Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post Reply

Vai ir jāslēdz komentētājas Lavanda8 piekļuve forumam?

Poll ended at 08 Jun 2020 21:59

1. Jā
29
63%
2. Nē
17
37%
 
Total votes: 46

User avatar
Saulene
Posts: 1350
Joined: 25 Feb 2016 16:18

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Saulene »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 00:32
Man bija domas, ka ornitologi un Jūs, kā galvenā lemšanas persona, izglābsiet šo mazuli-aizsargājamo putnu Latvijā.
Esmu vīlusies, un ne tikai es..daudzi man pievienotos...Jūras ērglis ir ne tikai kā Jūs ziniet Latvijas apdraudētais un aizsargājamais putns, bet Eiropas Padomes Putnu direktīvā, Bernes konvencijā, Bonnas konvencijā, un Vašingtonas jeb "CITES" konvencijā (CITES). un ja vēl sakat, kad lēmāt..tad tomēr lēmāt, un..kā tad tā...ko teiktu Temīda šajā jautājumā?! Tā kā Mazais, lai paliek uz Jūsu sirdsapziņas...!
Ļoti žēl, ka Jūs, Lavanda8, lasot ornitologa skaidrojumu, neesat sapratusi galveno domu - jebkura cilvēka iejaukšanās putnu ligzdošanas periodā ir liktenīga šiem putniem. Ja notiktu pēc Jūsu prāta, vai Jūs ar lepnumu sirdī varētu vērot iespējamo vecāko ērglēnu bojāeju, jo vecāki ilgi baidītos lidot uz ligzdu? Ko tad teiktu Jūsu sirdsapziņa un Temīda?
Daba dzīvo pēc saviem likumiem, ne pēc cilvēku rakstītiem un to mums māca šīs tiešraides kameras.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by IlzeP »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 00:32 Man bija domas, ka ornitologi un Jūs, kā galvenā lemšanas persona, izglābsiet šo mazuli-aizsargājamo putnu Latvijā.
Esmu vīlusies, un ne tikai es..daudzi man pievienotos...Jūras ērglis ir ne tikai kā Jūs ziniet Latvijas apdraudētais un aizsargājamais putns, bet Eiropas Padomes Putnu direktīvā, Bernes konvencijā, Bonnas konvencijā, un Vašingtonas jeb "CITES" konvencijā (CITES). un ja vēl sakat, kad lēmāt..tad tomēr lēmāt, un..kā tad tā...ko teiktu Temīda šajā jautājumā?! Tā kā Mazais, lai paliek uz Jūsu sirdsapziņas...!
Lavanda8, dabiskā izlase ir daļa no dabas, līdz ar to dabas aizsardzība nevar vērsties (un tas nemaz nav iespējams) pret to. Dabas aizsardzības interesēs ir saglabāt dabiskos procesus, tajā skaitā nodrošināt apstākļus, kas ļautu putniem netraucēti ligzdot (t.sk. veidojot mikroliegumus), pie tam "netraucēti" nozīmē arī neiejaucoties ērgļu ģimenes izvēlēs, kuras nosaka daba. Ja jaunākais mazulis tika ziedots, tam ir sava bioloģiska jēga (2 labāk paēduši mazuļi vai 3 mazāk paēduši). Jāatceras, ka vairums putnu mazuļu iet bojā pirmajā dzīves gadā (arī ja tie izaug līdz ligzdas atstāšanai). Ērgļi nevar vairoties ģeometriskā progresijā, populācijai ir savas robežas, ko nosaka barības resursi un citi faktori. Šajā gadījumā, iespējams, 2 palikušie mazuļi būs dzīvotspējīgāki, atstājot ligzdu, nekā būtu bijuši 3 - viņi varēs labāk konkurēt par turpmāko izdzīvošanu ar jaunuļiem no citām ligzdām. Šādi ir lielāka iespēja, ka Mildas un Raimja gēni turpināsies mazbērnos un tālākajās paaudzēs.
Dabas aizsardzības mērķis nav izglābt katru indivīdu, bet gan izglābt populāciju/sugu kopumā. Un to nevar izdarīt, cīnoties ar dabisko izlasi, lai arī cik tās izpausmes cilvēku uztverē dažkārt neliktos skumjas.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by MĀRIS »

