Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post Reply

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

Žube
Posts: 13
Joined: 02 May 2020 19:33

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Žube »

Skumji.....
Es zinu, ka mani tūlīt sauks par stulbu un nenormālu un apsmies par muļķības kalngalu, bet vai mūsu dabas pētniekiem tik tiešām nav interesanti dabūt un izbarot nāvei pakļautu putnēnu.
Pēdējās dienās skatot šo izdzīvošanas dabas spēli, daudzi droši vien un tai skaitā arī es - esam izlasījuši loti daudz pieejamo informāciju kā “pēta” dabā notiekošo šādos gadījumos citur pasaulē. Domas protams dalās. Bet ja ir Kaut mazākā iespēja - tomēr iejaucās un palīdz.
Šie ērgļi ir mazāk kā kaijas, kuras glābj “drauga spārns”. Esmu tur arī ziedojusi un parakstījusies uz visām aktivitātēm.
Ja ir iespēja, un te absolūti nav tikai naudas jautājums, to mēs spējam ātri sagādāt- domāju ka te ir jābūt tikai lēmumam un viss notiek.
Neko mēs neesam izjaukuši gredzenojot mazos, domāju ka ir iespēja nokabināt to nelaimes čupiņu no zaru kaudzes un dot kaut otro iespēju.
Zinu, zinu- tūlīt būs grēda ar argumentiem un visticamāk ka putna bērns mirs- bet ja domājam par to, ko dara Daba- tad trīs olas izšķīlās, pirmā iespēja bija.
Un lūdzu- es absolūti nevienu negribēju aizskart ar savu viedokli un jau tagad pieņemu jūsu teikto, ka varbūt esmu galīgi stulba.
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by karliiina_13 »

es arī gribētu, lai mazo glābtu...bet tik pat labi zinu, ka tas nenotiks. Glābjot mazo, iztraucēs Mildas mieru un var aiziet bojā arī stiprākie cāļi.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Žube wrote: 17 May 2020 10:00
Un lūdzu- es absolūti nevienu negribēju aizskart ar savu viedokli un jau tagad pieņemu jūsu teikto, ka varbūt esmu galīgi stulba.
Žube, Jūs neesat stulba, bet jāsaprot galvenā mācība, ko mums (un pirmkārt pētniekiem) deva kameras, ka jebkurš traucējums ligzdošanas laikā var būt fatāls. Glābjot mazāko, var aiziet bojā divi vecākie.

Tāpēc mazuļus gredzeno (t.i.iejaucas) tikai pēc 45.dzīves dienas aiz tā iemesla, ka viņi ir jau melnās spalvās, ar stabilu termoregulāciju, kad augšanas fāze aiz muguras, paši spēj sadalīt barību, tad kāds laiks, kamēr vecāki pēc traucējuma atgriežas ligzdā, vairs nav kritisks.
(jā, un arī kājas apkārtmērs jau ir kā lielajam)

Bet pašlaik mazajiem ir tikai 29 un 27 dienas un, ja tie kādu laiku paliks bez vecākiem, viņi var aiziet bojā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Sandra17
Posts: 46
Joined: 07 May 2019 14:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Sandra17 »

