Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by MĀRIS »

Mīlīši! Nu tas jau vairāk nav pat bardaks, bet anarhija, ka katrs nu vērs vaļā savu tēmu, un taisīs savu balsošanu! Kategoriski pret! Šis kuģītis pēc manām domām ir aizgājis par tālu, un šeit vairs mainīt neko nedrīkst, ja nu vienīgais sākt balsošanas procedūru no jauna, savādāk mēs paši sev taisām virsū, ne tikai Vērotājai! :evil:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by skarleta »

[quote="Vērotāja"]Nesaprotu, kāpēc šajā vietā https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 64#p131564
nevarēja pateikt - davaj balsojam atsevišķi????

Jebkurā gadījumā:
Ikviens forumietis var atvērt jaunu tēmu, tēmas sākumā ir balsošanas tabulas šablons un var izveidot jaunas balsošanas tabulas.

Personiski es bardakā piedalīties nevēlos :([/quote
100% piekrītu Vērotāja !!! Spēles vidū mainīt noteikumus ,....nu nevajag mums bardaku !!! Nevajag!Image
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Feja »

Nu jā, pēc šādiem pretkomentāriem, es nožēloju, ka kaut ko vispār uzrakstīju un paeju malā. Gribēju vienkārši rast kompromisu. Es diezin vai ērgļu mammu saukšu par Ieviņu, jo mana meita ir Ieva, bet tā ir tikai mana personīgā problēma. Protams mana Ieva reizēm uzvedās līdzīgi zivjērgļiem - ir atraktīva, komiska un jautra. :)
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Murkjelis »

Starp citu, lai nebūtu anarhija, varbūt tad ir jātaisa iesākumā augšā tabula, kas izvērtēs, ko tad grib īsti forumieši - balsot pa vārdu pāriem, vai atsevišķi puikus un meitukus. Ja vairums izlemj par labu atsevišķai balsošanai, tad šo balsojumu var atcelt un sākt no jauna. Attiecīgi šo normu par atsevišķajiem balsojumiem trekniem burtiem ierakstīt balsošanas nolikumā.

Feja, es atkal diezvai ērglīti saukšu par Čiepu, jo visu bērnību esmu tā saukāta :D Lai gan - saukšu, protams. Katram ar kādu vārdu var būt savas asociācijas. Tas ir neizbēgami.

Bet par to pirmaptauju kaut vai citām reizēm, es nopietni. Man labāk patīk balsot par pāri. Un arī cālēnu komplektiem :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46446
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Vērotāja »

Feja wrote: Negribēju maisīties, bet bez bardaka un apvainošanās..... Dzīvē diemžēl darbojas teiciens, ka strīdos rodas taisnība un ja reiz sanākušas domstarpības..... vai tas būs nopietns likumpārkāpums, ja uz ātro, kamēr vēl rīts un diena iesākusies, uztaisa 2 tabulas ( meitenei un puikam) no jau 1. kārtā iebalsotajiem vārdiem. Kuri vārdi savāc vairāk balsis, tie veido pāri. Protams nezinu, cik tas ir sarežģīti izdarīt un cik laiku tas prasa. Par atsevišķu vārdu vienmēr ir vieglāk balsot, kā par pāri. Ja jau tādi strīdi, tad lai paliek puika un meitene un miers mājās. Kāds sauks par puiks, tētis, papiņš utt. Meiteni arī interpretēs. Vēl jau nezin, kā šī ligzdošana beigsies.
Nekas nav grūti.
Bet kāpēc savlaicīgi nevar pateikt - gribam balsot par katru atsevišķi, nevis par pāri? Lūdzu, balsosim atsevišķi kaut vai par katru burtu, nav problēmu. Bet kāpēc tad, kad ir atvērta balsošana, tad jānāk klajā ar paziņojumiem, ka kaut kas neapmierina.