Labdien šais mājās!
Man ļoti gribas kaut nedaudz atbildēt Odrija2020 un Lavanda8 rakstītajam. Mēģināšu. :roll:
Arī es 2015 gadā, kad sāku sekot notikumiem ligzdās, uzskatīju, ka cilvēks jau uzliekot kameru uzņemas kaut daļēju atbildību par ligzdā notiekošo, jo savādāk kā tad tā - mēs tiražējam vienaldzību pret dabu! Kas mēs - dabas mīļotāji, sekotāji,.... bla bla bla, bet vienaldzīgi noraudzīsimies tagad kā nomirst melnais stārķis, kurš izkrita no ligzdas! Ļoti labi atceros sevi tajā laikā, varēju uzspridzināt visu pasauli!!! Toreiz arī M. Strazds padevās "pūļa spiedienam" un iecēla putnu atpakaļ ligzdā, kaut arī pēc tam sarunās vienmēr ir apgalvojis, ka to nožēlo. Jo - kameras nav paredzētas lai uzlabotu šīs priviliģētās ligzdas iemītnieku, indivīdu stāvokli, jo šeit ir kamera, bet gan lai varētu redzēt kaut vienas ligzdas griezumā patiesību par notikumiem ligzdā, kurus cilvēks vispār nekad nav redzējis. Mēs no zemes redzam ka putns lido un ielaižas ligzdā, bet tālāk viss ir miglā tīts. Kameru uzstādītājiem, ornitologiem neinteresē indivīds, viens konkrēts putns, bet gan suga kā tāda, kādi dzīves apstākļi, no zemes neredzamais ...
Es pat nestādos priekšā šā mazuļa glābšanas iespēju. Tad ornitologiem bija jāiet un jāsēž zem ligzdas, jāgaida kad mazulis nokritīs, jo viņš palika ligzdas malā neredzamajā zonā. Līdz ar to vecāki tiktu iztramdīti, viņu uzvedība būtu izmainījusies, un nesekotu šī dabiskā notikumu ķēde, kāda viņa ir šobrīd, bet taisni tā ir vissvarīgākā. Jebkura darbība nes savas sekas. Mēs, cilvēki, jau tā esam pārāk aktīvi...

P.s. Odrija2020, Lavanda8! Jūsu degsme ir apsveicama, nevajag šo liesmiņu pazaudēt, tikai mēģiniet paskatīties plašāk...
P.p.s. Nevajag mani pataisīt par "baigi gudro", Esmu tikpat muļķis kā visi citi, un man arī sāp.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
lenija
Posts: 34
Joined: 24 Mar 2016 18:52

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by lenija »

Paldies, Māri!
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Saulene wrote: 19 May 2020 03:31
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 00:32
Man bija domas, ka ornitologi un Jūs, kā galvenā lemšanas persona, izglābsiet šo mazuli-aizsargājamo putnu Latvijā.
Esmu vīlusies, un ne tikai es..daudzi man pievienotos...Jūras ērglis ir ne tikai kā Jūs ziniet Latvijas apdraudētais un aizsargājamais putns, bet Eiropas Padomes Putnu direktīvā, Bernes konvencijā, Bonnas konvencijā, un Vašingtonas jeb "CITES" konvencijā (CITES). un ja vēl sakat, kad lēmāt..tad tomēr lēmāt, un..kā tad tā...ko teiktu Temīda šajā jautājumā?! Tā kā Mazais, lai paliek uz Jūsu sirdsapziņas...!
Ļoti žēl, ka Jūs, Lavanda8, lasot ornitologa skaidrojumu, neesat sapratusi galveno domu - jebkura cilvēka iejaukšanās putnu ligzdošanas periodā ir liktenīga šiem putniem. Ja notiktu pēc Jūsu prāta, vai Jūs ar lepnumu sirdī varētu vērot iespējamo vecāko ērglēnu bojāeju, jo vecāki ilgi baidītos lidot uz ligzdu? Ko tad teiktu Jūsu sirdsapziņa un Temīda?
Daba dzīvo pēc saviem likumiem, ne pēc cilvēku rakstītiem un to mums māca šīs tiešraides kameras.
Labdien, Jūs sekli izpratāt manis teikto...tad vispār nevajag iejaukties viņu dzīvē NEKĀDĀ veidā, arī ar tiešraidi, un kādu mudināt uz vardarbību dzīvē!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 12:24 ...