Žube wrote: 17 May 2020 10:00 Skumji.....
Es zinu, ka mani tūlīt sauks par stulbu un nenormālu un apsmies par muļķības kalngalu, bet vai mūsu dabas pētniekiem tik tiešām nav interesanti dabūt un izbarot nāvei pakļautu putnēnu.
Pēdējās dienās skatot šo izdzīvošanas dabas spēli, daudzi droši vien un tai skaitā arī es - esam izlasījuši loti daudz pieejamo informāciju kā “pēta” dabā notiekošo šādos gadījumos citur pasaulē. Domas protams dalās. Bet ja ir Kaut mazākā iespēja - tomēr iejaucās un palīdz.
Šie ērgļi ir mazāk kā kaijas, kuras glābj “drauga spārns”. Esmu tur arī ziedojusi un parakstījusies uz visām aktivitātēm.
Ja ir iespēja, un te absolūti nav tikai naudas jautājums, to mēs spējam ātri sagādāt- domāju ka te ir jābūt tikai lēmumam un viss notiek.
Neko mēs neesam izjaukuši gredzenojot mazos, domāju ka ir iespēja nokabināt to nelaimes čupiņu no zaru kaudzes un dot kaut otro iespēju.
Zinu, zinu- tūlīt būs grēda ar argumentiem un visticamāk ka putna bērns mirs- bet ja domājam par to, ko dara Daba- tad trīs olas izšķīlās, pirmā iespēja bija.
Un lūdzu- es absolūti nevienu negribēju aizskart ar savu viedokli un jau tagad pieņemu jūsu teikto, ka varbūt esmu galīgi stulba.
Es Jums piekrītu par visiem 100%, es šo nesaprotu, ka cilvēcīgas būtnes atrunājas ar dabas vērošanu un 100kārt piesauc dabu un neko nedara. Te ir vietā pateikt, ka vienmēr ziedoju un nekad nepaietu garām dzīvai radībai, kam vajadzīga palīdzība, tā audzinu arī savus bērnus. Man tas šķiet tik nepareizi, neviena atruna te neder, NEVIENA. 100tiem cilvēku noskatās un piesauc putnu dieviņu, absurds. Šobrīd atzīstos, ka nožēloju to brīdi, kad ļāvos un tiku "ieviilka'' purnu vērošanā, šeit notiekošais uzrāda ne putnu, bet cilvēku patieso dabu!
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Mēs, kas šeit rakstām forumu, esam tādi paši vērotāji, tāpēc tiešām nav skaidrs kam ir adresēti šie komentāri šeit?

Par savu attieksmi lūdzu informējiet tiešraides organizatorus
Latvijas Dabas Fonds kontakti https://www.ldf.lv/lv/kontakti
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Sandra17
Posts: 46
Joined: 07 May 2019 14:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Sandra17 »

Vērotāja wrote: 17 May 2020 12:39 Mēs, kas šeit rakstām forumu, esam tādi paši vērotāji, tāpēc tiešām nav skaidrs kam ir adresēti šie komentāri šeit?

Par savu attieksmi lūdzu informējiet tiešraides organizatorus
Latvijas Dabas Fonds kontakti https://www.ldf.lv/lv/kontakti
Vai tad tiešraides organizatori nelasa forumu? Kam tad tas vis tiek rakstīts,. piefiksēts utt. Un diez vai organizatori glābs nelaimē nonākušo putna bērnu, jo pieļauju, ka viņi ir tehniski darbinieki, es vēršos pie ornitologiem, administratoriem, kam pieder šī ideja, kas zin, kur atrodas ligzda!
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Sandra17 wrote: 17 May 2020 12:44 Vai tad tiešraides organizatori nelasa forumu?
Nē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by CerambyX »

Sandra17 wrote: 17 May 2020 12:32
Es Jums piekrītu par visiem 100%, es šo nesaprotu, ka cilvēcīgas būtnes atrunājas ar dabas vērošanu un 100kārt piesauc dabu un neko nedara. Te ir vietā pateikt, ka vienmēr ziedoju un nekad nepaietu garām dzīvai radībai, kam vajadzīga palīdzība, tā audzinu arī savus bērnus. Man tas šķiet tik nepareizi, neviena atruna te neder, NEVIENA. 100tiem cilvēku noskatās un piesauc putnu dieviņu, absurds. Šobrīd atzīstos, ka nožēloju to brīdi, kad ļāvos un tiku "ieviilka'' purnu vērošanā, šeit notiekošais uzrāda ne putnu, bet cilvēku patieso dabu!
Nevajag pārspīlēt un braukt galējībās. Palasiet ko augstāk Vērotāja raksta - iejaucoties un izglābjot (bet iespējams tur jau par vēlu) vienu mazuli riskēt, ka aiziet bojā pārējie divi? Kam no tā būs labums? Un ko vajadzēja darīt no rīta kad uz ligzdu atnesa dzīvu gulbēnu? Kāpt ligzdā un baidīt prom visu ērgļu famīliju, lai izglābtu šo nabaga gulbēnu (jo būsim godīgi - ar ko viņš sliktāks un mazāk glābjams par mazo ērglīti)? Protams, palīdzēt dzīvām radībām vajag un audzināt jaunatni ar izpratni par dabu un abas procesiem ir ļoti svarīgi, bet tas jādara ar prātu un loģisku pamatojumu nevis tikai vienkārši apmierinot savu cilvēcisko ego (sak, es palīdzēju vienam putnam - esmu dabas aizstāvis) - cik daudz gadījumu, kad kāds ierauga 'nabaga pūčulēnu' uz zemes (vai jebkādu citu putna mazuli) un steidz 'glābt' nesot uz mājām, kaut gan tā nodara tikai daudz lielāku postu. Jo beigu beigās ko iesākt ar mazo putnēnu? Daudzos gadījumos to rehabilitēt un atgriezt sekmīgi savvaļā nav iespējams. Šāda veida kameras un putnu vērošana, manuprāt, tikai veicina šo izpratni par dabas procesiem - ka šādas situācijas šobrīd paralēli notiek desmitos ligzdu un tā tas ir bijis, ir pašlaik un vienmēr būs.

