Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Inese_Incene »

Vakar tieši meklēju, kā Milda un Raimis nonāca ligzdā un kā tika pie vārdiem. Mildu ļoti ilgi neuzrunāja vārdā forumā un kam par godu Milda tā arī neuzzināju(zinu divas -Brīvības pieminekli un Ugunsgrēka pavārīti :lol: ). Māris deva vārdu Raimim, bet acīmredzot prezidenta vārdu dot nedrīkst, jo sanāk 4 gadi un prom. Kaut ko ilgi pastāvošu, kā piemēram Eifelis :D Uzrakstīts neizklausās labi,kā fufelis... Bet tas piemēra pēc. Kaut ko no mūsu pašu stabilām vērtībām, tikai nekas nenāk prātā.
sissydra3
Posts: 257
Joined: 20 Apr 2021 18:04

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by sissydra3 »

Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 10:18 Vakar tieši meklēju, kā Milda un Raimis nonāca ligzdā un kā tika pie vārdiem. Mildu ļoti ilgi neuzrunāja vārdā forumā un kam par godu Milda tā arī neuzzināju(zinu divas -Brīvības pieminekli un Ugunsgrēka pavārīti :lol: ). Māris deva vārdu Raimim, bet acīmredzot prezidenta vārdu dot nedrīkst, jo sanāk 4 gadi un prom. Kaut ko ilgi pastāvošu, kā piemēram Eifelis :D Uzrakstīts neizklausās labi,kā fufelis... Bet tas piemēra pēc. Kaut ko no mūsu pašu stabilām vērtībām, tikai nekas nenāk prātā.
Nu, stabilas vērtības būtu Auseklis( te vairāk ornamentu un zvaigzni domājot), Pērkons, Lāčplēsis 😀 Bet, vai der putnam ...🙂
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Inese_Incene »

sissydra3 wrote: 22 Apr 2021 10:38
Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 10:18 Vakar tieši meklēju, kā Milda un Raimis nonāca ligzdā un kā tika pie vārdiem. Mildu ļoti ilgi neuzrunāja vārdā forumā un kam par godu Milda tā arī neuzzināju(zinu divas -Brīvības pieminekli un Ugunsgrēka pavārīti :lol: ). Māris deva vārdu Raimim, bet acīmredzot prezidenta vārdu dot nedrīkst, jo sanāk 4 gadi un prom. Kaut ko ilgi pastāvošu, kā piemēram Eifelis :D Uzrakstīts neizklausās labi,kā fufelis... Bet tas piemēra pēc. Kaut ko no mūsu pašu stabilām vērtībām, tikai nekas nenāk prātā.
Nu, stabilas vērtības būtu Auseklis( te vairāk ornamentu un zvaigzni domājot), Pērkons, Lāčplēsis 😀 Bet, vai der putnam ...🙂
Tie tādi gari. Tad jau Jumis. Bet vairāk bija domāts, ka dēļ palikšanu. Tā protams ir tikai sakritība par tiem četriem gadiem, bet gribas lai viņi paliek ilgi, ilgi..
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by skarleta »

Nu tad deretu vārds Laimis ( lai Mildiņai dod tikai laimi ) nu tas tikai tā -pārdomām :roll:
amurs
Posts: 8
Joined: 13 Apr 2021 12:36

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by amurs »

sissydra3 wrote: 22 Apr 2021 10:38
Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 10:18 Vakar tieši meklēju, kā Milda un Raimis nonāca ligzdā un kā tika pie vārdiem. Mildu ļoti ilgi neuzrunāja vārdā forumā un kam par godu Milda tā arī neuzzināju(zinu divas -Brīvības pieminekli un Ugunsgrēka pavārīti :lol: ). Māris deva vārdu Raimim, bet acīmredzot prezidenta vārdu dot nedrīkst, jo sanāk 4 gadi un prom. Kaut ko ilgi pastāvošu, kā piemēram Eifelis :D Uzrakstīts neizklausās labi,kā fufelis... Bet tas piemēra pēc. Kaut ko no mūsu pašu stabilām vērtībām, tikai nekas nenāk prātā.
Nu, stabilas vērtības būtu Auseklis( te vairāk ornamentu un zvaigzni domājot), Pērkons, Lāčplēsis 😀 Bet, vai der putnam ...🙂
varbūt arī jāpadomā par citu valstu vērotājiem... jāizvēlas vārdu, ko var apmēram uzrakstīt un izrunāt arī ne-latvieši :D

man personigi arī liekas, ka šobrīd tas nav svarīgi un ka Čips ir pilnīgi normāls vārds
sissydra3
Posts: 257
Joined: 20 Apr 2021 18:04