Labdien, Jūs sekli izpratāt manis teikto...tad vispār nevajag iejaukties viņu dzīvē NEKĀDĀ veidā, arī ar tiešraidi, un kādu mudināt uz vardarbību dzīvē!
Nevajag runāt visu vārdā. Ja ir tik kategoriska pretestība, var vienkārši neskatīties tiešraides.
Cilvēkiem ir jāzina, kā dzīvo savvaļas daba līdzās, ka tai ir savas emocijas, savas vajadzības, un jāzina kā vislabāk cilvēkiem sadzīvot ar to.
P.S. Nav viegli saskatīt Cilvēka vietu Dabā. Lai tas viedums atklātos, ir jābūt labestīgi atvērtam visam apkārt notiekošajam, jāvēro un jāizlaiž caur Sirdi, kāda dota tikai mums.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 12:24 Labdien, Jūs sekli izpratāt manis teikto...tad vispār nevajag iejaukties viņu dzīvē NEKĀDĀ veidā, arī ar tiešraidi, un kādu mudināt uz vardarbību dzīvē!
Es jau rakstīju, ka reakcija uz šo situāciju nav tikai jūsu aprakstītā, bet var būt tieši pretēja – kāds var saprast savas paša darbības sekas utt. Tiešraides ir kailas un patiesas ziņas bez interpretācijas. Attiecībā uz jauno paaudzi vecākiem ir jāskatās, ko un kad, un cik daudz par dzīves slikto pusi stāstīt, rādīt, atļaut saviem bērniem. Vienmēr būs brīdis, kad viņiem ar to būs jāiepazīstas. Nevar izaudzināt infantilus cilvēkus, kas par nāvi pat nenojauš, kad skatās laimīgo cāļu pulciņu vistas buljona reklāmās. Kas domā, ka gulbji ir cēli skaisti dzīvnieki un gribēs draudzēties ar cilvēku, kas piepeld pie ligzdas. Kas domā, ka svētelis ir pats svētākais putns pasaulē attiecībā uz bērniem. Jāveido pareiza izpratne par dabas procesiem.

Man šķiet, ka šeit viens mīļš putnabērns ir pacēlis ļoti nopietnas lietas, kas saistītas ar plašsaziņas informācijas līdzekļu ienākšanu sabiedriskajā un individuālajā apziņā, kā arī emociju vadības un savstarpējās saskarsmes lietas. To varētu kāds cilvēcisko lietu speciālists komentēt.

Bet dabas aizsardzības juridisko izpratni laikam varam skatīt Sugu un biotopu aizsardzības likumā https://likumi.lv/ta/id/3941-sugu-un-bi ... bas-likums

Tur ir tādi panti kā:
11.pants. Aizliegtās darbības ar īpaši aizsargājamo sugu dzīvniekiem, to skaitā putniem
13.pants. Īpaši aizsargājamo sugu indivīdu iegūšana
13.1 pants. Atļauja putnu turēšanai nebrīvē, transportēšanai, dāvināšanai, pārdošanai, mainīšanai vai turēšanai pārdošanai vai apmaiņai
14.pants. Īpaši aizsargājamo sugu indivīdu iegūšanas vai traucēšanas noteikumi.

