Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Sandra L. »

Man vīrs parasti līdzīgos gadījumos saka: "Divi pirksti virs ūdens" (domāts - kaut slīksti, bet pēdējais vārds būs tavs) :P
Madara_Ozola
Posts: 218
Joined: 28 May 2015 21:30

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Madara_Ozola »

Ienācu forumā - lūkojos - re', kur labi ir atvērta jauna tēma, bet izrādās forums cīnās par vai pret, bet cīnās. Visu pēc kārtas.

1) Lavanda, izlasīju Jūsu rakstīto. Vispirms par pirmsskolas vecuma bērniem (jūsu atsauce) - interneta lietošana un mediju patēriņš ir vecāku uzraudzība un atbildība, un absolūti nav argumentēts pārmetums, ka bērni redz vardarbību. Neredz - tātad to redzēt atļauj vecāks vai likumiskais aizbildnis. Lūdzu, sniedziet atsauces uz pētījumiem, ka dabas procesi, kurus Jūs dēvējat par vardarbību, ir ietekmējuši bērnu psihi, veicinājuši agresiju utml. Papildus Jūs atsaucaties uz to, ka no ligzdaa izkritušie aizsargājamie putni ir jāglābj - lūdzu, sniedziet atsauci uz pētījumiem par jūras ērgļu populācijas izmaiņām pēdējo desmit gadu laikā, vienlaikus minot, cik būtiski populācija ir ieguvusi no ligzdas izkritušo ērgļu glābšanas pasākumiem, un cik cietusi no cilvēka radīta traucējuma perēšanas vai mazuļu audzināšanas laikā. Vienā no sarakstēm Jūs minat, ka Jums ir nopietns amats, lūdzu, atklājiet, ja reiz uz to norādāt. Turpmāk Jūsu apgalvojumiem ir vērtība tikai tad, ja tiem klāt ir pētījumu dati.

2) Agresīvā retorika, kas vērsta pret Jāni Ķuzi. Bez komentāriem. Cik liels ir tieši Jāņa personīgais ieguldījums jūras ērgļu populācijas aizsardzībā un saglabāšanā, tas putnu zinātājiem nav jāstāsta. Jau krietni sen pirms kameru parādīšanās Jānis ir simtiem stundu pavadījis vērojot jūras ērgļu uzvedību gan ziemu, gan vasaru, lai gūtu empīrisku informāciju tālākajiem soļiem un projektiem jūras ērgļu aizsardzībā. Te tikai viens no projektiem pirms kamerām un ikviena, kurš pēkšņi ir jūras ērgļu eksperts. https://ldf.lv/lv/projects/ergli-pari-r ... ims-eagles

3) Pārmetumi par izpratni Uģim Piterānam. Uģis ir dabas pētnieks paaudzēs. https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/05.10.2019 ... .id169547/ Jā, viņš vairāk ir entomoloģijas speciālists, taču arī putnu pasaule viņam ir zināma profesionālā līmenī, tuva, saprotama un, kas galvenais, izpētīta. Nu kaut vai izlasām rakstu par kaiju noteikšanu http://upiterans.blogspot.com/2015/11/a ... s.html?m=1

4) Jā, visi pārējie mēs te esam tikai vērotāji, taču cienām viens otru. Lai gan nē, ne tikai vērotāji - Māris ir nesis aptuveni 50kg smagus akumulatorus vairākus kilometrus mežā uz šo pašu jūras ērgļu ligzdu, lai mēs varētu baudīt tiešraidi un ne tikai to. Vērotāja satur šo forumu kopā un organizē, lai mums te būtu gan atsevišķas tēmas, gan vārda došanas, gan viss cits kā uz līdakas pavēli. Arī Liāna, cik zinu jau labu laiku palīdz Vērotājai. Feja un Raganiete pirms pāris gadiem brauca un par saviem līdzekļiem (laikam nedaudz arī forums palīdzēja) izbaroja mazputnus, dzeņus, dzilnas u.c. Latvijas Finiera tiešsaistes kamerā, kur pēkšņi ziemas vidū tika pārtraukta putnu barošana. Ja nemaldos, Karlīna organizēja zivju piegādes Knipam. Mega mostas visagrāk un dokumentē rīta notikumus. Madei, savukārt, ļoti labi padodas niansēti darbi - putnu migrāciju ceļu vizualizācijas, piemēram. Tālis ir sarakstījis vairākas grāmatas tieši par tiešsaistes putniem. Hildiņu ir jāciena par to vien, ka viņa joprojām nenogurstoši dokumentē - bez bildēm, bet ar sirdsdegsmi. Simba kopā ar Māri Strazdu ir izveidojusi melnā stārķa atbalsta projektus - tajā skaitā popularizējot tos sociālajos tīklos. Bet paldies ir jāsaka ikvienam vērotājam, jo visi te ir liela ģimene - Jamsis, Saulene, Skarleta, d.e., safri, Ligzdas Gariņš, Parsley, Puķe, TasPatsFans, LaMarie, Aijucis, Kaimiņiene, Leo, Emotion, Sandra L.... noteikti kādu aizmirsu, bet tiklīdz pamanītu - atcerētos.
Par forumu un pensionāriem. Jā, ir arī ļoti jauneklīgi cilvēki, kuriem personas koda dati ļauj saņemt pensiju, bet kopumā mēs esam ļoti dažādi. Te var noskatīties gan video, gan zemāk foto no kopīgas talkas Engurē. https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/ ... u.a233769/

