Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

User avatar
Vērotāja
Posts: 46445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

MĀRIS wrote:Ja jau aģitācija ir atļauta, tad es atkal aģitēju pret Bruno! Tad jau labāk Adriano, vismaz izteiksmīgāk skan. Nu neskan man Bruno kā īsts latvieša vārds, tāpēc mani viņš galīgi neuzrunā. Tad jau labāk Osis, kas tomēr ir otrais stiprākais Latvijas koks aiz ozola. Vai arī kā saīsinājums no Oskara, kurš "Zvejnieka dēlā" arī nebija zemē metams vecis. :P
Pievienojos aģitācijai pret Bruno. Vispār latviski slikti skan vārdi ar O galā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Murkjelis »

Ja godīgi, man ir līdzīgas šaubas kā Madei. Proti, šaubos vai vispār jaunais pāris maz pievērsīsies nopietnai ģimenes dzīvei šosezon. Man vairāk šķiet, ka mēs te varam vērot ģenerālmēģinājumu vai to, ko Jānis Ķ. nosauca par ģimenes spēlēšanu. Līdz ar to tā vārdu došana ir tā... nu, ērglim zem astes, tā teikt :) Es vispār savā prātā viņus saukāju par Boniju un Klaidu :D Bet, ja ligzdos, tad par to tā priecāšos, ka man vienalga kā viņus forumā dēvēsim ...kaut vai par Mencu un Samu, lai tikai ligzdā čiepst Punktiņa un Antons (šī ideja man ļoti iepatikās) ;)
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Made »

Menca un Sams :lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Mīlīši! Šos vārdus jau mēs ērgļiem nedodam tāpēc, ka viņiem to vajadzētu. Viņi dzīvos kā brīvi putni - sauksim mēs viņus kaut kādā vīzē vai nē. Varbūt ka mēs šoreiz nedaudz pārkāpjam norunu, ka dosim vārdus tad, kad viņi sāks spietot. Piekrītu, ka šogad šeit var arī nekas nesanākt, ... BET! Vakardienas cīņa parādīja, ka viņi šo ligzdu jau uzskata par savu valdījumu, un es domāju, ka mēs viņu izdarībām sekosim līdzi vismaz visu šo vasaru. Un tad jau labāk, vieglāk, ērtāk to darīt, ja viņiem jau ir vārdiņi iedoti, tāpēc es pilnībā atbalstīju Vērotājas ierosinājumu, un atbalstu arī joprojām. Putniem tie vārdi nav vajadzīgi - viņi ir vajadzīgi mums. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Lianaliesma »

MĀRIS wrote:Mīlīši! Šos vārdus jau mēs ērgļiem nedodam tāpēc, ka viņiem to vajadzētu. Viņi dzīvos kā brīvi putni - sauksim mēs viņus kaut kādā vīzē vai nē. Varbūt ka mēs šoreiz nedaudz pārkāpjam norunu, ka dosim vārdus tad, kad viņi sāks spietot. Piekrītu, ka šogad šeit var arī nekas nesanākt, ... BET! Vakardienas cīņa parādīja, ka viņi šo ligzdu jau uzskata par savu valdījumu, un es domāju, ka mēs viņu izdarībām sekosim līdzi vismaz visu šo vasaru. Un tad jau labāk, vieglāk, ērtāk to darīt, ja viņiem jau ir vārdiņi iedoti, tāpēc es pilnībā atbalstīju Vērotājas ierosinājumu, un atbalstu arī joprojām. Putniem tie vārdi nav vajadzīgi - viņi ir vajadzīgi mums. :P
Pilnīgi piekrītu Mārim :P Viņi JAU ir šeit, "mūsu" ligzdā... :lol:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Murkjelis »

