebūtu strīdu, tad dokumentētu nevis viens cilvēks, bet desmit un forums no tā tikai iegūtu.
Jā, Vērotāj, tas ir tas, ko šodien garākā "esejā" minēju Sarunu/diskusiju sadaļā! Diemžēl daudzi vērotāji pazīst tādu forumu, kāds tas ir pēdējā laikā un tādēļ rodas iespaids, ka pēkšņi parādās kaut kādi "svešie" un sāk uzbrukt Megai, kura viena pati nonstopā cīnās un visu tik akurāti dokumentē.
oak
Posts: 1
Joined: 23 Apr 2021 14:06

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by oak »

Manuprāt, lai paliek vien Čips. Pierasts Un visi to jau zin, lai arī, cik tas liktos piemērots tik varenam putnam. Bet tāds nu bija pirmais iespaids pēc viņa balss.
Pirmdzimtajam cālim vajadzētu būt tēva vārda nesējam Raimis J vai Raimis 2. vai Raimītis mīļvārdiņā pagaidām. Godinot tēva piemiņu, kas viņu sargāja, sildīja un gāja bojā par ģimeni rūpējoties.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Lianaliesma »

d.e. wrote: 23 Apr 2021 15:02
Vērotāja wrote: 23 Apr 2021 14:30
Jenna wrote: 23 Apr 2021 14:14 Tas, ka jums ir savstarpēji strīdi, nemazina to, ka tieši Mega2 dokumentē ligzdas notikumus visvairāk, kas ļoti palīdz tiem, kas negrib vai nevar sekot līdzi tiešraidei.
Ja nebūtu strīdu, tad dokumentētu nevis viens cilvēks, bet desmit un forums no tā tikai iegūtu.
Jā, Vērotāj, tas ir tas, ko šodien garākā "esejā" minēju Sarunu/diskusiju sadaļā! Diemžēl daudzi vērotāji pazīst tādu forumu, kāds tas ir pēdējā laikā un tādēļ rodas iespaids, ka pēkšņi parādās kaut kādi "svešie" un sāk uzbrukt Megai, kura viena pati nonstopā cīnās un visu tik akurāti dokumentē.
Vērotāj, nu uztaisi lūdzu atsevišķu tēmu, kurā liekam gan notikumu bildes, gan to analīzi, bet mega lai turpina piefiksēt ligzdā notiekošo pa savam. Jo kā pati atzini, principā jau ir labi, ja ir piefiksēti visi notikumi un hronoloģiski.
Un ir taču labi, ka forumā iesaistījušies jauni vērotāji, to arī vēlējāmies.

P.S. Nepazīstu mega2 personiski, bet iespējams, ka ligzdas notikumu dokumentēšana viņai ir būtiska dzīves sastāvdaļa, un daudziem tas ir ērti.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Varna
Posts: 20
Joined: 23 Apr 2021 10:44

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Varna »

Te laikam raksta tikai mega2 atbalstītājas :)..tā, it kā kāds karš sāktos... Es arī kādu laiku klusiņām vēroju un biju ļoti pateicīga par noderīgu foruma hronologiju..bet tā vienmēr notiek - cilvēkam drusku vairāk "pilnvaru" un pazūd objektivitāte.
Parādījās daudz naidīgu komentāru un uzbraucienu "parastajiem mirstīgiem" tieši no mega2 puses..diemžēl. Tāpēc priecāšos, ja būs gan lieliskas megas hronoloģijas, gan Vērotājas un citu ilggadējo un jauno vērotāju diskusijas un kodolīga faktu apspriešana! Jo katram cilvēkam labāk padodas kaut kas savs. Ja nepadodas komunikācija- nevajag, dari citu.
Par vārdu runājot - sakotnēji nepatika nemitīga vārdu maiņa. Čips likās neērglisks, bet pie visa var pierast:).
Labāk tomēr patīk FREDIS!
Jenna
Posts: 16
Joined: 22 Apr 2021 21:33

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Jenna »

Feja wrote: 23 Apr 2021 14:57
Jenna wrote: 23 Apr 2021 14:39 Kāpēc man tas būtu jādara? Atgādināšu, ko jau rakstīju - man patika būt vērotājam no malas, kurš vakarpusē ienāk un izlasa skaisti, hronoloģiski dokumentētus notikumus.
Izskatās, ka cilvēki īsti nesaprot, kād ir foruma būtība. Šis nav viena cilvēka blogs, bet katrs vērotājs ir gaidīts, kas atspoguļo savu redzējumu, kas jebkurā ligzdā notiek. Arī 10 cilvēki vienā tēmā var veidot hronoloģiski veidotu stāstu. Tā pašos pirmsākumos notika. Tikai ar gadiem pamatotu apsvērumu dēļ Mildas tēma ir kļuvusi par viena cilvēka vienpersonisku subjektīvu skatījumu.
Un vēl - darbošanās forumā ir laikietilpīgs un smags darbs. Un tad varbūt tomēr vērotājiem no malas vismaz jāciena arī pārējo aktīvo forumiešu viedoklis. Savādāk jautājumu -Kāpēc man tas būtu jādara- var nosaukt par prieka, intereses apmierināšanu uz to cilvēku rēķina, kas šeit ziedo savu brīvu un pat darba laiku. Jūs domājiet, ka megai un pārējiem dažiem, kas vēl te darbojas, ir viegli vērot tiešraidi, veidot bildes, video un salikt forumā un ka šiem cilvēkiem nav citu ko darīt.
Kaut kas acīmredzami tika pārprasts. Es cienu Mega2 darbu, tāpēc arī piereģistrējos, lai izteiktu viņai atbalstu. Noteikti nedomāju, ka tas ir viegli dokumentēt katru dienu. Tieši tāpēc nesaprotu uz viņu vērstus uzbrukumus. Es sapratu tagad, ka strīda būtība ir tajā, ka viņa it kā "izēda" citus forumiešus no tēmas. Man grūti saprast, kā tas notika, jo neredzu šķēršļus, ka arī citi tagad rakstītu savus vērojumus par ligzdu. Konkrēti es nerakstu, jo esmu pilnīgi jauniņā putnu lietās un labāk pasmeļos gudrības no tiem, kas jau ilgāk seko putniem. YT čatu izmantoju kā negatīvo piemēru, jo pat man tur notiekošais (piemēram, ka aicināja iejaukties un piegādāt Mildai ēdienu ar dronu, uz kā uzlikta ērgļa maska..) likās traki. Tiesa, jau sen tur neskatos, varbūt tur tikai daži tādi interesantie cilvēki bija pagadījušies brīdī, kad Mildai bija smagāki laiki.
Jenna
Posts: 16
Joined: 22 Apr 2021 21:33

Re: Durbes ligzdas JĒ tēviņa vārda piedāvājumi

Post by Jenna »

Labi, atvainojos, ka iejaucos, jo tiešām - nezinu, kas notika, kādēļ citi forumieši pajuka no Mildas tēmas. :roll:
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”