Varbūt kādam būs pārsteigums, ko tik visu nedrīkst. Vairākkārt ir norāde uz atļaujām no Dabas aizsardzības pārvaldes. Es nezinu aizkulises, cik ļoti noteicošas atļauju izsniegšanā ir konsultācijas ar LDF un LOB un kāds juridiskais statuss ir tiešraidēm... un vai Knipam bija atļauja.. bet saprotu, ka likumā visas atļautās darbības ar indivīdu (tostarp iegūšana un turēšana nebrīvē) tiek pakļautas nosacījumam, ja tas patiešām ir ļoti vajadzīgs (nezinu, kas un kā to vērtē) un ja tas neskādēs sugas stāvoklim kopumā. Kā jau Ilze P teica.

Nezinu, vai esat ievērojusi, ka tiešraides aprīkojums tiek uzlikts vēl pirms ligzdošanas perioda sākšanās un pat bojājumu gadījumā pašā sensitīvākajā laikā nekas labots netiek (ja pareizi atceros, tad Lubānas kamerā pirms vairākiem gadiem tā bija, šogad igauņu klinšu ērgļa kamerā, pirms dažiem gadiem zivjērgļu kamera atslēdzās un neviens tur augšā nekāpa līdz pienāca laiks, kad varētu gredzenot). Gribu teikt, ka nevis kameras iejaucas putnu dzīvē, bet gan tiešraides iejaucas cilvēku dzīvē. To tā arī vajadzētu izprast.
Last edited by Made on 19 May 2020 13:25, edited 2 times in total.
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