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by sissydra3 »

varbūt arī jāpadomā par citu valstu vērotājiem... jāizvēlas vārdu, ko var apmēram uzrakstīt un izrunāt arī ne-latvieši :D
Tā ir ...😀 Bet tos divus zaķus (vai trīs) ar vienu šāvienu nav viegli dabūt ...🙂
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Emotion_ »

Man patīk Laimis. Bija Raimis, tagad Laimis. Raimis var būt mierīgs ...
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Sandra L. »

skarleta wrote: 22 Apr 2021 11:22 Nu tad deretu vārds Laimis ( lai Mildiņai dod tikai laimi ) nu tas tikai tā -pārdomām :roll:
Emotion_ wrote: 22 Apr 2021 11:54 Man patīk Laimis. Bija Raimis, tagad Laimis. Raimis var būt mierīgs ...
Arī patīk :) Vēl kaut kur redzēju minētu labu variantu - Līvs, bet Laimis viņam tiešām ļoti atbilstošs
Lote
Posts: 13325
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Lote »

Labdien!
Varbūt ir pienācis laiks un beigt besīties dēļ vārda.. Ierosinu iesūtīt savus tīkamos vārdus un likt uz balsošanu..
Kas tā par mūžīgo besīšanos un vienam otru apvainošanu. :oops:
Spīgana
Posts: 105
Joined: 19 Feb 2016 10:15

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Spīgana »

Saprotu mega2 šībrīža emocijas! Tajā laikā, kad bija skaidrs, ka Raimis neatgriezīsies, es nespēju skatīties ligzdu tiešsaistē, lasīju tikai mega2 aprakstus forumā. Apbrīnoju šīs spējas valdīt pār emocijām. Paldies!

Tomēr, ja tiek nobalsots par vārda maiņu, tad varētu saukt par Oskaru - zvejnieks un risinājumu meistars.
Elina
Posts: 187
Joined: 16 Apr 2015 22:18

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Elina »

Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 10:56 Tie tādi gari. Tad jau Jumis. Bet vairāk bija domāts, ka dēļ palikšanu. Tā protams ir tikai sakritība par tiem četriem gadiem, bet gribas lai viņi paliek ilgi, ilgi..
Jumis izklausās dikti labi. It īpaši zinot, ka Jumis simbolizē auglību/ražību - varbūt ikgadu ligzda būs pilna ar olām un mazuļiem. Milda un Jumis izklausās pēc ļoti labas un latviskas kombinācijas. Ārvalstniekiem sanāks "Džumis" vai "Yumi".

Man Laimis kaut kā netīk. Tomēr gribētos, lai audžutēvs ir kas vairāk par Raimja aizvietotāju. Šobrīd vārds varētu šķist iederīgs, bet kā būs pēc gada vai diviem? Vai esošajam ērglim visu mūžu būs te jādzīvo Raimja ēnā? Audžupaps tomēr ir ar Raimi nesaistīta personība, individualitāte. Ir pelnījis neaizēnots gozīties saulītē.
Nodus
Posts: 3
Joined: 14 Apr 2021 14:33

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Nodus »

Es jau vakar minēju savu vārda variantu Līvs. Pirmkārt, līvs varenās tautas pārstāvis, otrkārt līdzība ar angļu vārdu LIFE-dzīvība, dzīve. Un... Nu, varbūt arī LIVE- tiešraidē, kur mēs visu šo brīnumu novērojām... Un vēl. Raimis, protams, visiem bija tuvs un mēs pārdzīvojām par viņa likteni, bet dzīve ir dzīve. Jaunais tēviņš ir pats par sevi, un viņu no kristīt Raimja piemiņai līdzīgā vārdā, manuprāt, nav pareizi. Tad drīzāk mazuli, bet Čips ir pats dižs putns, nevis tikai Raimja aizvietotājs. Tad nu, ja būs vārdu izvēle, es iesaku LĪVS.
DaceK
Posts: 3
Joined: 21 Apr 2021 17:34