Tāpēc katram jaunpienācējam ir izvēle - iekļauties šajā lieliskajā ģimenē, izprast, pastudēt, pirms kategoriski apgalvot vai mēģināt destruktīvi pierādīt kaut ko, īsti nezinot ko. Ja ir par daudz žults sekrēta, tad to laikam tomēr spļaujam citur.

Paldies visiem par kopābūšanu un tiekamies tad, kad būs ļauts pulcēties 25+.
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

Labvakar, Madara!

Pirmkārt, paldies par informāciju. Jūs pasniedzat sevi un visus kā ļoti jauku kolektīvu, bez melnumiņiem, bet īlens lien no maisa, esat dzēlīgi... Nevarat vien nomierināties, kā var spriest pēc pēdējiem komentāriem no Sandra L., un arī Jūs beidzat savu tekstu ar savu žulti...
Otrkārt, Jūsu kopīgais foto man neko neizsaka, turkāt miglaina. Pazīstami daži no masu medijos sniegtās informācijas.
Šeit nav tiesa, bet forums un man nekas nav jāpierāda, šeit tauta izsaka savu viedokli. Ja būtu lasījusi vērīgāk, ko rakstu, varētu izdarīt secinājumus, ar ko saskaros savā ikdienā. Īsumā darbs ar dažādiem cilvēkiem un dokumentiem.
Mīlu dabu un dzīvniekus, esmu palīdzējusi glābt dzīvniekus, bija situācijas, kad lūdzu pēc palīdzības pat ugunsdzēsējus.
Tālāk, bez komentāriem.
Labu nakti visiem!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Lavanda8, ja pēdējo teikumu nosvītrotu, viss būs labi.. vai tiešām gribas kost ar nepatiesiem apgalvojumiem?

Paskaidrojums par kontekstu: mans komentārs attiecās uz Lavandas8 komentāru Durbes ligzdā, viņa izlaboja un tagad šo var dzēst.
Last edited by Made on 22 May 2020 15:06, edited 2 times in total.
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Made, izskatās, ka atkal kaut kas nav tā, paši lemjat un sakat tagad, ka tomēr nelemjat, amizanta situācija, tiekat galā paši savā starpā. Es neko šeit nelemju. Nepiesārņojiet forumu ar nevajadzīgiem komentāriem, ok.
Iesaku Vērotājai noņemt arī Mades komentāru, un arī manu šo kopā, tas būs tad godīgi.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by CerambyX »

Palasot vairākus lavandas komentārus, te tiešām izskatās, ka darīšana ir ar pieredzējušu interneta trolli, kas te nāk tik speciāli 'argumentēti' (kaut gan pamatā jau 'argumenti' balstīti uz tukšu demagoģiju bez pierādāmiem faktiem) kasīties, mēģinot, pierādīt savu 'taisnību' un to, ka lavanda ir labāka par citiem. Ar tādiem var un reizēm vajag diskutēt, bet nu tad tik nevajag to uztvert nopietni, bet gan kā sava veida izklaidi brīvajos brīžos. Nu no sērijas kā atbildēt uz Nigērijas prinču e-pastiem, kas sola miljonus un tiem tamlīdzīgiem - tīri aiz gara laika pačakarējot viņus :) Bet tā, ja izklaides vārdā tas neintersē, tad vienkārši ignore - ja troļļus ignorē, tad tiem ātri apnīk (jo galvenā troļļošanas doma jau ir izsaukt kādas atbildes reakcijas) un tie pazūd :)
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

Es kaut ko nesapratu pēc TV3 sižeta - Milda izkritušo mazo bija uznesusi ligzdā?? Tā kā viņš tika izbarots?..
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Interneta vidē nepatiesā informācija ir saglabājusies ar šādu tekstu:'' Milda vēlāk izgrūsto mazuli atnesa atpakaļ uz ligzdu un rīkojās pēc dabas likumiem, kas cilvēkiem dažkārt nav saprotami.'' Nekas nav izņemts.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