Vārdu sakot, skaidrs, ka emocijas daudziem tagad kūsā, bet nu vajag mazliet atslābt, paņemt pauzi uz dažām dienām un apdomāties. Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

CerambyX wrote: 17 May 2020 12:47 Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu.
Ļoti iepatikās šis teikums, ceru, nav iebildumu, ja šajā vērošanas fāzē ieliku to sev kā parakstu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
amaneta
Posts: 339
Joined: 08 Jun 2019 17:56

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by amaneta »

karliiina_13 wrote: 17 May 2020 12:10 šodien putnu eņģelim daudz darba, ne tikai šajā ligzdā... :cry:
Jā, nevarētu saukt sevi par vāju cilvēku, taču nav manī vēlēšanās pārskatīt gan dzīvā gulbja mazuļa apēšanu, gan Terzo izgrūšanu un sekojošās stundas. Pietiek, ka sirds aptecējās jau pie klijāna (?) mazuļa, jo vnk trāpīju tai brīdī ieslēgt tiešraidi.

Gribētu tik piebilst indiāņu stilā (jā, kā naivās grāmatās) - paldies, mazie brāļi, ka bijāt ar mums. Un paldies, ka palīdzēsiet izdzīvot pārējiem. Lai citos medību laikos jums vienmēr plašas āres, kur vicināt savus nu jau lielos spārnus.
Triine
Posts: 9776
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Triine »

amaneta wrote: 17 May 2020 13:00
karliiina_13 wrote: 17 May 2020 12:10 šodien putnu eņģelim daudz darba, ne tikai šajā ligzdā... :cry:
Jā, nevarētu saukt sevi par vāju cilvēku, taču nav manī vēlēšanās pārskatīt gan dzīvā gulbja mazuļa apēšanu, gan Terzo izgrūšanu un sekojošās stundas. Pietiek, ka sirds aptecējās jau pie klijāna (?) mazuļa, jo vnk trāpīju tai brīdī ieslēgt tiešraidi.

Gribētu tik piebilst indiāņu stilā (jā, kā naivās grāmatās) - paldies, mazie brāļi, ka bijāt ar mums. Un paldies, ka palīdzēsiet izdzīvot pārējiem. Lai citos medību laikos jums vienmēr plašas āres, kur vicināt savus nu jau lielos spārnus.
Apraudājos...
User avatar
KARŪSA-3
Posts: 10
Joined: 18 Jul 2018 13:37

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by KARŪSA-3 »

Paldies Uģim Piterānam par komentāru! Piekrītu 100 %.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

amaneta wrote: 17 May 2020 13:00 Un paldies, ka palīdzēsiet izdzīvot pārējiem.
Šis ir svarīgs un atcerēšanās vērts teikums.
Vīrs kādreiz braucot ar auto dažkārt stājās, lai apraktu ceļmalās notriektos mazos dzīvnieciņus.
Kopš izpratne par dabu ir kļuvusi skaidrāka, tagad vienmēr viņu atturu no šī soļa - atdota dzīvība palīdzēs izdzīvot kādam lapsēnam, klijānēnam vai vanadzēnam. Nav vajadzības kļūt par pīšļiem, labāk ir turpināties citā dzīvībā.
(ja ir iespēja, tikai jāpastumj nost no ceļa, lai ēdājs nekļūst par upuri)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

KARŪSA-3 wrote: 17 May 2020 14:30 Paldies Uģim Piterānam par komentāru! Piekrītu 100 %.
Pievienojos. Paldies.

