Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Jana_krilova23
Posts: 3168
Joined: 11 May 2020 14:53

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Jana_krilova23 »

Hanna un Brīze. ;)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Lianaliesma »

Tālis wrote: 22 May 2020 09:49 Saskanīgi tad jau būtu arī Mimi un Rimi :lol:
Bet nav ne vainas Mimi un Rami.
Tā saglabātos saderīga vecāku vārdu pēctecība.
Es arī PAR.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by schwarzstorch »

Man patiktos Hēra un Hermes. :oops:

Abi tēli Grieķu mitoloģijā, spēcīgi vārdi, kā jau ērgļiem. Un arī skanīgi.
Last edited by schwarzstorch on 22 May 2020 22:07, edited 2 times in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Vērotāja »

Sveiki!

Lūdzu atsaukties Zintu un Sulamiti :P

Ja pieaugušos putnus var uzskatīt par atsevišķām personībām ar savu izskatu un uzvedības īpatnībām, tad bērniņi ir pagaidām tikai bērniņi un viņu darbs ir augt. Tāpēc izvēlēties un balsot par vārdu katram atsevišķi laikam mums vienkārši nav pamata.

Vienīgais pamats pašlaik ir mūsu pieņēmums par dzimumu, bet tikpat labi pēc laika arī otrs var uzrādīt mātītes pazīmes un pieredze rāda, ka neko pārāk droši tas šajā vecumā nav. Un tā kā mazuļus negredzenos un attiecīgi DNS analīžu nebūs, attiecībā uz dzimumiem mēs varam izpausties pietiekoši brīvi.

Zintas piedāvātajai Hannai un Sulamites piedāvātajai Maldai vajadzētu pāra vārdus. Žēl būtu neizmantot tik smukus vārdiņus :P
(var lūgt forumiešus piedomāt pāra vārdu Hannai un Maldai un tad jūs varat izvēlēties kurš variants patīk kā pāris. )
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Vērotāja »

Zinta, te ir interesants raksts par to kā tiek doti vārdi vētrām, varbūt kaut kas "iekritīs acīs" kā pāris Hannai?
https://topraksti.lv/vai-zinaji-kapec-s ... i/18012/2/

Mazliet augstāk Jana_krilova23 piedāvāja pāri Hannai, varbūt vari akceptēt šo variantu. Būs divu autoru piedāvājums.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Zinta
Posts: 382
Joined: 12 May 2014 16:54

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Zinta »

Paskatījos, paldies, 12.03. ir vārdadiena Aivim, skan līdzīgi Raimim, mans variants:
Hanna un Aivis
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Lavanda8 »

Ērgļa vārdam jābūt kā jau ērglim, izjeot vēlreiz cauri Hanna spēcīgs vārds atbilstošs, un galvenais, lai tas būtu pēc iespējas īsāks, jo tomēr tas ir putns. Bet ja viens ir ārzemju, tad lai būtu pāris saskanīgs otram arī jābūt ne latviskam, es piedāvāju Kajs. Hanna un Kajs.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by schwarzstorch »

schwarzstorch wrote: 22 May 2020 11:36 Man patiktos Hēra un Hermes. :oops:

Abi tēli Grieķu mitoloģijā, spēcīgi vārdi, kā jau ērgļiem. Un arī skanīgi.
Un jūras ērgļa latīniskais nosaukums arī sākas ar burtu H :P
User avatar
mega2
Posts: 55976
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by mega2 »

ielikšu dažus komentus no YT čata-ir arī forumiešu viedoklis,varbūt ir vērts ieklausīties? :roll:

žubīte ST
​Man, piemēram, arī cipari, vai burti apmierinātu putniem, šogad..
zaigucis
​sveiki! oponentu jau te būs daudz, bet es izsaku tikai savas domas- kāda jēga pūlēties un mocīties ar vārdu došanu ērgļiem uz pāris mēnešiem?
zaigucis
​tik un tā, ja tie atlidos uz kādu no mūsu ligzdām pēc 4-6 gadiem un uzsāks ligzdošanu, mēs atkal iedosim tiem citus vārdus. dot vārdus ir jēga gredzenotiem putniem..
žubīte ST
​zaiguci, piekrītu, cik cilvēku, tik domu, ja gredzenotu tad noteikti būtu vārdi jādod, bet, vai tagad?
Ai R
​Kaut kā jau viņus vajadzētu nodēvēt, jo man tie itāliskie varianti mūsu putniem nav pieņemami...
zaigucis
​pēc visiem parametriem pirmais ir puika, otrais meitene (man liekas), bet cepties forumā un balsot par to visu var par gredzenotiem putnu bērniem
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Vērotāja »

Savu viedokli jau rakstīju, ka manuprāt vispār mazuļiem nevajag likt vārdus, ne šajā, ne kādā citā ligzdā.

Bet tomēr - kā vairums nolems, tā darīsim. Putniem jau pilnīgi vienalga, ka mēs viņus saucam kaut kādos vārdos vai nesaucam.
Tāpēc tā ir tīri skatītāju lieta.