Lavanda8 wrote: 22 May 2020 21:22 Interneta vidē nepatiesā informācija ir saglabājusies ar šādu tekstu:'' Milda vēlāk izgrūsto mazuli atnesa atpakaļ uz ligzdu un rīkojās pēc dabas likumiem, kas cilvēkiem dažkārt nav saprotami.'' Nekas nav izņemts.
ok, paldies. Negribas to tēmu vairs cilāt, bet TV3 samulsināja. :?
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Odrija2020 wrote: 22 May 2020 21:54
Lavanda8 wrote: 22 May 2020 21:22 Interneta vidē nepatiesā informācija ir saglabājusies ar šādu tekstu:'' Milda vēlāk izgrūsto mazuli atnesa atpakaļ uz ligzdu un rīkojās pēc dabas likumiem, kas cilvēkiem dažkārt nav saprotami.'' Nekas nav izņemts.
ok, paldies. Negribas to tēmu vairs cilāt, bet TV3 samulsināja. :?
Tad necilājam vairs, bet tas ir bēdīgi ka žurnālisti tā... Labi, ka mēs zinām, kā bija patiesībā, jo esam aculiecinieki.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Vērotāja »

Diskusijas par citām tēmām >>
viewforum.php?f=25
Lapas lejā sadaļa >> Diskusijas

Sarunas par Dabu >> viewtopic.php?p=251612#p251612
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Lavanda8 wrote: 24 May 2020 23:02
lianaliesma wrote: 24 May 2020 22:31 Lavanda8, jauki, ka pievienojies komentāriem, tikai kāpēc nolēmi mainīt komentāra izskatu?
Visiem ierasts un par to esam vienojušies, ka vispirms piefiksē plkst., tad seko komentāra teksts, tad bilde.
Uzreiz ērti hronoloģiski izskriet cauri tēmai un piefiksēt galveno.
Jauki! :) man arī patīk, tie ir mani personiskie iedvesmas brīži.
"Pastāvēs, kas pārmainīsies" teica cienījamais dzejnieks un dramaturgs J.Pliekšāns. ...
"Cilvēks ir radījums, kas sev kāro brīvību un citiem to nolaupa." Zenta Mauriņa.
Varbūt tomēr ir jaukāk respektēt forumā esošos?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
mega2
Posts: 56417
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

lianaliesma wrote: 25 May 2020 01:57
Lavanda8 wrote: 24 May 2020 23:02
lianaliesma wrote: 24 May 2020 22:31 Lavanda8, jauki, ka pievienojies komentāriem, tikai kāpēc nolēmi mainīt komentāra izskatu?
Visiem ierasts un par to esam vienojušies, ka vispirms piefiksē plkst., tad seko komentāra teksts, tad bilde.
Uzreiz ērti hronoloģiski izskriet cauri tēmai un piefiksēt galveno.
Jauki! :) man arī patīk, tie ir mani personiskie iedvesmas brīži.
"Pastāvēs, kas pārmainīsies" teica cienījamais dzejnieks un dramaturgs J.Pliekšāns. ...
"Cilvēks ir radījums, kas sev kāro brīvību un citiem to nolaupa." Zenta Mauriņa.
Varbūt tomēr ir jaukāk respektēt forumā esošos?
Pilnībā pievienojos lianaliesmas komentāram,šis jaunais Lavanda8 komunicēšanas veids ļoti traucē uztvert domu,kura tiek pasniegta-bez laika norādes un ar komentu zem bildes...
turklāt Z.Mauriņas citāts visam pa vidu-viņam būtu jābūt sīkākā drukā,jo nav pilnīgi nekāda sakara ar ligzdā notiekošo! :roll:
Vajadzētu jau nu gan respektēt pieredzējušu komentētāju viedokli,nevis darīt visu pēc sava prāta! :o
Izskatās,ka spītīgi nevari vai negribi iedzīvoties mūsu kolektīvā un pienemt šeit sen pastāvošos noteikumus un dari visu pa savam! :cry:
Vērotāja-pārcel lūdzu šo komentu uz diskusiju lapu!
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Vērotāja »

Burtu izmēra maiņa

1. Lai nomainītu burtu izmēru, iezīmē tekstu un nospiež no augšējās izvēlnes kādu no variantiem (mazs, liels, milzīgs, šoreiz ir vienalga kuru)
2. Pēc šīs darbības teksta priekšā parādīsies iekava [size = 100] ar kaut kādu ciparu.
3. Lai iegūtu mums vajadzīgo izmēru, nomainam šo ciparu.

