Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

User avatar
Vērotāja
Posts: 47233
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Vērotāja »

IlzeP wrote: 20 May 2020 10:21 LDF seko līdzi notikumiem un mēģina skaidrot svarīgākos jautājumus gan čatā, gan forumā, gan sociālajos medijos.
Taču mēs nevadām un nekontrolējam forumu, tas ir izveidots skatītājiem, un to vada paši skatītāji. Forums ir vieta brīvām diskusijām, lietotāju "īpašums”- pēc definīcijas vārds "forums" nozīmē "tautas sapulce".

Protams, ka forumā ir jāievēro cieņa un pieklājība citam pret citu. Tomēr domāju, ka šī diskusija nav jāslēdz, jo tā lasītājiem liek aizdomāties par svarīgiem jautājumiem, un varbūt kāds (diemžēl ne vienmēr tas, kurš jautājumu "paceļ") kļūst kaut nedaudz zinošāks par dabas norisēm!
viewtopic.php?p=251148#p251148

Tātad LDF viedoklis:
Taču mēs nevadām un nekontrolējam forumu, tas ir izveidots skatītājiem, un to vada paši skatītāji.


Tātad, ja skatītaji vēlas, varu izveidot balsošanas tabulu. Šajā gadījumā visas iespējamās sūdzības būs neleģitīmas.

(būšu pirmā, kas nobalsos par šīs personas banošanu. Jo kamēr viņa ir te, cenšos forumā vairs nepiedalīties)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: 05 Jun 2020 19:48 ...
Tātad, ja skatītaji vēlas, varu izveidot balsošanas tabulu. Šajā gadījumā visas iespējamās sūdzības būs neleģitīmas.
...
Esmu skatītājs, Feja arī, kopā mēs esam skatītāji, kuri vēlas balsot, tātad jācep tabula.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Vērotāj, būšu nākošā, kas Tev pievienosies. ;)
Sarmīte
Posts: 8963
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Sarmīte »

.
Last edited by Sarmīte on 05 Jun 2020 21:00, edited 1 time in total.
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by schwarzstorch »

Man ļoti patika Māra salīdzinājums. Kad mēs ienākam svešās mājās, nesākam taču pārbīdīt mēbeles un pamācīt iemītniekus. Es te arī esmu kā ciemiņš, kaut vēroju putnus un lasu forumu jau gadiem. Kā ciemiņš arī cenšos uzvesties. Apskatu visu, kas plauktos, neko neaiztiekot un nepārvietojot.
Triine
Posts: 10319
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Triine »

Balsojumam nav nekādas jēgas.Neviens tai personai netraucēs piereģistrēties no jauna un ar citu niku.
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Leo »

Balsošanas ceļā var nobalsot arī par to, ka Zeme negriežas. Un kas mainīsies? Negriezīsies? Personiski es pārtraucu aktīvi rakstīt forumā, tikai dēļ " klubiņa " formāta. Ja man savas domas,viedoklis vai arī attieksme ir jāpakārto tā saucamā vairākuma interesēm ( kur vairākums ir 5-10 cilvēku ), tad labāk savas domas un viedokli paturu pie sevis.
Iztēlojos situāciju, kad pēkšņi forumā ierodas 16 arābu un balsošanas ceļā nolemj,ka turpmāk jākomunicē arābu valodā. Vairākums tā lēma un punkts. Vai arī komats.... Man netraucē ne kāda rakstīšanas stils, ne komunikācijas veids, ne ortogrāfija.Forumam ir jābūt vietai, kur var runāt un rakstīt brīvi,atbilstoši tematikai, neliekot kaut kādus papildus rāmjus, kā nu būtu jāraksta datums, kā laiks, vai arī kā jānoformulē savas domas. Ja nu pēkšņi viena cilvēka viedoklis " vairākumam " nepatīk, tas nebūt vienmēr nenozīmē, ka šim cilvēkam nav taisnība.
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Leo, pie tā arī paliksim. Laipni aicināti klubiņā! Kas ir vēlējies, tas veiksmīgi šeit darbojas. Arī FB ir atrodamas publiskas grupas, slēgtas grupas par dabu, dzīvniekiem utt., bet arī tajās ir sava kultūra un savi noteikumi. Tā brīvi pačalot varam organizējot pasākumus klātienē, tikšanās reizēs ar ornitologiem utt. Kas arī ir noticis. Ilgi nebijāt šeit redzēts un tieši šajā situācijā es Jūs jau otro reizi manu ar savu komentāru. Vai tikai Jūs neesat Lavanda8 tuvu stāvošs cilvēks, ja ir pieņemama šī cilvēka augsprātība, draudēšana ar kriminālatbildību ornitologiem par vardarbības demonstrēšanu putnu tiešraidēs utt.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Murkjelis »

Labvakar!

Es te labu brīdi mīņājos pie durvīm un domāju teikt, vai neteikt. Pulēju slieksni, skatos pa logu, taustos pēc vecām parolēm un burzu kabatā jauno. Tieku iekšā stāvu pie viesu istabas un glūnu pa spraugu. Kamēr minstinos, Leo jau daļēji manu domu nodeklamējis.