Noteikumi paredz dažādas iespējas:
4. Atkarībā no ligzdas situācijas tiek balsots:
a/ par atsevišķa īpatņa vārdu
b/ par pāra vārdiem
c/ par bērnu vārdiem
Punktos b/ un c/ minētajos gadījumos vārdi tiek iesniegti un balsošanai nodoti pāros vai komplektos.


Šīs tēmas pirmajā teikumā bija rakstīts:
Lūdzu ieteikt vārdu pārus .

Un nākošajos komentāros visi vārdi tiek ieteikti pa diviem.
Reizes desmit publicēju sarakstu, kuros minēti vārdu pāri.
Beigās (vakar vakarā) tika publicēti izvirzījušies vārdu pāri un skaidri uzrakstīts, ka šie vārdu pāri tiek izvirzīti balsošanai.

Un neviena iebilduma!!!!!!!

Un tad, kad sākas balsošana, tad izrādās, ka viss ir slikti un nepareizi.

Ierosinu izdzēst šo tēmu un beigt ākstīties!
100% piekrītu Murkjelim un esmu to arī daudzkārt rakstījusi, ka nevajag nekādus vārdus. Ja vārds pats atnāk, kā bija Sisei, kā bija Bubo kungam, tad pats arī atnāks. Nav ko samocīt. Kam tas viss vajadzīgs?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Simba »

Feja wrote:Nu jā, pēc šādiem pretkomentāriem, es nožēloju, ka kaut ko vispār uzrakstīju un paeju malā. Gribēju vienkārši rast kompromisu. Es diezin vai ērgļu mammu saukšu par Ieviņu, jo mana meita ir Ieva, bet tā ir tikai mana personīgā problēma. Protams mana Ieva reizēm uzvedās līdzīgi zivjērgļiem - ir atraktīva, komiska un jautra. :)
Feja, nekas no iepriekš minētā nav ticis adresēts personīgi uz Tevi :P Mums ir viedokļu apmaiņa, šobrīd ir konflikts, un ir diskusija, kā un vai to risināt :) Tavs viedoklis ir tikai diskusiju sastāvdaļa. Tāpat kā manējais.
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Sunshine »

Ļoti atvainojos.
Bet nevajag, lūdzu, vienu ierosinājumu! pavērst kā kritiku, ka "viss ir slikti un negodīgi" un vēl jo vairāk pret Vērotāju.

Gribu uzsvērt - Vērotāju ļoti cienu un respektēju, un nekas to nemainīs. Nekādā gadījumā šis viens vienkāršais ierosinājums nebija kā kritika pret noteikumiem, kur nu vēl pret Vērotājiu.

Vēlreiz paskaidrošu - tas bija tikai ierosinājums.
Radies, pirmkārt, tāpēc, ka uzreiz nesapratu balsošanas kārtību. Domāju, mēs vispirms ierosināsim ertības labad abiem kopā un pēc tam balsosim par katru atsevišķi.
Ātrāk neierosināju, jo nepamanīju, ka oficiālā balsošana sāksies jau šodien. Domāju, vēl ir laiks.
Tas arī izskaidrojums, kāpēc ierosināju tikai tagad.

Otrkārt, ierosināju tāpēc, ka vārdu izvirzīšanas gaitā drusku mainījās situācija. Tika izteikti viedokļi, ka varbūt nevajag dot cilvēku vārdus, tagad Feja raksta, ka viņas tuvam cilvēkam tāds vārdiņš.
Visbeidzot, redzot, ka viens vārds ir vairākos vārdu pāros, kļuva skaidrs, ka balsis izkliedēsies un, lai gan vairākums būs varbūt gribējis konkrēto vardiņu, meitene dabūs citu.

Ierosinu tomēr balsot par katru atsevišķi. Nekas taču nav nokavēts, un kāpēc mēs nevaram būt elastīgi un drusku pretimnākoši viens otram.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Murkjelis »

Es piekrītu, ka šī tēma un balsošana ir jāslēdz un miers. Mēs pa visiem, uzsveru visiem, mani ieskaitot, to nupat apaudzējām ar negācijām un tas nav ne smuki, ne labi.