lianaliesma wrote: 19 May 2020 00:54 Paldies, Jāni Ķuze, par izsmeļošu skaidrojumu forumā, kam ik gadu pievienojas jauni tiešraižu vērotāji.
Man patīk citu valstu pieredze sabiedrības informēšanā par norisēm putnu ligzdās, tiešraižu notikumu skaidrošana skolēniem, kā arī stingrā likumdošana dzīvās dabas aizsardzībā cietsirdīgas izturēšanās gadījumos pret putniem/dzīvniekiem. Tā jaunajai paaudzei un sabiedrībai kopumā ir jau daudz reālāks skats uz norisēm dabā.
Latvijā līdz šim sabiedrība maz iesaistīta dabas aizsardzībā, bieži vien vecāki un arī skolotāji paši ir apjukuši, viņiem nav zināšanu par putnu dzīvi un tādēļ nav normālu argumentu, ko sniegt bērniem, vērojot tiešraides. Tāpēc priecē tas, ka palielinās tiešraides no ligzdām, lai arī tās mums var atspoguļot skumjus notikumus.
Paldies par Jūsu darbu dabas aizsardzībā, jo nav daudz cilvēku, kas to uzņemas darīt.
Labdien! Domājat, ko Jūs rakstat, Jūsu zināšanai bērniem tādas tiešraides ir aizliegts vērot, tāpat kā filmas ar vardarbības skatiem. Ja vecāki vai skolotāji, ko tādu darīs, viņiem būs jāatbild likumam priekšā, jo tā ir vardarbība pret bērnu! Ja nepārzinat, ko rakstat, tad labāk nerakstiet un nemulsiniet cilvēkus, un neaiciniet uz vardarbību! Tikai pilngadīgas personas var izlemt katra pati, skatīties konkrētu filmu..tiešraidi vai nē.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lianaliesma »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 13:25
lianaliesma wrote: 19 May 2020 00:54 Paldies, Jāni Ķuze, par izsmeļošu skaidrojumu forumā, kam ik gadu pievienojas jauni tiešraižu vērotāji.
Man patīk citu valstu pieredze sabiedrības informēšanā par norisēm putnu ligzdās, tiešraižu notikumu skaidrošana skolēniem, kā arī stingrā likumdošana dzīvās dabas aizsardzībā cietsirdīgas izturēšanās gadījumos pret putniem/dzīvniekiem. Tā jaunajai paaudzei un sabiedrībai kopumā ir jau daudz reālāks skats uz norisēm dabā.
Latvijā līdz šim sabiedrība maz iesaistīta dabas aizsardzībā, bieži vien vecāki un arī skolotāji paši ir apjukuši, viņiem nav zināšanu par putnu dzīvi un tādēļ nav normālu argumentu, ko sniegt bērniem, vērojot tiešraides. Tāpēc priecē tas, ka palielinās tiešraides no ligzdām, lai arī tās mums var atspoguļot skumjus notikumus.
Paldies par Jūsu darbu dabas aizsardzībā, jo nav daudz cilvēku, kas to uzņemas darīt.
Labdien! Domājat, ko Jūs rakstat, Jūsu zināšanai bērniem tādas tiešraides ir aizliegts vērot, tāpat kā filmas ar vardarbības skatiem. Ja vecāki vai skolotāji, ko tādu darīs, viņiem būs jāatbild likumam priekšā, jo tā ir vardarbība pret bērnu! Ja nepārzinat, ko rakstat, tad labāk nerakstiet un nemulsiniet cilvēkus, un neaiciniet uz vardarbību! Tikai pilngadīgas personas var izlemt katra pati, skatīties konkrētu filmu..tiešraidi vai nē.
Cienītā Lavanda8.
Visupirms - iepazīstieties ar foruma noteikumiem viewtopic.php?f=15&t=2386
Šeit ir laipni gaidīti garīgi nobrieduši cilvēki, kas māk veidot korektu savstarpējo saskarsmi un kam ir nojausma par taktu.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Made wrote: 19 May 2020 13:20
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 12:24 Labdien, Jūs sekli izpratāt manis teikto...tad vispār nevajag iejaukties viņu dzīvē NEKĀDĀ veidā, arī ar tiešraidi, un kādu mudināt uz vardarbību dzīvē!
Es jau rakstīju, ka reakcija uz šo situāciju nav tikai jūsu aprakstītā, bet var būt tieši pretēja – kāds var saprast savas paša darbības sekas utt. Tiešraides ir kailas un patiesas ziņas bez interpretācijas. Attiecībā uz jauno paaudzi vecākiem ir jāskatās, ko un kad, un cik daudz par dzīves slikto pusi stāstīt, rādīt, atļaut saviem bērniem. Vienmēr būs brīdis, kad viņiem ar to būs jāiepazīstas. Nevar izaudzināt infantilus cilvēkus, kas par nāvi pat nenojauš, kad skatās laimīgo cāļu pulciņu vistas buljona reklāmās. Kas domā, ka gulbji ir cēli skaisti dzīvnieki un gribēs draudzēties ar cilvēku, kas piepeld pie ligzdas. Kas domā, ka svētelis ir pats svētākais putns pasaulē attiecībā uz bērniem. Jāveido pareiza izpratne par dabas procesiem.

Man šķiet, ka šeit viens mīļš putnabērns ir pacēlis ļoti nopietnas lietas, kas saistītas ar plašsaziņas informācijas līdzekļu ienākšanu sabiedriskajā un individuālajā apziņā, kā arī emociju vadības un savstarpējās saskarsmes lietas. To varētu kāds cilvēcisko lietu speciālists komentēt.

Bet dabas aizsardzības juridisko izpratni laikam varam skatīt Sugu un biotopu aizsardzības likumā https://likumi.lv/ta/id/3941-sugu-un-bi ... bas-likums

Tur ir tādi panti kā:
11.pants. Aizliegtās darbības ar īpaši aizsargājamo sugu dzīvniekiem, to skaitā putniem
13.pants. Īpaši aizsargājamo sugu indivīdu iegūšana
13.1 pants. Atļauja putnu turēšanai nebrīvē, transportēšanai, dāvināšanai, pārdošanai, mainīšanai vai turēšanai pārdošanai vai apmaiņai
14.pants. Īpaši aizsargājamo sugu indivīdu iegūšanas vai traucēšanas noteikumi.

