Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serverī

User avatar
summerkid
Posts: 221
Joined: 09 Mar 2015 19:11

Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serverī

Post by summerkid »

Ja Jums ir Windows 7 operētājsistēma, tad vienkārši ir lietot rīku šķērītes jeb Snipping Tool.
Start/Accessories/Snipping Tool

Image

New izvēlē var mainīt izgriežamo formu, vai vienkārši iezīmēt, ko grib izgriezt no ekrāna.

Pēc izvēles var izmantot zīmuļus rīku joslā, lai ko apvilktu vai pasvītrotu. Piezīmēto var dzēst ar dzēšgumiju.

Lai saglabātu rezultātu sev vēlamā vietā, spiež File/Save As...

Image
User avatar
summerkid
Posts: 221
Joined: 09 Mar 2015 19:11

Re: Attēla izgriešana no ekrāna

Post by summerkid »

Izgrieztos gabalus var uzreiz nesaglabāt failā, bet pārnest uz programmu Paint, ja gribas ko vairāk apstrādāt.

Uz izgrieztā materiāla uzspiež datorpeles labo taustiņu un izvēlas Copy (vai ar klaviatūru CTRL+C) un tad atver programmu Paint, kur rīku joslā izvēlas Paste (vai ar klaviatūru spiest CTRL+V).

Rezultātā var kaut ko sakombinēt, piemēram:

Image
Mazāk pie datora, vairāk pa āru, lai zemes kažokam nobraukt gar sānu.
User avatar
summerkid
Posts: 221
Joined: 09 Mar 2015 19:11

Re: Attēla izgriešana no ekrāna

Post by summerkid »

Attēla saglabāšana ārējā serverī, lai pievienotu bildi forumam.

Piemērā ir Radikal, jo tur nevajag reģistrēties.
Saite: http://radikal.ru/

Neskatoties ne pa labi, ne pa kreisi, ievietojam bildi no sava datora lodziņā Browse (vai Obzor, ja krieviski)
Image

:arrow: Ieliekam ķeksi lodziņā Samazināt līdz 800 px vai mazāk.
:arrow: Nospiežam lodziņu Zagruzit

Pagaidām, kamēr parādīsies:
Image

:arrow: Uzklikšķinam uz otrā garā lodziņa Kartinka v tekste ar web adresi un iekopējam to (skat.iezīmēto ar dzelteno).

:arrow: Forumā sava komentāra tekstā ievietojam saglabāto adresi
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Vērotāja »

Simba, papildinot iepriekšējo summerkid komentāru -


1. nekas Tev nav jāsamazina, liec bildi kāda ir.
2. samazināšana notiek tajā vietā, kur radikalā stāv ailīte ar 800pk (skaties summerkid bildē - umeņšit do 800 pikselei)
3. bilde nav jāliek forumā ka pielikums, līdz ar to netiek aizņemta foruma atmiņa. Vienkārši paņem otro adresi un iekopē komentārā. Nekas vairs cits nav jādara, ne jāliek iekavas, ne jādzēš. Vienkārši iekopē adresi un viss).

Ielikt bildi caur radikalu ir daudz vienkāršāk nekā likt kā pielikumu forumā.

Izmēģinājumu poligons te:
http://www.dabasdati.lv/forums/viewtopi ... =21&t=1161
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Simba »

Vēl man sajauca prātu tā iekrāsotā dzeltenā pārkopētā komentāra daļa, kas man radīja (rada) sajūtu, ka tur no pārkopētās adreses ir kaut kas jādzēš ārā. Par šo arī vēlos precizēt - vai pārkopējot šo adresi man ir kas jādzēš jeb jāatstāj pilna visa no otrā radikāļa lauka? Tu saki, ka vienkārši pārkopē adresi un viss, bet kas tad ir tas dzeltenais iekrāsotais un kas ir neiekrāsotais summerkid komentārā? Zinu, man kā otrgadniekam šis jau bija jāzina, piedod :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Vērotāja »