Neviens neliedz sākt visu no jauna. Bet vai vajag?
Last edited by Murkjelis on 30 Apr 2017 13:43, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46446
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Vērotāja »

Paziņojums:

Balsošana dzēsta un netiks turpināta!

Atvainojos par neērtībām.


Ir pārāk daudz dažādu iebildumu gan pret vārdiem, gan pret balsošanas kārtību.

Murkjelis wrote:Bet nevaru noturēties neiestarpinājusi - jūs tikai sevī paklausāties - kaut kur tālu Kurzemē dzīvo zivjērgļu pāris, kuriem var būt veiksmīgs, var būt neveiksmīgs ligzdošanas gads. Kuriem ir tā laime vai nelaime atrasties "zem objektīva" un kurus jūs visticamāk dzīvē nekad nesatiksiet un pilnīgi noteikti ar tiem kopā nedzersiet kafiju, kur jūs varēt apgrūtināt tas, ka jāsauc viņš vārdā, kurš jums nepatīk. Nē, tā ir ļoti iespējams viena sezona ar vienu no daudziem putnu pāriem šogad, kurus iespējams pat nākošo gadu kamerā neredzēsiet, jo 100% pārliecības, ka tie ir tie paši nebūs pat, ja kamera tur būs. Putni ir būs un dzīvos tik ilgi, cik būs lemts neatkarīgi no tā, kādus vārdus foruma augšgalā tiem ieliks. Bet bariņš tā saucamā "radības kroņa" lauž šķēpus ap viņu vārdiem.. es tiešām esmu vienīgā, kam tas liekas ēēē'.. ne īpaši gudri?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Sunshine »

Un jā, vēl paskaidrošu.
Kopš esmu forumā, nu jau gandrīz piecus gadus, zivjērgļi ir iekrituši visvairāk sirdī. Un arī šis pāris tagad īpaši.
Un nekad, visā šajā laikā nav bijusi iespēja dot kādam putnam vārdiņu. Un tad nu šoreiz cerēju un tik ļoti dziļi sirdī gribēju, lai vismaz vienam no zivjergļiem kādreiz varētu būt manis ierosināts vārdiņš. Tāpec gribēju ierosināt sadalīt balsošanu. Lai vismaz būtu kāda iespēja par to balsot, kāda reāla iespēja, ka tas varbūt varētu būt izraudzīts. Tas būtu sagādājis tādu prieku.

Un tāpec arī tagad viss šis bardaks. Un jā,atvainojos atvainojos visiem. Varam tad izdzēst šo saraksti, un turpināt pēc noteikumiem.
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Murkjelis »

Sunshine wrote:Un jā, vēl paskaidrošu.
Kopš esmu forumā, nu jau gandrīz piecus gadus, zivjērgļi ir iekrituši visvairāk sirdī. Un arī šis pāris tagad īpaši.
Un nekad, visā šajā laikā nav bijusi iespēja dot kādam putnam vārdiņu. Un tad nu šoreiz cerēju un tik ļoti dziļi sirdī gribēju, lai vismaz vienam no zivjergļiem kādreiz varētu būt manis ierosināts vārdiņš. Tāpec gribēju ierosināt sadalīt balsošanu. Lai vismaz būtu kāda iespēja par to balsot, kāda reāla iespēja, ka tas varbūt varētu būt izraudzīts. Tas būtu sagādājis tādu prieku.

Un tāpec arī tagad viss šis bardaks. Un jā,atvainojos atvainojos visiem. Varam tad izdzēst šo saraksti, un turpināt pēc noteikumiem.
Es ar lielāko prieku dotu Tev iespēju nosaukt šo pāri kā vien vēlies! Tas ir tieši tas, par ko es runāju! Dot kādām vienam. Tu esi to pelnījusi!
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Murkjelis »

Tad kad emocijas Kurzemes katlā norimsies, varbūt tiešām būtu vērts padomāt par šādu izdiskutējamu aptauju, ko tad grib vairākums. Teiksim, ar izvēlēm:
a) ieteikt un balsot par vārdu pāriem (arī cāļiem kopā)
b) dot vārdus atsevišķi meitenēm un puikām
c) vārdu putniem dod tas forumietis, kas attiecīgajā tēmā ir visaktīvākais vērotājs (vai divi) ..atcerieties pagājušo gadu stārķēniem tā bija un ļoti labi! Vai arī vārdu dod tiešraides saimnieki un (vai) ornitologi.