Varbūt kādam būs pārsteigums, ko tik visu nedrīkst. Vairākkārt ir norāde uz atļaujām no Dabas aizsardzības pārvaldes. Es nezinu aizkulises, cik ļoti noteicošas atļauju izsniegšanā ir konsultācijas ar LDF un LOB un kāds juridiskais statuss ir tiešraidēm... un vai Knipam bija atļauja.. bet saprotu, ka likumā visas atļautās darbības ar indivīdu (tostarp iegūšana un turēšana nebrīvē) tiek pakļautas nosacījumam, ja tas patiešām ir ļoti vajadzīgs (nezinu, kas un kā to vērtē) un ja tas neskādēs sugas stāvoklim kopumā. Kā jau Ilze P teica.

Nezinu, vai esat ievērojusi, ka tiešraides aprīkojums tiek uzlikts vēl pirms ligzdošanas perioda sākšanās un pat bojājumu gadījumā pašā sensitīvākajā laikā nekas labots netiek (ja pareizi atceros, tad Lubānas kamerā pirms vairākiem gadiem tā bija, šogad igauņu klinšu ērgļa kamerā, pirms dažiem gadiem zivjērgļu kamera atslēdzās un neviens tur augšā nekāpa līdz pienāca laiks, kad varētu gredzenot). Gribu teikt, ka nevis kameras iejaucas putnu dzīvē, bet gan tiešraides iejaucas cilvēku dzīvē. To tā arī vajadzētu izprast.
Made!
Jūs esat pedagogs mazāko klāšu bērniem, jurists, daudzbērnu māmiņa, Dieva lomā izdomājāt iejusties?
Jums nav nekādu tiesību lemt un aicināt par to, kādiem jāaug bērniem, man ir pietiekoši liela pieredze darbā ar bērniem, un kas ir vardarbības izpausmes bērnos un cilvēkos sakne. Vardarbības saknes meklējamas vardarbībā, ko bērns redz, un ar to izaugot veidojas vardarbība ģimenē, pret mājdzīvniekiem...izveidojas smagas sekas, ar ko pēc tam pašai sabiedrībai jācīnās. Un tādu cilvēku un bērnu ir daudz, ja vecāki kaut ko tamlīdzīgu parāda. Visam savs laiks un tikai pilngadīga persona var izlemt, ko skatīties, kas sagādā baudu acij.
Ja ir izņēmumi, kā Knipa gadījumā, tad viņi pastāv vispār un šis precedents var būt arī citos gadījumos. Nerakstiet man likumus, tos ir jāprot pielietot, nevis tikai izrakstīt kā piemēru. Arī likumu var interpretēt un tulkot dažādi un pielietot atbilstoši katrai atsevišķai situācijai. Lūk tā!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