Tikai piebildīšu - pat es pamanīju, ka pieminētais personāžs (lavanda) uzvedas nesmuki. Un sašutums ir vietā. Es pilnībā to saprotu.

Un tomēr (šeit lūgtum ņemt vērā, ka pilnmēnesī bijusī zālē vienmēr šķiet zaļāka un sentiments sitās gar izbijušo piena upju krastiem) agrāk bija vieglāk. Bez bailēm varēja ielikt vakardienas notikuma bildi, netrīsēja roka ievietot kolāžu, kurai nav datumu un vispār ir nobīde no tēmas, toties kādam tas liek smaidīt. Jo man, teiksim, tas sanāca tikai tā, jo es nekonspektēju, es skatījos, kad varēju, apstrādāju bildi, kad bija laiks un ieliku kad atkal bija laiks. Es nezinu, kad notika klikšķis un forums kļuva profesionāls. Es jau toreiz pirms pāris gadiem, kad te pēdīgo reizi biju iekšā ne aiz durvīm, teicu, ka tas nav slikti, tas ir cienījami. Bet aiz respekta pret jauno kārtību, lai neiemaisītos ar savu vieglprātību, desmit reizes neapdomātu vārdu, lai tas nevilšus kādu neaizvainotu, ir jāatklanās un brīvā brīdi ar klusu pateicību jāpasēž aiz durvīm un jāvēro pareizā secībā ievietota informācija.
Paldies jums visiem, kas to dara! No sirds paldies!
Pastāvēs tas, kas pārvērtīsies un 2015.gada un 2020. gada forumi ir divas paralēlas pasaules. Mazāk izklaidējošs un radošs, bet kvalitatīvāks un analītiskāks.
Toreiz, kad bija ķīseļa krasti, tāda lavanda ātri būtu noziedējusi un pazaudējusies starp jestrajiem forumiešiem. Tagad ... jaunpienācējs ir tāds kā eksotisks auglis un ja tas ir mazliet sīvs, tad dabū tieši tādu uzmanību kā pirmais boksa maiss jaunatvērtajā fitnesa klubiņā mazmazītiņā ciematiņā.

Tādas manas pārdomas par šodien un vakar.
Visiem sveicieni, turieties, neslimojiet un ... kādu sauju pieneņpūku viegluma jums aiz apkaklēm.
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Leo »

Feja wrote: 05 Jun 2020 21:20 Ilgi nebijāt šeit redzēts un tieši šajā situācijā es Jūs jau otro reizi manu ar savu komentāru. Vai tikai Jūs neesat Lavanda8 tuvu stāvošs cilvēks, ja ir pieņemama šī cilvēka augsprātība, draudēšana ar kriminālatbildību ornitologiem par vardarbības demonstrēšanu putnu tiešraidēs utt.
Nu jau, nu jau.... Ir tāda tautasdziesma: Visi man labi bija/ Ja es pate laba biju/ Visi man naidenieki/ Ja es naida cēlājiņa.
Gribētos redzēt,kurā vietā un kad esmu paudis atbalstu šai personai vai šīs personas rīcībai. Savas domas izteicu tikai un vienīgi par par to, kā tiek komunicēts forumā un kā šī komunikācija tiek organizēta un vadīta.
Saule
Posts: 29
Joined: 08 Oct 2013 19:37

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Saule »

Man arī liekas, ka vajadzētu balsošanas tabulu. Es brīnos, kā tik īsā laikā var radīt tādu jandāliņu un "izšaut" tik daudz apvainojumus. Izskatās pēc veselas organizētas troļļu kompānijas. Varbūt aiz tā nika ir vairāki cilvēķi...
Es pārsvarā esmu tikai no malas vērotāja, bet šoreiz neizturēju, jo nepavisam neesmu "asinskāra briesmone"(var gadīties, ka citāts ir neprecīzs, bet apmēram tā bija)
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Leo wrote: 05 Jun 2020 21:40 Savas domas izteicu tikai un vienīgi par par to, kā tiek komunicēts forumā un kā šī komunikācija tiek organizēta un vadīta.
Leo, tik daudz šogad tiešraižu, tik daudz pustukšu tēmu. Ķerieties klāt un darbojieties. Neviens netraucēs. Ir viegli pāris reizes gadā ienākt un pārmest vadību un organizēšanu un pašiem ne bildi šeit neielikt. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nu šogad nekādi nevar pārmest par strīdiem un kašķiem, par komunikāciju. Te jau vairs nav, kam komunicēt. Pāris cilvēki tērē savu brīvo, darba laiku un cīnās vaigu sviedros, lai kaut nedaudz paliktu kaut kas foruma vēsturei, ko palasīt, salīdzināt, saprast nākamām sezonām. Ticiet man, tas ir smags darbs
User avatar
Vērotāja
Posts: 47233
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Vērotāja »