Māri, man galīgi nav iebildumu pret vārdiem :) Ja vajag - vajag :) Es tāpat viņus nemēģināšu vārdā publiski nosaukt, jo... es viņus vispār neatšķiru :D Jums vajadzētu redzēt, kādām lielām acīm es sēžu pie datora, blenžu bildēs šajā identifikācijas sadaļā, piemēram, kur jūs lietišķi spriežat par astēm, Džuljetas nāsīm un visādiem punktiņiem.... es NEKO neredzu. Man, lūdzu, ligzdā vienu gredzenotu, otru - nē, un tad būšu droša :)) Bet tā... neiespringstu, paklusēju un paļaujos uz jums - acīgajiem :)
Hildina
Posts: 2632
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Hildina »

Murkjelis wrote:Māri, man galīgi nav iebildumu pret vārdiem :) Ja vajag - vajag :) Es tāpat viņus nemēģināšu vārdā publiski nosaukt, jo... es viņus vispār neatšķiru :D Jums vajadzētu redzēt, kādām lielām acīm es sēžu pie datora, blenžu bildēs šajā identifikācijas sadaļā, piemēram, kur jūs lietišķi spriežat par astēm, Džuljetas nāsīm un visādiem punktiņiem.... es NEKO neredzu. Man, lūdzu, ligzdā vienu gredzenotu, otru - nē, un tad būšu droša :)) Bet tā... neiespringstu, paklusēju un paļaujos uz jums - acīgajiem :)
:lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Murkjelis wrote: Man, lūdzu, ligzdā vienu gredzenotu, otru - nē, un tad būšu droša :)) Bet tā... neiespringstu, paklusēju un paļaujos uz jums - acīgajiem :)
Ar visām četrām par! Es jau sevi arī nepieskaitu pie acīgajiem! Tāpat, kad lieku bildes valdu muti /rokas/, un neko nerakstu. Sāku runāt, kad esmu kārtīgi izpētījis bildes, ierakstus, un ar visu to dažreiz sabraucu tādās auzās!!! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
vijoliite
Posts: 20
Joined: 31 Jan 2016 08:01

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by vijoliite »

EGLE ir ne tikai koks, kas balsta mūsu ērgļu vēl pagaidām necili iekārtoto pagaidu māju, EGLE ir ne tikai mūžzaļš koks Latvijas mežos,bet EGLE ir arī jauks pasaku tēls- meitene-princese lietuviešu tautas pasakā "Egle- zalkšu karaliene".Un galu galā, vai tad velti šajā ligzdā paviesojās Lietuvā gredzenotais ērglis??? ;) Meklēja EGLI... :).
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Lianaliesma »

Vijoliit, iekopē šo tēmā Balsošana par jūras ērgļa tēviņa vārdu, jo tur pašreiz notiek debates par abiem vārdiem... ;)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

:?: :?: :?:

21.februāris

Image

6.jūlijs

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
ame
Posts: 490
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by ame »

2 0 1 7

did i write the year on the top?? :?:

i have made some pictures with the tail marks of the eagles. they are easiest for me to study. i hope these are useful. these were taken on Feb 3. /
Esmu dažas bildes ar asti zīmju ērgļi. tās ir visvieglāk man mācīties. Es ceru, ka tie ir noderīgi. tie tika pieņemti, Feb 3.
sorry: it is MARCH, not February. / žēl: tas ir martā, nav februāri. :lol:

in the morning there was a spotty female (?) who didn't have much black in the centre of the tail. i call this eagle the "no-AnchorTail" eagle. the other spotty female (Erna) has a pattern of black spots which together remind me of an anchor. ;) /
no rīta bija plankumains sieviete (?), kas nebija daudz melnā centrā astes. Es aicinu šo ērgli "nē-AnchorTail" ērglis. otrs plankumains sieviete (Erna) ir modelis melno plankumu, kas kopā man atgādina enkura. ;)
Image

this is the male who was at the nest later on MARCH 3. /
tas ir vīrietis, kurš bija pie ligzdas vēlāk martā 3.
Image

Image
Last edited by ame on 07 Mar 2017 13:46, edited 2 times in total.
User avatar
ame
Posts: 490
Joined: 03 Mar 2014 10:39
Location: Turku, Finland