Standarta izvēle augšā
ja izvēlamies izmēru mazs - būs 85 izmēra burti - teksts izskatās šāds
ja izvēlamies izmēru niecīgs - būs 50 izmēra burti - teksts izskatās šāds

Optimāli būtu kaut kas pa vidu
nomainam ciparu iekavās uz 60 - būs šāds teksts
nomainam ciparu iekavās uz 65 - būs šāds teksts
nomainam ciparu iekavās uz 70 - būs šāds teksts
nomainam ciparu iekavās uz 75 - būs šāds teksts

4. Lai apskatītos vai apmierina izvēlētais izmērs, izvēlamies Priekšskatījums un paskatamies kā izskatīsies komentārs. Ja ir OK, tad publicējam vai arī turpinam mainīt izmērus.

Image


p.s. pēc manām domām, tik milzīgs teksts parakstā ir agresijas forma pret pārējiem lasītājiem
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Tā, tauta, es skatos mani cenšas nepamatoti aizvainot, čatā tā neesmu es, kāds var mani arī aizstāvēt?! HELP!!!
Es čatā neesmu!!!
Vērotāja un Mega 2, pēc šīs ziņas, lūdzu reaģēt un šo tekstu novirzīt pēc saviem ieskatiem!
Last edited by Lavanda8 on 25 May 2020 18:36, edited 1 time in total.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
mega2
Posts: 56417
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

Labi,man pietiek,es prom-te nu šobrīd ir ''zirņu zupa ar skābiem kāpostiem'' :mrgreen:
Varbūt cilvēkam vajag personīgo lapu atvērt,kur var vest savu īpašo uzskaiti un zivju numerāciju, vairākas reizes ziņot par laika apstākļiem,rakstīt komentus no otra gala,nelikt laika norādes un lieliem burtiem drukāt mūsu klasiķus,kuru citāti griežas acīs lasot par ērgļiem??? :o
Vērotāja,vai nu dzēs ārā,vai pārcel uz diskusiju lapu pēc saviem ieskatiem!
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

Vērotāja wrote: 25 May 2020 10:18 Burtu izmēra maiņa

1. Lai nomainītu burtu izmēru,...
Vērotāja, es mierīgi darbojos forumā jau kādu brīdi, ar prieku, pat komplimentu saņēmu un atbalstu no dažiem forumā ...
...un ko es redzu no jūsu puses, jūs turpinat mani nomelnot, uzkliegt, tagad tā kliedzat, ka pat bail no jums sāk palikt, kas jūs pa cilvēkiem, es jūs neaiztieku, bet jūs meklējat iemeslu kā mani aizskart. Bija taču miers un tagad jūs atkal sākat pati..paši...agresija no Jūsu puses sit augstu vilni patreiz, viss ir slikti īsumā.
Par burtiem, es jau mēģināju, es taču redzu, kādi ir formāti, nu nesanāk man mazāki, vairākas reizes mēģināju.
Kaut kas sanāk, kaut kas nesanāk, jūs gan uzreiz par ģēnijiem piedzimāt. Skatos jūsu starpā tādas jautrības, sarkasms un humors un paši gan viens uz otru nebļaujat,ka agresīvs tonis. Es nezinu, kas tas jums ir skaudība, par ko tad?
Jūs mani ļooti aizvainojāt...
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by skarleta »

Lavanda8 ! Vai vienreiz nepietiks :evil: ,cik var ,nav Jums mēra sajūtas ,ja visu laiku pretenzijas ,agresija ,gribat par visu varu kaut ko mainīt ,ko Jūs gribat panākt ? ??? Un vēl prasat ,lai Jūs aizstāv ,nesmuki :roll: ....
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Lavanda8, būtu pieticis ar šiem teikumiem un tad sīkāk pastāstīt, kas tieši sanāk un kas nesanāk.. :
"Par burtiem, es jau mēģināju, es taču redzu, kādi ir formāti, nu nesanāk man mazāki, vairākas reizes mēģināju.
Kaut kas sanāk, kaut kas nesanāk"

Gribas konstruktīvismu, nevis emocijas.. pašai būtu vieglāk.
Triine
Posts: 10343
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Triine »

skarleta wrote: 25 May 2020 20:55 Lavanda8 ! Vai vienreiz nepietiks :evil: ,cik var ,nav Jums mēra sajūtas ,ja visu laiku pretenzijas ,agresija ,gribat par visu varu kaut ko mainīt ,ko Jūs gribat panākt ? ??? Un vēl prasat ,lai Jūs aizstāv ,nesmuki :roll: ....
Te nu diemžēl ir vainu banāls uzmanības trūkums,vai psiholoģiskas dabas traucējumi.Tādus cilvēkus izliksi pa durvīm,viņi iekāps pa logu.
Vienkāršākais veids ir ignorēt,ganjau pašai apniks.,jo dzēšot šo lietotāju nav garantijas,ka nepiereģistrēsies ar citu niku.
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”