Un pievienojos amanetai - "paldies, mazie brāļi, ka bijāt ar mums. Un paldies, ka palīdzēsiet izdzīvot pārējiem. Lai citos medību laikos jums vienmēr plašas āres".
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
amaneta
Posts: 339
Joined: 08 Jun 2019 17:56

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by amaneta »

Tik smuki gribēju uzrakstīt, bet pilns ar kļūdām :oops:
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

CerambyX wrote: 17 May 2020 12:47
Sandra17 wrote: 17 May 2020 12:32
Es Jums piekrītu par visiem 100%, es šo nesaprotu, ka cilvēcīgas būtnes atrunājas ar dabas vērošanu un 100kārt piesauc dabu un neko nedara. Te ir vietā pateikt, ka vienmēr ziedoju un nekad nepaietu garām dzīvai radībai, kam vajadzīga palīdzība, tā audzinu arī savus bērnus. Man tas šķiet tik nepareizi, neviena atruna te neder, NEVIENA. 100tiem cilvēku noskatās un piesauc putnu dieviņu, absurds. Šobrīd atzīstos, ka nožēloju to brīdi, kad ļāvos un tiku "ieviilka'' purnu vērošanā, šeit notiekošais uzrāda ne putnu, bet cilvēku patieso dabu!
Nevajag pārspīlēt un braukt galējībās. Palasiet ko augstāk Vērotāja raksta - iejaucoties un izglābjot (bet iespējams tur jau par vēlu) vienu mazuli riskēt, ka aiziet bojā pārējie divi? Kam no tā būs labums? Un ko vajadzēja darīt no rīta kad uz ligzdu atnesa dzīvu gulbēnu? Kāpt ligzdā un baidīt prom visu ērgļu famīliju, lai izglābtu šo nabaga gulbēnu (jo būsim godīgi - ar ko viņš sliktāks un mazāk glābjams par mazo ērglīti)? Protams, palīdzēt dzīvām radībām vajag un audzināt jaunatni ar izpratni par dabu un abas procesiem ir ļoti svarīgi, bet tas jādara ar prātu un loģisku pamatojumu nevis tikai vienkārši apmierinot savu cilvēcisko ego (sak, es palīdzēju vienam putnam - esmu dabas aizstāvis) - cik daudz gadījumu, kad kāds ierauga 'nabaga pūčulēnu' uz zemes (vai jebkādu citu putna mazuli) un steidz 'glābt' nesot uz mājām, kaut gan tā nodara tikai daudz lielāku postu. Jo beigu beigās ko iesākt ar mazo putnēnu? Daudzos gadījumos to rehabilitēt un atgriezt sekmīgi savvaļā nav iespējams. Šāda veida kameras un putnu vērošana, manuprāt, tikai veicina šo izpratni par dabas procesiem - ka šādas situācijas šobrīd paralēli notiek desmitos ligzdu un tā tas ir bijis, ir pašlaik un vienmēr būs.

Vārdu sakot, skaidrs, ka emocijas daudziem tagad kūsā, bet nu vajag mazliet atslābt, paņemt pauzi uz dažām dienām un apdomāties. Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu.
Vai tik viegls putniņš var nosisties? Domāju, ka ir dzīvs un gaida savu nāvi tepat lejā pie koka. Viņā ir dzīvotgriba. Tik ļoti novārdzināts nebija kā kādreiz mazais Vilnitis.
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Odrija2020 »

Man ir jautājums - ja mazais ir nokritis pie koka lejā, tad arī cilvēks nedrīkst tuvoties??? Pat lejā pie koka pieiet?
Triine
Posts: 9776
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Triine »

amaneta wrote: 17 May 2020 15:02 Tik smuki gribēju uzrakstīt, bet pilns ar kļūdām :oops:
Nevienu kļūdu nepamanīju.Ar dvēseli lasīju.Paldies!
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Vērotāja »

Odrija2020 wrote: 17 May 2020 15:09 Man ir jautājums - ja mazais ir nokritis pie koka lejā, tad arī cilvēks nedrīkst tuvoties??? Pat lejā pie koka pieiet?
Pat klajumā, kas ir aiz ligzdas, jau varētu būt riskanti uzturēties.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Emotion_ »

Esmu pie tiem, kas saka, ka ar kameras uzlikšanu JAU cilvēks ir iejaucies un tīri cilveciski ētiskā apziņa neļauj mierīgi dzert kafiju un vērot notikumus, kur var sniegt palīdzību nelaimē nokļuvušajam.
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”