Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Locked
User avatar
summerkid
Posts: 221
Joined: 09 Mar 2015 19:11

Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Post by summerkid »

Tā kā man ir slinkums instalēt un apgūt RealPlayer vai SolveigMM AVI Trimmer, ko veiksmīgi lieto forumieši no Looduskalender (LK), izmantoju esošo Windows Live Movie Maker.
Kas neatrod iekš sava Windows, var ieinstalēt bezmaksas te: http://windows.microsoft.com/lv-lv/wind ... r-download

:arrow: Atveram programmu:
Image

:arrow: Klikšķinām tukšajā laukā, kur rakstīts Noklikšķiniet šeit, lai pārlūkotu videoklipus un fotoattēlus un izvēlamies vajadzīgo video.
Kad video ir pievienojies, pa labi redzama kadru virkne, pa kreisi – mazs lodziņš ātrai apskatei.

:arrow: Pirmajā rīku joslā izvēlamies šķirkli Rediģēt

Image

:arrow: Ar datorpeli izvēlamies, kurā vietā pārgriezt filmu (jārullē daudz un pacietīgi vai paspaidīt ātrskata joslā).
Vienkārši nospiež peles kreiso taustiņu, neatlaižot datorpeli, kursoru var nedaudz pabīdīt šurpu turpu.

:arrow: Sadalīt filmu gabalos, nospiežot papildrīku joslā Sadalīt.

Ja vajag tikai 1 gabaliņu, pietiks ar rīku izvēlēm: Iestatīt sākumpunktu un Iestatīt beigu punktu.

:arrow: Nevajadzīgos gabalus vienkārši izdzēš, noklikšķinot uz tiem (tie iezīmējas) un nospiežot klaviatūras taustiņu Delete.

PS: starp video gabaliem ir iespējams pievienot atsevišķas bildes. Katru video gabalu var rediģēt, kā tas parādīsies, kā skaņas izzudīs.

:arrow: Kad kadru gabali atlasīti, veidojam kopēju filmu! Saglabāt filmu/Datoram

Image

Jaunākajā Windows Live versijā ir iespējams video saglabāt gan kā wmv, gan kā mp4 failu.

Par video publicēšanu Youtube te: http://dabasdati.lv/forums/viewtopic.php?f=21&t=104

:!: Ja jums nav laika veidot filmu vai vēlaties to vēlāk papildināt vai rediģēt, izvēlaties Saglabāt projektu kā. Vēlāk atverot projekta failu nosaukums.wlmp varēsiet turpināt darbu.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Post by Vērotāja »

summerkid, vai Tu pēc video izveidošanas to kaut kā pārveido?
Agrāk tā nebija, bet cik pēdējā gada laikā esmu mēģinājusi ievietot Youtube video, ielāde apstājas uz 95% un tā stāv dienām ilgi. Vienreiz vakarā atstāju, atnācu nākošajā dienā uz darbu un nekas nebija mainījies, tie paši 95%.
Gan Māris, gan Viky ir rakstījuši, ka video ir jāpārveido, lai tas šitā neiesprūstu Youtube. Kā to izdarīt?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: Gan Māris, gan Viky ir rakstījuši, ka video ir jāpārveido, lai tas šitā neiesprūstu Youtube. Kā to izdarīt?
Es arī izlaižot cauri Viky iedotajai programai nevaru viņu you tube dabūt iekšā. :roll: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
summerkid
Posts: 221
Joined: 09 Mar 2015 19:11

Re: Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Post by summerkid »

Nē, es video nekādi nepārveidoju. Pa taisno uz youtube. Man paliek tas pats piedāvātais .wmv formāts.
Varbūt youtube ir kaut kādi apjoma ierobežojumi vai problēmas ar nestabilu tīklu?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Post by Vērotāja »

Lūk arī atšķirība, nupat pārbaudīju man visi faili no tiešraidēm ir mp4 formātā

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Pontu video rediģēšana ar Windows Movie Maker

Post by Vērotāja »

Pēc dienas man pieleca :lol: Pārbaudīju failu formātus.
Ja tiešraidi atver ar VLC un notiekošo ieraksta, tas ierakstās mp4 formātā, kurš neiet Youtubē.
Ja ielādē pontu arhīva ierakstus, tie ir wmv formātā, kurš Youtubē iet.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”