Varbūt cilvēki var izteikties komentāros - vajag tos vārdus vai nevajag?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Made »

Man šķiet, ka forumā vajag dot vārdus, tikai mums nevajadzētu tam procesam dikti pieķerties un kašķēties. Jo biežāk vārdu došanā piedalāmies, jo iecietīgāk izturamies pret citiem viedokļiem - iemācāmies atkāpties un paskatīties - kāpēc ne? kas mainīsies, ja nosauks tā vai citādi (protams, ja nav pamatotu iebildumu). Vienmēr jau var atrast visiem daudzmaz pieņemamu vai vēlamu vārdu.

Man šķiet, ka vārda došana, pirmkārt, dod pelnīto cieņu putnam, kuru esam personalizējuši, apgarojuši, izdalījuši no citiem līdzīgiem, samīļojuši.. otrkārt, man patiešām vieglāk ir pateikt Knips, nekā "tas mazulis, kas 2018.gadā izkrita no Ziemeļkurzemes jūras ērgļu ligzdas" (vai "jaunākais mazulis Ziemeļ..."), lai varētu viņu atšķirt no "tā mazuļa, kas 2019.gadā izkrita no Durbes ligzdas". Nu vai vienalga kuru putnu kādā sakarā pieminēt.

Arī foruma tēmās sezonas laikā ir patīkamāk lietot īpašvārdu, nekā lielais/mazais. Tas gan neizslēdz to, ka paralēli "oficiālajam" vārdam (norunātajam, iebalsotajam, pārņemtajam no kāda rakstītāja, kādas uzticības personas izvēlētajam... utt.) varam radoši izpausties arī ar mīļvārdiņiem u.c. "iesaukām" :P

Protams, ja tos mazuļus varam atšķirt, citādi jau tik un tā nepratīsim vārdus lietot..
Triine
Posts: 9855
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Triine »

Vērotāja wrote: 24 May 2020 14:27 Savu viedokli jau rakstīju, ka manuprāt vispār mazuļiem nevajag likt vārdus, ne šajā, ne kādā citā ligzdā.

Bet tomēr - kā vairums nolems, tā darīsim. Putniem jau pilnīgi vienalga, ka mēs viņus saucam kaut kādos vārdos vai nesaucam.
Tāpēc tā ir tīri skatītāju lieta.

Varbūt cilvēki var izteikties komentāros - vajag tos vārdus vai nevajag?
Sveiki!Gribēju piedāvāt vārdiņus.Hanna un Haris. :roll:
Triine
Posts: 9855
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Triine »

Tomēr to vārdu likšana ir jau tradīcija.Kāds noteikti pēc izlidošanas montēs filmiņu piemiņai.Un nummurēti mazuļi kautkā muļķīgi izskatīsies.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Lianaliesma »

Man patīk, ka dodam vārdus tiešraides ligzdu mazuļiem.
Ārzemju ligzdās, kur liek kārtas skaitļus, man vienmēr jāpiedomā, kurš ir jaunākais, kurš vecākais, un ja nosauc iepriekšējo gadu mazuli, vispār nevar paļauties uz atmiņu, jādodas uz arhīvu.
Atceroties pēc krietna laika, vairākiem gadiem, ir jauki pēc vārda atsaukt atmiņās, nevis nosaukt kādus skaitļus, piem., 2017.g.nr. 15. Stipri tehnokrātiski.
Statistikai, ja kāds tādu ved, protams, var visus ērti sanumurēt un salikt tabulās.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Tālis »

Man liekas, ka atteikties no iesakņojušās tradīcijas dot putniem vārdus
grūtāk, nekā tos piešķirt. Viņi tomēr tā tiek personificēti.
Nav jau malkas pagales ...
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
User avatar
mega2
Posts: 55976
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by mega2 »

Ansis un Grieta :lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: 24 May 2020 14:27 ...Varbūt cilvēki var izteikties komentāros - vajag tos vārdus vai nevajag?
A kā ta bez?!!! :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Saule
Posts: 29
Joined: 08 Oct 2013 19:37

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Saule »

Labdien!
Man arī liekas, ka mazajiem ērglēniem vajadzētu vārdiņus. Viņi ienāk šajā pasaulē, izaug un dodas savās pieaugušu ērgļu gaitās mūsu acu priekšā un kā bez vārdiem! Mēs viņus atcerēsimies pēc vārdiem, nevis ērglis nr. 1 un ērglis nr.2. Nu kā tad debesu karaļi bez vārdiem! Es par vārdu došanu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46695
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Vērotāja »

Izskatās, ka no vārdiņiem neatteiksimies :D :D :D

Tad taisu balsošanas tabulu vai vēl turpinam sniegt vārdus?
Varētu jau sākt balsot.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Vārdu došana Durbes ērglēniem 2020

Post by Lavanda8 »

Lieliski! :) Mega 2, atbalstu un aicinu arī pārējos balsot par šiem vārdiem abiem ērgļiem - Ansis un Grieta!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”