Protams, ja vien vārdi neatnāk paši.
Es ar rokām un kājām esmu par c)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by MĀRIS »

Mīlīši! Nu lai šoreiz Sunshine iedod vārdiņus! Kā nekā viņa zivjērgļiem gan mūsējiem, gan igaunīšiem gandrīz kā krustmāte. :P
Ps. Un galu galā piekrītu Murkjelim, ka Sunshine patiesi ir to pelnījusi. Visādā ziņā no manis viņai svētība šai jautājumā. :P
Last edited by MĀRIS on 30 Apr 2017 14:35, edited 1 time in total.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Feja »

Sunshine wrote:Un jā, vēl paskaidrošu.
Kopš esmu forumā, nu jau gandrīz piecus gadus, zivjērgļi ir iekrituši visvairāk sirdī. Un arī šis pāris tagad īpaši.
Un nekad, visā šajā laikā nav bijusi iespēja dot kādam putnam vārdiņu. Un tad nu šoreiz cerēju un tik ļoti dziļi sirdī gribēju, lai vismaz vienam no zivjergļiem kādreiz varētu būt manis ierosināts vārdiņš. Tāpec gribēju ierosināt sadalīt balsošanu. Lai vismaz būtu kāda iespēja par to balsot, kāda reāla iespēja, ka tas varbūt varētu būt izraudzīts. Tas būtu sagādājis tādu prieku..
Jā, tas ir liels emocionāls gandarījums, ka kaut kur pasaulē lido putns ar Tevis dotu vārdu. Piemērs ir mans stārķēns Rasa. Arī vārds, par kuru var strīdēties, jo tikpat labi tas var būt meitenes vārds. Es to domāju kā rasas piliens zālē. Tā kā latviešiem ir sarežģīti ar vārdiem.
Un vēl pie tā paša.....Ja runājam par ierosinājumiem.... (lūdzu bez uzbraucieniem). Diez vai es te būtu arī šoreiz uzklausīta. Kaut kad pagājušajā sezonā jau ierosināju, ka putnus vajadzētu saukt teiku, pasaku varoņu vārdos, dabas parādību, tuvāko ligzdas ģeogrāfisko vietu nosaukumos, jaunvārdos utt. Jūs domājat, ka kāds tajā ieklausījās.... Vakar Raganiete ierosināja nedēvēt putnus cilvēku vārdos. Forumā ir cilvēki, kas ir ļoti aktīvi, īpaši šādās reizēs un mazākaktīvāki. Nu es piederu pie tiem mazaktīviem, nepatīk līst bardakos. :) Beigās pieņemu situāciju, kāda tā ir. Man labāk patīk vērot putnus, ligzdas un ar bildēm forumā padalīties ar citiem.
Es arī priecāšos par Māra ierosinājumu Sunshine nokristīt mūsu zivjērgļus. Zinu, ka viņa izvēlēsies skaistus un atbilstošus vārdus. :)
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by skarleta »

Piedodiet ! Bet tādu galu es jau paredzēju ,viss sāka iet par daudz augstos toņos . Tagad MIERS MĀJĀS un jāsaka liels paldies Vērotājai par viņas ieguldīto darbu ,pacietību un izturību :roll: (ne katrs to varētu)
Last edited by skarleta on 30 Apr 2017 15:34, edited 1 time in total.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by MĀRIS »