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by DaceK »

Varbūt Kārlis? Gan pietiekami latvisks, gan karalisks reizē...
amurs
Posts: 8
Joined: 13 Apr 2021 12:36

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by amurs »

Elina wrote: 22 Apr 2021 12:20
Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 10:56 Tie tādi gari. Tad jau Jumis. Bet vairāk bija domāts, ka dēļ palikšanu. Tā protams ir tikai sakritība par tiem četriem gadiem, bet gribas lai viņi paliek ilgi, ilgi..
Jumis izklausās dikti labi. It īpaši zinot, ka Jumis simbolizē auglību/ražību - varbūt ikgadu ligzda būs pilna ar olām un mazuļiem. Milda un Jumis izklausās pēc ļoti labas un latviskas kombinācijas. Ārvalstniekiem sanāks "Džumis" vai "Yumi".

Man Laimis kaut kā netīk. Tomēr gribētos, lai audžutēvs ir kas vairāk par Raimja aizvietotāju. Šobrīd vārds varētu šķist iederīgs, bet kā būs pēc gada vai diviem? Vai esošajam ērglim visu mūžu būs te jādzīvo Raimja ēnā? Audžupaps tomēr ir ar Raimi nesaistīta personība, individualitāte. Ir pelnījis neaizēnots gozīties saulītē.
Man patīk Jumis/Yumi!

Par Laimi neesmu droša. Šis vairak jautajums tiem, kas ciešāk seko ligzdas notikumiem, bet vai nevarētu būt tā, ka Čips kaut kādā veidā ir vainīgs pie Raimja pazušanas? Nesaku, ka viņs tāpēc ir slikts putns, jo daba paliek daba, bet man labāk patiktu, ja iztiktu bez atsauces uz Raimi...
DiiDii
Posts: 713
Joined: 14 Apr 2021 22:07

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by DiiDii »

Labdien, emu šeit nesen, bet jaunā ērgļa vārdu nesaistītu ar atmiņām par Raimi, tad jau ko līdzīgu varētu jaunam ērglēnam dot, godinot tēva piemiņu. Man patiktu vārds Dāvis- dāvājis Mildas cālim iespēju izšķilties un pirmo maltīti. Milda un Dāvis saskanīgi vārdi,bet varbūt uzradīsies citi ieteikumi, kas būs piemerotāki.
Pagaidām gan ir tik pierasti Čips. Apbrīnojams putns.
Inese_Incene
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2021 20:55

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Inese_Incene »

Man patīk Jumis/Yumi!

Par Laimi neesmu droša. Šis vairak jautajums tiem, kas ciešāk seko ligzdas notikumiem, bet vai nevarētu būt tā, ka Čips kaut kādā veidā ir vainīgs pie Raimja pazušanas? Nesaku, ka viņs tāpēc ir slikts putns, jo daba paliek daba, bet man labāk patiktu, ja iztiktu bez atsauces uz Raimi...
[/quote]

Čips nav vainīgs. :) :) Pēc Raimi bija Rūdis un tad nāca Čips. Iespējams, ka Čips padzina Rūdi, jo bija kautiņš. Tāpēc arī viņu tiešraidē dēvē par Mr C, jo pirms viņa bija Mr B jeb Rūdis un Raimis sanāk Mr A
Tanya-1710
Posts: 3
Joined: 30 Apr 2019 17:43

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by Tanya-1710 »

Labdien visiem!

Šodien, 22.04.2021, kad Čips atnesa pirmo zivi, vārdadienu svin Armands. Varbūt šis vārds viņam derēs?)