Simba wrote:Vēl man sajauca prātu tā iekrāsotā dzeltenā pārkopētā komentāra daļa, kas man radīja (rada) sajūtu, ka tur no pārkopētās adreses ir kaut kas jādzēš ārā. Par šo arī vēlos precizēt - vai pārkopējot šo adresi man ir kas jādzēš jeb jāatstāj pilna visa no otrā radikāļa lauka? Tu saki, ka vienkārši pārkopē adresi un viss, bet kas tad ir tas dzeltenais iekrāsotais un kas ir neiekrāsotais summerkid komentārā? Zinu, man kā otrgadniekam šis jau bija jāzina, piedod :D
summerkid mazliet sarežģīja -
kopējot otro adresi absolūti nekas nav ne jāpieliek, ne jādzēš.

Ja kopē pirmo adresi, tā jāiezīmē un jānospiež augšā img iekavas. Bet Tu izlasīji un pacenties aizmirst. Nesarežgī sev dzīvi.

Iekopē otro adresi jebkurā vietā savā komentārā.

Izmēģini ar jebkuru bildi, kura ir Tavā datorā, kādu puķīti vai kaķi vai suni, lai nav jātaisa no tiešraides.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Vērotāja »

Solis 1

Image

Solis 2

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Made »

Reiz Māris uzrakstīja apmēram tādu komentāru - man patīk, ja uz bildes uzspiežot, tā palielinās. Es nezinu, vai tas bija par pontu arhīvu vai par pieliktajām bildēm, bet arī no Radikal ieliktajām tas var būt - ja nedzēš neko no tās otrās adreses, tad, forumā ieliktajai bildei uzklikšķinot, saite aizved uz Radikal bildi lielajā izmērā. Es sevi reizēm ar to mierinu, kad dažas migrācijas shēmas ar 800, ieliktas forumā, kļūst nesalasāmas. Bet uzspiežot atveras lielākas.
Reizēm liekam forumā arī 1000-nieces, kad tā īpaši gribas, bet Vērotāja par optimālākajām ieteica 800 :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Vērotāja »

Made wrote:Reiz Māris uzrakstīja apmēram tādu komentāru - man patīk, ja uz bildes uzspiežot, tā palielinās. Es nezinu, vai tas bija par pontu arhīvu vai par pieliktajām bildēm, bet arī no Radikal ieliktajām tas var būt - ja nedzēš neko no tās otrās adreses, tad, forumā ieliktajai bildei uzklikšķinot, saite aizved uz Radikal bildi lielajā izmērā. Es sevi reizēm ar to mierinu, kad dažas migrācijas shēmas ar 800, ieliktas forumā, kļūst nesalasāmas. Bet uzspiežot atveras lielākas.
Reizēm liekam forumā arī 1000-nieces, kad tā īpaši gribas, bet Vērotāja par optimālākajām ieteica 800 :)
Made, 1000-nieces uz mazākiem datoriem ir par lielu. 17" klēpjdators nav nemaz tik mazs, bet piemēram ērgļu tiešraide nelien ekrānā, vai nu skaties augšu vai apakšu. Tāpat ar lielajām bildēm. 900-niece ir maksimums.
Darbā lielais ekrāns, tur redz visu.

Bet būtībā mums ir jāziet uz vidējo starp viedtālruņiem un lielajiem stacionāro datoru ekrāniem. Tāpat ar to bilžu daudzumu komentārā (attiecīgi lapā) jāiziet uz vidējo starp ātrgaitas optiku un lēno 3G mobilo pieslēgumu.
Un visos šādos forumos tas vidējais ir 3 bildes komentārā un 800 pix bilde.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Simba »

Eu, ir!!!
Kā tai reklāmā, kur Skrastiņš kādai miegamicei stāsta: "Eu, ir! Reku mūsu dziesma, jādzied taču!" :lol:

