Segvārdi un niki

Locked
User avatar
Rallus
Posts: 23
Joined: 05 Dec 2008 06:24

Segvārdi un niki

Post by Rallus »

Labdien!
Vēlētos, lai šī ir plašāka diskusija, kur izteikt - vai turpināt šajā lapā lietot novērojumu ziņotājiem segvārdus, nikus untml.? Demokrātiskās sabiedrībās īsti jau nebūtu ko slēgt, bez tam šeit nav intīma, personību aizskaroša vai etniska, politiska informācija. Daudziem sava vārda redzēšana pie novērojuma ir pat savs noteikts motīvs. Bez tam to tāpat nojauš tie, kuri ilgāk uzturās un tad segvārdi šķiet pat lieki.

Piedāvāju balsot par 3 variantiem:
1) atceļam un pārejam uz vārdiem, uzvārdiem.
2) saglabājam kā ir
3) atceļam, taču, ja būs kādi apsvērumi slēpt savu identitāti, to var izvēlēties kā papildu pakalpojumu profilā, taču neprasīt to kā obligātu uzstādījumu, kā tas ir tagad. (Var jau rakstīt zem segvārda arī tagad savu vārdu, ko arī daļa jau izmanto)
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Segvārdi un niki

Post by CerambyX »

Esmu par pāriešanu tikai uz vārdiem un uzvārdiem - man nav ko slēpt ;)
parputniem
Posts: 22
Joined: 13 Oct 2010 20:05

Re: Segvārdi un niki

Post by parputniem »

1.
Pranks
Posts: 10
Joined: 05 Dec 2008 11:01

Re: Segvārdi un niki

Post by Pranks »

Sistēma kā dabasdatu iesākumā, kad bija tikai segvārdi bija galīgi greiza.

Šobrīd ir tāds optimāls risinājums, ka vārds, uzvārds parādās, kad esi ielogojies.

Personīgi, gan neatbalstu segvārdus (ne tikai dabasdatos). Balsoju par 1, protams, saglabājot iespēju ziņojumu ievietot anonīmi/nereģistrējoties, tādejādi dodot iespēju vienkāršoti ziņot cilvēkiem, kas to dara "3x dzīvē"
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Segvārdi un niki

Post by Vērotāja »

Es arī atbalstu vārdu un uzvārdu.

Tikai profilā neatradu iespēju kā nomainīt reģistrācijas segvārdu. Uzrakstīšu administratoram Mārtiņam, lai uzzninātu kā to izdarīt.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
martinsb
Site Admin
Posts: 3
Joined: 01 Mar 2011 10:19

Re: Segvārdi un niki

Post by martinsb »

Reģistrācijas segvārdi visticamāk par vārdu/uzvārdu netiks pārveidoti, jo Latvijā ir diezgan daudz cilvēku ar vienādiem vārdiem un uzvārdiem.
Vienīgais ko varētu izdarīt ir vārda/uzvārda pievienošana zem lietotāja vārda.
dziedava
Posts: 49
Joined: 29 Aug 2011 13:57
Contact:

Re: Segvārdi un niki

Post by dziedava »

Atbalstu variantu, kad komentārā zem segvārda apakšā pieraksta vārdu un uzvārdu.
Pašreizējā situācijā, kad zem bildes ir viens, bet komentārā - cits, neļauj savietot, vai bildes autors ir arī komentāra autors (dažreiz tas ir svarīgi). Vienīgi CerambyX izdevās ātri atšifrēt :D , par pārējiem nekad nevari būt drošs.
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Re: Segvārdi un niki

Post by forelljjanka »

Martinsb izsaka ļoti pamatotu argumentu! ;) Esmu Jānis Jansons,Jāņi gan gājuši mazumā Latvijā,tomēr personīgi ,ļoti labi pazīstu ,tikai savā dzimtajā Saldū,vēl 4-us!!!! :shock: Labi,viens no tiem ir mans tēvs,tomēr-paveru Kurzemes telefongrāmatu,tur tādu ir VAIRĀKAS lapas.Vēl ,ne mazāk svarīgs arguments,par labu ,tā saukto niku lietošanai ir,vienkārši interneta tradīcijas! ;) Man nekad arī nav sagādājušas grūtības noskaidrot un atcerēties kāds nu kuram niks un īstais vārds.
Ja nu kādam liekas svarīgi,man protams nekas nav pret mana vārda parādīšanu,aiz(blakus)mana segvārda. :) Faktiski tai tomēr vajadzētu būr rekomendētai bet ne obligātai paša lietotāja izvēlei.Pieļauju ka varbūt kāds vēlas palikt anonīms,un respektēju to!
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Segvārdi un niki