Par Vērotāju vispār....! Viņa ir šā Foruma Māte šā vārda viscēlākajā nozīmē! Vai kā es Viņu mēdzu dažreiz saukt, mūsu Labais gariņš! :P :P :P
Ps. Un kā jau visām mātēm kreņķu ar bērniem /mums/ netrūkst. :P
Last edited by MĀRIS on 30 Apr 2017 15:31, edited 1 time in total.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Lianaliesma »

Feja wrote:Nu jā, pēc šādiem pretkomentāriem, es nožēloju, ka kaut ko vispār uzrakstīju un paeju malā. Gribēju vienkārši rast kompromisu. Es diezin vai ērgļu mammu saukšu par Ieviņu, jo mana meita ir Ieva, bet tā ir tikai mana personīgā problēma. Protams mana Ieva reizēm uzvedās līdzīgi zivjērgļiem - ir atraktīva, komiska un jautra. :)
Nu re nu! Viens mazs piemērs, kā var notikt ar tiem cilvēku vārdiem, tad jau labāk ielikt tādus jocīgus un nenopietnus un putniskus vārdiņus :D

Mjā, mūsu jaukie vērojamie pat nenojauš, kādas emocijas te risinās ap viņiem, nu lai gan - vairāk jau ap mūsu pašu egucīšiem :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46446
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Vērotāja »

Murkjelis wrote: c) vārdu putniem dod tas forumietis, kas attiecīgajā tēmā ir visaktīvākais vērotājs (vai divi) ..atcerieties pagājušo gadu stārķēniem tā bija un ļoti labi!

Šoreiz arī šis veids neapmierinās visas ieinteresētās puses, jo statistika ir tāda kāda tā ir.

Kurzemes zivjērgļu tēmas komentāru skaits - 1271 (uz 30.04. plkst 15.24)

- lianaliesma - 214 komentāri
- MĀRIS - 154 komentāri
- TasPatsFans - 143 komentāri
- Sunshine - 120 komentāri
- mega2 - 92 komentāri
- skarleta - 92 komentāri
- fleur - 89 komentāri
- Vērotāja - 51 komentārs
- Viky - 48 komentāri
- Sandra L. - 38 komentāri
- Tālis - 37 komentāri
- Ligzdas gariņš - 35 komentāri
- Made - 17 komentāri
- pelce - 17 komentāri
- La Marie - 16 komentāri
- andrisb07 - 12 komentāri
- Sandra 18 - 8 komentāri
- Hildiņa - 7 komentāri
- Jamsis - 7 komentāri
- Emotion - 7 komentāri
- Feja - 7 komentāri
- Murkjelis - 7 komentāri
- Raganiete - 7 komentāri
- liz01 - 6 komentāri
- Pavasare - 6 komentāri
- Simba - 6 komentāri
- NoraR - 4 komentāri
- Prizhs - 4 komentāri
- Kabanos - 3 komentāri
- Jānis Ķuze - 2 komentāri
- Kaimiņiene - 2 komentāri
- Florans - 1 komentārs
- Aigars - 1 komentārs
- Anjuks - 1 komentārs
- Biker - 1 komentārs
- d.e. - 1 komentārs
- ilzebe - 1 komentārs
- Linda - 1 komentārs
- maritem - 1 komentārs
- puke - 1 komentārs
- roosaluristaja - 1 komentārs
- Sida - 1 komentārs
- VIKTORYja - 1 komentārs
- Zinta - 1 komentārs
------
- Kopā - 1271


Ierosinu vārdu došanas aktivitātes apturēt uz laiku (vai labāk pavisam).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Lianaliesma »

Nekad pa šiem gadiem man nav ticis tas gods dot putniem vārdus vienpersoniski :) Droši vien jauka sajūta.
Ierosinu pēc saraksta katram dot šādu iespēju, ja vien pats vērotājs to vēlas izmantot :D
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Vārda došana Kurzemes zivjērgļu pārim

Post by Murkjelis »

Nu re simtiņu pārsniedz četri gabali un mums ir gatava vārda došanas komisija ar Lianuliesmu kā priekšsēdi :)
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”