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by ame »

on March 4 another spotty female was on the nest with a white-tailed male. i believe this female is called Erna. she has the anchor- like pattern on her tail. /
martā 4 cits plankumains sieviete bija uz ligzdu ar baltu-tailed vīriešu. . viņa ir anchor- kā zīmējums uz viņas asti.
Es uzskatu, ka sievietes vārds Erna.
Image

this is the male who was with her. / tas ir vīrietis, kurš bija ar viņu.
Image

Image Image
Last edited by ame on 07 Mar 2017 13:46, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

Tēviņš ir tas pats, kas tagad

Uz kreisā spārna
1. apaļa gaiša spalva
2-3 tumšas spalvas
4 spalva, kurai augša tumšāka, apakša gaišāka un ieapalš gals
5 īsāka melna spalva

Uz labā spārna
2 garas gaišas spalvas
+ 3 vai 4 īsas gaišas spalvas.

Mātīte Erna. Tā pati, kura ligzdā ir tagad. Viņai ir divas zvaigznes uz kreisā spārna.

Cita mātīte ligzdā bija 4.marta vakarā fragmentāri. Otra mātītei ir ļoti dīvainas acis ar gaišām uzacīm un pēc krāsojuma viņa izskatās līdzīga baltgalvas ērgļa pusaudzim, it īpaši uz galvas http://www.dabasdati.lv/forums/viewtopi ... 39#p118939
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote:Tēviņš ir tas pats, kas tagad...
Forši. Zinu, ka es tūlīt dabūšu ar tomātu..., bet tas ir Raimis vai Klaids?! :lol: :P Tikai nerāties. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

MĀRIS wrote:
Vērotāja wrote:Tēviņš ir tas pats, kas tagad...
Forši. Zinu, ka es tūlīt dabūšu ar tomātu..., bet tas ir Raimis vai Klaids?! :lol: :P Tikai nerāties. :P
Māri, es jau pamattēmā rakstīju, ka nezinu. 50/50%

Man vajag mazliet laika, lai ielādētu no arhīva bildes vai, pasarg Dies, nāksies lādēt video un dabūt šī putna kreiso spārnu. Viņš bija ligzdā tik īsu brīdi pirms 4.marta notikumiem, ka vienkārši viņu nepazīstu.
Pēc labā spārna varētu būt un varētu arī nebūt. It kā Raimim bija divas garas spalvas un rindiņa ar īsām, bet tās vairāk gāja riņķītī nevis rindiņā, kā šim. Varbūt tas riņķītis bija tikai dažās bildēs un patiesībā tās pašas četras īsās spalvas vien bija. Tāpēc vajag viņu kustībā. Un vajag kreiso spārnu.

Redzēs kā rīt būs ar darbiem, varbūt rīt to spārnu dabūšu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

Drīzāk jau, ka ir tas pats - bildes 3.martā un 5.martā. divas garas gaišas + 3 vai 4 īsas gaišas. Nupat pamanīju, ka 3 un 5.martā arī uz pleca melnais trīsstūris ir identisks.
Bet tomēr jāskatās otrs spārns, lai varētu droši kaut ko apgalvot.


Image

Image

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: Redzēs kā rīt būs ar darbiem, varbūt rīt to spārnu dabūšu.
Apbrīnoju Tavu pacietību un darbaspējas! Dod Dievs Tev spēku un izturību mani/ mūs šeit paciest! :P
Andiņ, mīļā! Tas no sirds.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

Erna 3.martā un Meitene šorīt, 9.martā.
Ernai pie astes un spārna galā ir divas gaišas spalvas, kuru Meitenei nav

Image

Image

Erna 28.februārī un Meitene 7.martā.
Šeit augšā Erna, apakšā Meitene- arī Ernai var redzēt gaišās spalvas

Image

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Mūsējā tagadējā puikas aštuki! :P Atvainojos par atsevišķām bildēm - nemāku kolāžu taisīt. :roll: :P
Image Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”