Post by CerambyX »

Cik saprotu, tad vienīgā izmaiņa būtu tas, ka vārds un uzvārds pie novērojuma (un arī komentāros) rādītos arī nereģistrētiem lietotājiem. Manuprāt, tas ir loģiski - tāda sistēma galu galā arī darbojas līdzīga 'tipa' portālos ārzemēs (igauņu eBiodiversity, zviedru artportalen.se u.c.).
Tiem, kas ir reģistrējušies jau tas tā varbūt mazāk jūtams, bet ja ieiet cilvēks no malas, tad noteikti varētu nebūt saprotams, kas tie tādi par mistiskiem novērotājiem. Un man jau šķiet, ka tas būtu tikai labi, ja apmeklētājam no malas būtu iespēja apskatīt DD lapu bez sevišķiem 'ierobežojumiem' - noteikti nedaudz uzlabotu lapas 'saprotamību'.
Ja nu kādam ir ko slēpt, tad nu nezinu... Var jau 'ķeksēt' novērojumus kā 'nezināms' novērotājs.
Kaut kādi ierobežojumi, manuprāt, varētu būt kādu reto ligzdojošo putnu/utml. jūtīgo dzīvnieku novērojumiem - piemēram filtrs (ja tas ir tehniski iespējams), ka tādi novērojumi parādās tikai reģistrētiem (bet paliek, ka bez precīzas novērojuma vietas) lietotājiem.

Protams, priekš ielogošanās segvārds jau paliks (minētā iemesla dēļ - lai būtu unikāls identifikators) - tas jau tikai normāli. Te forumā jau arī segvārdiem principā jāpaliek, jo forums tomēr dzīvo tādu nedaudz 'savu' dzīvi no DD.lv galvenās lapas.
edmunds777
Posts: 1
Joined: 09 Jan 2009 10:03

Re: Segvārdi un niki

Post by edmunds777 »

Klau, cienijamie dabasdati organizetaji. Tas, ka jus liedzat man pievienot noverojumus, neaptures mani stradat pie sava putnu saraksta, ka ari retiem un svarigiem noverujumiem. Ja tuvako 3 dienu laika man nebus atspejota iespeja pievienot noverojumus, es versisos SPRK un citas iestades, celot pret jums prasibu, par personas brivibas aizskarsanu un cilvektiesibu panta neieverosanu. Ludzu izturaties ar sapratni! :mrgreen:
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Segvārdi un niki

Post by CerambyX »

edmunds777 wrote:Klau, cienijamie dabasdati organizetaji. Tas, ka jus liedzat man pievienot noverojumus, neaptures mani stradat pie sava putnu saraksta, ka ari retiem un svarigiem noverujumiem. Ja tuvako 3 dienu laika man nebus atspejota iespeja pievienot noverojumus, es versisos SPRK un citas iestades, celot pret jums prasibu, par personas brivibas aizskarsanu un cilvektiesibu panta neieverosanu. Ludzu izturaties ar sapratni! :mrgreen:
Jāatceras, ka Dabasdati.lv lietošanas noteikumos (http://www.dabasdati.lv/lv/cat/6/) ir šāds punkts:

"17. Dabasdati.lv ir tiesības dzēst novērojumus, ja ir pamats domāt, ka tie ir nepatiesi. Atkārtotu lietošanas pārkāpumu gadījumā, Dabasdati.lv administrācijai ir tiesības liegt pieeju portālam konkrētajam lietotājam."
armins
Posts: 1
Joined: 16 Apr 2015 18:00

Re: Segvārdi un niki

Post by armins »

Pie kājas man Jūsu kari !!! Rudens klāt. Tukumam no rīta četri lieli zosu kāši dienvidu virzienā aizlidoja...
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”