Patiesībā tik elementāri, bet ieciklējoties uz kaut kādiem sīkumiem arī nobruka mana lielā dūša :D

Izmēģinajuma poligons iemēģināts, viss ir elementāri, Mendelson, bet neko darīt - reizēm arī sliņķi apgūst ko jaunu, tas nekas, ka vēlāk :D

Paldies, Vērotāja, par padomiem, paldies līdzijutējiem (Made, Sandra) un visiem pārējiem ar pie viena :P
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by VIKTORYja »

Palīga :!: Nu,kapēc manas bildes visu laiku pazūd un tā vietā palika- |attēls|?Tād man divas,a to i trīs reizes jālabo forumā komentārs :?: It kā neesmu'blondinka'ImageO!Atkal viņš tas attēls :twisted: Vairak nenodarbošos ar bīldem,bet interesanti,ko es netā daru :?:
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by VIKTORYja »

Raganiete,nesaprotu-tas man :?: :?: :) Ko tas nozīme? :roll: Vai tu pati prasī palīdzību ;) :?: Eu!Kur tu paliki :!: :?:
Last edited by VIKTORYja on 19 Apr 2016 23:05, edited 1 time in total.
Sarmīte
Posts: 8811
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Sarmīte »

VIKTORYja wrote:Raganiete,nasaprotu-tas man :?: :?: :) Ko tas nozīme? :roll: Vai tu pati prasī palīdzību ;) :?:
Mēģināju,kāpēc tā varētu sanākt,bet nevaru neko izdomāt.Man izdevās uzreiz ar pirmo reizi.
Daru tā kā tepat augstāk pamācīts un sanāk,gribēju atrast kāpēc tāda maza bildīte "attēls"
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by VIKTORYja »

Dažas reizes stav un nezūd,Bet biežak tas jocīgs |attels| izlēc.Image Image Kādu laiciņu pāstāves un pāzūdis.
Sarmīte
Posts: 8811
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Sarmīte »

VIKTORYja wrote:Dažas reizes stav un nezūd,Bet biežak tas jocīgs |attels| izlēc.Image Image Kādu laiciņu pāstāves un pāzūdis.
Varbūt tā varētu sanākt,ja izdodas nenokopēt visu to : Uzklikšķinam uz otrā garā lodziņa Kartinka v tekste ar web adresi un iekopējam to (skat.iezīmēto ar dzelteno).
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Vērotāja »

Nevajag neko adresē ne dzēst, ne saīsināt!
Vienkārši iekopējam otro adresi pilnībā un viss!
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
VIKTORYja
Posts: 603
Joined: 03 Aug 2015 14:49

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by VIKTORYja »

Vērotāja wrote:Nevajag neko adresē ne dzēst, ne saīsināt!
Vienkārši iekopējam otro adresi pilnībā un viss!
Vērotāja!Buč!Paldies!/для особо тупых/ lielam melnam burtam :lol: :lol: :lol: .
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Vērotāja »

VIKTORYja, paskatījos, saite Tev ir pareiza, bet bildes nav. Ir sajūta, ka Radikalā bilde ir izdzēsta.
Kā Tu taisi ciet Radikalu? Vai Tu gadījumā neuzspied Udalitj?

Kad iekopē adresi, tad vienkārši jāaiztaisa ciet augšā, labajā stūrī sarkano krustiņu tāpat kā vienmēr taisa lapas ciet. Nekas cits nav jāspiež.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Lene
Posts: 45
Joined: 27 Apr 2016 21:04

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Lene »

nesaprotu ielādēju radikal.ru bet sanāk tik maza bildīte, kā citi dabū tik feini lielas bildes forumos?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Attēla izgriešana no ekrāna un ievietošana Radikal serve

Post by Lianaliesma »

Lene wrote:nesaprotu ielādēju radikal.ru bet sanāk tik maza bildīte, kā citi dabū tik feini lielas bildes forumos?
Iekopē 2. adresi
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”