lianaliesma wrote: 19 May 2020 13:33
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 13:25
lianaliesma wrote: 19 May 2020 00:54 Paldies, Jāni Ķuze, par izsmeļošu skaidrojumu forumā, kam ik gadu pievienojas jauni tiešraižu vērotāji.
Man patīk citu valstu pieredze sabiedrības informēšanā par norisēm putnu ligzdās, tiešraižu notikumu skaidrošana skolēniem, kā arī stingrā likumdošana dzīvās dabas aizsardzībā cietsirdīgas izturēšanās gadījumos pret putniem/dzīvniekiem. Tā jaunajai paaudzei un sabiedrībai kopumā ir jau daudz reālāks skats uz norisēm dabā.
Latvijā līdz šim sabiedrība maz iesaistīta dabas aizsardzībā, bieži vien vecāki un arī skolotāji paši ir apjukuši, viņiem nav zināšanu par putnu dzīvi un tādēļ nav normālu argumentu, ko sniegt bērniem, vērojot tiešraides. Tāpēc priecē tas, ka palielinās tiešraides no ligzdām, lai arī tās mums var atspoguļot skumjus notikumus.
Paldies par Jūsu darbu dabas aizsardzībā, jo nav daudz cilvēku, kas to uzņemas darīt.
Labdien! Domājat, ko Jūs rakstat, Jūsu zināšanai bērniem tādas tiešraides ir aizliegts vērot, tāpat kā filmas ar vardarbības skatiem. Ja vecāki vai skolotāji, ko tādu darīs, viņiem būs jāatbild likumam priekšā, jo tā ir vardarbība pret bērnu! Ja nepārzinat, ko rakstat, tad labāk nerakstiet un nemulsiniet cilvēkus, un neaiciniet uz vardarbību! Tikai pilngadīgas personas var izlemt katra pati, skatīties konkrētu filmu..tiešraidi vai nē.
Cienītā Lavanda8.
Visupirms - iepazīstieties ar foruma noteikumiem viewtopic.php?f=15&t=2386
Šeit ir laipni gaidīti garīgi nobrieduši cilvēki, kas māk veidot korektu savstarpējo saskarsmi un kam ir nojausma par taktu.
Lianaliesma!
Esmu likumpaklausīgs cilvēks un neko šeit neesmu pārkāpusi, neviens nav aizvainots, lamu vārdi nav pielietoti un vārda brīvība šeit pieder visiem! Ja Jums nepatīk viedoklis, tad tas ir uztveres jautājums, un Jums ar to pašai jātiek galā, varat neatbildēt.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 13:42 Made!
Jūs esat pedagogs mazāko klāšu bērniem, jurists, daudzbērnu māmiņa, Dieva lomā izdomājāt iejusties?
Jums nav nekādu tiesību lemt un aicināt par to, kādiem jāaug bērniem, man ir pietiekoši liela pieredze darbā ar bērniem, un kas ir vardarbības izpausmes bērnos un cilvēkos sakne. Vardarbības saknes meklējamas vardarbībā, ko bērns redz, un ar to izaugot veidojas vardarbība ģimenē, pret mājdzīvniekiem...izveidojas smagas sekas, ar ko pēc tam pašai sabiedrībai jācīnās. Un tādu cilvēku un bērnu ir daudz, ja vecāki kaut ko tamlīdzīgu parāda. Visam savs laiks un tikai pilngadīga persona var izlemt, ko skatīties, kas sagādā baudu acij.
Ja ir izņēmumi, kā Knipa gadījumā, tad viņi pastāv vispār un šis precedents var būt arī citos gadījumos. Nerakstiet man likumus, tos ir jāprot pielietot, nevis tikai izrakstīt kā piemēru. Arī likumu var interpretēt un tulkot dažādi un pielietot atbilstoši katrai atsevišķai situācijai. Lūk tā!
Ja varu izvēlēties, tad man, lūdzu, Dieva lomu :P
Es jau to pašu rakstīju - vecāki nosaka, ko atļaut skatīties saviem bērniem.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Lavanda8, Jūsu saskarsmes veids, manuprāt, ir pedagoga necienīgs, es ar to domāju komentāru lianailiesmai. Tas IR aizvainojošs.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Made »

schwarzstorch wrote: 19 May 2020 13:48 Varbūt varam atgriezties pie putniem? :roll:
Taisnība. Sarunas, izrādās, ir vajadzīgas, bet šeit nevietā. Izskatās, ka Vērotāju mēs esam aizbaidījuši un nav kas to visu pārceltu uz diskusijām.
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by Lavanda8 »

Made wrote: 19 May 2020 13:49 Lavanda8, Jūsu saskarsmes veids, manuprāt, ir pedagoga necienīgs, es ar to domāju komentāru lianailiesmai. Tas IR aizvainojošs.
Katram ir savs viedoklis, kā to katrs uztver, tā ir viņa darīšana.
Un ar to arī beigsim par to runāt!
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2020 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