Balsošanas tabula tēmas sākumā
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47233
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Vērotāja »

Triine wrote: 05 Jun 2020 20:48 Balsojumam nav nekādas jēgas.Neviens tai personai netraucēs piereģistrēties no jauna un ar citu niku.
Niks netiek banots. Tiek slēgta pieeja e-pasta un IP adresei.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Leo »

Feja wrote: 05 Jun 2020 21:51 Te jau vairs nav, kam komunicēt. Pāris cilvēki tērē savu brīvo, darba laiku un cīnās vaigu sviedros, lai kaut nedaudz paliktu kaut kas foruma vēsturei, ko palasīt, salīdzināt, saprast nākamām sezonām. Ticiet man, tas ir smags darbs
Es protams, atvainojos, ka atļāvos savas nepareizās domas un viedokli paust tik svarīgiem,ļoti aizņemtiem un gudriem cilvēkiem. Savas norādes kurp man iet un ko man darīt, gan paturiet pie Sevis.
Feja
Posts: 7079
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Feja »

Ja es šajā forumā vēl kaut nedaudz aktīvi darbojos, tad man tomēr arī ir tiesības pateikt savu viedokli un protestu pret to, kas man nav pieņemami. Ja es šeit vairs nebūtu, neuzdrošinātos nevienam ko pārmest. Beidzu.
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Leo »

Feja wrote: 05 Jun 2020 22:13 Ja es šajā forumā vēl kaut nedaudz aktīvi darbojos, tad man tomēr arī ir tiesības pateikt savu viedokli un protestu pret to, kas man nav pieņemami. Ja es šeit vairs nebūtu, neuzdrošinātos nevienam ko pārmest. Beidzu.
Katrs, kurš dara visai sabiedrībai derīgu darbu,ir pelnījis vispārēju cieņu. Bet tas nedod nevienam tiesības šo cieņu pieprasīt, izdarīt spiedienu uz citiem. Kā izmērīt katra ieguldījumu, balss svaru ? Vai foto un pareizi noformēts ieraksts būtu derīgāks kā tas, ka ērgļi barojas kādai ligzdai netālu dzīvojoša un putnus cienoša cilvēka dīķī?
Mūsu istaba, savējie un svešie,ciemiņi- tāds dalījums neliecina ne par ko labu .
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by schwarzstorch »

Leo wrote: 05 Jun 2020 22:29
Feja wrote: 05 Jun 2020 22:13 Ja es šajā forumā vēl kaut nedaudz aktīvi darbojos, tad man tomēr arī ir tiesības pateikt savu viedokli un protestu pret to, kas man nav pieņemami. Ja es šeit vairs nebūtu, neuzdrošinātos nevienam ko pārmest. Beidzu.
Katrs, kurš dara visai sabiedrībai derīgu darbu,ir pelnījis vispārēju cieņu. Bet tas nedod nevienam tiesības šo cieņu pieprasīt, izdarīt spiedienu uz citiem. Kā izmērīt katra ieguldījumu, balss svaru ? Vai foto un pareizi noformēts ieraksts būtu derīgāks kā tas, ka ērgļi barojas kādai ligzdai netālu dzīvojoša un putnus cienoša cilvēka dīķī?
Mūsu istaba, savējie un svešie,ciemiņi- tāds dalījums neliecina ne par ko labu .
Atļaušos iebilst. Katrs drīkst veikt nepieciešamos soļus, lai sevi pasargātu. Piemēram, nelaižot savā istabā, mājā, sētā, dvēselē cilvēkus, kuri tā vai citādāk sāpina.
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Leo »

schwarzstorch wrote: 05 Jun 2020 22:40
Atļaušos iebilst. Katrs drīkst veikt nepieciešamos soļus, lai sevi pasargātu. Piemēram, nelaižot savā istabā, mājā, sētā, dvēselē cilvēkus, kuri tā vai citādāk sāpina.

Tur jau tā lieta. Nav un nedrīkst būt tāda, atsevišķu cilvēku grupas foruma.Tas ir kopējs,kurā nav savējo, nav svešo. Nav pareizo vai nepareizo. Ir ļoti glaimojoši iedomāties sevi Dieva vietā, vai saņemt iedomātu indulgenci par kaut kādiem īpašiem nopelniem vai ieguldījumu . Kā tādu titulu..... Neiecietība pret viedokļu dažādību, savējā uzspiešana- tas tikai atbaidīs nevis piesaistīs.Forums
,manuprāt,nevar un nedrīkst būt pārlieku zinātniski pētniecisks, kur kāds sevi iedomājas par pētnieku,visu pakārtojot tikai un vienīgi statistikai,korelācijai,determinācijai.
Pēdējā laika notikumi bija sava veida katalizators......
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Made »

Sveiks, Leo!
Tava parādīšanās, kaut arī tikai šajā tēmā, mani ļoti iepriecina - ka neesi pazudis, ka seko! :) Uzvējoja Durbertas laiks :D

Murkjeli, ar Tevi tāpat! :D
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”