Armands nozīme: Sievišķās enerģijas vārds ar vīrišķīgu iekšējo struktūru un spēcīgu enerģētiku. Tas liek Armandam justies lietišķam, mērķtiecīgam, spītīgam, neatlaidīgam, padara viņu par līderi, aktivizē loģiku un dzen uz priekšu. Vārds paaugstina dzīves enerģiju, nostiprina vīrišķību, dara Armandu emocionālāku, jūtīgāku un atbildīgāku pret darbu.
Vārdā ir sargeņģelis.
amurs
Posts: 8
Joined: 13 Apr 2021 12:36

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by amurs »

Inese_Incene wrote: 22 Apr 2021 13:10

Čips nav vainīgs. :) :) Pēc Raimi bija Rūdis un tad nāca Čips. Iespējams, ka Čips padzina Rūdi, jo bija kautiņš. Tāpēc arī viņu tiešraidē dēvē par Mr C, jo pirms viņa bija Mr B jeb Rūdis un Raimis sanāk Mr A
Bet mēs jau nezinām, kas notika ārpus ligzdas un kas īsti notika ar Raimi?
AliseP
Posts: 56
Joined: 12 Oct 2015 15:05

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by AliseP »

Man ļoti patīk vārds Jumis. Es esmu par to.
Jumja zīme ir atvasinājums no zelta krusta – zemes un tās auglības simbols.
Mn liekas, ka ērgļu tēviņam ir jāsāk sava dzīve forumā, ar savu vārdu, un nav jābūt Raimja aizvietotājam.
Kad būs laiks dot vārdu mazajam, tad gan var izvēlēties vārdu par godu tēvam - Laimis vai Raimis juniors...
nolik
Posts: 56
Joined: 29 Mar 2020 10:18

Re: Aptauja par balsošanu par Durbes tēviņa vārdu

Post by nolik »

Esmu par Čipu.

Un redzu, ka šis vārds diez vai paliks. Ļoti žēl.
Labi.

Ja būs vispār vārda došana, un balsošana, un nezinu, nesaprotu vai vispār būs kāds forums ar piedāvātājiem vārdiem, lai visus ierakstītu un dotu balsošanai, tādēļ šeit piedāvāju savu variāntu - Šota.
Gruzīnu vīriešu vārds. Nozīmē "uguns".

Man ļoti patika, kā Mega2 aprakstīja svešo ērgli: ar savu karstu asins sildīja svešas olas.
Viņam taču izdodas vismaz ar vienu olu, ne? Var protams pateikt, ka Milda izdarīja milzīgu darbu, bet mazulis neidzīvotu, ja Milda paliktu viena.

Labi, turpināšu...ja gribas, lai viss bija nopietni, lai nopietns vārds, tad ir slavens cilvēks - Šota Rustaveli, 12.gadsmita gruzīnu dzejnieks, kas uzrakstīja poēmu "Bruņinieks tīģera ādā".
Es lasīju šo poēmu.

Kas vēl... Uguns - gaismas un dzīvības simbols pār tumsu un nāvi, vispārējas attīrīšanās simbols. Nu un tā tālāk, tamlīdzīgs.

Vai viss tas pietiek, lai vārds izskātas nopietns?

Ja Čips neliekas pietiekoši nopietns, tad nesaprotu kāpēc? .. labs vārds, īpaši ja ar šo vārdu svešais ērglis darīja visas šīs fantastikas lietas, un pat ir Raimis juniors. Te Sandija9 ļoti labi pateica par Čipa vārdu! Labāk jau nevar pateikt... Un Mega2, kad nosaucīja ar šo vārdu svešo ērgli, neviens neiebilda. Kāpēc tagad, kad šis svešais ērglis ir tāds labs, tāds ideāls, utt., visiem sagribējās nosaukt viņu nopietnāk? Un kas tas ir - "nopietnāk"?

Atceros Čipu & Deilu... Čips taču ir labs, nopietns puisis. Nevis ērglis, bet tas, kas no multfilmas.

Līvs man nepatīk. Saul.. arī nepatīk. Nes sauli Mildai ...
Un Šota arī nepatiks kādam.
Viss tas cilvēku acīs, nevis ērgļu. Cilvēku ambicijas.

Viss tas ir, ko es domāju, izlasot visu šo.
Paldies!
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”