Made wrote: 19 May 2020 13:52
schwarzstorch wrote: 19 May 2020 13:48 Varbūt varam atgriezties pie putniem? :roll:
Taisnība. Sarunas, izrādās, ir vajadzīgas, bet šeit nevietā. Izskatās, ka Vērotāju mēs esam aizbaidījuši un nav kas to visu pārceltu uz diskusijām.
Ļoti laba doma-pietiek vienreiz diskutēt,ja sākumā bija interesanti uzklausīt dažādus viedokļus,tad nu jau kļūst apnicīgi un lūdzu,Vērotāja,kad atkal būsi ar mums,lūdzu visu šo diskusiju un nenormālo pārkopēto komentāru ''jūru'' pārnes uz diskusiju sadaļu,vai arī kaut kur uz ērgļu tēmu,šeit nu viņai vairs nav vietas! :roll:
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Sandra L. »

Paldies, Vērotāja!
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by MĀRIS »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 13:25 ..., Jūsu zināšanai bērniem tādas tiešraides ir aizliegts vērot, tāpat kā filmas ar vardarbības skatiem. ...
Pirmo reizi dzirdu, ka dabas tiešraides būtu aizliegtas bērniem. :o
Tāpat esmu jau rakstījis - dabā nepastāv cietsirdība, līdzcietība, krāpšana, meli..., tur viss ir dabisks, un valda izdzīvošanas likums. Cits jautājums ir ko MĒS tur redzam. :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Lavanda8
Posts: 210
Joined: 15 May 2020 15:55

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by Lavanda8 »

MĀRIS wrote: 19 May 2020 15:48
Lavanda8 wrote: 19 May 2020 13:25 ..., Jūsu zināšanai bērniem tādas tiešraides ir aizliegts vērot, tāpat kā filmas ar vardarbības skatiem. ...
Pirmo reizi dzirdu, ka dabas tiešraides būtu aizliegtas bērniem. Tāpat esmu jau rakstījis - dabā nepastāv cietsirdība, līdzcietība, krāpšana, meli..., tur viss ir dabisks. Cits jautājums ir ko MĒS tur redzam.
Domājiet ne tik šauri.Tādi bērniem nevēlami skati tiešraidē (nežēlīgi skati), par ko runājam ne ar ko neatšķiras no raidījumiem televīzijā, un internetā, kad bērniem nav vēlams skatīties. Ir speciālas programmas, ko vecāki instalē, lai bērni tādus skatus ar nežēlību neredzētu, kas ir normāli vecāki un svarīgi kāds bērns izaug. Šajā tiešraidē notiekošais veicina tās imitāciju reālajā dzīvē, jo bērnam tā tiek parādīta kā ērta, jauka un efektīva iespēja, kā dabūt vēlamo dzīvē. Sekas – nervozums, uzvedības, psoholoģiski traucējumi, murgi un miega traucējumi, nežēlīga attieksme pret dzīvniekiem dzīvē, ģimenē bērnam pret bērnu. Cilvēkam katram ir sava uztvere, un tas var radīt nopietnu psiholoģisku traumu.
Cilvēks,dzīvojot barā,neviļus aiz pašuzturēšanās dziņas pielāgojas baram.Dvēseles dziļuma dimensija paseklinās.Ja cilvēks nevar dienu iztukšot no sava kausa,viņš dzīvo tikai pusdzīvi,viņa garīgā seja arvienu vairāk izbāl./Z.Mauriņa/
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas par jūras ērgļa ligzdu 2020

Post by MĀRIS »

Lavanda8 wrote: 19 May 2020 16:08 ...
Domājiet ne tik šauri...
Tā nu es māku, savādāk nesanāk... :roll:
Viss. Es beidzu.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Post Reply

Return to “Arhivētās sadaļas”